Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smc


smc
addikt

És hozza egy atom szintjét teljesítményben?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2) golya87 válasza smc (#1) üzenetére


golya87
őstag

Ha az Apple SoC megoldásainak teljesítményét nézzük, akkor már az U szériás Core procik szintjén járunk tudtommal.

(#3) visz963


visz963
csendes tag

Majd a gyartok meglepik az ilyenkor szokásos akku felezest, es el lehet felejteni az egészet

(#4) #52588800


#52588800
törölt tag

Újra feltalálják a táblagápet?

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az Intel, mivel az övé az x86 licensz, meg csak ül és néz, mint Jani a moziban....biztos....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) strogov válasza tibaimp (#6) üzenetére


strogov
senior tag

Már 1 éve keresik a fogást rajta, de még nem találták. Nem x86 emulációról van szó. Az MS wrappel, az qualcomm meg ezt a wrappert támogatja meg hardverből. Tehát ez a cucc nem tud bármilyen x86 alkalmazást futtatni, csak azokat amelyekre működik a wrapper.

(#8) tibaimp válasza strogov (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz az infót!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) E.Kaufmann válasza golya87 (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de kell is a kakaó, ha a kedvenc alkalmazásunk csak x86-os változatban érhető el, bár elvileg valamilyen szintű előoptimalizációval javítható a helyzet.

strogov : elvileg amúgy is csak addig van erre szükség amíg fel nem futnak az ARM alapú windows-os cuccok, utánna már lesznek x86 és x64 mellett arm-os binárisok is, hisz elvileg elég csak megmondani a Visuál Studio-nak, mire fordítson. Persze a gyakorlat sosem ennyire egyszerű.
Amúgy ott látom a hibát az egészben, hogy a Microsoft és a Qualcomm túlzottan kezében tartaná a hardvert. Kellene ARM-ra is rendes UEFI specifikáció, vagy ki tudja még mi, hogy a legutolsó rizslisztgyártó SoC-ján is elindulhasson a Windows, és akkor talán lenne egy új PC hajnala, ami mondjuk inkább laptop vagy tablet.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) golya87 válasza E.Kaufmann (#9) üzenetére


golya87
őstag

Igazad van, de én abból indulok ki, hogy a felhasználók egy jelentős részének nem nagy alkalmazás palettára van szüksége. És azok nagy hányada már most megtalálható ARM platformokon. Plusz az MS se véletlenül tolja a WinStore-t, annak elvileg pont a platform függetlenség lenne a lényege.

(#11) Tigerclaw válasza golya87 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet, de ha emulálnia kell gondolom komolyan csökken a teljesítménye.

Nem értem az MS gondolkodását. Oda-vissza táncol az x86 és az ARM között a hardverrel az OS-el, a szoftverekkel és már ők sem tudják hogy mit is akarnak. Jellemzően félgőzzel csinálnak mindent, aztán feladják és megint csinálnak valamit félgőzzel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) ddekany válasza E.Kaufmann (#9) üzenetére


ddekany
veterán

"utánna már lesznek x86 és x64 mellett arm-os binárisok is, hisz elvileg elég csak megmondani a Visuál Studio-nak, mire fordítson"

Legalább is Windows RT-nél ez csak az UWP-s alkalmazásokra vonatkozott, a hagyományosakra (Win32 API-ra épülőkre) nem. Mert, habár az ARM-os Windows-ban is van Win32, az MS csak a saját alkalmazásainak engedi használni... ők pl. nem írták át az Office-t stb.-t UWP-re, csak ARM-re fordítják a Win32-eset, de másoknak át kéne írni az alkalmazást. Na most persze, emulált x86 esetén engedik a Win32 hívását, de arról nem halottam, hogy ARM-ra fordított nem-MS alkalmazásoknak engednék. Akkor pedig várhatunk még jó sokáig arra, hogy legyenek natív alkalmazások... ha egyáltalán megmarad ez a platform.

(#13) ddekany válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


ddekany
veterán

Az oda-visszát mondjuk nem látom, egyszerűen elsőre pofára estek az ARM-os Windows-al. De nem dobták el a fejlesztést mint látható, hanem kiegészítették és bepróbálkoznak megint. Aztán hogy a valóságban mennyire lesz ez kompatibilis a meglévő alkalmazásokkal, meg milyen sebességgel, azt majd meglátjuk...

(#14) dabadab válasza ddekany (#13) üzenetére


dabadab
titán

A mobilos ARM-os Windowst azt pont eldobták.

Egyébként én is várok a konkrétumokra, mert igazából az ARM-os cuccok annyival nem tudnak hatékonyabbak lenni, mert persze, a CPU fogyasztásán tudnak faragni (talán a GPU-n is, passz), de a képernyő, a WIFI, az LTE, a RAM meg a többi az ugyanúgy fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) gege547 válasza E.Kaufmann (#9) üzenetére


gege547
tag

Én támogatom hogy csak egy hardver gyártó legyen. Ha minden csing csung SOC on elfutna ugyan az lenne mint a PC piacon. Cseng mobile kiadja a friss ropogós tabletjét vagy bármijét a helyi olcsó soc-al. Aztán tojik a firmware updatekre és fél-egy év után meg a rolling update miatt összefossa magát a cucc mert az új Win verzióval nem kompatibilis. Vagy letiltja frissítést és utána a kedvenc programja közli vele (vagy főleg a Store) hogy túl régi az oprendszer és frissítés híjján ennyi volt. Aztán meg megint megy az anyázás meg a köcsög MS-ezés amikor a hardver gyártó/ill megrendelő Cseng mobile a sunyi és cseszik a supportra (most is ez megy a trógerül megírt driverekkel). Androdinál ez működik mert ott az ember vagy megragad a vele adott verzióval vagy megkeresi a kedvenc házi barkács csapatát hátha összekalapáltak valami értelmeset az eszközre. Ez talán itt is működne amennyiben az oprendszer forráskódja nélkül külsős csapatok érdemben hozzá tudnák igazítani a Firmware-eket a frissítéshez.

(#16) carl18 válasza gege547 (#15) üzenetére


carl18
addikt

20-30 óra üzzemidőt biztos meg is kell majd fizetni, extra fellárat biztos rárakják :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17) dabadab válasza gege547 (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Ha minden csing csung SOC on elfutna ugyan az lenne mint a PC piacon."

Vagyis bőséges, olcsó hardver?

"Aztán tojik a firmware updatekre és fél-egy év után meg a rolling update miatt összefossa magát a cucc mert az új Win verzióval nem kompatibilis."

Én ilyet PC-n még nem láttam. Egyébként ha csak egy gyártó van, akkor mi a garancia arra, hogy nem fog magasról tenni a régebbi cuccok supportjára? (Lásd Intel és a GPU driverei.)

DRM is theft

(#18) Gdi válasza dabadab (#17) üzenetére


Gdi
senior tag

Én ilyet PC-n még nem láttam.
Keress egyet SiS 6xx-es lapkakészlettel, vagy Mirage3 vga vezérlővel... AU előtt ment, utána BSOD :)
És manapság sem szól az installer/updater, hogy nem kompatibilis.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#19) Komplikato


Komplikato
veterán

Én még ott tartok, hogy a nyári MS videóban, ahol magyaráztak az ARM-os W10-ről és egy ilyen Snapi 835 gépen mutogatták, ott volt a telepített csomagok között X86, 64 bit és ARM is telepítve, de összes hírek szerint nem tud 64 bitet és a 32 bitet is a fenti hozzászólásban leírt módon. Akkor most ez hogy van? Ráadásul ott virult a desktopon a LOL indító ikonja.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kérdés milyen teljesítménye lesz emulálás után, gyanítom nem egy i7 Cerka-Atom szinten meg tökmindegy milyen az üzemidő..

(#21) sh4d0w válasza ddekany (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, de akkor ez oda vezet, ahová az előző kísérlet. Egy platform sorsáról mindig az alkalmazások döntenek.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) martonx


martonx
veterán

Én nem értem a hülyécske MS vergődését. Amikor épp bejelentették, hogy a mobilos win10-et dobták, a winRT-t is anno ugyanígy dobták, akkor most őszintén, ki lesz annyira bátor / hülye, hogy bármilyen ARM-os gépet is vegyen, amin win10 fut?
Ráadásul ezek a gépek ugyan futtatják az x86-ot, de csak Store-os appokat fognak tudni futtatni. A windows store kínálata meg khm. enyhén szólva hagy kívánnivalót maga után. És akkor még nem is beszéltünk az UWP appok színvonal(talanság)áról.

Én kérek elnézést!

(#23) Lacok válasza carl18 (#16) üzenetére


Lacok
őstag

Akinél számít az üzemidő az fog rá áldozni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) atike


atike
nagyúr

Ha ez tényleg kijön ÉS működni is fog rendesen akkor új piacokat fognak nyerni az tuti.

(#25) E.Kaufmann válasza martonx (#22) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) E.Kaufmann válasza martonx (#22) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igazad van, hogy csak store-ral bukni fog, de remélem addig észhez térnek, vagy valahogy belepasszírozzák a gyakori Win32-es programokat. Bár azért magában az Office is egy elég nagy húzóerő.
Azért kapkod, mert keresi a saját helyét és keresi a PC utódját is. Hiába van nyerésben a mobil, munkára magában alkalmatlan. Tudom dokkolás kell.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27) Gabesz84


Gabesz84
őstag

fontos kersztkérdés, vajon a régi 8-as WinRT-s gépekre ez az új win10 ARM edisün rámegy? (x86 emuláció nélkül persze)

(#28) E.Kaufmann válasza Gabesz84 (#27) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:DDD fogadni mernék, hogy nem

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29) alevan válasza #32839680 (#5) üzenetére


alevan
őstag

Azért az Intellimouse még mindig etalon.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#30) strogov válasza E.Kaufmann (#26) üzenetére


strogov
senior tag

Önmagában a store elég lehetne a sikerhez. Azt állítják normális office fut rajta. Oktatási és vállalati szegmensben remek alternatíva lenne chromebook-kal szemben, de csak akkor ha dömping áron tudnák teríteni. Ha terítenék akkor jönnének alkalmazások is. Viszont a qualcomm nem hiszem, hogy azért ölt bele ennyi energiát, hogy utána kinyissa a kínaiaknak. Réteg eszközként viszont már most kimondható, hogy csak porfogó lesz a raktárakban.

(#31) zsolt320i válasza strogov (#30) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Az emuláció mennyire lassítja be a működést a natívhoz képest?

(#32) aprokaroka87 válasza martonx (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A mobilos win10 egy korlátozott valami...alig van köze az asztali OS-hez

A WIN10 arm eleve jóval nagyobb minimum hardvert igényel

(#33) E.Kaufmann válasza zsolt320i (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az egymilliárd dolláros kérdés

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34) b.


b.
félisten

Erre az együttműködésre esetleg hosszabb távon nagyon kíváncsi leszek a jövőben, hogy esetleg konzol frontra is begyűrűzik e újra az ARM esetleg Microsofton keresztül.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) atike


atike
nagyúr

Olvasva itt a hozzászólásokat ha az emuláció eleve lassít és mellette még nem is teljes értékű lesz "csak" egy butított valami akkor mindjárt másabb a leányzó fekvése... :U

(#36) aprokaroka87 válasza atike (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyenlőre nem tudni mennyivel lesz lassabb...de én kb 15-25%-ra tippelek.

(#37) arn


arn
félisten

vmilyen szinten az amdnek koszonheti az intel, hogy most mentik a desktopos-x86os segget, mert ha rajtuk mult volna, lassan az iphone soc is korberohogne oket par tdp osztallyal lejjebb. most hogy van verseny, azonnal megugrott a teljesitmeny, es ujra no a kulonbseg.

persze ez mobilfronton sokat nem szamit, de azert idovel az is profitalni fog belole.

szvsz ez utopisztikus alom az x86 dominancia megtoresere... majd akkor lesz az utasitaskeszlet lenyegtelen, ha a kliens csak osszekoti a usert a szerverrel. addig eselytelen. az apple ettol megcsinalhatja a maga kis forradalmat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) Hopkins95 válasza martonx (#22) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jelen! :) Én erre várok, a következő laptopcserém akkor lesz, mikor megjönnek ezek az ARMos gépek Winnel és remek üzemidővel. A mai laptopok üzemideje egy okostelefonéhoz képest ugyanolyan felhasználás mellett siralmas.

Szóval ez az ötlet elhozhatja a kánaánt üzemidő tekintetében. Én most szurkolok a MS-nek és a Qualcommnak, az Intel elmehet a francba.

Persze azt várom azért, hogy bármilyen win32-es fájt, programot futtathassak. Ez azért alapvetően elvárható, mert anélkül nem sok esélye lesz.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) b. válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek, az árazás esetleg ami aggasztó lehet. Remélem nem fogják túlárazni nagyon.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) strogov válasza zsolt320i (#31) üzenetére


strogov
senior tag

Ez a wrapper hatékonyságától függ, ami idővel változhat. Amikor bejön az x86 win32 (egyelőre 64bit-es bináris nem lehet) akkor egy "fordító" csinál belőle CHPE-t (Compiled Hybrid PE). Ez fut majd ARM-on. A "fordítás" cache-elt, tehát elvileg egyszer csinálja meg.

Az én tippem, hogy kb. annyival lesz lassabb mint a C++ - C# viszonya. Bizonyos helyzetekben észrevehetetlen lesz, máskor ég és föld. Ha kitartanak a téma mellett akkor idővel az észrevehetetlen lesz a gyakoribb.

Office, PS amit eddig demoztak, ezek jól futottak (a környezetet figyelembe véve), de ezt a gépet nem workstation leváltónak szánják, hanem irodai, iskolai managelt kliensnek. Szerintük az x86 win32 futtatás csak egy plusz (nagy plusz). A lényeg a windows desktop "érzés". Minden ott és úgy van ahogy wintel-en.

Ha minden igaz teríteni nem az MS fogja. ASUS, HP, Lenovo szerződött le velük eddig.

(#41) cskamacska válasza atike (#24) üzenetére


cskamacska
addikt

Pont mint a Windows RT. :P

#35: Igen ez kb így néz ki: Ez lesz a PC jövője!***** ... Majd ha az elképzeléseiknél is jobb hardvert és emulációt raknak le, és azt minden más hardver és szoftver gyártó is támogatni fogja. :)) De ami valószínűbb hogy két-három kiadásig szenvednek vele, aztán csendben kukázzák az egészet.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) Khan13 válasza zsolt320i (#31) üzenetére


Khan13
senior tag

Az emuláció semennyire, mert elvileg nem lesz emuláció. Az x86 binárisokat ARM utasításokra fogja fordítani az oprendszer (adott szolgáltatása) az indításkor - így értelemszerűen elsőre lassabban indulhat - majd a fordított kódot letárolja (cache-eli), így legközelebb ahhoz tud nyúlni. Legalábbis anno ilyesmit mutogattak.

(#40) strogov:
Valahol azt olvastam, hogy az a 64bit is megoldódott, bár lehet, hogy rosszul emlékszem és keverem valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#43) Decske válasza martonx (#22) üzenetére


Decske
aktív tag

Elvileg nem csak Store-ból fogsz tudni telepíteni programokat, ez nem Win10S.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#44) aprokaroka87 válasza Khan13 (#42) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tehát jit alapú lesz?

(#45) Strezi válasza aprokaroka87 (#44) üzenetére


Strezi
őstag

Ha lenne annyira tökös az MS, mint a Apple votl SJ alatt, akkor simán átfordíthatnák a platformot ARM irányba. De akkor tiszta kommunikációval kellene kezdeni. Mire letelne az átmeneti időszak, lennének "power" vagy desktop ARM procik is, amin a komolyabb appok is mennének úgy, mint a mostani Inteleken.

Ha ők elszánnák magukat(végre) vihetnék az egész iparágat is...

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#46) b. válasza Strezi (#45) üzenetére


b.
félisten

És az miért lenne jó ,illetve jobb nekünk, ha vinnék az egész iparágat?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) aprokaroka87 válasza Strezi (#45) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát azért egy Snapdragon 835 teljesitménye nagyon messze lehet tudásban és teljsitményben egy csúcs pc-től.

Én azon se lepődnék meg ha esetleg jönne egy speciális qualcomm chipset ami jobban kompatibilis lesz a Windows-al

(#48) Strezi válasza aprokaroka87 (#47) üzenetére


Strezi
őstag

Natív kóddal, azonos appokat használva nem vennéd észre a különbséget egy i3-hoz képest most sem.
Ami pedig e fölött kér teljesítményt, azokat simán ki lehet szolgálni ARM alapon, a magok számának növeléséve és ISA-bővítésekkel. Lásd apple Cyclone cuccok, illetve az ARM alapú (mostani) szerver procik.

Engem az győzött meg, hogy iPad Pro-n gyorsabb a 4K videó vágás mint core i7-en ;)

b. Fele akkora fogyasztás? Igazi skálázhatóság, 1W-tól ameddig kell a "renderfarm" PC-be.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#49) Male válasza Gdi (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Működik még egyáltalán olyan alaplap? Több, mint 10 éve volt ilyen chipset utoljára tudtommal. :F
(Nekem is volt 645DX aztán 655FX, kedveltem is, de azért a P4 ma már kb mindenre alkalmatlan, vagy kb egy pizza árából cserélhető dupla teljesítményű, fele fogyasztásúra, és így hamarosan vissza is jön a befektetés...)

(#50) b. válasza Strezi (#48) üzenetére


b.
félisten

PC nél kit érdekel pár wattos fogyasztás különbség? attól a VGA., monitor, HDD-k SSD-k ugyan annyit fognak fogyasztani, értelmetlen lenne főleg ha ezzel a teljesítmény sem nőne, hanem nagyon kérdőjelesen ugyan azt a szintet tudná hozni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.