Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) P41N válasza XuChi (#100) üzenetére


P41N
senior tag

Ugyan ez volt nálam is két 12 centis ventivel. Elérte a temp limitet (ami 85) és throttling-olt a kártya. Én személy szerint nem akartam szórakozni más ventivel, mert számomra fontos, hogy halk legyen az egész gép, így maradt a vizezés egy AIO-val. Ha megnézed, nem hiába van vizes megoldása a Pro Duo vagy a Fury X-nek, szerintem ezek is throttling-olnának sima léghűtéssel.

(#102) XuChi válasza P41N (#101) üzenetére


XuChi
addikt

Hát jah, lehet nekem is kellene venni 2db 120mm AIO-t, de akkor már többe fog kerülni a leves mint a hús :W

(#103) MasterDeeJay válasza XuChi (#102) üzenetére

Ha megy a CF akkor rtx 2080 szint, még így is töredékébe van.
Használt AIO is jó ám. Nem kell nagy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#104) P41N válasza XuChi (#102) üzenetére


P41N
senior tag

Nekem már csak egy kell, aztán teljesen kész lesz. Volt fent itt HA-n használtan 10k alatt AIO, de persze az összeset elvitték előlem :DDD Számomra még ezzel a plusz kiadással is bőven megéri.

(#105) Tybee válasza XuChi (#100) üzenetére


Tybee
tag

Érdekes, hogy nektek ennyire melegszik a kártya, hogy 2db nagy ventinél throttlingol. Lehet újra kéne pasztázni.
Nekem csak addig throttlingot (de akkor nagyon) amíg 1db 92mm-es venti volt rajta, de akkor még a hűtőbordák is gyári állapotban voltak....
Én kivágtam a 2 GPU-hoz tartozó borda tetejét, hogy a venti rendesen be tudja fújni a levegőt a bordák közé. 1. GPU-ra egy 92mm-es Hyper TX3 Evo coolerét raktam, pont jó méret hozzá, kb 3500RPM a max fordulatszáma. a 2. GPU-ra Arctic P8 8cm coolert raktam, kb 2000 a max RPM, és 80foknál nem megy feljebb 100% ventinél nyitott gépházzal.... Kicsit hangos, de fülessel elmegy. Ventik szélei alá visszaragasztottam azokat a szivacscsíkokat, amik a borda és a gyári takarólemez között volt, így nem rezonáál, nem zörög Volt már gyári asus strix kártyám is ami hangos volt, asszem rx570... Ahhoz képest, hogy ez homemade már nem is olyan rossz...:)
Amúgy teljesen alap beállításokkal használom, nincs OC, csak annyi, hogy az R9 Fury BIOS szerinti 1000MHz-en mennek a GPU-k, szemben a gyári 975MHZ-el.


(#106) XuChi válasza Tybee (#105) üzenetére


XuChi
addikt

Ezt teszem én is nemsokára :R :D

(#107) P41N válasza Tybee (#105) üzenetére


P41N
senior tag

Azt mondjuk tegyük hozzá, hogy az én két 12 centis ventim ment kb 1000rpm-en :D Mehetett volna gyorsabban is, viszont annak már hangja van, az meg számomra zavaró.

(#108) Tybee


Tybee
tag

-100mV, Power Limit 0%, 975Mhz

[ Szerkesztve ]

(#109) Tybee


Tybee
tag

Valahogy le lehet tiltani a 2. GPU-t, hogy kevesebbet fogyasszon a kártya?
Idleben 100-120W a gépem, FC New Dawn 350-380Watt. Ráadásul a crossfire alig ad plusz fps-t, de legalább hangosabban búgnak a ventik és kb +130Watt...:) Vagy az is lehet, hogy a 10400F kevés neki CF-el? CF-et kikapcsoltam már, de az idle fogyasztás így is sok. ULPS-t engedélyeztem, de úgy lefagy a win ahogy elindul, szóval azt kikapcsoltam....

(#110) P41N válasza Tybee (#109) üzenetére


P41N
senior tag

Undervolt és underclock, jobb megoldást nem találtam én se. Próbáltam, hogy csak az egyik 8 pines csatlakozót dugom rá (mivel egy gpu csak egyet használ elvileg), de úgy nekem nem ad képet. Mondjuk idle-ben nem mintha sokat fogyasztana, Aida64 szerint kb ~20W. Terheltem az első gpu-t, és akkor se ment feljebb a második fogyasztása. Szóval ez alá nem hiszem, hogy lehet menni.

(#111) fatpingvin válasza Tybee (#109) üzenetére


fatpingvin
őstag

Linuxon meg tudom neked mondani hogyan kell de gondolom nem linuxod van...

(amúgy ha kiderül hogy nem vált be akkor én szívesen tárgyalnék róla, amire nekem kell a GPU ahhoz nem kell crossfire.)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#112) XuChi


XuChi
addikt

Vettem 2db 92mm Artic ventit, kivágtam a bordákat, de így sem sikerült lehűtenem. Továbbra is trotylingol. Újrapasztáztam, de nem lett változás. Alulfeszeltem, semmi. Levettem fix 800mhz-re de úgysem. Kezdem úgy érezni, kidobott pénz volt ez a kártya számomra :W

(#113) fatpingvin válasza XuChi (#112) üzenetére


fatpingvin
őstag

összevizezni nem gondoltad?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#114) XuChi válasza fatpingvin (#113) üzenetére


XuChi
addikt

Még azt megpróbálom. :DD

(#115) fatpingvin válasza XuChi (#114) üzenetére


fatpingvin
őstag

hajrá, szerintem ezeknél a vasaknál kifejezetten van létjogosultsága.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#116) XuChi


XuChi
addikt

Nah, az lett a megoldás, hogy 600mhz-re fixáltam a kártyát. -45% áramfelvétel limit-tel és a második kártyát fix 300mhz és -50% energia korláttal hajtom. Így a tesztek alapján egy 1650 szintet tud, ami nekem már elég. És megállt 78-80 fokon terhelés alatt.

(#117) XuChi


XuChi
addikt

Ez a 600mhz-re visszafogott 9300x2

Ez pedig a Vega8 iGPU eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#118) eboostr válasza XuChi (#112) üzenetére


eboostr
aktív tag

Milyen házban van a konfig?

(#119) XuChi válasza eboostr (#118) üzenetére


XuChi
addikt

Masterbox NR200P

(#120) P41N


P41N
senior tag

Múlt héten megpróbáltam egy ventilátor csatlakozót csinálni a kártyára, de nem jött össze, nem indult el a ventilátor. Próbáltam mindkét féleképpen, de nem jártam sikerrel. Multiméterrel megnéztem a csatlakozási pontokat, és egyikbe se volt semmi áram :D Úgy néz ki sajnos akkor ez offos ennél a kártyánál (de aztán lehet én csesztem el valamit).


(#121) eboostr válasza XuChi (#119) üzenetére


eboostr
aktív tag

Megoldott a jó szellőzése? Üveg vagy lyukacsos verzió?

(#122) XuChi válasza eboostr (#121) üzenetére


XuChi
addikt

Lyukacsos. És felül van 2x14cm gyári venti.

(#123) vottokar válasza P41N (#120) üzenetére


vottokar
senior tag

Mondjuk így képről nézve, nekem úgy tűnik, hogy a két venti csatlakozó hely körüli smd padok is teljesen üresek, nem csak a csatlakozókat nem forrasztották fel, hanem a hozzá tartozó alkatrészeket sem.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#124) P41N válasza vottokar (#123) üzenetére


P41N
senior tag

Na akkor tényleg offos a dolog :)) Mindegy, legalább ez is kiderült.

(#125) ace666 válasza P41N (#120) üzenetére


ace666
tag

Köszi, hogy megosztottad... :)

Esetleg még annyit nem próbálsz meg, hogy a tápról közvetlenül adod a feszültséget, hogy úgy az rpm és pwm jelekkel vezérli-e a ventit?

*** Alfa 155 ***

(#126) P41N válasza ace666 (#125) üzenetére


P41N
senior tag

Na erre nem gondoltam, egy próbát még meg is érhet. Mondjuk most egyenlőre nem foglalkozok vele, sajna nem sikerült arról a helyről vennem megfelelő méretű csövet vizezéshez, ahonnan eddig szoktam :F

(#127) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Én azt a megoldást találtam a hűtésre:

A venti: Delta AFB1212SH
Az alaplapra kötöttem és ezzel vezérlem: https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases

Szintetikus terhelés alatt maximum 83°C. Játékok alatt 75-76°C. 80°C-nál éri el a venti a maximális fordulatszámát, akkor elég hangos. Szerencsére nem visít inkább csak a levegő süvít. A 40dB valós terhelésen, is megvan.
Valaki próbálkozott esetleg 38 mm vastag ventivel?
Pl. Sunon MEC0381V1-A99 Paramétereit tekintve nagyon hasonló mint a jelenleg használt, de légszállítás és statikus nyomás diagrammaja alapján, mint ha magasabb légszállítás esetén sem esne annyira a nyomása. (az persze jó kérdés, ez hogy mutatna a névlegestől alacsonyabb fordulatszámon)

(#128) XuChi válasza Jancsi (#127) üzenetére


XuChi
addikt

Köszi a venti vezérlőt. Ezzel már nekem is 80 alatt marad max fordulattal. És nem kell levennem a sebességét sem :)

(#129) XuChi válasza Jancsi (#127) üzenetére


XuChi
addikt

Neked a 18112 CF-ben jött ki gondolom. Nekem 1 kártyával max 8700 pontot fut.

(#130) Jancsi válasza XuChi (#129) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Igen. Pár régebbi cím miatt vettem meg. Azok támogatják a CF-et, így használom. Jobban járok vele, mert megoszlik a terhelés és hőtermelés a két GPU között. GTA és Far Cry 5 a HD textúrát leszámítva megy ultra-n, vsync-el. 65 fok körül vannak a GPU-k, így a venti sem annyira hangos.

Ezekkel a beállításokkal stabil:
State0 State1 State2 State3 State4 State5 State6 State7
Clock 300 508 717 874 911 944 974 1000 MHz
For CF 900 950 956 1020 1040 1060 1080 1100 mV

A fenti beállítások és +20% power limit. Majdnem végig tartja az 1000MHz-et.

Annyi a CF szépséghibája csak, hogy ki kellett vágni a rácsot (egy lapos éles oldalcsípővel két csippentés) és hogy néha futkos egy pár piros pixel a képernyőn, bizonyos szürke árnyalatok esetén. (bízom benne, hogy csak a kábelem hibás, de még nem tudtam tesztelni másikkal)

(#131) eboostr válasza Jancsi (#130) üzenetére


eboostr
aktív tag

Melyik rácsot? utolsó bekezdés

(#132) fowe


fowe
csendes tag

Sziasztok!

Én is megvettem ezt a karit. A leírtak alapján felraktam ezt: [link] Ez lett belőle: természetesen kettő darab. Dp port működik biosban is. Catalyst szerint a crossfire működik. 3D mark 2.19.7216. verziója reseteli a gépet a benchmark betöltése közben. A World of Warshipsben jelentős gyorsulás és képminőség javulást tapasztaltam a régi hd 6750-hez képest. :). A Master gpu 83 fokos, míg a slave 70 fokos volt a játék alatt. A hűtést így oldottam meg: : . De szerintem elégtelen lesz. Még kitalálok rá valamit. Integrált Vga nincs a gépben. Így nem is tudom életre kelteni az alaplapi portokat? Végeredményben elégedett vagyok vele. Bár az hogy resettel a gép a 3D mark betöltése közben zavar és nem tudom számadatokkal megnézni hogy mire képes a kari. Erre is néznem kell valamit még. De a táp lesz a hunyó szerintem. Most egy 550-es chieftec van benne ryzen 5, 2 terrás vinyó, 2 ssd, 8x4 gb ram társaságában. Ráadásul ha nem tudom életre kelteni az alaplapi portokat akkor kell bele még egy videokari.

[ Szerkesztve ]

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#133) XuChi válasza eboostr (#131) üzenetére


XuChi
addikt

A mini display port-nál lévő rácsot.

(#134) fowe válasza XuChi (#133) üzenetére


fowe
csendes tag

Gyártottam egy hátlapot alulemezből. Egyszerű de a célnak megfelel.

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#135) Tybee


Tybee
tag

Alaplapi portokat csak IGPU-val tudod életre kelteni szerintem.
550W táp valószínű karcsú neki, vélhetően azért áll le a 3dmarkt. 300W-al simán lehet számolni a GPU-val, 12V-on 25A csak a videókártya, de inkább többel, kb 30A-el kalkulálnék.
Ha CF-el akarod használni szerintem minőségi 700+Watt tápot vegyél, ami 12V-on minimum 50A-t tud....
Hűtést elég nehéz megoldani, főleg ha CF-ben használod a kártyát, kell neki légáram rendesen.... Páran trükkeznek azzal, hogy a 2.GPU-nak visszaveszik az órajelét és a power limitjét, így kevésbé melegszik és kevesebbet is fogyaszt. Sokan vizezik, ami jó megoldás, lehűti, csak sajnos elég drága a kártya értékéhez képest.

(#136) P41N


P41N
senior tag

Úgy néz ki, sikerült elcsesznem a második gpu-t (pedig kész van mindkét vizezése :( ). Egy egyszerű GPU-Z Render Test-en piros kockákat látok ha megy a crossfire. Most meg odáig jutottam, hogy bootolás utan egy ideig van kép, utána már nincs. Lehet sikerült lesarkaznom, nem tudom pontosan.

(#137) XuChi válasza P41N (#136) üzenetére


XuChi
addikt

Ohhh bakker. :O

(#138) eboostr válasza P41N (#136) üzenetére


eboostr
aktív tag

Én még kipróbálnám egy másik konfigban is Milyen tápod van egyébként? lehet már kérdeztem

(#139) P41N válasza eboostr (#138) üzenetére


P41N
senior tag

Még nem kérdezted. Cooler Master Elite V3 600W.

Meg van a probléma oka, elsőnek erre gondoltam, de nem akartam elhinni. Sikerült a GPU-ból letörni kis darabokat (valószínűleg akkor történt, amikor raktam rá a vízhűtést).

Egyébként itt van pár a kép a megoldásról (eléggé gányolt az egész, de működik :D). A gyári borítást nagyjából vissza tudom rakni, csak akkor terhelés alatt kicsit meleg lesz.

(#140) MasterDeeJay válasza P41N (#139) üzenetére

Kár érte, igen szép projektnek látszik!
Egy GPU-val is erős és játékokban sajnos amúgy is csak egy menne mert CF-el csak szívás van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#141) P41N válasza MasterDeeJay (#140) üzenetére


P41N
senior tag

Köszi szépen :) Régi játékokhoz azért jó lett volna a CF, de most már mindegy. Legnagyobb baj az, hogy teljesen nem lehet lekapcsolni a gpu-t. Egyenlőre levettem az összes state-t 300mhz-re mV-t 900-ra, Power Limit-et pedig csökkentettem -50%-val. Lehet majd próbálkozok valami bios moddal, de egyenlőre hagyom így.

(#142) kzsolti97


kzsolti97
csendes tag

Na megcsináltam a modot (megjött végre a venti kínából) , hive OS alatt nagyon könnyű átflashelni, kétszer r9 nano bios került rá, blower ventivel max terhelés alatt max 70fok körül a két gpu, crossfire rendben megy.
Furmark 1080p crossfire-el 142fps, gta V 1080p 2k resolution scalinggel nagyon szép stabil 60 vsynccel, ultrán.
Most driverek próbálok mert az Adrenalin valami rettenet, ha bármilyen üzemmódváltás van full akadozik az egész gép, még az egér is + win betöltésnél sokáig fekete kép ezenkívül már többször random összeomlott. Win 7 alatt próbáltam.

Összességében eddig elégedett vagyok a kártyával.

[ Szerkesztve ]

Csak a Windows 7 :)

(#143) kzsolti97


kzsolti97
csendes tag

Így oldottam meg a hűtést.
A hűtőbordákat megcseréltem a két gpu-n hogy a ritkább lamellázású legyen a légáramlat felől.

Csak a Windows 7 :)

(#144) Tybee válasza kzsolti97 (#143) üzenetére


Tybee
tag

Ez a blower mennyire hangos? Tudsz egy pontos típust vagy linket írni hozzá?

(#145) eboostr


eboostr
aktív tag

Srácok, I/O bracket-et szerelném le de dp porthoz kozeli alsó csavar meg se moccan :W

(#146) kzsolti97 válasza Tybee (#144) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Elég hangos, zárt fejhallgatóval elviselhető talán :D
[link]

Csak a Windows 7 :)

(#147) Tybee válasza eboostr (#145) üzenetére


Tybee
tag

Nekem se jött ki egy csavar, csak pont a másik végén levő (PCI-E csatlakozó felöli). Szerencsére el tudtam forgatni a bracketet így hozzáfértem ahhoz amihez akartam...

(#148) P41N


P41N
senior tag

Van fent egy elég friss Nimez driver ( 22.3.2 V5 ) 2022 március 23.-ai kiadás, nekem eddig nincs vele semmi gondom, Windows nem akad, játékok se crasheltek. CrossFire nem tudom hogy teljesít, majd valaki más leteszteli :DDD

[ Szerkesztve ]

(#149) P41N válasza P41N (#148) üzenetére


P41N
senior tag

Jelenleg a képen látható beállításokkal használom a kártyát, valamennyivel gyengébb lett, viszont az idegesítő coil whine kicsit halkult, az 1200rpm-en forgó házventik lazán elnyomják a hangját.

(#150) eboostr válasza P41N (#149) üzenetére


eboostr
aktív tag

Egyébként a vízhűtést hogy tudtad rögzíteni a gpura?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.