Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Tedd őket raid10-be, ekkor is dupla gyors lesz, viszont 1 lemez kiesést elbír.

(#2) kenand válasza ncc1701 (#1) üzenetére


kenand
veterán

Vagy Raid 5-be. Olcsón hozzá lehet jutni LSI LSI 1068/1078 Chipes SATA/SAS hw raid vezérlőkhöz, csak nem mennek minden lapban (én HP P400-at és DELL perc 5i/6i-t próbáltam Ga-EP35DS4-ben egyik sem, EVGA X58 SLI- LE-ben csak a PERC 6i pin takarás után, GA X58-as lapokban mindkettő).

De kezdeményező szellemű vagy az biztos :)

(#3) marositech


marositech
senior tag

Terrabit vagy TerraBájt? Erre oda kell ám figyelni. Főleg itt.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#4) MasterDeeJay válasza ncc1701 (#1) üzenetére

Szerintem 4 lemezes raid0 nem dupla hanem 4x sebességet tud. (elméletben)

kenand
Szerver lapom van, mennie kellene benne minden ilyesminek. Sata3-as kellene nekem max 10eFt-ig és persze csak pcix vagy 4x-8x pcie jó. (az 1x limitálná a sávszélt)

marositech

(#5) ncc1701 válasza MasterDeeJay (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, úgy értettem, h akkor is dupla gyors lesz, mint 1 lemez.

(#6) kenand válasza MasterDeeJay (#4) üzenetére


kenand
veterán

Én satat nem kötöttem rám de 3 SAS 15.3K-t igen, az egy kicsit gyorsabb, mint a sima SATA HDD, régi típusú SAS vezérlő max 3GB/s, de 3 így is 400 mega felett ír és olvas (egy baj van csak vele, hogy nem 2 TB-os, csak 147GBs/ db)

(#7) kenand


kenand
veterán

3 Seagate Savvio 153.k 147gb
HP P400 LSI 1078

(#8) MasterDeeJay válasza kenand (#7) üzenetére

De összeraknék egy 4x147gb sas 15k raid0-t valami űber többgiga cache-es kártyával. Na asszem vadászok ebayen olcsó sasos vincsiket (5-6e/db de sztem lesz olcsóbban) meg vezérlőt.

[ Szerkesztve ]

(#9) kenand válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


kenand
veterán

Messze nem kell menni, hw aprón 5000Ft/db árulnak ilyeneket, mint az enyém. Lehet mennyiségi kedvezmény is van :)
Enyémben 512 mega cache van, elemem nincs, de nálam sem annyira fontos az áramszünetes adatbiztonság :) Én is csak azért fogtam bele mert olcsók voltak a HDD-k, kíváncsi voltam rájuk :) és 3 héttel ezelőttig volt egy dual 771 -es TyaN lapom (sajna FBIMMM-es) alaplapi SAS vezérlővel. Most egy x58-asba pakoltam be a HDD-ket :)
Jó táp sok molexxel kell hozzájuk. (vagy sata táp -> MOLEx átalakító kell pár)

[ Szerkesztve ]

(#10) MasterDeeJay válasza kenand (#9) üzenetére

600w-os Deltám van, nehéz nagy dög. 1 molexről 5 Sata átalakítóval de van még szabadon 4 molexem is meg 2-es sata átalakítók. Illetve van 1-4 molex osztóm, ilyen részről felkészültem. Bőven elég mindenre.

(#11) kenand válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


kenand
veterán

Csak azért említettem meg mert egy 500-as táp 2 CPU mellett 2 SAS-t vitt de a 3. nem, mindig lekapcsolt a HDD, egy 650 táp nekem is megoldotta a dolgokat.

(#12) Lenry válasza marositech (#3) üzenetére


Lenry
félisten

leginkább egyik sem

terabájt és terabit.

a prefixumot egy r-el írjuk, a Terra a Naprendszerünkben a Naptól számított harmadik bolygó latin neve

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) sonar válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


sonar
addikt

meg vegyél mellé füldugót is...
És ha nincs normális raid kártyát battery-vel akkor csak egy szép benchmarkod lesz.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#14) kenand válasza sonar (#13) üzenetére


kenand
veterán

Nem kell hozzá füldugó, ugyan egy kicsit hangosabbak- hiszen nem 5400-et hanem 15000-t pörögnek - de simán kibírható. Induláskor van egy felpörgő búgó hangjuk, amikor a HWraid kártya inicializálja őket. (számolhatod is szépen hogy mind elindult-:) ). Battery pedig nem létszükséglet (adatbiztonsághoz kellene). Nekem soha sem volt, még is megy rendesen. És érezni a sebességet, nem csak benchmark eredmény.
(LSI 1068/1078 olcsó de már hardware raid) 8 éve az sem volt olcsó, de már eljárt felette az idő, számos szervert munkaállomást szednek szét amiben benn volt és újra piacra kerül. És mivel rengeteg van lenyomja az árat. (nem azért olcsó mert ócska) Persze vállalkozó szellem kell hozzá, mert nem minden lapban megy.

[ Szerkesztve ]

(#15) sonar válasza kenand (#14) üzenetére


sonar
addikt

Nekem mások a tapasztalataim hang terén. Vagy az inger küszöböm más.
RAID0 ahogy mondták többen is kuka, just fun és nem más.
Battery-vel meg még egy lapáttal rá tudsz tenni az írási sebességre különösen ha több szálon (egyszerre több másolás) irsz a winyókra.
RAID0-nál a RAID kártya meg nem sokat számit úgyis a PCI-os csatoló fogja meghatározni, hogy mennyivel tudsz maxba irni.
Természetesen ha vki olcsó pénzből akar épiteni HW-es RAID-et mert kell a sebesség akkor ma már elég jó lehetőségek vannak a piacon. (csak adatot ne kelljen visszaállitani...)
Én személy szerint otthoni felhasználásra Linux + SW RAID kombót preferálom.
És ha jól megnézi az ember elég sok komoly NAS is igy van felépitve, egy kicsit komolyabb SATA/SAS vezérlő, meg combos proci és SW Raid.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16) marositech válasza Lenry (#12) üzenetére


marositech
senior tag

:W Köszi. Szarvashiba.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#17) kenand válasza sonar (#15) üzenetére


kenand
veterán

Nem tudom 2.5" HDD-ket próbáltál-e vagy 3.5"-ket ezek a 2.5"-ak nem kibírhatatlanok.
Nem SSD az tény, Egy HP P400 és 3db 2.5" Seagate savvio 15.3k van a gépben és egészen szépen teljesít.
Főleg nagy fájlokat gyorsan mozgatok és a rendszer is fürge. Olcsón jutottam hozz á a teljesen újszerű HDD-khez meg a HP raid kártyához is, így használom őket. (battery általában már megfáradt ezekhez a kártyákhoz, így nem nagyon van, vagy nem ér annyit)

[ Szerkesztve ]

(#18) abridabri válasza ncc1701 (#1) üzenetére


abridabri
veterán

Idotoltesnek jo ,de en inkabb vennek egy 250 es SSD-t a jatekoknak oszt jonapot :) Gyorsabb is sokkal mint 4hdd +hangtalan . Igaz nem 8TB ,de ugy sem jatszik az ember 10 jatekkal egyszerre :P

(#19) sonar válasza kenand (#17) üzenetére


sonar
addikt

Próbáltam mindkét félét.
Nem tudom, hogy mennyi lehetőséged van, de nézd meg a Read Ahead opciót azzal még elég szép olvasási sebesség növekedést lehet elérni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#20) kenand válasza abridabri (#18) üzenetére


kenand
veterán

Kíváncsi emberek sok mindent kipróbálnak.... tudjuk, hogy az SSD jó, de érdekelt mit tud egy SAS HDD RAID-ben, és ha már 3000-4000Ft-ért vettem db-ját akkor már használom...
"Új" (csak nekem új mások által lecserélt) gépet is csak azért veszek, mert kíváncsi vagyok egy másikra.....nem azért mert kevés a teljesítménye, vagy nem jó...(tavaly dual 771, és 775 lapba 771 volt porondon, idén az x58, jövőre még ne tudom ...., de csak télen érek rá ilyenekre)

A DELL PERC 6i-n a write back opciót bekapcsoltam, sikítozott, hogy csak battery esetén biztonságos...de azért használtam :)
HP-t még nem veséztem ki de majd utána nézek

(#21) abridabri válasza kenand (#20) üzenetére


abridabri
veterán

hogy a francba szereztel 3-4000 ft ert 2 tb os vinyokat ?:S En sose talalok ilyen balek arusokat :U

(#22) kenand válasza abridabri (#21) üzenetére


kenand
veterán

Nem figyelsz, 2 TB-s HDD-ról nálam szó sem volt. Seagate Savvio 15.k3 146GB

[ Szerkesztve ]

(#23) kenand


kenand
veterán

Így néz ki

És nem SSD (a sebessége sem) de egy hagyomámnyos HDD-nél gyorsabb, még raid nélkül is(15k.2 van az ábrán)

[ Szerkesztve ]

(#24) MasterDeeJay

Lehetne SSD játékra is, csakhogy nekem egy óriási szemetes kell.

Mindenki ismeri azt az érzést hogy elindítja a sajátgépet vagy ez a gépet vagy amit akar és látja hogy alig van hely, hát takarítani kellene. Na én ezt nem szeretném, trehány vagyok és telehányom szeméttel a vincsit. Letöltök valamit és otthagyom.
A fontos dolgokat 3 helyen tárolom felhőben (tresorit, onedrive és google drive) és egy megbízhatóbb vincsin. A kevésbé fontosaknak meg pont jó a raid0 régebbi vincsikkel.
SAS 15K-t simán vállalnám, eleve fülessel játszok. Külön van kisgép netezni ami éjjel nappal megy (Athlon 5350 húzva, 8Gb ram, passzív hűtő, passzív paneltáp, SSD... szóval 0 hang és netezni is elég) és van a nagygép ami játék, hobbi és néha munka (virtual gépeken tesztelek dolgokat)
A nagygép meg lehet hangos, fogyaszthat sokat. Csak akkor megy amikor használni akarom.

SSD jó igen, de ott van a SAS mondjuk 20e alatt kapok 4db-ot 600-700Gb összhellyel ami nem annyira sok de legalább gyors nagy összefüggő fileok mozgatásánál. Hátrányait ismerjük van is neki bőven!
Filmek másolásához, tárolásához, akár virtuális gépeket ide oda másolni jobb mint egy 120-as SSD.
Amit használok azt meg húzom át az SSD-re.

Na de a lényeg! Az érzééééss....
Leülök a gép elé és nem azt látom mint amivel nap mint nap dolgozok.
Rendszergazda és szervizes vagyok, egy i7 vagy egy dögnagy GTX980-as engem nem izgat fel, unalmas átlagos gépek, jópárat összeraktam és nem hatott meg egyik sem. Poénból i7 matricákat ragasztgattam a bögréimre meg a notimra amiben SU9600-as van :DDD
Berakni egy sima 250-es SSD-t ami szinte elveszik a gépházban, meg ugye az a tudat hogy egy picsányi nyák az egész mint egy pendrive és csak egy vékony tokba van az egész. Na berakni rendes férfias SAS vincsiket amik induláskor felpörögnek, zuznak 15k-ig az már valami...Volt korábban SCSI rendszerem, nagy érzés volt de kidöglöttek a vincsik.
Vagy ott a feladatkezelőben 2 processzor 8 mag 24mb L2... Nekem egy darab DDR2-es ECC REG 8Gb-os ramom akkora mint 4db ami átlagos ddr3/ddr4 ram. EATX lap, átlátni az egészet nincs összezsúfolva.
Annyira nem gyengék ezek a dolgok, el lehet velük játszani.

sonar
Igen raid kártyából nálam csak PCIX 133 (1Gb/s) vagy 4x-8x Pcie játszik.

(#25) kenand válasza MasterDeeJay (#24) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem is jó érzés valami régi, mások által levetett dologból valami jót, valami egyedit készíteni.
Tavaly feltámasztottam 3 dual 771-es alaplapot. Jó érzés volt. Idén eladtam őket (befektetett pénz alatt jóval), mert másra voltam kíváncsi és a pénztárcám nem végtelen. De igazából nagyon sajnáltam tőlük megválni...
Aki nem ismeri ezt az érzést, az vegye meg a boltban a legújabb desktop lapot +Corei I7/i5 procit, rakassa össze és legyen vele boldog. Az is szuper nem mondom, de más...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.