Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Fr@nkieWilde válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Az nem árt, viszont már jó ideje nem szeretik a lemezlovasok, ha be van a tevékenységük skatulyázva.
Pl. akit mondjuk a nép progressive house dj-nek ismert meg, az azért játszott/játszik techno-t is ha már eléggé felpörgette a bulizókat. Lehet pont azért van ez így, mert egy-egy szereplés alatt azért szeretnek ide is - oda is nyúlkálgatni, innen-onnan csipegetni, hisz a lényeg, hogy magával ragadja a közönséget és ha egy progressive house dj már csak techno-va fog tudni operálni, akkor azt tesz fel.
Valamint van olyan is, amikor egy track meg van határozva valamilyen stílusúnak, mégis a jegyei olyanok, hogy azt simán más stílusban is fel lehet használni.
Számomra ilyen pl. Trancesetter - Roaches (Peace Division Remix)-e
99-ben jelent meg progressive hous-nak jegyezve, én először Budaitól hallottam a Technologic-on. Nah nekem ez azóta tech-house, hiába progressive house-nak van jegyezve.

Más. Azt sem gondoltam progressive hous fan-ként, hogy már 89-től volt jegyezve hozzávetőlegesen. Azt tudom, hogy a veleje/fénykora 97-2003-ig tehető, ez tény, a mai progressive house pedig már csak egy kommersz szösszenet, bár ez szerintem igaz az egész zenei szcénára, kezdve a pop-tól a rockon át egészen a rap-ig stb.

A harmadik meg, hogy jómagam azt sem gondoltam, hogy a progressive egy létező műfaj, hisz én ezt eddig egy jelzőként gondoltam. Pl. house alap progressive jegyekkel, de mint önálló műfaj...
Pl. rock zenét is lehet progressive-vel jellemezni, ott is egy létező műfaj.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.