Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) P41N válasza eboostr (#150) üzenetére


P41N
senior tag

AIO-hoz kapott lefogatót használtam, hátulján meg ugyan úgy a GPU gyári X braketje van, csak nagyobb lyukakat fúrtam rá. Nem tökéletes a megoldás, de egyenlőre marad így.

(#152) eboostr válasza P41N (#151) üzenetére


eboostr
aktív tag

Mennyire nehézkes a vízezése a gpunak? Akkor most szabvány méretek vannak? Kompatibilisak az AIO-k?

(#153) XuChi


XuChi
addikt

Sikerült végre nekem is a DP port-ot használni és megy a CF frankón. Brutal a teljesítménye így. Simán 1080 szint. :D

(#154) MasterDeeJay válasza XuChi (#153) üzenetére

Grat! Ez ilyen barkácsolós kártya, ára töredéke a 1080-nak.

(#155) P41N válasza eboostr (#152) üzenetére


P41N
senior tag

"Mennyire nehézkes a vízezése a gpunak?"

Mondanám azt, hogy csak egy kicsit nehézkes, de maradok inkább nagyon-nál. Itt ugye két gpu-t kell hűteni (persze lehet csak a master-t vizezni, az elején én is így csináltam, a másik meg ment passzívban undervolt és underclock-val, viszont idle-ben így is 60 fokos volt), és már azzal elmehet egy csomó idő, hogy megtervezed az egészet, megfelelő AIO-t veszel (ha veszel) stb. Eleve két AIO-t kell össze kötnöd (én discordon megkaptam, hogy felesleges két AIO, elég lett volna egy cpu/gpu blokk is, de nekem ilyenem nincs, plusz úgy a gyári borítás se ment volna vissza szerintem) ami kicsit "fárasztó" lehet, és sok időt vesz igénybe. Nekem a legtöbbet a leak test vitte el, mert mindig máshol kezdett el ereszteni. Ha van türelmed és időd hozzá akkor megérhet egy próbát, csak vigyázz, nehogy te is lesarkazd az egyik gpu-t :D

"Akkor most szabvány méretek vannak? Kompatibilisak az AIO-k?"

Sajnos nem. Nekem az ID-Cooling-val szerencsém volt, az AIO-ra az inteles felfogatót raktam, és csak új lyukakat kellett rá fúrnom. A másikkal viszont szopás volt (Deepcool MAELSTROM 120t), mivel az egészen LGA20XX-ig kompatibilis, magyarul nagyobb az egész pumpa/blokk, és nem használhattam az eredeti lefogatókat, itt másik felfogatási módot kellett kitalálnom.

(#156) Tybee válasza P41N (#155) üzenetére


Tybee
tag

Ha valakinek kell ilyen kártya írjon rám, átadom az enyémet.

(#157) P41N válasza P41N (#139) üzenetére


P41N
senior tag

Lassan 3 hete használom így a kártyát, hiba mentesen megy. Számomra ez marad a végleges megoldás, nem szórakozok többet vele.

(#158) Tybee


Tybee
tag

Gányoltam vízhűtést én is az 1. GPU-ra. ID cooling frostflow x 120-at tettem rá. Elég időigényes feladat volt. A hűtőhöz kapott inteles lefogatót használtam, amin 4 új lyukat kellett furnom. A hátlapon a kártyán levő lefogatót használtam fel, ezeken 1mm-el ki kellett tágítanom a furatokat. A szívás ez után következett. A VRM hűtőbordája útban volt a blokk lefogatójának. Sajnos nem tudtam leszedtem a VRM hűtőjét, így csípőfogóval nekiestem és kicsíptem az útban levő lamellákat... Ez elég gány lett.
Hűtési teljesítménye nagyon jó, 50 fok fölé nem megy. Még sosem használtam AIO hűtést. Normális jelenség, hogy bekapcsolás után hallom bugyogni a vizet? Pár másodpercig tart. Lehet valahogy légteleníteni? Vagy beáll majd?
2. GPU-t ventivel hűtöm, órajelét levettem 300MHz-re. Csendes lett a kártya, a gépház 12cm-es ventillátorjai elnyomják a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#159) MasterDeeJay válasza Tybee (#158) üzenetére

Aio milyen pozícióban van?
Gyárilag van benne levegő, de nem kell légteleníteni.
50 fok tökéletes amúgy!

(#160) P41N válasza Tybee (#158) üzenetére


P41N
senior tag

Ugyan úgy csináltad akkor, mint én :D Hova rögzítetted a radiátort, illetve hogyan ? Levegő mindig lesz benne (nekem is van), viszont nekem semmilyen hangot nem ad ki.

A Mester már linkelte is, pontosan erre gondoltam. Nekem az első képen látható módon van rögzítve (mondjuk a pumpa és a radi nincs egy szintben, de nem okoz neki problémát).

[ Szerkesztve ]

(#161) MasterDeeJay válasza P41N (#160) üzenetére

Igazából a levegő szintje a lényeg hogy ne a csöveknél vagy a pumpánál legyen.
Régi aoi-kat érdemes tisztítani. (Nagyon sok éveseket mindenképpen, 5-6 évesnél is érdemes megnézni)

[ Szerkesztve ]

(#162) Tybee válasza P41N (#160) üzenetére


Tybee
tag

Igen, a Te leírásod inspirált!

Küldök pár fotót róla. Szerintem jól raktam fel... Ha jól gondolom a levegő a radiátor tetejére kerül... Igazából eddig kb 3-4x kapcsoltam csak be, lehet idő kell neki míg kidolgozza. Lehet az sem ártana, ha nem lógnának le a csövek. Használat közben nem bugyog. Iszonyatosan jól hűt... Viszont a VRM az melegszik rendesen, játék közben 74fok volt a max.

Sajnos nehezen tudtam befotózni a gépbe, elég nehézkes hozzáférni.... A radiátort tudom a gépház tetejére is szerelni, csak a CPU hűtőtől elég körülményes lett volna felszerelni.

Hogy lehet ezeket az AIOkat tisztítani? Mivel kell feltölteni?

[ Szerkesztve ]

(#163) MasterDeeJay válasza Tybee (#162) üzenetére

Jól raktad fel. Régi használt aio? Ha igen akkor a blokknál lehet ezeket szétszedni esélyes hogy tele van a blokk trutyival, elég azt tisztítani. Folyadékja maradhat, utántöltheted desztvizzel vagy akár kis mennyiségben sima csapvízzel is ha csak az van. Nagyon kevés hiányozhatna belőle elvileg.
Ha új akkor ne szedd szét.

[ Szerkesztve ]

(#164) Tybee válasza MasterDeeJay (#163) üzenetére


Tybee
tag

Újat vettem, én bontottam ki. Nem piszkálom:) Köszi az infókat!

(#165) P41N válasza Tybee (#162) üzenetére


P41N
senior tag

Hasonlóan néz ki nekem is, és a radiátor is pontosan így van rögzítve nálam is. Képet most nem tudok róla küldeni (nem szívesen bontom szét MEGINT a gépem), majd valamikor hétvégén dobok be párat :DDD

(#166) fowe


fowe
csendes tag

Sziasztok!

Vettem én is egy Aio-t mégpedig amit itt sokan: ID-Cooling FROSTFLOW X 120 vízhűtés típust. Nem volt probléma a felszerelése. Én a benyúló hűtőbordákat flexel vágtam le, persze előtte leszereltem a kártyáról a bordát és a keretét. A második Gpura ráraktam az első gpu bordáit, mert azok sűrűbbek így jobban vezetik a hőt. Az első Gpu 48 a második 56 fokos volt a tesztek alatt. Az előző próbálkozásom után vettem egy Zalman 700 wattos tápot. Ami szintén kevésnek bizonyult így hozzáraktam a rendszerhez egy relé segítségével a régi tápot is ami a videokártyát hajtja. Így már stabil lett a rendszer Tehát kellesz egy 800 wattos vagy erősebb táp a gépbe.
Így néz ki a kártya:


A mérési eredmények pedig ezek:


Én megoldottnak tekintem a dolgot. 46000 volt a kari, a 92 mm-s arctic venti: 1500 Ft, Az ID-Cooling FROSTFLOW X 120 vízhűtés pedig 15000 Ft. Ennyibe áll meg a cucc. Ja plusz tápegység ha nincs elég erős belőle a gépbe.
Végül nemtudom tudtátok-e hogy a kártyán levő dpi port több kijelzőt tud kezelni hasonlóképpen mint a hdmi. Tehát kép és hang egyszerre..

[ Szerkesztve ]

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#167) MasterDeeJay válasza fowe (#166) üzenetére

750w-os superflower vitt 3 ilyen gpu-t(pro duo ami ugyan ez a kártya + mi8), 20 magos procival...
De 2x12 magos rendszerben is ment ugyan így 2 gpu ezen táppal.
Szóval annak a zalmannak lehet valami baja volt. Eszik a fiji gpu de annyit azért nem. Hacsak nincs valami extrém procid.

[ Szerkesztve ]

(#168) Tybee válasza fowe (#166) üzenetére


Tybee
tag

Jól néz ki a kártya! Hogy sikerült levenni a középső hűtőbordát? Én is a sűrűbb bordát raktam a 2. GPU-ra.

700W-os tápnak elégnek kellene lennie, ahogy MasterDeeJay írja, elképzelhető hibás a táp.
Nekem Enermax Revolution XT II 750W Gold táp hajta Ryzen 5900X mellett stabilan.

DP port átviszi a hangot, azt tudtuk, de hogyan képes több kijelzőt kezelni? Létezik DP switch?

(#169) ace666


ace666
tag

Már lassan mindenki elfelejti ezt a kártyát, mire én bevetem... :(

Megpasztáztam, készült egy nyomtatott adapter a dell blowerhez...

Valami olyan progit tudtok, amivel lehet állítani a venti sebességét, netán profilban, játéktól függően?

A ventihez csináltam egy kábelt amivel az alaplapra dugtam, ami egy Lenovo P330-é (Xeon E-2236).
A venti chip nuvoton nct6686d
Speedfan nem látja.
Argus monitor látja a vezérlőt meg a venti sebességét, de ott nem tudom állítani

Illetve bevált, takarékos radeon tuning beállítása van valakinek? A frekvenciák és hozzájuk tartozó feszültségszintek.
Feláldoznék egy 10-15% teljesítményt, ha kevésbé fűtene

*** Alfa 155 ***

(#170) Tybee válasza ace666 (#169) üzenetére


Tybee
tag

Jól néz ki az adapter!:)
Hány fokra megy fel terhelés alatt?
Venti vezérléshez ezt nézd meg:[link]

(#171) P41N


P41N
senior tag

Sikerült teljesen kikapcsolnom a második GPU-t. Fogtam magamat, és szó szerint ami a GPU körül volt, leszedtem (8 pines csatiknál lévő alkatrészeket nem mertem piszkáltam, nem tudom mennyire fontos az első GPU-nak). Nem reménykedtem benne, hogy adni fog képet és működni is fog, de szerencsére tévedtem.:C 2x8pin még így is kell neki.

(#172) MasterDeeJay válasza P41N (#171) üzenetére

Az szép, kissé őrült de profi munka. :DDD

Gányolás topikba is mehetne. :D

[ Szerkesztve ]

(#173) ace666 válasza Tybee (#170) üzenetére


ace666
tag

Az a gond, hogy alapból nem pörög ki a venti rendes fordulatra, így pl Fortnite alatt 70 körül van, de tesztprogikkal eléri a 84-et...
Ha tudnék emelni a fordulaton, szerintem nem lenne gond.

Ezt a progit próbáltam, sajnos nem látja a ventiket a nct6686d chip mögött :(

*** Alfa 155 ***

(#174) P41N válasza MasterDeeJay (#172) üzenetére


P41N
senior tag

Köszöntem! :DDD

Oda azért nem rakom ki, itt meg marad az utókornak, az már bőven elég.:D

(#175) fowe


fowe
csendes tag

Nem vettem le. Rajta hagytam mert az is hűt chippeket a kártya közepén.

A DisplayPort egyetlen kimeneti interfészről (csatlakozóról) képes egy időben 4 darab, legfeljebb FullHD-s (1920x1080 pixel) képernyőt, vagy 2 darab, legfeljebb 2560x1600 pixeles képernyőt kiszolgálni, mindegyik számára különálló kép- és hangfolyamot biztosítva.

Lehet venni dp port elosztót bár elég drága mulatság..

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#176) P41N


P41N
senior tag

Na itt van tényleg a végleges változat, tovább nem b*sztatom már szegényt :DDD Minden, amit feleslegesnek találtam a pcb hátulján ment le, még maga a gpu is. Ezután kerestem egy 12V-os ágat, majd forrasztottam rá kettő 2 pin-es csatlakozót, amiről a pumpa és ventilátor megy. Hála istennek az idegesítő coil whine is megszűnt.

Full alap órajelek, +50% Power Limit

700Mhz Core, 900mV, -30% Power Limit

(#177) MasterDeeJay válasza P41N (#176) üzenetére

Na elmondhatod hogy van egy Firepro 9300x1-esed ami azért nem sokaknak van. Remélem azért itt megállsz és nem fűrészeled re az inaktív részt. :DDD
Van benne munka az látszik!

[ Szerkesztve ]

(#178) P41N válasza MasterDeeJay (#177) üzenetére


P41N
senior tag

Pontosan :DD Egyébként jó lenne, ha meg lehetne azt oldani mert így most feleslegesen ilyen nagy a kártya. Mindegy, marad így aztán kész :)

(#179) fatpingvin válasza P41N (#176) üzenetére


fatpingvin
őstag

én inkább annak a lehetőségeit vizsgálnám meg (miután remek munkával alkottál a dual GPU kártyából egy nano-t...) hogy a PLX chip által biztosított MÁSIK végpont (amin a hátsó GPU ült) az pontosan melyik pineken van, ugyanis egy kazalnyi differenciál érpárral meg a tápvezetékek átforrasztásával így lehetne ennek a kártyának a hátára kidrótozni még egy PCIe slotot. csak képzeld el, olyan vidikari amivel nem vesztesz slotot ha belebököd egybe :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#180) P41N


P41N
senior tag

Nincs valakinek elfekvőben egy S9300x2-je ? Vevő lennék rá :D

(#181) fowe


fowe
csendes tag

Megspékeltem a dolgot. Vettem egy ilyen karit: [link] majd az s9300-ra feltöltöttem az AMD oldaláról letöltött ezt: [link] R9-fURY X bios-t mindkét gpura, és láss csodát:
Mindhárom Gpu crossban megy. Az hogy ez mekkora teljesítmény növekedést fog hozni nemtudom. De jól néz ki.

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#182) fowe válasza fowe (#181) üzenetére


fowe
csendes tag

Ez azt is jelenti hogy ez a kari nem csak nano kártyaként tud üzemelni hanem fury x kariként ami egy kicsivel gyorsabb verzió.

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#183) eboostr válasza fowe (#182) üzenetére


eboostr
aktív tag

Várjuk a teszteket :C És milyen táp van alatta?

(#184) fowe


fowe
csendes tag

750 wattos chieftec. Ha kikapcsolom a crossfire-t akkor simán lefut a teszt, De amint elkezd harapni a rendszer a crossfire alatt le is áll a gép. Kevés neki a 750 watt. Nem érdekel ki mit mond. Kevés. Zsír új táp nem gagyi Chieftec. Két lehetőségem van. Vagy veszek egy csilliówattosat, vagy egy mágnes kapcsolóval hozzáépítek egy másik tápegységet. A második lehetőség olcsóbb.

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#185) ace666


ace666
tag

Valaki harcol még a kétmagossal? :)

Van új nimez driver:
V8-23.4.1Prev-GCNFlex-MDL-WHQL-Discovery-RemiX-DCH.7z

Sajnos nem muzsikál túl jól, már mindenféle módban újratelepítettem, de egyrészt alapból nagyon melegszik a GPU, a superposition 1080 mediumban 20 FPS körül produkál, a játékok meg nem indulnak, pl a fortnite ezt dobja:
"A D3D11-compatible GPU (Feature Level 11.0, Shader Model 5.0) is required to run the engine."

*** Alfa 155 ***

(#186) fowe válasza ace666 (#185) üzenetére


fowe
csendes tag

Az r9 fury driver tökéletes amit az AMD oldaláról letöltesz. Nem kell variálni .https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-r9-series/amd-radeon-r9-fury-series/amd-radeon-r9-fury nekem ez tökéletes.

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#187) ronati válasza fowe (#186) üzenetére


ronati
tag

Üdv! Az s9300+R9 FuryX dolog működik? Mi lett a Fejlemény? Nekem van egy S9300-am még érintetlen minden gyári, azzal kezdenék valamit. Némi segítség jól jönne, sajnos biost se cseréltem még VGA-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.