Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Most ha jól értem, akkor ezt a hálózatot majd csak az állam használhatja a saját céljaira? A pórnép nem?

Minden szavam magánvélemény!

(#2) tothmaxy182 válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Bocs a dupláért, kifutottam az időből.

Közben megtaláltam a választ: csak állami felhasználásra lesz.

Minden szavam magánvélemény!

(#3) tope válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


tope
addikt

Az mitől lenne negyedik mobilszolgáltató, mert pont hogy nem szolgáltatna.
Szerintem elsődlegesen az állami adatkapcsolatra lesz és emellett mint Szolgáltató is megjelenik. (ha jól veszem ki)

UI: Látom a cikket, akkor ez nem "Szolgáltató", kicsit megtévesztő a név.

[ Szerkesztve ]

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Vagyis továbbra sem lesz kartellt megtörő Digi mobilunk :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Romvr válasza Syl (#4) üzenetére


Romvr
őstag

Hát igen. Én is reménykedtem benne hogy lesz végre valami ami felkavarja az állóvizet és talán árcsökkentésre bírja a triumvirátust, de ezek szerint nem.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#6) tope válasza Syl (#4) üzenetére


tope
addikt

Marad a BlueMobil és társai, amik kevesebb szolgáltatással kicsit olcsóbban adják a "sima" telefonálást, mert jelenleg a Triumvirátus feltörtőkártyás verziói kiábrándítóak Ft/perc alapon.

(#7) McSpy


McSpy
őstag

Lehet hogy a DPI-t átteszik erre?:)

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#8) bambano válasza Romvr (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez piszkosul fel fogja kavarni az állóvizet, csak nem azt a pocsolyát, hanem egy másikat :)
szerintem atom szentségelés lesz a vége a lakosság részéről, de ne legyen igazam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Romvr válasza bambano (#8) üzenetére


Romvr
őstag

Annyira nem fogja mintha bejött volna egy szolgáltató mondjuk 25 Ft / Perc tarifával minden hálózatba, éjjel-nappal + havi 500 forintért 1Gb Mobilnet, hűség nélkül (kártyás csomag).
Na az lett volna a magyar szolgáltatók instant agyvérzése mert szerintem a jelenleg nem lekötött szolgáltatós emberek (hűség-telenek / hűtlenek) megrohamozták volna.

Jelenleg valóban a BlueMobil a legkedvezőbb számomra. 2 havonta 5000-et rárakok 333Mb-os net általában pont elég... szóval jobb választás a 33Ft/perc (mindig, mindenhova) mint a "konkurencia" egységárasított és szinkronizált (amúgy picit sem kartellgyanús... hahó GVH!) emelgetése és csomag-módosítása.

Mondjuk aki havi 15-20 ezret eltelefonál annak szerintem nem az a 20-30Ft/perces különbség fog számítani.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#10) csasaKKP válasza bambano (#8) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Miért lesz szerinted? Komolyan érdekelne. :) Ezt a hálózatot pl. Okosmérők is használhatnák, az miért lenne baj/hátrány a fogyasztóknak?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#11) bambano válasza csasaKKP (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

minek kérdezed, ha tudod? :)
igen, pont az okosmérők. most nem nagyon tudják sem szétválogatni a fogyasztást, sem terelni a fogyasztókat. de ha lesz okosmérő, ami mondjuk 5-15 perces felbontásban tudja mérni a fogyasztásodat, akkor lehet akár 6-8 ársávot is csinálni, amivel oda terelik a fogyasztási szokásaidat, ahova akarják. ha pl. az éjszakai áram sokkal olcsóbb lesz, mint a nappali, akkor nehezen fogsz aludni, ha az összes falszomszédod éjjel kettőkor kezd mosni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Kékes525 válasza bambano (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz. Az elsők egyike én vagyok. Totál fölösleges az ilyen. Arra jó, hogy csináljunk egy törvényes pénzlenyúlást. :((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) McSpy válasza bambano (#11) üzenetére


McSpy
őstag

Vagy éppen kiszúrják azokat az okosmérővel akikk lopják az áramot vagy a gázt,és pont azok lopják akik ki bírnák fizetni

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#14) hsrasus válasza bambano (#11) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Nagyvonalakban leírtam a háttérsztorit, de mivel olyan tehetséges vagyok, hogy sikerült kitörölnöm, ezért most nincs kedvem leírni megint (majd máskor), csak a hozzászólásodra reflektálnék. Bizonyos körökben már az elején nyilvánvaló volt, hogy az okosmérőknek építik a hálózatot, de a fogyasztói szokások megváltoztatásáról azért ne legyenek illúzióid. A hanytaló nyugaton, ahol már vannak ezzel kapcsolatos projektek (értsd: ha a kiépített hálózat akár percenként képes adatot szolgáltatni, ezáltal sokkal inkább vezérelhető -és most nem ezen van a lényeg-, vajon sikerül-e átszoktatni az embereket?) a tapasztalat azt mutatja, hogy elég alacsony százalék hajlandó lényegesen megváltoztatni a fogyasztási szokásait. Nem az a tapasztalat, h egyáltalán nem változtatnak, (persze olyan is van) de bizonyos dolgokról az emberek nagy része nem hajlandó lemondani és ezáltal lényegében egy szint felett nem lehet nagyon változást előidézni. Ráadásul ott még rezsicsökkentés sincs, ami külön alávágna ennek az iránynak. Arról nem is beszélve, hogy nálunk jelenleg az éjszakai áramot a HKV-RKV rendszer vezérli és ezt teljesen meg kellene szüntetni, hogy az okosmérőkkel váltsák ki, de erre még egyelőre koncepció sincs hogyan csinálják meg. (Ugye nálunk az éjszakai áram külön körön van, tehát külön mérővel és ezt kellene egy mérőbe integrálni, amit relévezérléssel kellene megoldani, úgy hogy a tarifaváltás is illeszkedjen ehhez. Egyszerűen hangzik, de nem az!)
Uh véleményem szerint az elkövetkezendő 10 éven belül nem nagyon kell tartanod attól, hogy éjszaka majd nem tudsz aludni a szomszéd megváltozott fogyasztói szokásai miatt. :N

(#15) bambano válasza McSpy (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azokat, akik lopják az áramot, pont nem fogják okosmérővel kiszúrni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) lionhearted válasza bambano (#11) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha mindenki éjjel 2kor fog mosni, akkor többet nem lesz olcsóbb az éjszakai áram. És akkor majd nem akkor fognak... amitől megint olcsóbb lesz. Durva kör ez! :D
De legalább azoknak, akik amúgy is ilyenkor csinálnak mindent, de nem volt lehetőségük olcsó áramra, most lesz.
Lehet tervezni a kapacitást az erőműveken, amitől javulhat a kihasználtság, így az ár is kedvezőbb lehet.
Stb...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#17) leeate


leeate
senior tag

Márciusra készülhet el a „negyedik mobilhálózat” az újabb állami kifizetőhely, várhatóan MÁV-ot közelítő színvonallal és gazdálkodással. Ne legyenek senkinek illúziói állami cégekkel kapcsolatban.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#18) Kékes525 válasza leeate (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Az állam a legrosszabb gazda, a legnagyobb bürokrácia és az érdekeltség hiánya miatt. Nálunk még az is hozzájön, amiről írsz (kifizetőhely, korrupció).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) Romvr válasza Kékes525 (#18) üzenetére


Romvr
őstag

Aztán meg majd sírnak fél év múlva hogy mekkora veszteséggel működik és hogy kell bele önteni a milliárdokat BKK módjára.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20) Kékes525 válasza Romvr (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van. Kifizető helynek viszont nagyon jó. Minél több ilyen van, annál több havernak lehet adni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Tök jó, lesz még egy állami cég, amibe lehet önteni az adófizetői milliárokat. Onnan meg lehet kifelé talicskázni a haveroknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.