Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dino_m


dino_m
senior tag

A Pinnacle stationt majd megvehetjük DLC formájában. Végül is, ez is EA játék. :))

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#2) VIC20


VIC20
őstag

,,...valóban egy definitív kiadás lett..."

Nem beszélni magyar?

(#3) Persie12 válasza VIC20 (#2) üzenetére


Persie12
aktív tag

Ha a magyar nyelv hiányára gondolsz, akkor tudtommal hiába kéred, mivel egyik rész sem volt elérhető offisöl magyar nyelven talán a 2. rész. Szóval ebbe miért tették volna bele?

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#4) klopisemis


klopisemis
csendes tag

:O :O :O szabad időt akaroooook, hogy végigjátszhassam... :(((

Az öröm érzése halványan megcsillanó aranyszem a bánat folyójának fenekén.

(#5) AnonymusX válasza Persie12 (#3) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A Mass Effect első része magyarul jelent meg itthon köszönhetően a CD Projekt magyar leányvállalatának.

A Mass Effect 2 már EA kiadás volt, de magyarul jelent meg az is (talán valamelyik DLC-hez nem készült magyar felirat, mikorra az EA felhagyott a nagy lokalizációs terveivel). Rémlik hogy az első rész fordításaira fittyet hányva új fordításokat hozott be.

(#6) RetepNyaraB válasza VIC20 (#2) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Legközelebb Te írod az ismertetőt és nekünk lesz ekkora arcunk :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7) #72042496 válasza Persie12 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

A "definitív" szóra gondolt.

Szerintem jó egyébként a cikk stílusa, a játékra pedig kíváncsi leszek. Korábban sose próbáltam egyik részt se, na majd ezt a kiadást az XSX-en.

[ Szerkesztve ]

(#8) no1r


no1r
őstag

mindhármat kipörgettem annó, emlékszem az első rész volt életemben az első olyan élmény (pedig nem 2007-ben kezdtem videojátékokkal játszani) ami után csak ültem a stáblista alatt és azon járt az agyam: "most akkor a folytatásra komolyan még X évet kell várnom?"

ezt is bezsákoltam már hisz egyrészt nagyon kíváncsi is vagyok a fejlesztésekre, másrészt támogatom ezzel a fejlesztők munkáját (jó lenne újra egy igazán kimagasló BioWare játékot látni, remélhetőleg ha ez jól fogy akkor ismét kapnak megfelelő bizalmat), és amint odakerül a sorban, neki is veselkedek :) :R

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#9) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nálam sajnos GoT szindróma, hiába a remek történet és megvalósítás, a befejezés miatt az egész ment a levesbe, mintha nem is létezett volna, kedvem sincs elővenni újra, mikor tudom milyen galád módon ér majd úgy is véget

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon jól sikerült a remaster, kivéve pár dolgot:

-az eredeti ME1-es femshep arcát már nem kapjuk vissza, sajnos nem tudja reprodukálni az új arc kezelő rendszer
-Kelly Chambers nagyon máshogy néz ki az ME2-ben, őt még szerintem patchelni fogják
-PC-n hiányoznak a megszokott beállítási lehetőségek közül a konzolokon nem állítható dolgok, ami gáz...

Pinky Demon: én remélem majd ez a kiadás is megkapja a MEHEM modot. Azzal azt a befejezést kapjuk, amire vártunk.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) hogabesz


hogabesz
aktív tag

Mi volt a probléma a befejezéssel? Kinek a pap... Nekem pl. semmi gondom nem volt vele. Most jöhet a zuhany :)

(#12) #72042496 válasza hogabesz (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor én most elhagyom a topikot, mert ha 9 éven át megúsztam spoiler nélkül (basszus... mintha tegnap jelent volna meg a ME3), akkor már maradjon is így amíg nem játszom vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) CPT.Pirk válasza hogabesz (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt egy rövid verzió Angry Joe tolmácsolásában: [link] De van még csomó ilyen videó, hogy miért gáz. - Marauder Shields emléke örök marad, ahogy próbált megvédeni minket az endingtől. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) Daelion


Daelion
őstag

Szerintem is remek lett a LE, bár én nem vártam túl sokat mert már az alap verziókat is imádtam. 'Pinnacle station miánya meg hidegen hagy igazából mert nem sztoris'

Ez lesz most a 3.-ik teljes végigjátszásom a szériának, per pill most vagyok ME 1 vége fele és nagyobb gond még nem jött elő.
Annyi volt csak, hogy gyárilag még most sincs rendes 21:9 UltraWide támogatás csak gameplay közben de erre szerencsére már megoldást jelent a Flawless Widescreen progi amióta updatet kapott. :)

Mako irányítása most is kicsit körülményes de legalább célozni már jól lehet vele akár messziről is.

#11 hogabesz

Nekem sincs akkora bajom vele, jó nem a kedvencem a vége de annyira nem zavar hogy lázadjak meg ez miatt ne játsszam újra pár évente az egészet. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Mecs


Mecs
csendes tag

Nagy játék!

(#16) no1r válasza hogabesz (#11) üzenetére


no1r
őstag

szerintem zseni lett a vége is.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#17) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, miért kell ennyire ekézni az első részt. Szerintem az volt a legjobb.

"Ez is leginkább az első részben érezhető, amely eredetileg még a KotOR „kockadobásos” rendszerére épült, most már sokkal inkább viselkedik hagyományos, külső nézetes lövöldözős játékként, pontosabb fegyverekkel, érzékenyebb irányítással, és konzolon némi célzás rásegítéssel. "

Igen, tehát RPG-ként viselkedett 3rd rate shooter helyett. Aztán minden új rész hozott valami jópofa újítást/fejlesztést, de emellett valami olyat is elvett, amit nem kellett volna. Játéktechnikailag a leggyengébb imo pont a harmadik epizód lett (az Andromedát nem számoljuk, meg azt nem is játszottam).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) hogabesz válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Veled kapcsolatban most nyilván nem fogok általánosítani, de 10-ből 8 játékosnak gőze nincs róla, hogy valóban rossz volt -e a vége, vagy csak a "népharag" miatt felveszi pár megmondó videós véleményét és az alapján "ítél". Erre mondtam, hogy kinek a pap :R

(#19) dreampage válasza Synthwave (#17) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Részemről abszolút nem ekézem az első részt, nekem is az a kedvencem. Ebben a kiadásban pont annyival tették feszesebbé, hogy sokkal jobban játszható, de még nem TPS. Összehasonlításul rögtön utána a Mass Effect 2-t játszva szörnyű volt, nagyon érezhető az EA (és az akkori trendek) hatása.

Egy ideális világban az EA nem veszi meg a BioWare-t, és az egész trilógia az első rész alapjaira építve készül el. :)

A játéknak soha nincs vége.

(#20) CPT.Pirk válasza hogabesz (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Spoiler nélkül próbálom leírni... Én még azelőtt toltam ki a 3-at, hogy a népharag előjött volna. Csak szalagcímeket láttam az ending problémáiról, de nem néztem meg őket előre. Aztűn elég nagy csalódás volt befejezni a játékot, ilyen "ennyi???" meg "wtf???" érzések keringtek bennem.
Aztán megnéztem pár videót a témában és igazuk volt sajnos... Valamivel később kijött az EC a népharag miatt, akkor újra lenyomtam a végét, de az igazából csak magyarázta a bizonyítványt, jobb jegyek helyett.
Végül később a mehem mod adta meg azt az endinget, amivel elégedett voltam.

Synthwave: igen, az ME1-hez képes mind a fegyverek, mind a skillek nagyon le lettek butítva a folytatásokban, amit sajnáltam. :)

Az Andromeda egyébként harc terén nagyon jó volt és a multi része is élvezetesre sikerült pont emiatt. Hibái ellenére (mert úgy egyébként kb. 6/10 pont a játék) egy ME fan simán beletesz 50..100 órát. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) Daelion válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Daelion
őstag

Én is úgy játszottam végig a 3-at, hogy nem tudtam mi a gond vele és igazából nem voltam dühös vagy mérges a végén.
Nem teljesen az volt amire számítottam de meg tudtam emészteni és ez után nekimenni még 2x a szériának az évek folyamán.

Modolni csak a grafikai részt modoltam második végigjátszáshoz, mást nem szeretek modolni sehol. 'megjegyzem az LE jobban néz ki mint a modolt verzióm volt'

Utólag én is utána néztem mi ez a háborgás de igazából vállat vontam rá, nem nagyon adok az ilyen megmondó/véleményező videókra meg emberekre.
Vagyok már elég idős ahhoz, hogy el tudjam dönteni mi tetszik meg mi nem és mi a saját véleményem a dolgokról. :)

Andromeda meg kövezzetek meg de nekem közel sem volt akkora csalódás mint amit arról is csak hallottam itt ott.
Tény, hogy bőven a megjelenés után játszottam vele amikor már rakás patchet/updatet kapott de simán lekötött 90+ órára tehát nem panaszkodhatok. :D

Persze nem olyan mint az eredeti 3 rész de külön szálnak meg egy sci fi játéknak simán jó, tervezem is vele egy második nekifutást majd valamikor.

Azért persze hozzá teszem, hogy én elég nagy ME fan vagyok.
Poszter szobámba meg lehet be fogok egy egérpad+N7 pólót is szerezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) csako válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


csako
veterán

Egyetértek, az Andromeda harcrendszere nagyon jó volt, többek között ezért is játszottam végig kétszer egymás után, "fullos" karakterrel/fegyverrel imádtam, összesen 138 óra került bele :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23) Cathulhu


Cathulhu
addikt

ME3 ending: nekem a legnagyobb bajom vele, hogy olyan Lost-os (ismet sorozatos peldaval jove), evekig epit egy tortenetet, karaktereket, misztikumot, es kb olyan erzese van az embernek lezaraskor, hogy akkor jutott eszukbe, hogy egy het mulva release es meg elkepzelesuk sincs mi legyen a vege, ezert 5 perc alatt kitalaltak, es kb pont bele is fertek az idobe. Minden mast aprolekosan megterveztek evekig, a karakter interakciokat, egymassal is, veled is, a tortenesekkel is, mindent felepitettek, aztan osszeferceltek egy ilyen endinget, idegen a befejezes mind a vilagtol, mind a tortenettol, kilog, olcso, gyenge, ferc

MEA harcrendszer: oszinten engem rohadtul zavar a modern RPG-kben a veled egyutt fejlodo ellenseg. Megoli az egesz ertelmet, miert fejlodjek, ha az ellenseg is fejlodik, semmi progress. Kedvencem az volt, hogy sniperre kielezett karakter legmenobb sniper puskaval leszedtem az ellent egy headshottal. Szintlepes, puff, 1.1 headshot kell. Komolyan a szintlepessel hatrabb voltam mint elotte...

ME1-ben annyira tetszett hogy latvanyos volt az egesz, a biotikus karakterem az elejen orult, hogy egy-egy ellent arrebb tudott lokni, par szinttel kesobb meg kepes volt egy egesz armature-t felemelni a foldrol. Azert az adta az erzest foleg eloszor mikor realizalodott az emberben, hogy ezt is tudja mar

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) MasterMark


MasterMark
titán

A pinnacle station hogy maradt ki??? Miért?

Nem úgy volt, hogy minden DLC benne lesz?

Switch Tax

(#25) MasterMark válasza Daelion (#14) üzenetére


MasterMark
titán

Gameplay közben én ezt croppolt 21:9-nek érzem, szerintem az se "rendes"....

Switch Tax

(#26) elektrotank válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


elektrotank
tag

Épp most zsákoltam be nem rég az Andromeda-t. 50-60 óra? Hát nem tudom. Én ME szűz vagyok (vagyis már nem), talán az Andromeda az első a szériából, amit jelenleg játszom. Most hétvégén kb. 30 órát nyomtam bele. Jelenleg olyan 40+ óránál tartok a steam szerint (a játék szerint picivel kevesebb), azt hiszem 23-as szintű vagyok és legutóbb, amikor néztem 27%-n állt a játékállás elvileg, most lehet felment olyan 30% körülire, mert picit haladtam a főküldivel is.

Sajnos a legrosszabb játékosok közé tartozom, mert szeretek barangolni, körbenézegetni, bár így is néha a fast travel-hez nyúlok. Majdnem minden sz*rt elolvasok, de mivel az angol tudásom csekélynek mondható, ezért csak félig-meddig értem. Volt, amikor az olvasást emiatt abba is hagytam. Arról nem beszélve, hogy gyakorlatilag nagyon sokszor beszélek a karakterekkel, mindent is megcsinálok és az utolsó sarokba is benézek loot-ért. :DDD
Igaz, ami igaz, szégyellnivaló vagy sem, egyszer bizony csaláshoz folyamodtam, amikor az egyik Remant-os 5x5-s szimbolumos dolgot csináltam hajnali 3 körül... segítséget kértem az internettől, de úgy szerintem az nap úgy kb. 10 óra játék után, már azt se sikerült lemásolni elsőre. :DDD :DDD

Alapvetően szerintem 2600 Ft-ért bőven jó kategóriába sorolható, függetlenül attól, hogy az animációkat nem érzem most se olyan jónak, igaz, nem is mai játék és ugye a legfőbb gond vele anno ez volt. Szerintem vannak benne jó megoldások, amik tetszettek, és vannak, amik nem. Erről akarok is írni pár sort személyes blogomra, meg logoutra, de 6 pontot én elég gyengének érzem. Én a legalja eddig, amit adnék neki, az a 7. Ez egy korrekt, jó játék, de semmilyen aspektusában nem kiemelkedő. Szívesen vennék egy esetleges folytatást. Ebbe, ha úgy adja a tartalom, szerintem 150 óráig elmegyek vele szívesen.

Hogy ne csak off legyen: valszeg az Andromeda után én is beszerzem és végigviszem a triót. Örülök neki, hogy felújították, hogy az ilyen alakok is, mint én, végigjátszhassák. Annak is örülök, hogy pozitív az eredmény. Ha kell majd, teljes áron is megveszem, ha ennek azaz eredménye, hogy kapunk egy érdemleges, pozitív hangsúlyú folytatást a 4. részhez.

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#27) CPT.Pirk válasza elektrotank (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindegyik bolygót felderítettem 100%-ra és a küldiket is megcsináltam, így volt nekem 74 óra. :)

Pinky Demon: egyetértek!

MasterMark: már nincs meg használható formában a forráskód, 0-ról újraírni meg nem akarták. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) MasterMark válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


MasterMark
titán

Ó hát ez szomorú... :(

Switch Tax

(#29) Daelion válasza MasterMark (#25) üzenetére


Daelion
őstag

Nem tudom, hogy meddig skálázódik rendesen de 2560x1080 nem tűnik torznak sehogy.
~ 2 éve van meg ez a monitor azt úgy ahogy már észre veszem az ilyeneket de itt nem látom.

FoV-ra raktam egy nagyon kis extrát a Flawless Widescreen progiba az egyéb fixeken kívül amik aktívak benne. :)

#26 elektrotank

Nekem első nekifutásra valahogy 95 óra környékén fejeződött be Andromeda.
Minden rendes missiont megcsináltam amit meg lehetett találni meg volt hozzá NPC, csak az ilyen atom keresgélős dolgokat nem.
Én is lassan játszom ezeket a játékokat, mindig beszélek mindenkivel meg olvasgatom a dolgokat. :D 'Angol szerencsére nálam nem limitál ebben'

[ Szerkesztve ]

(#30) MasterMark válasza Daelion (#29) üzenetére


MasterMark
titán

Nem torz, hanem croppolt. Bele van nagyítva, és levágva a teteje meg az alja.

Menj a Normandy-n a térképhez, amikor megnyitod akkor egy pillanatra 16:9-re vált, és látni hogy bele volt nagyítva levágással.

Switch Tax

(#31) Daelion válasza MasterMark (#30) üzenetére


Daelion
őstag

Passz, én még úgy sem látom hogy akármi fura lenne.
~4 éve játszottam utoljára a szériával egy 16:9-es FHD monitoron azt arra már nem nagyon emlékszem.

Ez meg így fut háttérben fixnek mert ez kellett a cutscene/párbeszédekhez mert különben letterboxed volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) DamianB válasza Synthwave (#17) üzenetére


DamianB
őstag

Így van :K

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#33) oriic válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Aztűn elég nagy csalódás volt befejezni a játékot, ilyen "ennyi???" meg "wtf???" érzések keringtek bennem."

Konkrétan nálam ugyanez volt. Mondom WTF, most komoly hogy kvázi egy PowerPoint bemutató a legeslegvége a bevágott képekkel? o.O (És akkor még a más-más színű befejezésről nem is beszélve.) Sokáig haragudtam rá, de végül az egészet elengedtem, sőt még Andromeda is lement aztán.

Live-Die-Respawn

(#34) CPT.Pirk válasza oriic (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

--minimális ME3 ending spoiler-- (jó lenne spoiler tag minden topicba)

Az Andromeda tette fel a pontot az ME3 befejezésre, mert akármit is választottál, az a relék miatt csak abban a galaxisban működött. A szomszéd galaxisokból bármikor jöhet egy újabb Geth jellegű nép és kiirthat minden élőt. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) oriic válasza CPT.Pirk (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom a készülő folytatásban valami hasonló fog történni.

Live-Die-Respawn

(#36) CPT.Pirk válasza oriic (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csúnya lenne, az teljesen érvénytelenítené a Catalyst érvelését. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) oriic válasza CPT.Pirk (#36) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fene tudja, egyelőre nem tudunk szinte semmit, azt sem melyik endinget kanonizálják.

Live-Die-Respawn

(#38) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azért nincs annyira rossz életem, de a Mass Effect 1. rész számomra konkrétan az it will replace your life kategória. :K A történet, a hangulat, a zene, az egész ahogy kivitelezték, valóban kiérdemli a cikkben is elhangzott magasztaló pozitív jelzőket.

Annak idején tizenévekkel ezelőtt, amikor először játszottam vele, annyira beszippantott, hogy alig vártam, hogy munkából hazaérjek és leüljek Shepard sztoriját átélni, uhh... Még a mai napig libabőrös leszek és dopamincsúcsra kerülök, amikor meghallom valahol a zenéjét, és eszembe jut a Noveria küldetés hangulata, vagy éppen az utolsó bolygóra térés és annak atmoszférája.

De sajnos már nem fog elmúlni belőlem a butthurt a 3. rész tálalása és befejezése miatt, plusz a bizonyíték arra, hogy nem tudnak már jó ME játékot csinálni, az Andromeda résszel igazolva lett.

Lehet, hogy a ME3 MEHEM-mel ezt felül lehet majd írni, passz. Azonban a reményt nem adtam fel, hogy majd mégis lesz egyszer jó ME -hez hasonlóan jó játék.

Újrajátszani már nem hinném, hogy az első részen kívül tudnám a többit, annak ellenére, hogy a 2. rész mechanikája tetszett a legjobban. Azt is már épp elégszer végigjátszottam, kívülről fújom az összes sztorit + mindegyik csaj is megvolt már. :DDD

De mitől is volt egyébként annyira jó játék a ME 1? Legfőképp a sztori és a zene miatt, plusz nem hinném már, hogy annyira durván "élethűsíteni" kell minden játékot a jövőben, hogy hasonlóan élvezhető produktumot hozzanak létre. "Csak" egy jó sztorit kell kitalálni, mindig ez a gyenge pontja (részemről) egy jó játéknak. Akiket meg inkább a grafika és látványvilág érdekel, az valószínűleg egy jó könyvet sem élvezne.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) elektrotank válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


elektrotank
tag

Az is egy szép szám.

Daelion: Meglátjuk majd, nekem még van bőven mit csinálnom. Remélem ekörül lesz az enyém is, akkor egy darabig kitart.
Néha fordítozók.

Ma játszottam vele, 29-es szinten vagyok. Már akkor se voltam szerintem 23, amikor írtam az előző kommentemet, max. arra emlékeztem.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#40) cyberkind válasza Apollyon (#38) üzenetére


cyberkind
félisten

Számomra azért volt a legjobb az első rész, mert nem egy cső, és ezen nem változtat semmit se a 2. rész brutál sztorija se. :K

Paranormal Cocktivity

(#41) Wilks válasza oriic (#37) üzenetére


Wilks
tag

Állítólag a "Destroy" befejezés lesz.De ez csak "állítólag". Valamelyik külföldi fórumon olvasgatam a napokban.(megpróbálom a linket megtalálni)
Egyébként mind a 3-om szóba jöhet(ne).Ez csak saját vélemény.

(#42) Wilks válasza oriic (#37) üzenetére


Wilks
tag

https://screenrant.com/mass-effect-4-me3-ending-cliffhangers-liara-shepard/

(#43) Novver válasza MasterMark (#24) üzenetére


Novver
senior tag

A Pinnacle station nekem is fáj, mert imádtam, viszont sztoriilag semmit nem adott hozzá.
Jó lesz ez leértékelve így is. Úgyis van vagy 2 éve hogy végigtoltam :D

Life is a game... The game is my life!

(#44) DarkByte válasza hogabesz (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Én most fejeztem be, elsőnek jászottam a trilógiával csak mert a LE verzióval. Nekem semmi bajom a zárással. De itt nincs spoiler tag úgyhogy nem írok többet.
Szerintem fanasztikus sztori íve van a játéknak, a lore miatt nagyon megérte kipörgetni.

(#45) hogabesz válasza DarkByte (#44) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Örülök, hogy akadunk azért páran, akik nem annyira rebellisek a befejezéssel kapcsolatban :)

(#46) CPT.Pirk válasza DarkByte (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az endingben az a jó, hogy mindegy mit választottál, mert a szomszéd galaxisból bármikor leigázhat egy másik szintetikus faj, oda ugyanis nem hatott ki. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) DarkByte válasza CPT.Pirk (#46) üzenetére


DarkByte
addikt

A ME1-2-3 játék ismert univerzumában azért elég szépen elhozta a "mass effect"-et. Nekem ez elég. Andromeda-val csak ezután fogok játszani, ha az esetleg cáfoló dolgokat hozott ide, akkor no spoilers pls. :D

De mivel nincs spoiler tag, ez alatt viszont masszívan spoiler!

Szóval én a synthesis véget hoztam ki, ami szerintem az egyik legscifisebb, és a leghosszabb plusz magyarázattal bíró zárás is. Amennyire olvasom ez eredetileg nem volt opció a játékban, és/vagy multiplayer pontokkal kellett a war asset számlálót felvinni hozzá. Itt nekem ez simán sikerült a Legandary-ban az 1-2-3 karaktereket tovább víve.

Nyilván megnéztem YT-n a többi lezárási lehetőséget is. Destroy ágon megmozdul a végén Shepard a romok alatt. Ha valaki arra vágyik hogy túlélje a főhős, there you go. Csak milyen áron? Nekem a geth és EDI kinyírása nem igazán fekszik, főleg hogy semmivé teszi Legion áldozatát is. (ha sikerül kibékíteni a quarian-okat és a geth-et, nekem sikerült)

Elég sokat kattogott ezen az agyam még tegnap lefekvés előtt, innen is tudom hogy jó volt ez így. :) Control/destroy ágon valójában nem oldod meg az alap konfliktust amiért a reaper-t gyártó AI létrejött, hogy előbb-utóbb megint ne csináljon magának az organic faj AI-t, amitől újra kitör a háború, mert nem értik meg egymást. Ugyancsak félre lett téve a krogan túlnépesedés probléma a genophage feloldásával, erre is megoldás lett ez mint EDI magyarázza az epilógusban. (Na meg a Joker+EDI plusz jelenet a végén is tök jópofa, főleg ahogy elmosolyodik EDI. Illetve az epilógusban is Tricia Helfer hangja kevésbé gépies, több a hanglejtés, szívet kapott a bádogember :))

Az egész ME3 egy nagy "come together" (de igazából már a korábbi részek is arról szólnak hogy Shepard összebarátkoztat előtte nagyon sokáig haragban lévő népeket) és Shepard a békéltető bizottság, ez azt emeli következő szintre. Még a Prothean faj "kívánsága" is teljesül azzal, hogy egyetlen "faj" uralkodik a galaxison, úgy hogy igazából nem kellett senkit megölni.

Shepard kb. elbúcsúzott mindenkitől (főleg a Citadel DLC-vel együtt, persze ez sem volt része a ME3 megjelenésekor, de hát valami előnye is legyen már, hogy 11 évet vártam a játékkal), a dialógusok is milliószor utalnak arra, hogy csak ennyiszer lehet elcsalni a halált. Az is szimbolikus hogy az AI a játék elején meg nem mentett gyerek alakját veszi fel akit Shepard megpróbál megvédeni rémálmában a tűztől/haláltól, és végül nem mindketten pusztulnak el, tekinthetjük úgy hogy teljesül a kívánsága hogy bár megmentette volna. (Technikailag még létezhet is olyan Matrix3 vége módon Neo-san a gépben Shepard, bár ehhez újra kellene hallgatnom azt a dialógust hogy az ide is vonatkozik-e. De ha nem, akkor is hősi halált hal).

Igazából senki nem adta fel a függetlenségét attól hogy techno-organikus lett, ezt is jelzi hogy a vége emlékezős jelenet a hajón megmarad. Csak mindenki hiperfejlett lett és jobban hasonlónak gondolja a másikat. Megtörténik az igazi "mass effect" ha úgy tetszik. Valahol a játék is szerintem azért foglalkozik ME2-ME3 végén annyit a VI/AI kérdéssel, hogy a synthetic-et megbarátkoztassa Shepard-al, persze ha hagyod a döntésekkel (most kimondottan az Overlord DLC-re David-el és az egész Legion sztoriszálra gondolok, de valamennyire a Leviathan DLC is jobban megérteti az egész Reaper motivációt, kicsit el is lövi előre a játék végét amúgy). A slideshow-n tényleg hülyén mutatnak a zöld szemek ha valamibe bele kell kötni :P Annál még a game engine-el csinált utójelenetek a bőrön rohangáló zöld áramkörökkel is jobb összességében.

[ Szerkesztve ]

(#48) DarkByte válasza DarkByte (#47) üzenetére


DarkByte
addikt

Még mindig spoiler

Hozzáteszem, a következő játék trailer-e alapján úgy tűnik a destroy az írók szerint megálmodott befejezése a ME3-nak. Igazából nem csoda úgy, hogy így éli túl a főhős és ezek szerint még nem akarják elengedni. Illetve igazából azt is megértem, hogy itt lehetetlen már úgy folytatni a játékot hogy bármelyik lezárás mentén folytatni lehessen. Kb. három különböző szériát kellene fejleszteni.

(#49) CPT.Pirk válasza DarkByte (#48) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ezt hallani, hogy az a "kánon" ending. Egyébként jah, először kellett a multi hozzá, hogy a végén fellélegezzen... Ezt javították is hamar a népharag miatt.

A happy ending befejezést amúgy nézted? Nekem ez adta azt, amit vártam volna a játéktól. https://www.youtube.com/watch?v=oK0R2bs3qEU

Spoiler:
De őszintén szólva szerintem ez a piros ending egy ostoba ending, mert mi akadályozza meg utána népet, hogy csináljon valami új AI-t?

Ráadásul majd ha az Andromeda-t tolod, emlékezz arra amit írtam, hogy bármit is csináltál az ME3 végén, az csak a tejút galaxisban érvényes. "SAM" kapcsán :)

Egyébként az Andromeda nem volt rossz, csak itt-ott még kellene 1-2 patch. Pl. a craft rendszer kissé időrabló és le tudsz craftolni benne totál hasztalan fegyvereket is 1 DPS-el. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50) DarkByte válasza CPT.Pirk (#49) üzenetére


DarkByte
addikt

Spoiler

Most akkor hogy lényegében tudom, hogy az Andromeda-ban az derül ki, hogy a galaxison kívül is van egy újabb fenyegetés (thx by the way :P épp a múlt heti 75%-os Steam leárazásban bemartam azt is, szóval következik), egyelőre tegyük félre hogy ezt a ME3 végén tudjuk, hiszen pont ez a lényeg hogy az alapján döntesz amit addig ismerünk.

Nem néztem meg a happy ending-et, mert ez egy fanfic lényegében, és így nem számít számomra. Illetve pont az a bajom a happy end-ekkel, hogy általában semmilyenek. Ez a ME3 zárás szerintem kellően gyomros, hogy nem tudsz vele mit kezdeni és kattog rajta az agyad. Van annyira velős a játék hogy lehet jobb is így. Igazából nincs olyan opció a három közül ami igazán kielégít minden tekintetben. Szerintem pont ez volt a cél. Illetve így kellően rádbízza hogyan értelmezed a folytatást, mi történt utána. (persze csak amíg nem lesz hivatalos folyatatás) A zárása a játéknak lényegében megtörténik a játék vége előtt azzal, hogy ilyen hosszú fanservice van és mindenkivel lehet egy lezárást csinálni az addig történteknek. Eléggé előrevetíti mi lesz, a ME2 végén a suicide mission előtt nincs ilyen hosszú felvezetés. Mindenki úgy megy a háborúba hogy innen jó eséllyel nem jövünk vissza.

Azért elég merész ezt egy GoT 8. év végéhez hasonlítani. Mert ott totál eldobták a gyeplőt sztori vonalon már lényegében a 6. évad végén és csomó karaktert kiheréltek. Itt azért az utolsó pillanatokig elég szépen összefutnak a szálak és mennek az utalgatások ME1, ME2 történésekre, ott még nem ismert kimenetelű dolgokra.

Csak kapsz egy lehetetlen döntést. Szerintem a három döntés közül egyik sem kisebb hatással van, mindhárommal kb. Isten-szerű döntést hozol a galaxis lakóira. Talán a legbékésebb ilyen szempontból a control, mert beáldozod magad a reaper-eknek hogy illemet taníts nekik és békén hagysz mindent. De semmi garancia, hogy ezután a szövetség fent marad vagy hogy megint nem építenek egy AI-t ami háborút szít, ezúttal védősáv nélkül.

A destroy-nál lényegében ugyanúgy elkövetsz egy népírtást, főleg ha előtte a geth-nek életet adsz Legion önfeláldozásával. Ott maga Tali mondja ki, hogy bizony van lelkük. Illetve előtte a geth szerver elpusztítása során láttot emlékek is elég jól mutatják hogy bizony a quarian-ok voltak fa**ok és szűklátókörűek. EDI is a vége misszió előtt megköszöni, hogy egyengedted az ébredését. Ugyanúgy több intelligens fajt nyírsz ki végleg, csak max. lehetsz önző és inkább az organikusok számtanak neked, ez egyéni döntés, de ettől nem feltétlenül a jó döntés. Illetve itt is ugyanúgy megmarad hogy amúgy ez ugyanúgy meg fog ismételni, csak késlelteted az elkerülhetetlent.

Shepard is hiába úgy gondolod egy erős karakter és a három rész alatt a galaxis sorsát egyengette a végsőkig, és egy ilyen szkenárióban az emberek élete mind más faj előtt, ezzel csak az Illusive Man-t követné, amit meg egyértelműen elutasít a végére. Azért sok mindennel találkozik a három rész alatt ami formálja. Akarom mondani formálja a játékost, amin keresztül te pedig a karaktert. Elsőnek utálod a geth-et, aztán rájössz hogy csak félre vannak értve. A krogan-okat mindenki utálja és senki se szimpatizál a genophage-el, aztán kiderül hogy tudnak ők normálisak is lenni, legalább is az aszonyoknál van az ész. :D Az asari-ra felnéznek a fajok, hogy aztán kiderüljön harácsolták az egészet és a prothean-oknak köszönhető minden. A prothean-okról kiderül hogy igazából még nagyobb harc mániások mint a krogan és nem látnak ki a víztoronyból, mindenki mást lenéznek. Az egész Cerberus önmeghasonulás. stb-stb.

Én akarom hinni hogy Shepard-nek minden élet egyformán fontos a galaxisban, és ha mindenkit meg lehet menteni, akkor azt választja. Hogy morálisan van-e jogod az átírásra, azt nem tudom. Viszont itt az egyének megmaradtak, csak olyan mintha hirtelen nőtt volna plusz két karod, és lett volna egy 6. érzéked. Előéleted és emlékeid megmaradnak, csak teljesen új szakasza kezdődik az életednek.

De amúgy én a folytatásban a destroy szállal is oké vagyok, csak értelmét nem látom ha még ennek ellenére is be lehet majd importálni a ME3 karaktert. Elég jól beleírták magukat ebbe a csapdába így. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.