Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Nekem elég biztatónak tűnik a dolog, az atomot azt én borítékoltam volna, a core M az meg majd megy a kövi pro-ba.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) csizi90 válasza satz18 (#1) üzenetére


csizi90
aktív tag

A Core M jó lehet, ha Skylake magos, a Broadwell-ek eddig nem győztek meg.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Elég jóra sikerült: vannak rajta portok (normál méretű USB 3.0, displayport) ellenben egész vékony, van kis támasztó kütyüje és 4 GB rammal 128 GB-os SSD-vel és LTE modemmel még el is tudnám képzelni magamnak.
Bízom az új atomok erejében. Szerintem SSD-vel megtámogatva elég sok mindenre elég lehet.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Microsoft's Surface 3 is a $499 tablet that could be a full Windows laptop

Amúgy nekem kifejezetten tetszik, de 730 USD lenne a vége ha normális konfigban akarnám billentyűzettel... az Atom és a 4 GB RAM (ja, böngészéssel ennyi kevés... köszchrome) miatt ez elgondolkodtató kicsit, amúgy nem gyengén jó ajánlat lenne.

Mondjuk garantálom hogy a DPI scaling ezt is kinyírja... legalábbis számomra. Franc beléjük hogy nem tudják megcsinálni normálisra, az OS X 3 éve tökéletes ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Első blikkre...kár azért a támasztékért. Mondjuk a 3 állással nincs bajom, de túl meredek a legalacsonyabb szög is, vagyis önállóan tabletként virtuális billentyűzettel nem igazán lehet használni, hacsak nem hajtod be és teszel alá másfajta kitámasztást (de akkor felesleges volt rátenni, növelve a méretét és súlyát). Ez szerintem elég nagy öngól. Jó hogy lehet kapni hozzá billentyűzetet, de nem kellene ennyire erőltetni se a vásárlást, se a használatát.

A CPU jó választás volt és a felbontás is jó, hogy végre valaki nem akar mindenbe retina meg 4k felbontást. A felbontás tökéletes ehhez, ahogy a képarány és a kijelző mérete is. A 100 dolláros felár nagyon olcsó a +2GB RAM-ért és +64GB tárterületért. Ha választanom kellene, mindenképp azt venném. Nagyon jó, hogy van SD olvasó, USB 3.0 és DP.

Az ára szerintem kicsivel nagyobb mint kellene, főleg hogy se nem tablet, se nem notebook. Tabletként használva az iPad a sok hátrányával együtt is jobbnak tűnik, főleg a sok jó App miatt, notebookként meg szintén verik az olcsóbb ultrabookok funkcionalitásban, mert azoknál nem kell se kitámasztás, és a billentyűzetük, touchpadjuk is sokkal jobb. Számomra hasonlóan vegyes a kép, mint az eddigi össze Surface tablet esetén.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) satz18 válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


satz18
őstag

Hol olvastad hogy SSD lesz benne? A cikk az tárhelyet említ. Az atom üzleti filozófiájával ez azt jelenti, hogy eMMC lesz, ami hacsak nem valami über csúcsszuper verzió, akkor az az SSDhez képest a béka segge alatt lesz. Leginkább szekvenciális írási sebességben.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) Fiery


Fiery
veterán

A Windows RT kukazasa remek, de ez a cucc is igazan majd Win10-zel lesz utos, addig csak alibizes megy. Kivancsi leszek, kapunk-e karacsonyra ez ala pozicionalt, igazan olcso Surface tabletet is, 7-7.5 col koruli meretben, Windows desktop nelkul...

(#8) emvy válasza satz18 (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Az SSD az a tarolo tipusa, az eMMC meg a csatolofelulet. (Es igen, eMMC csatolofeluletet hasznal a Surface 3 is, merthat az Atom ezt tudja.)

while (!sleep) sheep++;

(#9) NGA


NGA
addikt

Hát akkor ezt kivárom, míg lesz angliában, addig gyűjtök rá. Instant Get. Ezzel váltom le a Surface RT-t.

(#10) ROBOTER válasza emvy (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tutibiztos?

(#11) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó ajánlatnak tünik,remélem nem csak áprilisi tréfa?

duree54

(#12) satz18 válasza emvy (#8) üzenetére


satz18
őstag

A tároló típusa az sztem mindkettőben nand flash, az SSD-ben van külön nyomtatott áramkör, amin vannak a nand flashek és vezérlő. Az eMMCben a vezérlő és a tároló egybe van építve és külön nyomtatott áramkör nélkül az egész rá van forrasztva az alaplapra. A csatolófelület SSDnél lehet mSATA, SATA, NGFF, az eMMC-nél pedig ugye integrált. Az "atom" (itt ha főleg a bay trailre gondoltál) az nem csak eMMC-t tud. Számos olyan eset van, ahol SATA csatolóval adják ki, amibe simán lehet HDD-t SSD-t tenni.
Én így tudom, de te vagy a szakértő.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) rudi válasza Fiery (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem a 7-8 colt meghagyják az OEM partnereknek, Asusnak, Lenovónak, Samsungnak, kínaiaknak. Ez a Surface 3 ezzel az árral, esetleg a Win10 indulásakor egy -100 dolláros csökkentéssel (az már iPad Air 2 árszint lesz) szerintem bőséggel elég ütős ahhoz, hogy a célországokban sikeres legyen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Fiery válasza rudi (#13) üzenetére


Fiery
veterán

Azt nem vitatom, hogy ez a Surface, a jelenlegi formajaban, esetleg kicsit olcsobban, sikeres lehet bizonyos orszagokban. Azonban, az egy nagy kerdes, hogy a Microsoft mennyire akarja ismertte tenni a sajat tablet markajat, vagy mennyire akarja meghagyni azt egyfajta premium termeknek, iPad konkurencianak. Viszont, ha megnezzuk, az iPadbol is van viszonylag megfizetheto aru verzio (iPad mini 1st Gen), mig ebbol a Surface-bol sosem lesz igazan olcso valtozat ebben a formaban.

Azonban, ha a Microsoft megint a premium kategoriaban akar csak focizni, felo, hogy megint ugyanabba a csapdaba esik, mint a WP platformon. Meggyozodesem ugyanis, hogy sokkal elorebb tarthatna mar a WP, ha anno nem korlatozzak le a hardver kovetelmenyekkel a platformot a magasabb arsavba, es hagyjak, hogy ugymond gagyibb keszulekekre is fel lehessen rakni a WP-t. Persze aztan lehet, hogy a tablet teljesen mas teszta, es valojaban semmi szuksege a Microsoftnak a sajat markas olcsobb tabletekre...

(#15) leximester


leximester
tag

Ez az atom mennyivel gyengébb az i5 4200u-nál? Érdemes lehet cserélni egy Pro 2-t?

(#16) rudi válasza satz18 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Lassan összemosódik ez a definíció, mert vannak már egy chipbe integrált SSD-k is. Én azt mondanám, hogy az eMMC olyan mint az SSD csak más :)

Az eMMC az a Multi Media Card, egy JEDEC által menedzselt nyílt szabványra épülő megoldás, az SSD-ket meg a gyártóik saját vezérlőikre és szabványos adatcsatolókra (SATA, PCI Express stb.) építve fejlesztik. Mivel az SSD megvalósítás nincs szabványhoz kötve, gyorsabban fejlődik, de elvileg van már olyan JEDEC által jóváhagyott eMMC szabvány is, ami eléri a SATA 300-400 MB/s körüli sebességét. Persze, az SSD-k már bőven 1000 MB/s fölött tartanak, de arra egy mobil eszközben mint a tablet vagy okostelefon egyelőre még semmi szükség.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza Fiery (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

A statisztikusok szerint (hisz nekik aki akar) a Phabletek miatt a kicsi tabletek piaca kb. meghalt, kétlem, hogy ott az MS bevételt tudna termelni egy Surface géppel, inkább a kínaiaknak való terület az. Persze, iszonyat nehéz belelátni a MS embereinek a fejébe, nekem ettől a szerencsétlen "notebookot kiváltó tablet" szlogentől is feláll a (maradék) hajam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) NGA válasza Fiery (#14) üzenetére


NGA
addikt

Azért az ipad mini 8" és 1024xXXX, ez meg 10" és FHD. Ez a mostani win-es tabletek között árban teljesen jó. Még messze nem prémium. 500 dollár csak itthon drága. Kint teljesen megfelelő az ár.

(#19) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Nekem tetszik ez a microsoft-os cucc... És vettem is volna már a korábbi modellekből, de vagy rohadtul nem forgalmazták sosem, még a környező országokban sem, vagy 500ezer+ huf volt az ára, annyiért meg nem tabletet, hanem laptopot, de abból sem winfosost, hanem egy rmbp-t veszek inkább...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) rudi válasza leximester (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyszerűen és érthetően fogalmazva itt a Bay Trail Atom processzormagjait és a Boradwell Gen8-as IGP-jét házasították össze a Boradwell 14 nm-es gyártástechnológiáját használva. Teljesítményben tehát bőséggel az i5-4200U alatti dologra számíthatsz, ilyen 1,4 GHz körüli Haswell processzorok szintjén. Nekem például a mobil második számítógépembe bőséggel elég lenne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) rudi válasza BlackSoft (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyelőre olyan infó jött, hogy a Surface 3 sem kerül hivatalos magyar forgalmazásba, szóval lehet majd a sógoroknál vagy a webboltokban próbálkozni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Fiery válasza NGA (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Nyilvan az iPad mini alacsonyabb/gyengebb specifikacioval bir, mint a Surface 3, de nem is a Surface 3 elleneben gondoltam az iPad mini-t, hanem inkabb azt fejtegettem, lenne-e ertelme egy hasonloan olcsobb arkategoriaju "Surface 3 mini"-nek, kisebb kijelzovel, gyengebb processzorral, kevesebb memoriaval, stb.

Az meg, hogy ki es hogyan tud 500 dollart kicsengetni, nem egy jo taktika sokszor. Ahogy fentebb is irtam, a WP-nel ez a taktika nem jott be. Epp most megy lefele ezerrel a Microsoft az arazassal (Lumia 430), mert rajottek, hogy ha nincs eleg eladott keszulek, akkor a fejlesztok nem csinalnak appokat, ha pedig nincs app, nem sokan fognak megvenni egy kozep- es felsokategorias Lumiat. Kerdes persze, hogy a Win10 elterjesztese es/vagy a sajat markanev erositese mennyire izgalmas tema, er-e annyit, hogy egy olcsobb Surface-szel eloalljanak.

[ Szerkesztve ]

(#23) Ispy válasza Fiery (#14) üzenetére


Ispy
veterán

Lehet azért kellett a HW korlát, mert gyengébb gépeken egy androidhoz képest nagyon belassult volna a rendszer. Az apple is csak a saját vasra hajlandó felrakni a rendszerét, igaz az MS legalább beengedte az OEM gyártókat (igaz korlátokkal). Nem olyan nagy baj ez, ha megnézzük az olcsó androidos mobil és tablet palettát.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24) Fiery válasza Ispy (#23) üzenetére


Fiery
veterán

Szerintem nem lassult volna annyira be, vagy legalabbis nem lett volna semmivel sem rosszabb, mint egy hasonlo hardvert hasznalo androidos keszulek. Volt mar a kezemben jo nehany low-end androidos telefon, es azt a brutalis lagzast sosem felejtem el :) A tulajdonosok viszont furcsamod teljesen jol elvoltak a telefonnal. Ami nekunk, kvazi szakertoknek idegtepo tud lenni, az egy atlag juzernek fel sem tunik, vagy legalabbis nem erdekli. Megy a facebook, megy a web, megy az email, ezerszer tobbet tud a keszulek, mint az elozo feature phone-ja, es o mar boldog. Na ebbol a bulibol maradt ki anno a WP, es emiatt (is) keszult keves app a WP platformra. A 22-es csapdajabol csak ugy lehet kitorni, amit most a Microsoft csinal: el kell arasztani a fejlodo orszagok piacait is olcso keszulekekkel, minel tobb ember vegyen Lumiat, es aztan a fejlesztoknek lehet mutatni a novekvo szamokat (piaci reszesedes). 10%-os piaci penetracio utan mar a fejlesztok is nekiduraljak magukat, es onnantol sinre kerul minden. Csak sajnos a 10%-hoz cca. 80-100 millioval tobb WP-s keszuleket kene eladni, mint tavaly, ami eleg komoly kihivasnak tunik, az olcsobb keszulekekkel egyutt is.

[ Szerkesztve ]

(#25) legiaap válasza Fiery (#14) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez mióta számít prémium tabletnek? A pro széria már az. Ha az árát nézem nem az. Én eddig csak azért nem vettem Surface terméket, mert a sima RT-s volt és ahhoz képest drága, a pro meg csak simán túl van árazva. A csapból is a pro 3 reklámja folyt mégsem vették. Ez így sikeres lehet. A legdrágább kiszerelésben is iPad Air/Air 2 árában van ami jó. Az már más kérdés, hogy tudja-e majd hozni azt a smooth működést.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#26) Ispy válasza Fiery (#24) üzenetére


Ispy
veterán

Lehet MS-ék úgy gondolták, hogy könnyebb magukat pozicionálni a felső kategóriába, mint az alsóba. Egyébként meg egyáltalán nem bánnám, ha az MS appok is végre minőségben ugranának egyet (vagy inkább kettőt, hármat), mert a jelenlegi kínálat elég harmatos.

És azt se felejtsük el, hogy az egész bulit nem microsofték kezdték, hanem nokiáék, MS csak a szoftvert adta.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27) Fiery válasza legiaap (#25) üzenetére


Fiery
veterán

Olyan szempontbol ertettem a premium kategoriat, hogy ha azt nezzuk, honnan indulnak a tabletek ($99), es hol er veget az iPad Air ($829), akkor a $499-$599 kozotti araval inkabb a premium kategoriaba tartozik a Surface 3, mintsem a kozepkategoriaba (ami szerintem nagyjabol $300-$400), es plane nem az olcso tabletek koze.

Mas kerdes, ha a tabletek koze belevesszuk az elmebeteg aru windowsos high-end tableteket is. En azonban azokat inkabb zarojelbe tennem, ugyanis kizart, hogy abbol tul sokat eladjanak :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Fiery válasza Ispy (#26) üzenetére


Fiery
veterán

Hiaba kezdte a Nokia, ez nem az Apple, tehat nem egyetlen gyarto keszitette a hardvereket, es a Microsoft korlatozta le oket egy adott hardver kategoriara, nem a Nokia. Azt elfogadom, hogy a WP7-nel me'g azt gondolhatta a Nokia, Microsoft es adott esetben a tobbi gyarto is, hogy egy ilyen premium(abb) kategoria a tuti, es hogy inkabb az Apple-nek allitanak egy szines-szagos alternativat, mintsem az androidos vackoknak; de ha maskor nem, akkor a WP7 --> WP8 valtasnal kellett volna korrigalnia a Microsoftnak, es megnyitnia a platformot lefele, hogy minel tobb emberhez el tudjon jutni az oprendszer. Persze annak idejen nem ez volt az egyetlen hiabaja a Ballmer brigadnak, es mostanra megjott az eszuk (Ballmer nelkul), ugyhogy ne is bantsuk tovabb oket :)

(#29) Polllen


Polllen
nagyúr

A sima verzió tetszik, árban annyira nem is tűnik vészesnek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) emvy válasza satz18 (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

Igazad van a nevezektant illetoen, viszont az Atom X7 tenyleg nem tamogat SATA-t, ahogy en tudom.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#31) NGA válasza Fiery (#27) üzenetére


NGA
addikt

Ez egy FullHD 10 colos. Nekem a Lenovo Miix 2 10 volt, mig be nem tojt, az kb hasonló spec volt, de igen gagyi anyagból. Az volt az elején 140e Ft. Kb ez a kiindulópont. A 99 dolláros tabletek kb semmire nem jók. Win-es tablet kb 60-tól indul, ami használható, ez kb 200 dollár. A 10-es meg kb 120-130-nál, de nincs ennyiért sem FHD. A Surface 3 még véletlenül sem prémium termék. Kb középkategória. Értsd meg, hogy csak a csóri magyarnak drága. A lányom 1 havi fizujából tud venni kettőt, és még marad neki kajára is.

(#32) rudi válasza emvy (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont van két PCI Express csatornája, amire elvileg köthetsz SATA vezérlőt. Persze, ennek gyakorlati értelme nincs, vastagon jó az eMMC-is oda, ahová az Atomot szánják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) Fiery válasza NGA (#31) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a Full HD 10 colos perspektivajabol nezed, akkor azert valljuk be oszinten, sokkal tobb a gagyi, mint a nem gagyi, ergo megiscsak valamennyire premium cucc ez, hiszen sokkal tobb van alatta, mint felette (hardver specifikacioban es arban egyarant). Es a tabletek 100 dollartol indulnak, akarmennyire is gagyit kapsz annyiert. Ha tabletnek hivjak ezt is, meg a 100 dollarosokat is, akkor azonos palyan fociznak. Az oprendszer pedig semmit nem jelent a mai vilagban, sot. Sokak szamara inkabb hatrany a Windows, mint elony, plane ha mar hallottak a Windows RT-rol, es megragadt a fejukben az, hogy a csempes Windows egy nagy sz**.

[ Szerkesztve ]

(#34) NGA válasza Fiery (#33) üzenetére


NGA
addikt

Mutass egy 100 dolláros 10"-os win-es tabletet.

(#35) Fiery válasza NGA (#34) üzenetére


Fiery
veterán

Irtam, hogy az oprendszer nem szamit. Es tessek --> [link] Ez 10 colos tablet, $99.90.

(#36) NGA válasza Fiery (#35) üzenetére


NGA
addikt

Nem tudom feltűnt-e neked, hogy most a Win-es tabletekről beszélünk. Az, hogy te belekevered a droidost, az nem releváns. Egy win-es tablet egy BT bill-el, egérrel, és egy monitorral akár asztali gépként is tud menni, és futtatja az x86 appokat. Az RT-t már rég elfelejtette mindenki. Jelenleg dömping van 8"-os HD-s win tabletekből kb 60e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#37) pzstm válasza rudi (#13) üzenetére


pzstm
titán

odakint most is iPad Air2 alatt van (599$ a 64GB-os verzió)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38) NGA válasza pzstm (#37) üzenetére


NGA
addikt

Csak ugye itt kevesebb a szabad hely, mint a 64-es air 2-nél.

(#39) pzstm válasza legiaap (#25) üzenetére


pzstm
titán

Pro3 azért alapvetően sikeres termék, és több fogyott belőle mint várták volna, sőt ha utolsó pénzügyi negyedévet nézed, akkor emlékezhetsz, hogy igen szép eredményt produkált a Surface Pro3 :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#40) pzstm válasza rudi (#21) üzenetére


pzstm
titán

sógoroknál viszont már előrendelhető :K :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41) pzstm válasza Fiery (#35) üzenetére


pzstm
titán

10 colos, de nem win-es ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42) Fiery válasza NGA (#36) üzenetére


Fiery
veterán

Oke, de a Windows mint oprendszer kozel sem annyira relevans, mint Te probalod beallitani. En csak azt mondtam fentebb, hogy ha a Surface a Microsoft valasza az iPadre, akkor vajon lesz-e olyan verzio a Surface 3-bol, ami olcsobb lesz, es igy mondjuk az olcsobb iPadek ellen mehet arazasban. De zarjuk is le a temat, hiszen valoszinuleg ugysem lesz.

"Egy win-es tablet egy BT bill-el, egérrel, és egy monitorral akár asztali gépként is tud menni, és futtatja az x86 appokat."

Sokan nem akarnak x86 szoftvert futtatni, es igy a Windows sem ertekemelo szamukra. Vagy aki megis akar, az me'g veletlenul sem tableten akar ilyesmit futtatni. Arrol nem is beszelve, hogy mennyire kenyelmetlen egy csomo klasszikus x86 szoftvert hasznalni 10 colon es/vagy tableten, plane egy full HD felbontasun (kiveve ha ugye leveszed a felbontast a negyedere). Rengeteg baj van a windowsos tabletekkel, amik nem abba az iranyba viszik az embereket, hogy mindenaron ilyesmit akarjanak. Sokkal konzisztensebb "elmenyt" ad az iPad, de me'g az androidos tabletek tobbsege is, mint egy atlagos windowsos tablet. Mondom ezt ugy, hogy alapvetoen Windowsra fejlesztek szoftvereket, tehat nekem a Windowst kellene istenitenem :)

"Az RT-t már rég elfelejtette mindenki."

Kiveve az, aki vett belole, es besz*pta. Vagy az, aki egy eletre leirta a windowsos tableteket a Microsoft iszonyatos benazasa miatt. A Windows RT egy akkora bukta volt a Microsoftnak, kombinalva a WP7 es a Win8 fiaskoval, amit nagyon nehezen fognak tudni javitani.

(#43) Fiery válasza pzstm (#41) üzenetére


Fiery
veterán

Nem olvassa el senki, amit irok :O Azzal kezdtem a postot, hogy "Irtam, hogy az oprendszer nem szamit." Ezutan hoztam elo egy *akarmilyen oprendszeres* olcso 10 colos tabletet. De mindegy is, hagyjuk ezt, lefarasztottuk mar egymast kellokeppen :)

(#44) legiaap válasza pzstm (#39) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mivel igen drága nem kellett belőle sokat eladni, hogy megnyomja kicsit a bevételt. De olyan sokat nem is adtak el belőle, mint a riválisából, akinek elég sok reklámban neki mentek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#45) legiaap válasza Fiery (#42) üzenetére


legiaap
nagyúr

499.99 font a 128 gigás wi-fi only Surface 3, míg az Air 2 ugyanebben a kiszerelésben 559.
Az árakat a UK Microsoft oldalán ill. az Apple store-ból vettem.
Tehát olcsóbb.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#46) pzstm válasza Fiery (#43) üzenetére


pzstm
titán

értem, csak te arra a kommentjére reagáltál, ahol 100 dolláros WIN tabletet kérd ;)

De no offense tényleg :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#47) NGA válasza Fiery (#42) üzenetére


NGA
addikt

"lesz-e olyan verzio a Surface 3-bol, ami olcsobb lesz,"

Mi a búbánatos istennyilának lenne? Tele van a piac olcsó win-es tabletekkel 20e Ft-tól. Minek kellene az MS-nek is olcsó tabletet gyártani? A Surface 3 ára teljesen jó. Indulásként kb 180e Ft lesz. Ez egy igen jó ár.

Nagyon sokan futtatnak x86 appokat tableten. Én is meglepődtem. Ha nem így lenne, az RT sikeres lett volna. És fontos nekik az is, hogy szinte minden fajta eszközhöz van driver, legyen az szkenner, nyomtató, vágógép, plotter stb. Mint leírtam, a 10"-os tableteket hdmi-n rá lehet kötni akár 50"-os tv-re, és egy Logitech K400 kombóval, vagy egy MS Wedge kombóval kész az asztali gép. Még a win hálózatot is kezeli tökéletesen alapból.

Én vettem Win RT-s Surface-t, baromi jó cucc, nagyon egyben van, a nejem használja, és tökéletes neki, mert nem futtat x86 appot. Viszont van rajta flash alapértelmezésként.

[ Szerkesztve ]

(#48) QwErTy42 válasza emvy (#8) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt nem is tudtam. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#49) Tigerclaw válasza Fiery (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ne felejtsd el, hogy a 99 dolláros tablet teljesen más szegmens. Ez egy majdnem 11 inches nagy felbontású tablet, elég komoly hardverrel. Ebből nem találsz 99 dolláros kínai verziót. Ára és tudása alapján én mondjuk nem a prémium, hanem a felső kategóriába helyezném. Az biztos hogy 50-100 dollárral olcsóbban sokkal kelendőbb lenne, mint így. Ne felejtsük el azt, hogy míg ez billentyűzettel, 4GB RAM-al, 128-as flash-el 730 dollár, addig 900-ért már 11-es Macbook Airt- kapsz hasonló paraméterekkel, de rendes broadwell processzorral (nem atommal, még csak nem is Core M-el), sokkal gyorsabb SSD-vel, háttérvilágításos billentyűzettel, óriási toucpaddal, ami minden szempontból minőségibb termék. Nem néztem mások ultrabookjait, de ha a 11-es MBA 900 dollár, akkor a konkurencia biztos sokkal olcsóbb. SZVSZ olcsóbban kellene adniuk.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) Fiery válasza pzstm (#46) üzenetére


Fiery
veterán

En is ertem a problemat, de pont ezert is hangsulyozom, mennyire ertelmetlen oprendszer alapjan szelektalni a tabletek kozott. Ez egy kicsit olyan lenne, mint ha azzal probalna az ember az iPadek arat megmagyarazni, hogy iOS van rajta, ami "premiumabb" OS, mint az Android. A vasarlot (mar) nem erdekli az oprendszer, azt ingyen kell hogy adja a keszitoje, ez az elvaras 2015-ben. Ergo nem lehet azzal magyarazni egy termek arazasat, relativ dragasagat vagy olcsosagat, mert egy adott oprendszer fut rajta.

Megint mas kerdes persze az, ha valaki eldonti, hogy neki x86 Windows tabletre van szuksege, mondjuk 10 colosra, es azon a kategorian belul vizsgalja az arakat, teljes egeszeben zarojelbe teve a piac tobbi szereplojet. Ezzel sincs semmi baj, csak az a gond, hogy ilyen vasarlokbol marha keves van, ezert nem is igazan relevans, hogy ok fejben hova teszik a Surface 3-at. De ugyanigy, ha egy vasarlo kizarolag Apple vonalon gondolkozik, az o kategorizalasa is mas lesz, de hasonloan kevesbe relevans a piac egeszet nezve.

Az pedig nagyon teves elkepzeles, hogy mondjuk az x86 tamogatas lesz az a plusz feature, ami miatt valaki nem fog iPadet venni. Nyilvan van nehany ember, aki igy all hozza, de a vasarlok tulnyomo tobbseget ez nem erdekli. Ugyanezzel kuzdott anno a Nokia is: azt hittek, a szines-szagos dizajn, az egyedi oprendszer es a nehany extra feature (pl. brutal kamera vagy ingyenes navigacio) majd eladja a Lumiakat. Nem, nem adta el, mert az emberek tobbsege nem ilyen szempontok szerint vasarol, hanem egyszeruen egy jol arazott, jopofa kinezetu keszuleket akarnak, amin mindenfele jopofa/trendi appok futnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.