Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Az megvan hogy, ha olyan településen élsz ahol csak egy szolgáltató van , az csinál veled amit akar?

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#2) Octi


Octi
aktív tag

Biztos bennem van a hiba, de nem értem, mi indokolta a koncepció létrehozását.
Ha eddig nem akart valaki net előfizetést, az 15%-kal olcsóbban sem akar majd.
Ha anyagi okai voltak annak, hogy nem volt előfizetése, akkor a 15% neki nem lesz megoldás, nem hiszem, hogy ezen múlna náluk.

Valamit nem jól értelmeztem?

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#3) PistiSan


PistiSan
addikt

A vezetékes Digitális Jólét Alapcsomag minimális letöltési sebességének másodpercenként 4 megabitnek (Mbps) kell lennie, a garantált feltöltési sebesség pedig 1 Mbps lesz.

Erre azért kíváncsi leszek, jelenleg vidéken nálunk az elérhető maximális net csomag van, 10/0,5mb feltöltéssel, erre most majd az alap csomagban is 1mbps lesz a feltöltés?

Mi lesz a jelenlegi csomagokkal, amik ennél lassabbak?

Szerintem semmi, marad minden úgy ahogy van, egy két szolgáltatónál bevezetik az alap csomagok, az előfizetők jó része pedig továbbra is marad ugyan azon a sebességen mint előtte.

(#4) robertosz91


robertosz91
tag

Nálunk közel 20 éve ígérgetik, hogy lesz internet és TÉRERŐ, ahol lakom. 1 tv szolgáltató van, havi 6000 és ad 15 csatornát amiből 4 nem is magyar. Várom a "hatalmas" változást.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ahol egy vezetékes szolgáltató van, ott milyen versenyt látnak?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) 7s26c


7s26c
senior tag

telefonon állást keresni elég is lesz

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#7) Komplikato


Komplikato
veterán

Lol. Inviteles területen vagyok, kemény 4MB/128K(!) net eléréssel, ahol a feltöltés sokszor 37Kbps alá csökken, ilyenkor még egy weboldal sem nyílik meg, mert ugye a gépem nem válaszol, és lehet hajamra kenni összes létező streaming videó szolgáltatást felbontástól függetlenül, mert a preloading is kinyiffan a lassúság okán. Akkor most váltsak én is Jólét Csomagra? :D
Az Invitel meg a kardjába dől ha kemény 1Mbps-t kell adniuk uploadra?
És mindezt egy 1Gbps csomag áráért kapom ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8) adapter07


adapter07
csendes tag

Parturiunt montes, nascetur ridiculus mus. /Horatius/

[ Szerkesztve ]

(#9) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

"sebessége számszerűen nem meghatározott, de a védjegyhasználati szerződés előírja, hogy az igénybe vehető szolgáltatást legalább 4G technológián kell biztosítani"

Most ez mit jelent?

Hogy akinek nem 4G képes a telefonja az lehet hogy nem tudja használni?

(#10) atike


atike
nagyúr

Nagy a jólét...

Csak engem idegesítenek fel ezek a fantasztikus b*romságok? :F Már amikor a csomagot jegyző politikus nevét meglátom is hidegrázást kapok. Utána jön a betöltött posztja. Belegondolok a csodálatos konzultációkba... Meg most ebbe. Huh.

Kemény időszakot élünk. :(

(#11) leviske válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


leviske
veterán

Nem. Azt jelenti, hogy nem korlátozhatják ezt az 500MB-ot GPRS/EDGE technológiára.

(#12) apatyas válasza atike (#10) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ahhoz képest, ahonnan elkezdték (internetadó), most egész normális dolgok elérésére törekednek.
Más:
"az internet-szolgáltatások ára tendenciaszerűen csökken. Tehát, ha egy szolgáltató nem akarja elveszíteni ügyfeleinek ezreit, nem éri meg az alapcsomag miatt emelnie az előfizetési díjakat."
Meg a lószart, az invitelnél (kis i direkt) folyamatosan magasabb díjcsomagok felé sodortak át. Kisebb csomagba átmenni nem volt lehetséges. Azóta felmondtuk, köszi.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13) cami][us


cami][us
senior tag

Panem et circenses...

(#14) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az lesz a szép ha ebben a csomagban kevesebb árért többet adnak majd.

Vagy a megkövetelt minimum,lesz a maximum is

(#15) KAMELOT


KAMELOT
titán

4500Ft / hó nekem a net a T-com-nál. WDSL van vezetékes, tehát nem optika és ez bőven elég mindenre. Elég gyorsan lent van minden. Ja és a lényeg, hogy a 8 év alatt 3x esett ki a net!!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16) okiteki válasza KAMELOT (#15) üzenetére


okiteki
tag

vdsl nem wdsl

(#17) enginev3.0 válasza KAMELOT (#15) üzenetére


enginev3.0
félisten

1gigabitem van, 120mbit bőven elég volt mindenre, de mivel ez olcsóbb, így bealdoztam magam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) KAMELOT válasza okiteki (#16) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi! Elírtam!

(#17) enginev3.0: Én is váltottam. Ár maradt ugyan annyi csak a netem lett gyorsabb. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) AxBattler


AxBattler
félisten

Ha jól tudom, ennek a programnak az lenne a célja, hogy a leszakadó rétegeket integrálják a digitális társadalomba, elősegítsék az információáramlást, tanulást lehetővé tegyék, stb...

"A miniszterelnöki biztos közölte: a kedvezményes alapcsomagokat legfeljebb két évig vehetik majd igénybe természetes személyek, akiknek a megelőző évben nem volt internet-előfizetésük."

... és itt nekem el is vérzik a dolog. :(((
- egy középsuli elvégzése 4 év, Távos BsC szintén.
- több fiatal is élhet egy háztartásban, 10 év is lehet, mire mindegyik kijárja a sulit.
- bizonyos helyzetekben élhet valaki huzamosan, 2 éven túlmenően is létminimum közelében.
- stb.

(#1) MikaVejneGI
Vagy előfizetsz 4G-s otthoni csomagra, adatforgalmi korláttal. :K :W

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#20) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Javítandó! [link]
másodpercenként 4 megabitnek (Mbps) kell lennie, a garantáltletöltési sebesség pedig 1 Mbps lesz.
feltöltésről nem írnak sehol! (vagy ők írták el, mi hangzott el? nem tudom meghallgatni)

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#21) dajkopali válasza -=MrLF=- (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

:R
köszi

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#22) dajkopali válasza -=MrLF=- (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

nem volt világos számomra, hogy pontosan mit is akarnak mondani, így korrigáltam számomra értelmezhető módon, de látom, hibáztam: mindjárt utánanézek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) Fred23


Fred23
nagyúr

Utálom ezt a kormányt, de ez a lépésük szimpatikus! Ismerek olyan embereket, akiknek talán éppen most lesz majd életükben először netjük. Mondjuk könnyen lehet, hogy eddig se a pénz volt a nethiányuk fő oka, inkább csak az ismeretlentől való félelem, illetve az, hogy félnek magukat próbára tenni a zinternet nagy és félelmetes világában! Ha viszont "bagóért" lesz internet, maximum magukra mutogathatnak, ha nem merik kipróbálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) dajkopali válasza -=MrLF=- (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

ok, világos most már: a feltöltési sebességgel nem foglalkoznak, csak a letöltéssel (ajánlatként 4, garantáltan 1 Mbps, és ennek a legolcsóbb meglévő ajánlatnál minimum 15 százalékkal kell olcsóbbnak lennie)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Most ez akkor csak azokra érvényes két évig akiknek nem volt internetjük vagy ez mindenkire vonatkozik akinek majd lejár és újra hosszabbít?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#26) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ezeknek megint totálisan elmentek otthonról.
ők erőltetik a digitális alapcsomagot (értsd: kormánypropaganda), de a szolgáltatónak kell *pályázni*, hogy ilyet nyújthasson? meg majd ők elbírálhatják a védjegy használati jogát?

a kutyát nem fogja érdekelni, hogy az isp használja-e a védjegyet. ha meg kötelezővé teszik, akkor meg felejtsék el, hogy pályázni kell rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) enginev3.0 válasza bambano (#26) üzenetére


enginev3.0
félisten

A szolgáltatók pénzre pályáznak nem? Területre, amihez van x összegű támogatás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) raskolnikoff válasza enginev3.0 (#27) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Én is úgy értelmeztem hogy kötelező lesz.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#29) leviske válasza AxBattler (#19) üzenetére


leviske
veterán

Miután ezzel új ügyfeleket húzhat be minden szolgáltató, szerintem nem lesz olyan, aki a 2 év leteltével ne nyújtana valami alternatívát, amivel az érintetteket megfoghatja.

Megint más kérdés, hogy én megfingattam volna pár szolgáltató és 10Mbps-ben határoztam volna meg a minimumot. Akinek ez 2017-ben nehezére esik, az kezdjen fejlesztésbe vagy szűnjön meg a fenébe. Mobilhálózaton is elég engedékeny volt ez az 500MB adatforgalmi keret.

(#30) raskolnikoff válasza leviske (#29) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Az az 500 elég sovány amúgy is.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#31) bambano válasza enginev3.0 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ebben a történetben nincs támogatás. az nem divat, itt az a divat, hogy a szolgáltatók zsebéből szedik ki a pénzt.

pont ettől felháborító, hogy nem elég, hogy a szolgáltató adja lejjebb a bevételi igényét politikai döntés miatt, még görcsöljön az adminisztrációs sz.rságokkal is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Tamás88 válasza leviske (#11) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akkor ha jól értem, akkor ez azt jelenti, hogy innentől kezdve a mobilszolgáltatók nem adhatnak 10-30-50-100-200 MB-os internetcsomagot, hanem a legkisebb amit adhatnak az 500MB lesz. Mert már haladunk előre.

(#33) leviske válasza Tamás88 (#32) üzenetére


leviske
veterán

Nem. :DDD A Telekom/Vodafone/Telenor/DIGI kvartettnek rászorulók számára kell nyújtania egy megszabott minimumokkal rendelkező csomagot. Szóval mobilon ez az átlag felhasználókat egyáltalán nem érinti. A vezetékes hálózatok esetében is az járt volna változásokkal, ha fejlesztés-serkentő feltételeket szabnak meg.

(#30) raskolnikoff: Szerintem is. Még ilyen szempontból pozitív, hogy elvileg mindegyik szolgáltató magasabb forgalmi keretet képzel el a csomagnak a cikk szerint.

[ Szerkesztve ]

(#34) lemusz


lemusz
addikt

4 megabit olvasgatásra, email küldésre elegendő, de multimédiára már nem igazán. Kíváncsi vagyok a feltöltési kritériumra, mert ha nem lesz fél megabit sem, akkor még az olvasgatás és email küldés is keserítően lassú lesz, így az ezt újként megtapasztaló leszakadó rétegnek csak még jobban elmehet a kedve az egésztől. Főleg ha kombináljuk ezt a sebességet lassú számítógépekkel vagy buta okostelefonokkal.

Internet penetrációt ha jól láttam nem említettétek. Tavaly nézegettem a ksh adatokat és azt láttam már jónéhány éve (kb 5-7) 75% körül mozog ez az érték, 1-2 % pontot változva negatív és pozitív irányba egyaránt. Egyébként nem csak nálunk, hanem sok más európai országban is ilyesmi érték figyelhető meg. A legmagasabb talán angliában és norvégiában van, ott szinte senki sincs, aki ilyen vagy olyan módon, munkahelyen vagy otthon ne kerülne kapcsolatba az internettel. Szerintem ez is egy célja ennek a kezdeményezésnek, hogy ha megtudnák ráncigálni azt a 20-25%-nyi mélyszegénységben élő és/vagy digitálisan analfabéta közeget, akkor egy 80% fölött penetrációs értékkel kiemelkednénk a közép-európai térségből, de még lehet hogy anglia és norvégia után ott lehetnénk az európai top5-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#35) judas13


judas13
addikt

Nagy a jólét!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#36) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én azért megkérdezném ettől a szabályok terén mérsékelten járatos okostojástól, hogyha februárban köti meg a szerződést, utána teszi bele a szolgáltató az ászf-jébe a csomagot, amit 30 napra illik kihirdetni, akkor abból hogy lesz márciusban szolgáltatás?

hint: sehogy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) kymera válasza robertosz91 (#4) üzenetére


kymera
senior tag

Te merre laksz ? :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#38) Celtis válasza kymera (#37) üzenetére


Celtis
veterán

Már június van. Na de hol vannak ezek a nagy dérrel-dúrral beharangozott csomagok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.