Hirdetés

2021. január 27., szerda

Gyorskeresés

(#1) kávézacc

kávézacc
újonc

Köszönöm,már nagyon elegem volt az új kinézetből :)

(#2) N€T0X|N

N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Ezt én is felraktam, köszi. Okádék az új kinézet. (Az hagyján, de funkciókat miért kellett kivenni? pl. hogy mutassa, ha egy csoportba jött új üzenet.)

Sent from my keyBoard

(#3) pn4hvq

pn4hvq
senior tag

Én azt nem értem, hogy miért kell egy 16:9-es monitoron (fullhd) nekem csak a középső 4-5cm-ben látnom valamit. Aki akarja, használja állított telefonon, szemre oda jó lehet, de én pc-n nézek rá az engem érdeklő dolgokra. :(((

Köszönjük az oldschool használók nevében.

[ Szerkesztve ]

(#4) nonsen5e válasza pn4hvq (#3) üzenetére

nonsen5e
addikt

Én is utálom az újat, és hatalmas köszönet MasterDeeJay-nek a linkért, de amúgy most direktben összehasonlítva a tartalom, mint egy elem a hírfolyamban a régi design esetében talán még kisebb volt mint az újban.

Amúgy van Firefox-ra is: [link]

「今が最高」

(#5) kávézacc

kávézacc
újonc

Annyit vettem csak észre hogy mióta ezt a bővítményt használom,nem enged videóhívást "nem megfelelő böngészőre" hivatkozva,és felkínálja hogy töltsem le a messengert.De amíg van discord a gépen ez nem különösebben probléma.

(#6) joey04

joey04
titán
LOGOUT blog

Arra nincs valami megoldás, hogy ha nekem egyáltalán nem ajánlja fel az új felületet, akkor valahogy kikényszeríteni?

(#7) MasterDeeJay válasza nonsen5e (#4) üzenetére

Köszi a linket, beleírtam!

[ Szerkesztve ]

The Glorious Dual Xeon Gaming Master Race :) Master of chinese x79/x99

(#8) Lacika112

Lacika112
aktív tag

EZZZZZZ! Életmentő kategória 1000 köszönet. :R :R :R

Azt leszámítva a csiricsáré kinézeten folyamatosan akadt a hírfolyam értesítésnél ha rámentem töltött vagy 20 másodpercig aztán vagy kifagyott vagy nem :D

Tiszta fura a régi kinézettel sose volt ilyen gond..... :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#9) kisfuxi

kisfuxi
kezdő

Borzalmas az új skin, sajna ez most visszafele fejlődésként sült el.

Üdv: Roland

(#10) haiiro_o

haiiro_o
tag

Operához nem tudtok véletlenül? ez nagyon gáz.

(#11) haiiro_o válasza haiiro_o (#10) üzenetére

haiiro_o
tag

Megtaláltam köszi azért.

(#12) totron

totron
senior tag

Nagy köszönet innen is. Komolyan félfogyatékos rosszízlésű 5 évesnek érzi magát az ember az újon.

(#13) MasterDeeJay

Frissítve az operással is!

(#14) Bogyi007

Bogyi007
veterán

Hatalmas Köszönet! A chrome verzió tökéletesen működik. :R

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Philips PUS6704/6504 szériás (VA panel) tévékhez beállítási segítségek Tv adásokhoz és Filmekhez: https://logout.hu/tema/philips_lcd_led_tv-k/hsz_22103-22103.html

(#15) Bogyi007

Bogyi007
veterán

Megcsináltam a Chrome addonnal az átalakítást és lehet hogy ezért kaptam volna mindezt most?!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Philips PUS6704/6504 szériás (VA panel) tévékhez beállítási segítségek Tv adásokhoz és Filmekhez: https://logout.hu/tema/philips_lcd_led_tv-k/hsz_22103-22103.html

(#16) MasterDeeJay válasza Bogyi007 (#15) üzenetére

Furcsa, nem tudom mi okozhatja. A plugin elvileg biztonságos. Csak annyit csinál hogy az új nézetet nem támogatottnak jelenti a facebook felé és ezért a régi nézet fut.

[ Szerkesztve ]

(#17) Krystal_s

Krystal_s
őstag

Köszönet itt is.
Szerintem pár héten beül ez a kiegészítő lesz a legnépszerűbb. :)

ui: Jó lenne ilyen a PH lapcsaládra is. Leginkább a fórumra, miután majd a Logout is új felültre vált.

[ Szerkesztve ]

(#18) totron válasza Krystal_s (#17) üzenetére

totron
senior tag

Ne is emlegesd a váltást! Örökre így marad úgy is! :P

Meg kell említeni, hogy több művelet gyorsabb az újon. A szöveg<->környezet viszonylatában ugyanúgy el van cseszve, mint az új lapcsalád itt: kis betűk, nagyítani kell. Igen, van csak szöveg nagyítás opció is böngészőileg (nem mindben), de könyörgöm, emberi koncepció esetén eleve nem kellene machinálni.

(#19) littlebuddha

littlebuddha
csendes tag

Ezért csak hálásak lehetünk :R

szerintem

(#20) Krystal_s

Krystal_s
őstag

Na ez hamar ment. Erre azért nem számítottam pff... Így nem tudom mi lesz, számomra használhatatlan szemkárosító asztali gépen az új felület. :Y

(#21) Pandaboy válasza Krystal_s (#20) üzenetére

Pandaboy
tag

Én is meglepődve láttam, hogy visszaállt az új kinézetre a Facebook. Remélem minél előbb működni fog a régi kinézet.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#22) Krystal_s válasza Pandaboy (#21) üzenetére

Krystal_s
őstag

Órákig próbálkoztam, aztán sikerült visszaállítanom a régi felületet.
Utána 1-2 óra múlva jött a frissítés és már a kiegészítő is működik újra.

[ Szerkesztve ]

(#23) MasterDeeJay

Az old layout 4.x verziója nem működik 2020.10.20-ától. De már elkészült a frissítés 5.0-ra ami javítja. Chrome alá még nem frissült.

Nem kell vele semmit csinálni pár óra és lefrissül magától!

(#24) Pandaboy válasza MasterDeeJay (#23) üzenetére

Pandaboy
tag

Köszi ! :R Tényleg működik a Firefoxon. Eddig a Chrome-ot használtam és azon mától nem működik a régi kinézet.

(#25) Pandaboy válasza MasterDeeJay (#23) üzenetére

Pandaboy
tag

Én nem tudok üzenetet küldeni Facebookon. Amióta a Firefoxon használom ezt bővítményt :W

(#26) Vladi

Vladi
nagyúr

Köszi, ez nagyon jól jött. Az új felület nem csak ronda, de brutál lassú is... :O

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

(#27) Wolfskin válasza Vladi (#26) üzenetére

Wolfskin
őstag

Sziasztok, már csak a Firefoxon fut, de szerintem dolgoznak rajta, hogy letiltsák. Nem tudom megérteni ezt az üzletpolitikát, hogy egy márka csak azért menjen szembe a felhasználóival, mert megteheti. ennek mi értelme? Ennyivel több pénzt hoz az új felület?

Viszont van egy böngésző, ami IE, FF és CR motort is tud használni, sőt FF-ből van 7-es és 11-es: avantbrowser,

Tegnap rájöttem, hogy pl a IE 7-esen simán ment a régi kinézettel minden kiegészítő nélkül is. De aztán letölthetett valamit a face a gépemre, mert attól kezdve az újonnan megnyíló ablakokat átirányította egyből az m.facebook oldalra (egy végtelenül lebutított telefonos verzió). És még pofátlanul ki is írja, hogy a böngészőm nem támogatott, ezért átirányít egy oldalra, hogy nekem nagyobb legyen a felhasználói élményem. Hát az jó nagy lett , az már biztos... :W

Ezt az átirányítást ha meg lehetne szüntetni, illetve megtalálnám az a kémet ami a facénak jelent, akkor simán lehetne használni avant browseren a fészt minden kiegészítő nélkül is.

Van valakinek ötlete erre?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#28) Vladi válasza Wolfskin (#27) üzenetére

Vladi
nagyúr

"Ennyivel több pénzt hoz az új felület?"
Igen. Nincsenek felhasználói a facebooknak, csak fogyasztói akiknek fizetni kell. Nálam 16x2500 mhz-n akad az új a régi hasít. Ennyi.

Egyébként már nálam se működik, 1 óra után megmihálylott.

[ Szerkesztve ]

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

(#29) Wolfskin válasza Vladi (#28) üzenetére

Wolfskin
őstag

most nálam se megy a firefox alatt se. odáig jut, hogy: https://upload.facebook.com/ oldalra ugrik és nem tölt be semmit.
foggal körömmel küzd a fészbuk. de hálistennek, egy jó motiváló erő leszokni róla... ezt ki kell használni

(#30) Krystal_s válasza Wolfskin (#27) üzenetére

Krystal_s
őstag

Szánalmas, amit a FB művel. Ahogy láttam nincs a földön olyan ember, aki elégedett lenne ezzel a borzalmas szemkikészítő, aránytalan, lebutított felülettel, de azért erőltetik. Szerintem mobilon fejlesztették és nem nézték meg hogy néz ki egy normális nagy kijelzőn. :N
Vannak trükkök, amivel visszaállítható (volt eddig) a régi, de képesek naponta ezt lesni és elrontani. Én is észrevettem tegnap miután beállítottam magamnak, hogy egy ideig jó volt, majd pár óra múlva mindent átirányított m.facebookra. Hogy miért pont arra az jó kérdés....
Látszik, hogy folyamatosan variálnak és mindent megtesznek, hogy senki ne tudja a régi felületet használni, mert a The Old Layout kiegészítő is csak kis ideg működik.

[ Szerkesztve ]

(#31) Barret001 válasza Krystal_s (#30) üzenetére

Barret001
őstag

Nálam az új ronda,és ráadásul használhatatlan is! Nem tudok egy mondatot elolvasni,mert folyamatosan ugrál felfelé a kép! Mint ha scrolloznék az egérgörgővel.Az biztos hogy durván csökken a FB-ra fordított idő :)

(#32) Vladi válasza Krystal_s (#30) üzenetére

Vladi
nagyúr

Nem jól csináljátok. Venni kell új apple tabletet úgy fél évente és ilyen problémátok nincs.

Jah csórók vagytok? Akkor le vagytok szarva. :DDD

(#33) Wolfskin válasza Vladi (#32) üzenetére

Wolfskin
őstag

Azon visszajön a régi facebook? Vagy azzal jobban tudsz csajozni, és akkor leszarod a facét? Mert arra biztosan jó :D :D

(#34) Krystal_s válasza Vladi (#32) üzenetére

Krystal_s
őstag

Ezt nem tudom miért nekem írtad. Van tabletem is... Tabon , Mobilon nincs gond a felülettel, de itt végig asztali gépekről/nézetről volt szó.

(#35) Vladi válasza Krystal_s (#34) üzenetére

Vladi
nagyúr

Nem értitek az iróniát. Vajon miért erőltetik ezt a felületet? Hiszen a régi megy egy 10 éves gépen... további vásárlásra akarnak ösztönözni. Ennyi a titok. :(

(#36) Krystal_s válasza Vladi (#35) üzenetére

Krystal_s
őstag

Értem, csak jelen esetben mi nem az új felületet akarjuk, hanem a régit. :DDD De nem az erőforrásigény miatt (ami szintén nőtt), hanem mert idegesítően aránytalan, lebutított és a szememnek is nagyon zavaró az a betűtípus stb.
...de sajnos folyamatosan variálnak. Régi gépet szimulálva sem mindig működik. Pár napig jó volt, aztán átirányított mobil felületere. Most meg már ezt írja ki.

Abban igazad van, hogy szándékosan úgy fejlesztenek, hogy egyre erősebb gépet kelljen venni és minél hamarabb.

(#37) Vladi

Vladi
nagyúr

Igen, ez a fő probléma. :( 1-1,5 milliárd ember van ráfüggve a facebookra, most ez a cég azt csinál a fogyasztóival amit akar. Nem éppen humánus a hozzáállás.

(#38) Pandaboy

Pandaboy
tag

Nálam az új felületen olyan lassú a kép lapozás, hogy használhatatlan.
Igen azért csinálják, hogy vegyenek új számítógépet. A játékokat is így fejlesztik, hogy mindig újabb Videókártyát + processzort kelljen venni, ha a legújabb játékokkal akarsz játszani. :((

Most a Firefoxon tökéletesen működik a régi kinézet és gyors is. Remélem nem fogják letiltani ezt a bővítményt. És jó lenne ha 10 év múlva is tudnánk használni egy régi gépen a Facebookot. (Utállom ezt a háttérhatalmat, amikor ráerőszakolják az emberekre, hogy erősebb számítógépet / okostelefont vegyenek. Mert direkt lassítják a FB működését. Ráadásul az új kinézet egy ronda is.)

[ Szerkesztve ]

(#39) Wolfskin

Wolfskin
őstag

heló, használja valaki a chrome/vivaldi alatt az old layout bővítményt?

visszaállítja régi kinézetet, egy vaja, van, az értesítések nem működnet. tehát ha valahol válaszoltak, vagy reagáltak egy hozzászólásra, az értesítésekben jelzi, de a posztot nem dobja föl, csak a csoporthoz ugrik (ahol természetesen a poszt többé nem látszik) --> ez mondhatjuk úgy, hogy használhatatlanná teszi a bővítményt (kettő is van belőlük, mindkettő ilyen)

a másik gond velük, hogy soha többé nem lehet levakarni őket. hiába tiltom le és távolítom el a bővítmények közül a következő induláskor újratölti és megint ott figyel (Chrome) :F a vivaldiban ugyan nem jelenik mega b bővítmények közt, de továbbra is működik a háttérből, ugyanúgy hazavágva a facebookt.

valaki tudja, hogy lehet megszabadulni tűlök?

(#40) Pandaboy

Pandaboy
tag

Miért halott ez a téma?? Működik nálatok a bővítmény vagy nem? Mert nálam 1 napig vissza állítja a régi kinézetet, utána másnap ismét az új kinézet van 1 hétig. És eltűnt a böngészőből a bővítmény ikonja is. Chrome és Firefoxnál ugyanez van.
Nálatok mi a fhasz van mááá ??

(#41) haiiro_o válasza Pandaboy (#40) üzenetére

haiiro_o
tag

Nálam operával működik. 2 naponta kell újra bekapcsolni.

(#42) Pandaboy válasza haiiro_o (#41) üzenetére

Pandaboy
tag

Nálam hetente 1-szer megjelenik az ikon. Hiába írja ki, hogy 48 óráig működik, mégis ha este bekapcsolom, másnap délután már visszaállt az új kinézet. Ez így egy kalap szar ! Ezért nem fogok millió féle böngészőt felrakni.

(#43) haiiro_o válasza Pandaboy (#42) üzenetére

haiiro_o
tag

Régebben nekem is volt valami gond vele. De azóta megjavult. Hívás is működik vele csak a kamera nem akar valamiért.

(#44) MasterDeeJay

Chrome alatt megy, de nekem nyitva van a böngésző 24/7 és minden nap egyszer reggel be kell csuknom a lapot mert szétfagy majd megnyitom és switch to old layout-ot nyomom meg.
Röviden: naponta rá kell nyomni a gombra de ezen kívül más bajom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#45) MasterDeeJay

Na most már nekem sem megy.
Hát mondom adok még egy esélyt az új felületnek... de továbbra is használhatatlan.
Egy netezésre aránylag erős notebookon (SSD, 12gb ram, i7 4720qm) lassú, mindenre várni kell. Egy gyengébb gépen meg használhatatlan.
Bejelentettem ismért hogy nem jó az új felület, és kérem a régit.
Javaslom mindenki tegye meg ezt.

(#46) razorka777 válasza MasterDeeJay (#45) üzenetére

razorka777
addikt

Írta is matthew.a.kruse aki az old layoutot csinálta hogy már nem tudja csinálni, úgyhogy marad az új kinézet, ami iszonyat gáz.

Van esetleg más bővítmény ami még működik?

Xiaomi Redmi Note 9 pro

(#47) MasterDeeJay válasza razorka777 (#46) üzenetére

Van pár másik ami össze vissza működik, azaz főoldalon már nem megy, némely oldalon a régi kinézetet hozza.
Change layout to classic for Facebook chrome
[link]

vagy ez:
Switch to Classic Design on Facebook chrome
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) razorka777 válasza MasterDeeJay (#47) üzenetére

razorka777
addikt

Kösz, ránézek. :R

Párat próbáltam, és ahogy írtad, hol ment, hol nem ment. :)

Update: Egyik sem megy(Chrome).Akkor marad az, hogy meg kell szokni az új kinézetet

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 pro

(#49) dugo_

dugo_
veterán

Én jobb híján mobilnézeten tartom a Csoportokat, mert így legalább kijelzi az olvasatlan posztok számát. Valaki talált esetleg erre más megoldást?

(#50) pn4hvq

pn4hvq
senior tag

Ez működik 12.02 óta, kivéve a saját főoldal (vagy minek nevezi a FB): [link]
Az új felület kitalálója, meg aki nem ad lehetőséget a régi használatára: #&@+!#&#&.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.