Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aDamker


aDamker
aktív tag

oboa ;]

(#2) Graphics válasza aDamker (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

szopoázis :D ;]
Sajna későn jöttek rá, hogy nem okés a dolog...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Akkor ez Bukó lett...

Egyébként: "a forgalomból a Cedra Trail"

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ez de égő!!! :D

(#5) nemdan


nemdan
senior tag

de szar :DDD nem is érdemes már az atommal foglalkozni.. :o

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#6) Srodney válasza Graphics (#2) üzenetére


Srodney
senior tag

ugyan,adtak el ők eleget,jól megszedték magukat...aztán huss...

(#7) Graphics válasza Srodney (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak annyira felesleges az Atommal erőlködni, jelenleg tény, abban a kategóriában az AMD jobbat tesz le az asztalra. grafikusan legyalázza ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) nemdan


nemdan
senior tag

Ha Intel, akkor már inkább Sandy Bridge.Fogyasztásban már-már az atomot karcolgatja..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#9) lenox


lenox
veterán

Az kemeny, ritka nagy szopo bevallalasa.

Azt amugy nem ertem, hogy egy masik hir szerint jol fogytak az atomok, ezek szerint nem desktopra, hanem mobil piacra, de driver oda is kell, szoval az nem vilagos, hogy miert nem csinaljak meg a rendes drivert, ha mindent kihoznanak a hardverbol, az azert erzesem szerint vallalhato lenne. Masik oldalrol ha en vettem volna ilyen atomot, mert leirtak, hogy mit tud a hardver, de a szoftvert nem szallitjak hozza, akkor eleg ideges lennek, es jol beperelnem oket...

(#10) szabi__memo válasza lenox (#9) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A poen hogy tobb ceg is most akar vele kijonni, nvidia mgpu-val parositva...
Hat ez szep bejelentes :D

(#11) lujó55 válasza Srodney (#6) üzenetére


lujó55
őstag

+1
:W

(#12) Abu85 válasza lenox (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A mobil az fogy. Legalábbis a gyártók szerint. Az asztali az gyakorlatilag gyenge.
Persze, hogy kell a driver, de az nincs ingyen. Az Intel ehhez nem írhat, hanem rendelhet drivert. Az ImgTec meg szerintem örül, hogy 3 hónap után összekalapáltak valamit, amit az MS aláírt. Gondolom úgy van ezzel mindenki, hogy jól van ez így. :( A gépekre telepíthető a Win 7 32 bit és kész. Majd a user szívatja a gyártó supportját.

A hardverre az adatoknál annyit írnak, amennyit a driver tud. Ez így nem perelhető. Mivel ismerjük az alapokat szolgáltató IGP-t, így onnan tudható, hogy az sokkal többet tud. Ennyi jött össze belőle.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Warter


Warter
őstag

R.I.P. :DDD

(#14) banhammer


banhammer
veterán

Most én is beállhatnék a kárörvendően röhögők táborába de nem teszem.

Van ez így, hogy egy cég melléfog valamivel.
Emlékeim szerint egy Intel méretű processzor gyártó cég ritkán szokott ennyire mellényúlni.

Az azért becsülendő az Intelben, hogy elismerték a hibát és nem erőltetik tovább az Atom D2700-at.
Bár ebben szerintem az is közrejátszhat, hogy elég potens ellenfelet kapott az AMD Brazos személyében.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Ringman válasza Abu85 (#12) üzenetére


Ringman
nagyúr

embedded piacon (nas - ha annak számít, terminál, stb) is ilyen gyenge volt?

azt hiszem pl a synology rakott atom procit 1-2 nas-ba.

(#16) Abu85 válasza banhammer (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pár generációnyi Atomot azért már leküldtek a PowerVR IGP-ivel. Ok, hogy a remény hal meg utoljára, de ha régen nem sikerült normális drivert írni a termékhez, akkor miért sikerülne most ... Persze értem én, hogy régen a Thungsten írta hozzá most meg az ImgTec, de a Tungstennél sem hülyék dolgoztak, gondolhatták volna, hogy egy WDDM-szűz csapat nem fog értékelhető supportot csinálni.

A Brazos szerintem itt másodlagos. Persze marha erős az ellenfél, de ettől még lehet állítani neki értelmes konkurenciát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Abu85 válasza Ringman (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom. Az embeddedbe jó lehet elméletileg, de én csak a konzumer rétegről szoktam érdeklődni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Kaiku válasza Zotya84 (#3) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ez is!!! :DDD

(#14) banhammer

Erőltethetné, meg is tenné, csak a kutyának sem kell, jelenleg csak maguknak csinálnának több kárt!

[ Szerkesztve ]

(#19) foxxmotor


foxxmotor
tag

Az intelnek nem szabadott volna felrúgnia az Atom + ION párosokat. Azzal még csak-csak fel tudnák venni a versenyt a brazossal, de így...

(#20) atti_2010 válasza foxxmotor (#19) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Lényegében az Atomra ráültek éveken át nem fejlesztettek semmit, most jön a megérdemelt jutalom.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) Taranti


Taranti
senior tag

Intel Atom Outside...

Mondjuk azt nem értem, a mobil piacon hogyan fogyhat jól, amikor oda sem túl acélos...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#22) Löncsi válasza Taranti (#21) üzenetére


Löncsi
őstag

Ár, fogyasztás. (Atom mégis minek asztali gépbe?)

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#23) atti_2010 válasza Taranti (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kihasználják az Intel nevet, olcsón adják nem baj ha sz@r úgyis megveszi a tudatlan vásárló, a gyártó is jól keres rajta mert olcsón szerzi be az alkatrészeket.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24) Jim Tonic válasza nemdan (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ára "kissé" eltérő.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) foxxmotor válasza atti_2010 (#20) üzenetére


foxxmotor
tag

Így van. Nem baj, ráfért az intelre egy pofon.

(#26) Srodney válasza atti_2010 (#23) üzenetére


Srodney
senior tag

igen de aztán megy is a süllyesztőbe....ezért kár volt...

(#27) jurgenreil


jurgenreil
csendes tag

Ez a d2700 nagy bukta. Ami a mobil piacot illeti pl. netbook-oknál n2600 van és n2800, nem összekeverendő.
A Brazos ellen pedig annyit, hogy jóval drágább mint az Atom-ok a másik az, hogy a GPU-val tudd csak többet a Brazos és abból is csak az E-350 és a E-450 ami meg 100K-től kezdődik, szóval számítási teljesítményben erősebb a d2700. Amúgy az E-450 APU viszi a 1080p-t? Mert a d2700 nem bírja a 1080p csak a 720p de, azt gondnélkül.

Nekem n570-s van 70K ért vettem ennyit megért. 720p .mkv vagy YouTube 720p simán megy az általános üzemidő meg 5-6 óra. Amire kell, arra jó, 100K-ért nem veszek netezős gépet főleg nem HTPC alapot. És igazából az Atom-oknak nem is mi vagyunk a piaca hanem az olyan elmaradott országok ahol mondjuk (áfa nélkül) kb. 50K nem sok egy komplett X86-os gépért ami ráadásul hordozható (sőt gondolom ha 50-et vagy 100-at rendelnek akkor még olcsóbb).

Az új számítógépemen Windows 7 van. A Windows 7 sokkal felhasználóbarátabb mint a Vista. Nem szeretem.

(#28) Abu85 válasza jurgenreil (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Számítási teljesítményben sem mindig erősebb. Függ a feladattól. De a Brazos nyilván az IGP miatt emelkedik ki a mezőnyből.
[link] - Itt a régi tesztünk. Egyedül a Brazosnak nem volt gondja a filmlejátszással.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Laca 012 válasza Abu85 (#12) üzenetére


Laca 012
őstag

A hardverre az adatoknál annyit írnak, amennyit a driver tud.

Ez így nem teljesen igaz! Azt írják, hogy 64bites a processzor..
Akkor ahhoz szerintem jár 64bites IGP támogatás is! Mint ahogy az Intel oldaláról a többihez (audió chip, hálózati vezérlő) is letölthető..
Ha az nincs, akkor azt már lehetne perelni szerintem, vagy ha azzal nem is fog mezei ember sz@rakodni, legalább visszavinni az egészet a fenébe! :K

(#30) Móci


Móci
addikt

Hiába, a sz*r tejszínhabbal is csak sz*r marad.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#31) XtremLor válasza foxxmotor (#25) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem nagyon fogja meghatni, ennyi siman belefer elkonyvelik a bukast es kesz.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#32) Abu85 válasza Laca 012 (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A processzor oldaláról ez jogilag rendben van. A 64 bites Win települ, csak a grafikus driver lesz VGA-kompatibilis szarság, ami csak képet ad.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) staccato


staccato
tag

na ez nem volt hosszú életű

üdv

(#34) nemdan válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


nemdan
senior tag

Az attól függ. Pl. egy G530 10e Ft + egy 10-12e Ft-os alaplap + memória kb. 25-27 ezerből megvan, mégis mérföldekkel jobb az atomnál és az ára sincs a fellegekben.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#35) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Erre mondják, hogy fail?

⭐ Stella

(#36) lujó55 válasza radi8tor (#35) üzenetére


lujó55
őstag

pontosan :U

(#37) djfantom válasza lujó55 (#36) üzenetére


djfantom
tag

Ebben talán még van lehetőség.ZOTAC D2700
http://hardver-teszt.hu/news.php?newsID=2169

(#38) Sir Ny válasza djfantom (#37) üzenetére


Sir Ny
senior tag

nem drága egy pöppet?

az atom d2700-at meg hogy lelőtték az jár valami gyakorlati hátránnyal? most tervezek venni atomos passzív lapkát olcsóért, jó lesz az nekem. Mert pld. a d2550 az meglehetősen ugyanolyannak tűnik, ám nincs/nem lesz leállítva

-

(#39) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Most akartam venni egy ilyen mini itx lapot....lemondok róla...vajon linux van rá?

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.