Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Dtomka


Dtomka
veterán

:C Hajrá AMD !
Reszkess Nvidia (lassan) jön a 6900 sorozat (is)... :)

[ Szerkesztve ]

(#3) .mf


.mf
veterán

"Az eredmény a grafikus vezérlő gyári hűtésével született"

Szép... s ha majd jönnek az egyedi NYÁKos 6900XT-k is... Sok év után végre újra verseny lesz? Csak kár, hogy a teljesítmény-verseny mellé árverseny nem társul...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Zotya84 válasza .mf (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Dehogynem társul: ki tudja olyan magasra emelni az árat, amennyiért még mindig elviszik tőle a terméket? Ha nem vennék ennyien ennyiért, akkor hamarabb esne le az áruk. De így, hogy kevés is van, megtelt a piac a scalperekkel is, minek adnák olcsóbban. Én pl azt hiszem, el is engedtem a jövő évi VGA-cserét, hacsak végleg be nem mondja az unalmast a mostani...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#5) Duck663 válasza Zotya84 (#4) üzenetére


Duck663
őstag

Jövő évi VGA cserét?! Fő az optimizmus!

Én karácsonyra gondoltam újítok egy 6800XT-t, ami lehet hogy meg is lesz, de csak jövő karácsonyra... :Y

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) koko52 válasza Duck663 (#5) üzenetére


koko52
veterán

Ha senki nem venne ilyen túlárazott szarokat hamar lemenne az ára. Összetartás nulla, tarolnak a gyártók. Én bojkottálok.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7) Beerheart


Beerheart
csendes tag

Úgy tudtam a 6900XT december 8-án jelenik meg. Rosszul tudtam vagy lemaradtam valamiről?

The system can not detect parking spaces made after detecting or before detecting; --- Renault

(#8) #72042496 válasza Beerheart (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rákeresve én is december 8-at látok mindenhol. Úgy néz ki, rosszul írták a cikkben.

(#9) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Ez kemény, kíváncsi vagyok alsó kategóriákban mit fognak gurítani. Nekem teljesen felesleges hasonló GPU de ez már egy 6600, vagy 6700-re is bíztató lehet.

(#10) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nem semmi. Nagy gratula érte. :Y :C :R
Várom az olcsóbb ktegóriát. Hátha jó árban lesznek. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) .mf válasza Zotya84 (#4) üzenetére


.mf
veterán

Naja, ilyen szempontból tényleg verseny van...
Az RX480 úgy érzem még egy pár évig velem marad, ha bírja még. Igaz amennyit játszok, már az is szinte csak dísznek van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Achill3uS válasza Beerheart (#7) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem maradtál le semmiről, ez még nem a legnagyobb modell, hammering van. :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#13) Duck663 válasza koko52 (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Az ötlet jó, már csak terjeszteni kellene, és betartani! Csak tudod az a baj, hogy a nyerészkedni vágyók így is, úgy is felvásárolják majd a VGA-kat. Egyébként meg, amikor egy .... maszk kollektív viselése és a szabályok betartása is nehézségeket okoz az emberek zömének, elég nehezen kivitelezhetőnek érzem ezt a bojkottot. A túlárazott i baszkuranduszokért is képesek napokat sorban állni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) koko52 válasza Duck663 (#13) üzenetére


koko52
veterán

Ezért is írtam, összetartás nulla. Hiába vásárolnák fel a skalpetek, ha rájuk rohadna.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#15) Laraxior


Laraxior
titán

Mennyivel ad több pontot a FireStrike Tess Off-al? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16) zseko válasza Laraxior (#15) üzenetére


zseko
veterán

Ha jól értelmezem a mondatot, olyan 2000-el.
Tesselation modified, Not 3DMark Hall of Fame valid (valid score with similar setup around 45K - https://www.3dmark.com/fs/24052851

A linket megnézni én nem tudom. Úgy tűnik egyébként, hogy mintha az nV-nél szintén nem lett volna bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#17) arabus válasza Laraxior (#15) üzenetére


arabus
addikt

5700xt-vel 1200pont a plusz ennél kb 2000

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#18) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

pics@'zás xD

V6

(#19) Lacok


Lacok
őstag

Ez igen. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) Z10N válasza .mf (#11) üzenetére


Z10N
veterán

Es az a szomoru, hogy a price/perf meg is rekedt azon a szinten ($200).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21) DonToni válasza koko52 (#14) üzenetére


DonToni
aktív tag

Milyen szép utópisztikus világkép lenne, ahol a skalperekre rohadna az összes megvett kártya és akkorát buknának, hogy soha többet nem lenne kedvük ilyesmit csinálni......! :U

-Anti-

(#22) Create.


Create.
addikt

Jó hír, hogy kb felesleges lesz custom kártyát venni, max a kinézet miatt kellhet.

(#23) Shkiz0 válasza Create. (#22) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Rá leszel kényszerítve, mert szerintem nem sok ref lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#24) pomorski


pomorski
őstag

Tyű, szép!

(#25) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Valójában csak a 6. helyen van, de egy radeontól ez is szép

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#26) Dragon3000 válasza hokuszla (#25) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha megnézed, ott kevesebb pontot ért el, a cikkben 47932 szerepel, gondolom kell egy kis idő, hogy frissüljön az oldal.

(#27) Duree


Duree
veterán

Remélem csak teljesítményben nyomja le az Nvidiát árban nem.

duree54

(#28) macilaci78 válasza koko52 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ja, nekem sincs pénzem. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29) makkmarce válasza DonToni (#21) üzenetére


makkmarce
őstag

nem tud, ezzel egyszerűen szinte lehetetlen bukni, mert max áron adják, és akkor az idejükből buktak kicsit.
Akkor lehetne bukni, ha a launch price mondjuk az első hónapban nekik is 1.5x annyi lenne, mint a cél ár, és után az AMD/Nvidia vinné vissza normál árra. (ennek persze az lenne a következménye, hogy az első fél évben minden bolt a launch price-on adná :DDD)

okoskodom, tehát vagyok

(#30) hokuszla válasza Dragon3000 (#26) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Submitted November 18 2020

ennél frissebb már nem lesz, mondom szép eredmény a 6. hely egy radeonnal,
miközben más listákon az első 100-ban csak nv van.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#31) b2fodist válasza hokuszla (#30) üzenetére


b2fodist
tag

olvastad is a cikket? :N belinkeled a Hall of Fame-et mikor írja a cikk hogy ez az eredmény HoF-be nem kerülhet
a benchmark idejére a tesszaláció ki volt kapcsolva a magasabb pontszám elérésének érdekében, s bár a HWBot tabelláján engedélyezett ez a manőver, a 3DMark Hall of Fame listájára nem kerülhet fel

[ Szerkesztve ]

(#32) bbaro


bbaro
csendes tag

Az Tuti, hogy csak Magyarországi boltból származó kártyát veszek, a szokott megbízható boltomból. Ha veszek! Ha nagyon fel*úrom magam bevetem a JOKER- lapomat , és megvetetem rokonnal külföldiában. Ha meg hazajött elhozza. Garancia, számla ugyanúgy van rá. Max a garanciáztatás problémásabb ha ge*asz lenne. Rohadjon rá az összes nyerészkedőre a szarja. De ezt is csak akkor ha realizálódnak az árak. Nekem ez a referencia hűtés is bejön. De várok, hátha lesz még jobb egyedi hűtésű megoldás. Mert amúgy sincs más lehetőségem, az elszállt árak miatt mostanában BIZTOS NEM veszek VGA-t!

Illik válaszolni "A feltett" kérdésre, még akkor is, ha nemleges a válaszod.

(#33) DraXoN válasza koko52 (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy sokszor már a gyártó és nagyker között "megcsapolják" a készleteket, vagy maga a gyártó "játszik" így (MSI-t pl. rajtakapták ezen most nvidia rajtja esetében... legalábbis egy saját "alválalatuk" felvásárolta a 3xxx videókártyákat és az árulja áron felül.. persze MSI mossa kezeit, hogy az "nem én vagyok, én nem csinálok ilyet") [link]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#34) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Van anyukámnak egy unokatesója német o ban. Drezdában. Elektrotechnikai fejlesztő mérnök. 1 hete itthon volt és azt kotyogta el hogy piaci szükség esetén a 6900xt hez van tervezve egy "PE" változat. 3 slotos. 16 GB HBM RAMos

(#35) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

#1
"Az eredmény a grafikus vezérlő gyári hűtésével született,"
Ja gyari es nem befolyasolta a mellet levo -80 fokos kilonyi full jeges cpu huto. :U

#2
A sorozat (6-os szeria) a 6xxx, az x900 meg tipus.
Csak a tisztalanlatas vegett.

[ Szerkesztve ]

(#36) Duck663 válasza drotsztyuart (#35) üzenetére


Duck663
őstag

De ez x800-as! :) x900-as honnan lenne? Decemberben jön csak! És ha megnézed az összes shotot, látod, hogy mindenhol 6800XT szerepel. :) A másik meg, hogy a ventilátorok a másik oldalon vannak, szóval az a jeges levegő maximum a hátlapot hűti. De ha a hidegebb levegőt szívná be a ventilátor az még mindig nem ér fel egy -80°C hőmérsékletű natív jégkockával. :) Tehát elmondható, hogy van még tartalék.

#34: Korábban is voltak pletykák HBM-es verzióról. De mit jelent az, hogy szükség esetén? :U

#14: Elkezdenének bányászni vele. :) Na a viccet félretéve, mert az emberek ilyenek ám. Mindig vannak renitens egyének, lázadozók, akiknek semmi nem jó, akik örök elégedetlenek, csak azért, mert amúgy ki van nyalva a seggük, világ életükben semmiért nem kellett megdolgozniuk, ezek az emberek ugyanúgy el fognak menni, meg fogják venni, és utána lehülyéz majd téged, mert te részt vettél az összefogásban, és kimaradtál a jóból. Erre a lázításra meg nagyon sokan kaphatók. Kicsit kinagyítjuk, a világban is pontosan ugyanez történik, csak a kiindulási ok más, de a folyamat már megegyező.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#37) Pete55555 válasza koko52 (#6) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is bojkottálok.

(persze írhatnám, hogy csóró vagyok, de így jobban hangzik :DDD )

#25 hokuszla
Ebben az a szép, hogy az első 10-ben csak 1 db Intel procis gép van... :B

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#38) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az ilyen bazári mutatványok helyett jobban érdekelne hogy a valóságban mit tud egy ilyen kártya.

(#39) nexplo válasza Pete55555 (#37) üzenetére


nexplo
őstag

Ugyan ezen ámultam el. ""csak 1 db Intel procis gép van.."" Ez nagy dolog az AMD-től végre :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Croissant válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Croissant
aktív tag

https://prohardver.hu/teszt/radeon_rx_6800_versenyben_a_big_navi/rdna_felsohaz.html

(#41) Speed® válasza drotsztyuart (#35) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mégis miben befolyásolná a CPU hűtő a VGAt..? Hint: semmiben.

(#42) Predatorr válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Predatorr
őstag

Fake news az egész. Lásd userbenchmark. De már vártuk. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#43) Duck663 válasza Predatorr (#42) üzenetére


Duck663
őstag

A userbenchmarktól nagyobb kamu oldal nem létezik a világon, annak az eredményeire ne adj! Az szerepel jobban aki többet fizet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#44) Sanya válasza drotsztyuart (#35) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mekkora a hővezetése az alaplapnak? A cpu-ról szívta jelen esetben a hideg levegőt a gpu, mint ahogy a képen van? Luxus használni a fejed! Ne is használd!!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45) Sanya válasza hokuszla (#25) üzenetére


Sanya
nagyúr

9 és fél óra múlva már nem :) beesett egy amd a 2. helyre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46) koko52 válasza Pete55555 (#37) üzenetére


koko52
veterán

Nem a pénz a gond. Pl most vettem néhány beesett 5700xt-t.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#47) ughhh válasza Predatorr (#42) üzenetére


ughhh
senior tag

OMG Te egy ekkora szart olvasol LOL :DD
Nem az a baj, hogy olvasod, hanem az hogy linkeled itt :))

(#48) ughhh


ughhh
senior tag

Az új NAVI pont úgy fogja megcsinálni az nv-t mint az intelt az RDNA3.
Soha nem veszek ilyen kártyát, series X-el elvagyok a game látvány orgián, ahol meg agyalni is kell az elfut FHD gtx1650-en :)

(#49) myckey válasza .mf (#11) üzenetére


myckey
veterán

Én is elvagyok még vele 1440p ben.
Azt még játszadozom is....

jól van az. ;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50) Zanik


Zanik
addikt

“éri el a kereskedések polcait.”

Nem tudom eldönteni hogy szarkasztikusnak szánta-e Synthwave, vagy tök komolyan gondolja. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.