Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Muerte68


Muerte68
addikt

Nem tökéletes,meg kissé drága-de nagyon jól néz ki :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tényleg stílusos, meg minden, de kár a funkciók hiányáért. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) batai15


batai15
félisten

nem néz ki rosszul .

(#4) punky10


punky10
addikt

Nem tartom valószínűnek,hogy a kinézete feledteti a hiányosságait.1-2 apróság még elmenne,de itt elég komoly bajok vannak:rádió,USB csatlakoztatás hiánya,speckó töltő...Na és az ára sem tompít ezeken... :(

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#5) Zsolto


Zsolto
őstag

"Viszont a mélytartomány elemzésénél szinte mindenki megemlítette: az a jó, ha lehető legkevésbé van jelen, különben a szó hagyományos értelmében vett dobozhang lesz a fő élmény."

Ha valahol túl sok a mély, az nem "dobozhang". A dobozhang az én értelmezésemben az (alsó) középtartomány túlzott arányát jelenti. Rosszul gondolom? :U

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#6) Matada2.3


Matada2.3
veterán

A hivatalos oldal alapján 2200mAh-s telep van benne és 2x10W + Passzív Bass. Nekem nagyobb akkuval ugyan ezzel a hangképességgel van egy sokkal olcsóbb készülékem.

Nem tagadom, hogy gyönyörű, és remekül kalibrált egyedi eszköz, de ennél több is beleférhetett volna.

Finn the human

(#7) Shyciii válasza punky10 (#4) üzenetére


Shyciii
veterán

A rádió hiányát én egyáltalán nem nevezném komoly hibának. Egyrészt nincs normális rádióadó, mindenhol 10db számot nyomnak folyamatosan, másrészt az ismerősi körömben az égvilágon senki nem hallgat rádiót a bluetooth hangszóróján, mint ahogy én sem.

(#8) Muerte68 válasza Shyciii (#7) üzenetére


Muerte68
addikt

Én hallgatnám pld-főleg ha már megunom a felvett zenéket halgatni :K Kültéri bulinál meg ha csak az a lényeg valami szóljon közben kimondottan jól jön.
Magam részéről úgy vagyok vele-rakják bele,majd én meg eldöntöm használom e vagy nem :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#9) Bossyy


Bossyy
tag

Erre az összegre néhány ezrest rádobva már Marshall MG30CFX - et lehet venni, ami egy rendes gitárkombó. Az már abszolút hozza a Marshall hangzást és mivel szabványos Jack bement is van rajta, ami keverhető is, így szinte mindent ki lehet vele erősíteni. A hangja meg olyan, hogy félhangerőnél mindenki kimenekül egy átlagos, 20-30 négyzetméteres szobából, mert nem lehet kibírni a bődületes hangorkánt......és akkor a gain/volume poti még csak félúton jár :-)
Tudom, hogy más a két eszköz célja, de a MG30CFX fényében egy ilyen kis kütyű ennyiért erősen túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#10) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Na, akkor vessük ezt össze a pár nappal ezelőtti, egyesek által dizájn szemétnek nevezett pixelkijelzős cuccal. Melyik is a drága dizájn szemét? :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nekem nagyon tetszik. Van egy Major II fülesem, azt is imádom. Bejön ez a formavilág / design-language, amit képvisel a Marshall.

https://utdetailing.hu/

(#12) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nagyon jó ez a forma világ. Ha olcsóbb lenne el gondolkoznék rajta. :))

Meg lehet az én hülyeségem, de valami kihajtható kapaszkodót is elfogadtam volna.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#13) r3dsnake válasza Matada2.3 (#6) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Típus? :)

(#14) hpeti3


hpeti3
tag

Nekem Marshall Acton hangszóróm van, de az nagyon szépen szól, meg vagyok elégedve vele maximálisan. Bár nagyobb, és nem akkus, de nálam nem volt fontos, hogy az legyen, és inkább arra mentem, hogy a teljesítménye rendben legyen. Tudom ajánlani :) :)

(#15) Shyciii válasza Muerte68 (#8) üzenetére


Shyciii
veterán

A felvett zenéket unod? Akkor a rádióban menő összesen 10db zenét hogy nem unod? Amúgy baromi egyszerű. Telódról spotify, youtube. bármi-t lehet indítani a bluetoothos hangszóróra. Mind értelmesebb, mint egy rádió. Háttérzenének is sokkal jobb pl youtube-ról pl 2-3 órás összeállítások.

(#16) Matada2.3 válasza r3dsnake (#13) üzenetére


Matada2.3
veterán

Blitzwolf BW-F4 :)

Finn the human

(#17) Muerte68 válasza Shyciii (#15) üzenetére


Muerte68
addikt

Már ha van net-vagy wifi :) Szabadtéri buliban nem mindig van :N Ha van a közelben net-akkor netrádiózom inkább én is,de a Petőfi-vel is elvagyok az esti műsoraik egész jók.
De ha te nem szereted ne hallgasd-én csak a lehetőség kihagyását hiányolom utána mindenki eldönti használja vagy nem,de így ez nem kérdés :N
Egyébként is elméleti a dolog nagyon-mivel a külsején kívül nekem nem felelne meg(meg aksiidő)amúgy is van egy JBL-em ami nem néz ki ilyen jól(meg rádió sincs benne :) )de jól szól 20-órás üzemidejű,vízálló+powerbank ként is használható-úgyhogy nem fogok valószínű ilyet soha venni :N
De jól néz ki mint a Marshall-cuccok általában ezért tetszik,viszont drága,és kissé hiányos :)

Egész héten fülesről halgatom a zenét melóban,mindent meg lehet unni :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18) bp2013


bp2013
csendes tag

Hello!

Sajnos amit a hangzásról ír a cikk, meg tudom erősíteni. Az elbűvölő külseje miatt vettem meg és a hordozhatósága is nagyon tetszett.
Volt egy London mobilom is, azt már nem is gyártják, nálam is 1 év után meghalt. Pedig annak tényleg csúcs volt a hangja.
Szóval, tudnak hibázni a M fiúk is ...

AMA SUA, AMA LLULLA, AMA QUELLA

(#19) Krill77 válasza Matada2.3 (#6) üzenetére


Krill77
őstag

Azért ne éld bele magad, h a blizt valóban 20 wattot tud. Az kb ugy 20 mint a sokat csodált tronsmart mega 40 wattja. Csak, h értsd. A flip 3 az 14 Watt es joval hangosabb a f4 nél...

[ Szerkesztve ]

(#20) ak76


ak76
senior tag

A nevet kell megfizetni,hatvanezerért veszek egy ilyet,lehet nem lesz rajta a patinás cégnév,de minden másban tuti hogy jobban járok vele...

(#21) Shyciii válasza bp2013 (#18) üzenetére


Shyciii
veterán

Azért az ugye megvan, hogy ezt nem a Marshall gyártja? Csak a nevét használhatja egy másik cég. Pont ez igaz a mobiljukra, és a fejhallgatóra is. Ha jól rémlik akkor ezek valójában Zound Industries termékei.

(#22) Muerte68 válasza ak76 (#20) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó kis cucc,de nem valami kicsi :D 334 x 337 x 310 mm De party-ra bulizni biztos hogy jó+tud mindent.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#23) dabadab válasza Krill77 (#19) üzenetére


dabadab
titán

Ez se tud húsz wattot. Van benne egy 8 (vagy 24, nem teljesen egyértelmű a speckókból) Wh-s akku, amivel elmegy 25 órát - ebből nekem 1 watt alatti teljesítmény jön ki.

DRM is theft

(#24) Aprósólyom válasza dabadab (#23) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hangszóróknál ez mindig viszonyítás kérdése. Amit te kiszámoltál az a rendeszer átlagfogyasztása. Ha csak 1W maxra lennének képesek a benne lévő hangószók/hangszóró, akkor valószínű úgy sem szólna, ahogy. A pillanatnyi csúcs biztosan tisztességes a méretéhez képest. A zenei élmény más kérdés lehet. Azt nem ismerem.

Jevons paradox

(#25) Aprósólyom válasza Krill77 (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azért a hangosság nem feltétlen egyenlő a teljesítménnyel. Pláne mert ezek a hangfalak komplett rendszerek. Mindegyiknek van egy saját DSP-je, különöző hangszínszabályozással. Így teljesítmény szempontjából nem is lehet egy az egyben összehasonlítani. Más a hangolásuk. Hallás alapján érdemes összehasonlítani őket.

Jevons paradox

(#26) Krill77 válasza ak76 (#20) üzenetére


Krill77
őstag

Sztem ez sem olcsó annyira. 50 wattot a Dockin is tud. A marshall mindig is tulárazott. + B&O + Bose stb..

[ Szerkesztve ]

(#27) Krill77 válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


Krill77
őstag

Akkor irják oda a termék leírásba, h a "mi hangolásunk szerint". De ugye nagyobbat írni kifizetődőbb. Foleg kinaban.
De a tény az tény marad. A Tronsmart mega 40 wattja sehol nincs a mas hangszórók 40wattjához képest. Az f4 20 wattja meg a charge 2x10 wattjához.

(#28) Millerchris


Millerchris
tag

Külsőre gyönyörű! Le a kalappal!

A holnap mèg messze van!

(#29) koshmar


koshmar
őstag

Öcsémnek Stanmore van (85k volt), jól néz ki, és brutális hangerőt tud, de én az életbe nem adnék érte ennyit, maradok a 13 ezres Superlux EVO 681 EVO-mnál..

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#30) szilu7


szilu7
senior tag

IKEA fanoknak hasonló áron :)
[link]
Ja és meglepően szépen szól, feltéve ha ez alatt nem a rettenetes hangerőt és mélykiemelést értjük. :B

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

De miert kell ilyen ocsmany aranyozott szinunek lennie?! Borzalmas.

(#32) Jeanne d'Arc

Stílusos , és nagyon szeretem a Marshall termékeket erősítőből nálam csak az jön számításba, de ez drága.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#33) Giot


Giot
addikt

Szép kis kütyü, de rendesen túlárazták, megfizettetik a nevet.
Ekkora mérettől ne várjunk már telt mélyeket. :)

(#20) ak76: Uhhh ez a dizájn rettenet. Remélem elfelejtem, nem égeti bele az agyamba a rémület. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) koshmar válasza hemaka (#31) üzenetére


koshmar
őstag

+ minden ami aranyozott rajta (legalábbis a Stanmore-on), még csak nem is fém. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#35) Aprósólyom válasza Krill77 (#27) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mivel komplex rendszerről van szó, és nincsen jogszabályilag szabályozva, ezért tudod, az eladásért mindent. Amúgy nehezen is tudnám elképzelni, hogy ezt szabályozzák. Pláne, hogy mindenki füles más és más. Ugyan azt a hangfalat te és én is máshogy fogom értékelni saját használatra. Aki kicsit igényesebb vagy csak nem akarja elkapkodni, úgy is tájékozódni próbál.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#36) mjani1172 válasza Muerte68 (#8) üzenetére


mjani1172
addikt

+1

(#37) Auratech


Auratech
őstag

A név jó de a design csak utánérzése egy rendes Marshall ládának, funkcionalitása meg elég hiányos. A kezelőszervek jól néznek ki, e emiatt nem adnék érte 60 ezret. Tenni kellett volna rá egy normális gitár bementet legalább. Vagy az van?

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#38) dabadab válasza Auratech (#37) üzenetére


dabadab
titán

"Tenni kellett volna rá egy normális gitár bementet legalább. Vagy az van?"

Minek? Ez nem arra van.
Persze, ha nagyon akarod, akkor a 3,5-es jackbe beledughatod a gitárt, de a D osztályú erősítői még véletlenül sem fognak úgy viselkedni, mint egy gitárerősítőben.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39) söncö


söncö
tag

Ma volt hozzá szerencsém. Tényleg szép hangja van. Elektronikus zene sem olyan borzalmas rajta. Hangerőnek rátekersz egy kövéret gyorsan a basszusra fogsz kapni, hogy letekerd.
Az etalon harman go+play sorozathoz képest a mély elmarad de a magasakat letudja adni olyan szépen. :))

(#40) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Gyenge... gagyi kínai

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#41) Auratech válasza dabadab (#38) üzenetére


Auratech
őstag

Marshall létemre ha gitárerősítőre hasonlítok, lenne gitárbemenetem, 60 ezerért. A név kötelez..
Ha a tízezer forintos Marshall MS2-be belefért egy clean/od kapcsolás, azt ide is betehették volna.
60 ezerért Marshall MG30CFX 30W-os rendes láda kapható. Ez divathóbort. ennyiért. Mondjuk 16-ért oké..A beletett anyag, innováció alapján.. Asszem felteszem én is a kis bemutatómat a filléres vacakomról..

Auratech Field Recording

(#42) bp2013 válasza Shyciii (#21) üzenetére


bp2013
csendes tag

No fene!
Nem tudtam ... Annak idején rácuppantam a márkára a telefon miatt (amikor még működött). Vettem egy Kilburn-t - rendben, van egy fejhallgató is - OK, de a telefon és a Stockwell ... A Stockwell kinézete, hordozhatósága és részben a hangja rendben van, de hogy 1 év alatt elszálljon - szoftveresen!!! - a telo ... Nagy kár, nagyon szerettem. A London fülese viszont remek, ezt használom az LG V20-hoz is, messze jobb, mint amit az LG ad hozzá.

[ Szerkesztve ]

AMA SUA, AMA LLULLA, AMA QUELLA

(#43) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Parasztvakítás licenszelt névvel/designnal...

(#44) Zsolto válasza Auratech (#41) üzenetére


Zsolto
őstag

Egy gitár jele azonnal hazavágná ezt az elektronikát és hangszórót :)

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#45) Auratech válasza Zsolto (#44) üzenetére


Auratech
őstag

Dehogy is.. A villanygitár nem 220V-os, csak, ha rákötöd..
pindur Marshall

Auratech Field Recording

(#46) nyogo83


nyogo83
senior tag

Egy Marshall Woburn BT-s hangfalat nyuzunk irodaban kb 1 eve.
Baromi szepen szol, designban es anyagminosegben pedig hibatlan.
Viszont bluetooth-on csatlakozva nagyon sokszor par meteren belul is akadozik/szakadozik a kapcsolat.
Az arazasat tekintve pedig jelentos mertekben inkabb a markanev dob sokat rajta, mert annyit nem feltetlenul er osszessegeben...
Ha 14 nap alatt hamarabb eszrevesszuk ezt a BT-s "hibat", akkor valoszinu ment volna vissza a boltba, mert ez igy korlatozottan hasznalhato, pedig akkor valami 140-150k-volt.

(#47) r3dsnake válasza Zsolto (#44) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És akkor a marshall telóra hogy köthető?

(#48) Zsolto


Zsolto
őstag

auratech, r3dsnake:

Senki nem beszélt 220V-ról, és azok a cuccok, a pici gitárerősítő és a teló nyilván fel vannak rá készítve. Az erősítő hangszórója úgy van megtervezve és megépítve, hogy bírja a gitár jelének a dinamikáját, a telóban pedig az elektronika olyan, hogy fogadni tudja a jelet. Nem néztem utána, de nem hinném, hogy kihangosítani is lehet vele a gitárt.
Az elektromos gitárok brutális dinamikájú jelet tudnak kiadni. Nem véletlen, hogy Mark Knopfler is állandóan emlegeti, hogy öt perc alatt kinyírta a család rádióját, amikor sráckorában a frissen kapott Stratocaster (klónját) rákötötte :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#49) dabadab válasza Zsolto (#48) üzenetére


dabadab
titán

Ne viccelj, 1 V-nál több nem jön ki egy gitárból (de inkább jóval kevesebb), a vonalbemenetnek annyit simán bírnia kell.

DRM is theft

(#50) Auratech válasza Zsolto (#48) üzenetére


Auratech
őstag

A gitár kimenete 10mV-1V szerint gyengébb a konzumér line bemenetnél 1-1.5 V, viszont jóval erősebb a mikrofonbemeneten szabványosan fogadható jelszintnél. Line csatiba dugva megszólal gyengén és szarul. Gyengén azért, mert kicsi a jele, szarul azért, mert a pickupokat nagyimpedanciás bemenetre-illik tenni, különben a pickup beterhelődik és fals torzítási termékeket produkál hang helyett. Nem bonyolítanám.
A 60 rugós, gitárerősítőkből világhírűvé vált nevet és designt viselő bt. hangszóró kutya kötelessége lenne, az én kényszerképzetem szerint. hogy egy max.. párezer forintos kapcsolással képes legyen megszólaltatni egy gitárt. Nyilván a bt. zenélés a lényeg, de ha Marshall és hangszóró, ennyiért legyen rajta lehetőség beledugni egy gitárt. De hát ha nincs, hát nincs.
Igazából túlárazottnak tartom, emiatt van ellenérzésem a termékkel kapcsolatban. Visszaélésnek tartom a névvel.

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.