Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) BeZol válasza Urzu_7 (#18) üzenetére


BeZol
őstag

Na végigszenvedtem egy 2v2 meccset AI ellen...
Folyton elfáradnak a katonák, de hogy ennek mi a hatása, passz.
Ez h a kenyér azért kell h hamarabb termelődjön újra a lakosság, ez csatázáskor elkél, de hogy hal kell kő/fához, külön hús meg a fémcuccokhoz ez nekem fura, de ha ezen túlteszem magam, nem értem h sima állattartótelep-nek miért nem kell szalma + víz, konkrétan öntermel a semmiből és így brrr, na meg hentes sincs, egyből a kvázi nyers húst vitetem be. Ezt a rész túlegyszerűsítették, ja és ha a fát kivágtad annyi volt mert nincs faültető?!...
Szóval a gazdasági körforgás kapott egy bazi nagy gyomrost és nem áll össze számomra kerek egésszé, olyan elcseszett.
Ami viszont kb lejön h a harcnak van nagyobb lényege ebben a játékban, de nem jön be h nincsenek zónák vagy barrackok mint settlers 7-ben vagy 2-ben, csak pakolom a felderítő/építő/talajkutató mindenesekkel arréb a határt, ami megint brrr.
Aztán a kereskedési rész sem igazán szimpi settlers 7hez képest, pl. berakod h cseréljen el vmit és ha nem figyelsz rálockol a minimumdb-ra és meg kell várni míg a hajó tol egy oda-visszát... :D
Szóval csataorientált inkább a játék, de ez sem jó, mert oké h vannak külön ilyen-olyan egységek, de pl. megy a sereg, átkattintok h menjenek máshova, és így megáll az egész sereg, vár 1-2secet, majd újramegindul, brrr...
Aztán pl. íjászokkal lövöldözés vagy épületégetés esetén szépen első sor megáll lőtávból ééééés szépen tornyosul a többi kretén mögötte, max egy negyed körig jutnak, de simán a sereg 3/4 csak áll és nézi h hal a sereg többi tagja, ergo be kell menni az épület tövébe h onnan támadj, na ez sem normális.
Az sem normális, hogy jön 1 ellenséges katona, végigsétál egy üresen hagyott résen és így végigmegy az egész bázison, minden melós rohan el, abbahagy mindent, nem visznek semmit sehova te meg mint egy hülye futsz a hülye katonája után de ugye nem éred utól amíg meg nem áll, agyhalál. Slusszpoén ha közben építészeid kinyiffantja.
Úgyhogy én már nem emlékszem milyen volt a háborúzás pl. a settlers 4-ben, csak ott rémlik h szabad mozgású volt a sereg, de sztem kellett tornyokat lerakni h bővüljön a határ, na itt is inkább ez kéne, de az egységmozgáson még bőven van mit faragni, na meg azon is, hogy miután rálőtt az elennségre kb. 1 sec csúszással mozdul meg a hp-barjuk.
Kicsit újra kéne faragni az egész játékot, de ugye értem h nem akarnak egy settlers 2 20th anniversary edition-t kiadni :D, meg egy settlers 7-et sem, ez meg vmi köztes gnóm-féleség agyonnyesve.
Igazából nem is értem a játékot, olyan se füle, se farka így, meg az sem jön be h kb szürkés a talaj ott ahova bánya megy.

Nagyon ötlettelenek a srácok, de ez így ebben a formában 2 óra játékon belül kinyilvánítható h pocsék, és mindenki azonnal refundolja akinek esze van.
Várom mi sül ki ebből, de én biztosan el nem indítom többet :D, ezt a 2v2-őt is alig szenvedtem végig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.