Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Szép munka. Ehhez a modelhez viszont van gyári is. Nekem is HP-m van de 6460B 60 kemény $-ba kerult a gyari Caddy (Igaz USA-ben lett megvevve, mert Magyarorszag egy vicccccc (sok c-vel)), annyi volt a nehezseg, hogy a konnyiito keret kulso vedo muanyag reszet kellet rapattintani a gyarira, mert az nem egyezett a kikuldottel. Nagyon vicces, hogy a HP a gyari Caddy-ket 60 $ korul arulja USA-ban, mire a nagykerbe er 35 - 70 000 Ft kozott van, hihetetlen Magyarorszag.

A Masik ami Magyarorszagon vicces, hogy nem egy magat komoly ( :D ) Szakuzletnek mondo notebook uzlet szerint nem is letezik Caddy ehhez a modellhez, mert ProBook (Laptop.hu. usanotebook, notebok.hu), meg meg gunyolodott is a kedves l@ptop.hu-s kollega, ja "felvilagosult" kereskedo, idiota hozzaallas.

Tényleg nem: [link]

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) joecontra


joecontra
addikt

Ügyes munka. :K
Külön köszönet a képekért.

Üdv,
J

(#3) appel válasza hallador (#1) üzenetére


appel
őstag

Tudom, hogy lehet gyárit is kapni, de mint ahogy írtad brutális ára van.
Ez ha eltekintünk az "ingyen" caddy résztől, akkor ragasztóval együtt 3k-ból megvan.
Egyébként nekem is megvan pár boltról, sőt hivatalos szervíz partnerről is a véleményem, mert nem hogy caddyről, de meg a gyári súlycsökkentőről sem volt fogalmuk. Optikai meghajtó előlapot sem tudnak beszerezni, stb...

(#4) hallador válasza appel (#3) üzenetére


hallador
addikt

Teljesen jogos 3k az a legolcsobb, egyet ertunk. Sajnos ha HP-rol van szo a magyar uzletek hozzaallas = a 0-val. 1 Kivetel azert van a Notebookstore.hu akik komolyan veszik a HP dolgot, meg ertenek is hozza, a tobbi egy vicc. Sajnos ez igaz a legtobb portarra is. En is mikor kikerultem Magyarorszagrol, akkor jottem ra, hogy a HP mekkora ceg. Addig en is csak abban a hitben voltam mint a prohardveres kollegak, csak eppen a HP ezt is komolyan veszi, a magyar kereskedo tudatlan nem a HP a hibas, csak szokszor ez jon le a markarol.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Nekem nem 2560p-m, hanem 8460p-m van, és anno egy ilyet vettem hozzá. Azóta is tökéletesen működik. :)
Ha jól tudom a 8460p-nél is jelentkezik ez a "nem kapcsol ki a HDD, ha be van kötve az egyik láb" szindróma. Erről én utólag hallottam, nálam ezzel a caddy-vel nem jelentkezett.
Asszem 4600HUF volt, talán egy év gari is járt hozzá.
(Gondoltam hátha valaki megspórolná a szerelést.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#6) hallador válasza sasNAXO (#5) üzenetére


hallador
addikt

Nekem nem jelentkezett az a problema, igaz gyari HP caddy van benne.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) appel válasza sasNAXO (#5) üzenetére


appel
őstag

Maga a caddy nekem is stimmelt volna, de az előlap volt az igazi probléma. Írtam is, hogy olyan konfigurációm van, amihez nem volt optikai meghajtó, amiről le lehet szedni az előlapot.
Ha az lett volna, akkor nem kellett volna szerelni. Bár becsavarozni akkor sem tudtam volna.
Ahogy olvastam a kikapcsolódás gond attól függ, melyik kínai "manufaktúra" a gyártó. Gondolom ott is tömeges gyártás van próba nélkül, és vagy kapnak elég visszajelzést, hogy hé ez szar v. nem.
Én írtam nekik, de szinte meg voltak sértődve, és szerintük nekem valami egyedi építésű 2560p-m van.
Na ez már majdnem igaz is ;-)

[ Szerkesztve ]

(#8) Muki94


Muki94
aktív tag

SSD esetén is él ez a "láb bug"?
Egy Acer 5741G-be tettem plsz winchestert egy ugyanilyen összeforrasztott lábú caddyvel.
Mi lenne a probléma? Nem tapasztaltam semmi rendellenességet.

(#9) appel válasza Muki94 (#8) üzenetére


appel
őstag

Észrevennéd, mert a power és a hdd led égve marad, ezért újra meg kell nyomni a kikapcs. gombot, hogy kikapcsoljon.

(#10) hallador válasza appel (#7) üzenetére


hallador
addikt

En a konnyite keretrol szereltem le a kulso lapot, amit aztan rapattintottam a caddy-re amirol meg leszedtem ami azon volt. Elvileg a konnyito keretrol is le tudod szedni a kulso lapot. Vagy csak az enyem volt ilyen, igazabol a konnyito keretbol is van par fajta.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) sagit


sagit
addikt

Jó kis barkács. Én sajnos megjártam, és nem tudtam ilyen olcsón megoldani. Mondjuk nem is volt ilyen műanyagom, nekem odd is volt a gépben.

2530p-hez vettem kínai caddy-t ~2200 Ft-ért, funkcionálisan hibátlan volt de nem ment rá az odd-ről a bezel és idegesített. Szerencsére barátnőm gépébe tudtam hasznosítani.

Aztán már olyat vettem aminek az eladó szerint a bezelje pont olyan mint a gyári. ~4600-ért nem hogy pont olyan, hanem még el is áll és a színe is más. Nagy nehezen továbbadtam és akkor döntöttem úgy hogy eredetit veszek a swissparts-tól

"A Swissparts Hungary Kft. a Hewlett-Packard Magyarország Kft. hivatalos alkatrész-disztribútora (ARPD)"

Nem volt olcsó, 9500 Ft volt, de hibátlan, passzol, a csavarhelyek is passzolnak és egy plusz USB-t is kaptam vele.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#12) sagit


sagit
addikt

Lehet béna vagyok de én nem találtam 2560p-hez gyári caddy-t.

Ők viszont minőségi caddyket gyártanak, tuti passzol a bezel és minden.

Illetve ha valakinek noti alkatrész kell őket is tudom ajánlani, webkamerát és kijelzőkábelt vettem tőlük, minden okés volt.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#13) hallador válasza sagit (#12) üzenetére


hallador
addikt

[link]

Pedig.... Ott van az...
Ha csak Caddy-t rendelsz, akkor 60 $, ezt Magyarorszagon pl, a Notebookstore, hozza neked, kb 15 000 F-rt, gyári. Ha a "kedves" (csak az Észak-Koreai politikai vezető neve utan szabadon), nagykertol rendeled meg 35 000 Ft. Mert csak...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) appel válasza sagit (#12) üzenetére


appel
őstag

itt is van 2500-es szériához, és azt biztosra mondom, hogy a 2560p és a 2570p milliméterre pontosan ugyanaz...
de azért egy 750GB-os HDD-vel a keret 300 dolcsiért nekem kicsit sok :)
A newmodeust caddy persze, hogy stimmel, de mondom a kínai is (mondjuk a panel minősége lehet különböző, vagy akár a sata1, sata2 is), de a faceplate=előlap itt is a gyári optikai meghajtóról kell.

[ Szerkesztve ]

(#15) Zöld izé... válasza hallador (#1) üzenetére


Zöld izé...
csendes tag

Sziasztok.

hallador kolléga, bár nem az ominózus alkatrészhez függ, de csatlakoznék hozzád az itthoni dolgokkal kapcsolatban. Csak nagy vonalakban: Samsung notim van és memóriát akartam bővíteni. Próbáltam hasonló paraméterekkel lévőt keresni mint ami már van a gépben. Szóval épp a városban volt dolgom, ezért be is ugrottam egy kisebb boltocskába ami az utamba akadt (Budán a Kolosy tér közelében) Mondom mit szeretnék. Az eladó azt mondja, felejtsem el mert Samsung memóriákat nem lehet kapni és ők is hébe-hóba kapnak valamihez grátiszba. Valamint ilyen speciális típusjelzésűt mint (CL9!) az életben nem fogok találni. Azt hittem csak ugrat az ipse, de nem. Még ő nézett engem hülyének! Nem is értem hogyan lehet ilyen boltban valaki eladó ezzel a tudással és hozzáállással. Másik nagy ismert kereskedőnknél percekig hallgattam az eladót mennyire sz@rok a Samsung memóriák és vegyek inkább mást, persze jóval drágábban. Végül a (Hardver Aprón!) szereztem szinte fillérekért hajszálra pontosan ugyanolyat mint ami már volt. Azóta is vígan ketyeg a gépben. A másik meg kint Néztem egy komolyabb gamer laptoppot (csak a kíváncsiság végett). Átszámítva úgy 900 ezer környékén van az ára, persze itthon is beszerezhető, de itt már 1,5 milla a végösszeg. Tudom mindenféle áfa meg ez az rámegy, de azért ez komolyan vicc és azért Svájc nincs olyan messze.

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nekem Probook 4530s-sel szerencsém volt, vettem innen HA-ról egy caddy-t , az előlapot átpattintottam a DVD-ről és kész.

Nem mellesleg a gyári optikai meghajtót bele tudtam így tenni a HTPC-be, mert oda slim való, szóval semmi nem ment feleslegbe

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) hallador válasza Graphics (#16) üzenetére


hallador
addikt

Pedig a ProBook 4xxx valóban csak utángyortott van, persze nem akkor ha megkerdezes egy magyar szaküzletben mert ők nem tudnak semmirol... :D

(#15) Zöld izé...

Szerintem amúgy direkt csinálják a dolgot, mert nem hiszem, hogy ennyire hülyék lennének. Nem ismerik a termékeket, mondjuk ez nem mai probléma, de konkréten a kereskedőknek ez nem új húzásuk régebben a garanciabővítéssel húzták le az embereket, utána a gyártók léptek, most az alkatrészekkel húzzák le a vásárlót, már amit nem tart sokáig beszerezni, amit sokáig tart, azzal nem foglalkoznak. Én is megmutattam, a kinyomtatott PDF-et, hogy ember, de akkor ez mi, Ő még nem is hallott róla.

A másik esett, hogy egy ugyanilyen notit, mint az enyém vettem egy lány barátomnak, otthon írt a HP-nak, hogy legyenek szíves honosítani, a HP válaszolt semmi akadája természetesen 3 év nbd helyi gar, visszaigazolással. Bement a laptop.hu-hoz, hogy kellene neki egy Magyar billencs (Ennek az ára 100 - 120 $ között mozog, attól függően, hogy pointeres vagy sem). Mire az eladó, mivel nem magyarországon vette nincs rá gari, mondta a lány, hogy de mert honosították. Mire az eladó, de az hogy lehet, mert a HP nem honosít, meg az pénzbe kerül!!!! Ja a Dellnél valóban 9 - 18 Ft között van, modell függő, de a HP ingyen megcsinálja a honosítást. Ennyit a "szak" uzletekről. ,meg a "szak"eladókról.

Meg amúgy is a HP-val baj van, nem tudnak rendelni. Adja meg az email címét, ez volt 3 hónapja, szerinted azóta is hívják.

A notebookstore 2 nap alatt megoldotta neki. Ennyit a magyar szaküzletekről. (pointerest kért 23 000 Ft volt)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) AxBattler válasza hallador (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

A notebookstore-os véleményt megerősíteném, ott tényleg korrekten kezelik a (HP-s) dolgokat! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) Bogie


Bogie
csendes tag

Nekem 8460-am van, és a caddy miatt nem kapcsolt ki, mindig bajlódtam vele, úgyhogy 1000 köszönet, 1,5 év után végre normálisan működik!!!

üdv,
Bogie

(#20) appel válasza Bogie (#19) üzenetére


appel
őstag

Szívesen, de azért nehogy azt hidd, hogy én méregettem ki a lábakat... Google keresés után 15 perccel már meg is találtam a megoldást. No de végülis ezért van a logout ;-)

(#21) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) appel


appel
őstag

rendeltem egy caddy-t az ebay-ről ASUS N53SV-hez, remélem az jó lesz :)
max. még egy cikk :P

(#23) hallador válasza appel (#22) üzenetére


hallador
addikt

Nem baj, varjuk.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) dave666


dave666
aktív tag

Jó ez a Dvd helyére beépítő Hdd keret.
Már is elgondolkodtam rajta, mivel nem használom már egy ideje az olvasót.
Hasznos dolog.
Szerintem beszerzek egyet 8-10 $.
Van ezeknél valami korlátozás?
2,5" 1TB merevlemezt is támogatja?

Dave666

(#25) hallador válasza dave666 (#24) üzenetére


hallador
addikt

Támogatja. Elmeleti korlatja nem lehet. (A gyakorlatit is ketlem.)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) sagit válasza dave666 (#24) üzenetére


sagit
addikt

BIOS függő, de ha nem 5 évnél öregebb gép akkor szinte tuti vinni fogja :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27) appel válasza dave666 (#24) üzenetére


appel
őstag

Szerintem azzal is menni kellene, sajnos én csak egy 750-essel tudtam kipróbálni, azzal rendben volt.

(#28) hallador válasza sagit (#26) üzenetére


hallador
addikt

Hat az utolso korlat 137 GiB-nél és 128 GB-nal volt, az meg igencsak 2001-ben volt, az utolso ilyen 24 - 28 bites vezerlok valamikor 2003-ban jottek ki. Azota ez nem jatszik. Nem lehet problema, 5 evvel ezelott mar az osszes vezerlo minimum 42 bites, azaz 144 TB vagy valami ilyesmi a korlat....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#29) appel válasza hallador (#28) üzenetére


appel
őstag

Vettem én már ebayen 4 portos usb hubot, és az csak 1.1-es volt (szerencsére billentyűzet és egér részére szántam, így nem zavar), szóval Kínából bármi érkezhet :-P

(#30) hallador válasza appel (#29) üzenetére


hallador
addikt

Attol fuggetlenul a specifikacio, meg a szabvany kinaban is szabvany, hogy Kinabol mit kapsz az mas kerdes persze.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) qwertly válasza sagit (#11) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Hát akkor nem jött be neked amelyeket ajánlottál a hp fórumban amikor én is a HP2530p notebookomba kerestem a dvd író helyére valamilyen jó kis keretet,hogy oda tegyek ssd meghajtót.Mondjuk én sokkalom a 9500FT egy ilyen keretét és nem tudom elképezni,hogy nincsen valamilyen megbízható utángyártott is amely jelentősen olcsóbb.

(#32) appel válasza qwertly (#31) üzenetére


appel
őstag

Szerintem amit én vettem az pont 2530p-hez illik inkább, mint 2560p-hez. Ha gondolod, akkor el tudom küldeni postán az előlapot, ami sérülés nélkül megúszta a barkácsolást... mert a caddy maga tuti jó, csak az előlappal és a hátsó csavarral lehet szívás (utóbbi levehető az eredeti odd-ről, ha van), és ha ez az előlap jó, akkor már csak max. egy lábat kell kivágni a panelről.
Jah, amit vettem egyébként 12 dollár + 3 dolcsi az ajánlott, nyomonkövethető posta. Mondjuk így utólag nem érte volna meg, ha nem esek neki szerelni.

(#33) qwertly válasza appel (#32) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi de inkább olyat akkor mint amelyet a sagin linkelt mert a 3-dik usb az nagyon hiányzik a notebookról és azon meg van 1 usb csatlakozás is.De mint fent írtam az árra az egyáltalán nem baráti

(#34) appel válasza qwertly (#33) üzenetére


appel
őstag

Az usb-s verzió nekem is nagyon tetszik.

(#35) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Jó cikk!
Én is kerestem ilyesmit a DELL Latitude E6500-asomhoz, de nem találtam... :(
Lehet, hogy megnézek egy ilyen Delock-os verziót.

(#36) hallador válasza Csabipici (#35) üzenetére


hallador
addikt

Hivatalosan is van az biztos, plane a Latitude E6xxx-hez.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) Zotwoo


Zotwoo
tag

Nagyon jó cikk. Egy kérdésem lenne, mi is egészen pontosan a súlycsökkentő?

Zotwoo

(#38) hallador válasza Zotwoo (#37) üzenetére


hallador
addikt

A CD/DVD/Blue-Ray (ODD) helyett egy olyan keretet kepzelj el aminek semmi mas funkcioja nincs mint az ODD helyen legyen.
A masik funkcioja, hogy a kulso burkolo lapot tartsa.
Olyan foleg uzleti masinakba szoktak beletenni, amibe nem szerelnek sem ODD-t, sem pedig Caddy-t.
Harmadreszt mereviti is az olyan olcsobb uzleti gepeket, amiknek gondot okozna, ha nem lenne ott semmi. (Olcsobb uzleti masinak.)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) appel válasza hallador (#38) üzenetére


appel
őstag

Ez a súlycsökkentő, de akár nevezhetném porvédőnek is :) teljesen egybe van öntve, nem levehető az előlapja...vagy mit értesz pontosan külső burkoló lap tartásán?

(#40) hallador válasza appel (#39) üzenetére


hallador
addikt

Az enyem konkretan lepattinthato burkololapos (Gyari HP konnyito keret), volt, mintha egy ODD rol pattintottad volna le. Amit ralehetett pattintani a Caddy-re kivulrol, mivel az nem volt kompatibilis a HP-m hazaval.
Az enyem nem volt egybe ontva, hanem egy keret volt. Majdnem mint a Caddy, csak valamivel vekonyabb anyagbol volt.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) appel válasza hallador (#40) üzenetére


appel
őstag

értem, akkor neked jobb dolgod van :)
enyémnek is van gyári hp part numbere (illetve volt, mert már nem olvasható), de ez masszívan egybe volt öntve, ezért volt ez a cikk indítója...ha le tudtam volna pattintani, akkor a caddy-re 5 perc alatt ráraktam volna, még akkor is, ha nem 100% illeszkedett volna..

(#42) Chaser válasza Csabipici (#35) üzenetére


Chaser
titán

Rossz helyen kerested? :P

Ehhez a HP-hoz nyilván cserélhető előlapos keretet kell venni, ami 250p, 2540p-hez is jó. Ami visszajelzéseket eddig kaptam, a kereten levő előlap felfogató helyeit kicsit kurtán szabták, picit reszelni kell 1-2 lyukon és tökéletesen rájuk illeszkedik a gyári DVD előlapja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Zotwoo válasza hallador (#38) üzenetére


Zotwoo
tag

Köszönöm, így már érthető :)

Zotwoo

(#44) appel


appel
őstag

Így utólag mennyit szívtam én ezzel :)
Azóta másik notiba vettem keretet és simán ráment a gyári optikai meghajtó bezelje.
Szóval a szívás csak ezzel a súlycsökkentő cuccal volt :)

(#45) kisninja


kisninja
őstag

Nekem sikerült olyan eladótól vennem aki olyat küldött amin az a láb kapcsolható. Vagy gndre van kötve vagy szakadt, a kis kapcsoló a caddy oldalán van. :) ha érdekel majd valakit akkor megkeresem az eladót és belinkelem.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#46) appel válasza kisninja (#45) üzenetére


appel
őstag

Persze linkeld ide, hátha kell valakinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.