Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Esetleg karácsonyra beszerzek egyet. Ez így elég húzós.
Addigra mérséklődik az ár , jönnek a játékok. Meglátjuk.
Hajrá !

(#2) elithun


elithun
őstag

Hű, azért van ára. Akkor inkább meglátjuk megjelenés után milyen, és 100 euroval olcsóbban jöhet is.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Hmmm, csak én érzem úgy, hogy a Nintendo egy pokoli nagy bukta felé galoppozik?

Egy mobiltelefon mellé elég egy Bluetooth kontroller, benne egy univerzális mobiltartó és máris ugyanitt vagyunk töredék áron. Komolyan nem látom ki lehet a vásárlóközönség?! Sőt a kontrollerbe építhetünk egy nagyobb aksit, amivel tölthetjük a telefont, többszörösére növelve a használati időt. Azt pedig tényleg vihetjük bármerre, mert nincs korlátozva Wi-Fire.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

ám :F

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5) keIdor válasza Duck663 (#3) üzenetére


keIdor
titán

Egy valami hiányzik a mobiltelefonról, a Zeldához hasonló minőségi, igazi nintendos játékok. Persze ettől még lehet bukta a konzol.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) Duck663 válasza keIdor (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Viszont elkészíthető mobilra, és kismillió potenciális felhasználó van azonnal. Egy jól megtervezett univerzális kontrollert eladni, annak hasznosságáról a vásárlót meggyőzni szerintem sokkal könnyebb mint erről. Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy azon elgondolkozzam, csak elgondolkozzam, hogy ezt megvegyem, de vannak mobilon olyan játékok, amihez egy kontroller kifejezetten jó lenne... na azon viszont már elgondolkoznék, mert a játékélményhez hozzátesz. Ez viszont egy felesleges kacat.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem igazan tudom ki a celkozonseg... En biztosan nem vennem meg, a fitalabbak konzoloznak meg pcznek, az idosebbek meg szimplan gyagyasnak tartjak ezt.

(#8) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem is bukta lesz... bár sosem szabad leírni a japán fiatalok igényeit... náluk időről időre fellángol ez a hordozható kütyümánia.
Az N-nek meg szvsz elég ha otthon sikeres millós számban.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9) FollowTheORI válasza Duck663 (#6) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah... énis előbb vennék egy ilyet, mint külön még egy hordozható kütyüt csak játszani.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#10) Polllen válasza Duck663 (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kevés a komolyabb játék. A kézi konzolok ezért nem haltak ki.

Azt, hogy erre mennyi igény lesz, meglátjuk, én látok benne rációt, de amikor használnám (otthon) arra jó a moonlight is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) bszunyoghy válasza Duck663 (#3) üzenetére


bszunyoghy
csendes tag

"Egy mobiltelefon mellé elég egy Bluetooth kontroller, benne egy univerzális mobiltartó és máris ugyanitt vagyunk töredék áron. "

A telefonom kb. 2* drágább mint mint ez a cucc, egy jó vezérlő +30-50 €, és máris ugyanitt vagyok 350 € többet költöttem egy olyan cuccra ahol a játékkínálat sehol sincsen.

(#12) #51736960 válasza raskolnikoff (#4) üzenetére


#51736960
törölt tag

akkor nem csak én mosolyogtam ezen :)

szerk: tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#13) kovsol


kovsol
titán

6,2" méretben ég az se mentheti meg, hogy mondjuk egy tabletet kiválhatna.
A sztereó hangszórónak meg a hátlapra rakva nem sok értelme van szerintem.
32GB belső memóriát keveslem, bár nem tudom mekkorák lesznek a játékok, de gondolom több GB is lesz darabja még jobb esetben is.

May the Force be with you!

(#14) Duck663 válasza FollowTheORI (#9) üzenetére


Duck663
őstag

Ennyi.

(#11): No igen, de kicsit több mindenre használhatod a telefonod. Az meg lehet, hogy a te telefonod 2* drágább, de telefont amin már játszani tudsz és persze még sok minden másra is használhatod, sokkal olcsóbban is kapsz már.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) pengekcs


pengekcs
csendes tag

Most láttam reggel az arstechnica televágva switch -es cikkekkel, de előbb még átfutottam itt mit hoztatok le. Nem lesz ez rossz szerintem, az ára picit sok (100e fölött lesz itt a fasza 27%-os köfával), meg a 32gb belső nand-ot is keveslem, amiből valószínű az OS plusz cache le fog kapni 7-8GB-ot simán, mint a wiiu-nál is volt. Rakhattak volna bele 64-et is inkább, az lett volna a korrekt megoldás, nem is dobott volna sokat az áron, és 64gb már tuti elég lenne 5-10 játékhoz. 32 kevés, mert nyilbán a shopból si lehet vásárolgatni mint a wiiu-nál is lehetett, nem csak indie cuccokat, de mindent amit árultak (majdnem). A micro sd-s bővítás ok, mint a new 3ds-nél, szerencsére a sony féle egyedi pl. vita memory card utat nem akarják járni. Meglátjuk, úgyis a játékok fogják eladni. Ha nem is hozza a one vagy a ps4 teljesítményét, a mario / zelda / pokemon rajongóknak úgysem az a lényeg, hanem hogy legyenek új játékok. Esetleg majd DLC-kkel jól megszórni a Zeldát is, stb...

current favorites: ryzen 5xxx/6xxx series

(#16) salapp válasza Duck663 (#3) üzenetére


salapp
addikt

Épp most ugrik át a szakadék felett. De nagyon messze a túloldal...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#17) tailor74


tailor74
őstag

Európában, és Amerikában ez szerintem bukta lesz. Viszont Ázsiában lehet bejön nekik az elképzelésük.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18) Raggie


Raggie
őstag

Szerintem pl elnézve a cikkben is linkelt Zelda előzetest meglehetősen gyönyörű grafikája van egy kézikonzolhoz képest!
Igenis vannak, akik nem akarnak leülni egy gép elé, vagy akár még a kanapéra a TV elé is csak ritkábban miközben játszanak. nem is hardcore játékosokról beszélek, és persze a PH közönségében sem hiszem, hogy nagy számban volnának a célközönség tagjai.
De lesz neki vásárlóbázisa, mert ha jól tudom jelenleg nincs alternatíva szinte.
Itt ez a fő eladási erő.

A telefon-t mint alternatívát ne is említsük mert ott igencsak silányak a játékok, még iOS-en is! A nintendo-s játékoknak meg igencsak nagy és fanatikus bázisai vannak, ami nem véletlen, mert igényesen összerakott sokszor tíz órás minimális játékidővel ellátott játékok, amiknek van egy különleges nintendo-s keleties íze is.

Szerintem f@sza! :)

Clint Eastwood FTW

(#19) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

100ezer Ft lesz kb az ára??!
Nehezen tudom elképzelni, h aki ennyi pénzt áldoz egy konzolért, az nem egy ONE-t vagy egy PS4-et venne ez helyett. Tudom ez kézi konzolként is használható, de akkor is soknak érzem az árát. Nekem ugyan PC-m van, és egy X360-am, de ha Én rászánnám magam még egy konzol vásárlásra (ennyi pénzért) akkor az max egy PS4 lenne.
Szerintem a Nintendo ennyi zsetonért életképtelen lesz! 60-70ezer Ft körül már más lenne a felállás. Bukta szagot érzek, de nagyon! Persze ez majd idővel úgy is kiderül, mert ami még fontos tényező, h mennyibe fognak kerülni hozzá a játékok! Hisz ha 20-30€ között tudják tartani az árát, akkor van pici esélye.

(#20) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Nekem nagyon tetszik.
A Type-C külön pirospontot érdemel.
Ezek a kiegészítők is nagyon hasznosnak tünnek. Az akkumulátor lehetne nagyobb, hogy 5 órát ki lehessen hozni a legdurvább játékbol is. Vagy legalább lehessen cserélni. Emlékszem PSP hez volt 3 akkum, és simán kibírtam vele egy hosszú vonatozást.

Ha lesznek rá modernebb játékok is, akkor valószínűleg beszerzek egyet. Azért telefonon mégsem olyan játszani, mint egy kézi konzolon...
Irányítás, melegedés és meganyi apróság...Hiába a SD820, sosem játszottam végig egyetlen játékot sem vele. MM4, Nova 3, stb..
Mindet csak kipróbáltam, és nem volt az igazi. Grafikában hiába üt, ha a játékélmény 0.

(#21) rottenbull válasza Duck663 (#14) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ennyi erovel minek az otthoni konzol, amikor vehetsz hasznalt laptopot 35 ezerert, amin tolhatod a facebook jatekokat, sot, van rajta epkezlab bongeszo es meg masra is hasznalhatod.
Erdekes hozzaallas, hogy egy jatekkonzolnal azert jobb a telefon, mert azt masra is hasznalhatod. Majd szolj, ha megjelenik a teljes nintendo felhozatal rajuk., addig meg hasznald masra, mert erre pont nem tudod, csak ennyi a gond.

(#22) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Még mindig nem tanult a hibájából a Nintendo. Már megjelenéskor elavult hardver, gyenge specifikációkkal. Eddig a Nintendo online rendszere volt a leggagyibb amit próbáltam (PSN, Xbox Live mellett), biztosan nem lennék hajlandó még fizetni is érte. Van 3DS-em, és szeretem, de én azt mondom, hogy a mobil és az "asztali" konzol nem fér meg egyben, nem jó ötlet. Ha tippelnem kéne szvsz ugyanarra a sorsra fog jutni mint a Wii U, egyedül az mentheti meg, ha jó lesz rá a játékfelhozatal.

What I cannot create, I do not understand

(#23) Ultrazord


Ultrazord
tag

Túl van bonyolítva a koncepció sajnos. És baromi drága is. Bukás lesz sajnos.

(#24) raskolnikoff válasza #51736960 (#12) üzenetére


raskolnikoff
őstag

:DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#25) Raymond


Raymond
félisten

Ami a hardware/software-t illeti a Nintendo mindig a maga utjat jarta es ez OK, de itt sajnos az ara tul lett love. A $250 ar meg a hatareset lenne, de $300 az egyszeruen sok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) klepto


klepto
addikt

Nem akarok károgni, de az utolsó igazán jó Nintendo az N64 volt, és még talán a GameCube.
Az utána következő sima Wii már nekem nagyon nem jött be, és azóta nem is volt Nintendom.
Pedig sokkal családbarátabb, és sokkal több nekem tetsző játék volt még GC-n is, mint akár PS3-on, akár Xboxon. Szóval én sajnálom az irányt; és remélem egyszer lesz még sima kontrolleres, PS4 szintű asztali Nintendo, a régi nagy klasszikusokkal, jóval szebb grafikával, de ugyanolyan élvezetes játékmenettel :U

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#27) kolopele


kolopele
nagyúr

Már alig várom hogy megjelenjen, hiszen a Zelda minden pénzt megér.

(#28) uniko92 válasza Raggie (#18) üzenetére


uniko92
csendes tag

A linkelt Zelda előzetes - mivel megjelenik Wii U-ra is - lehet hogy nem a Switchen lett "felvéve"...

(#29) khron78


khron78
őstag

Marad a Wii U. Kiábrándító ez a gép sajnos.
Ha ez nem lesz bukta, akkor többet nem jósolgatok.

(#30) kolopele válasza khron78 (#29) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Zelda meg a Beyond Good And Evil végett eleve nem lehet bukta.

(#31) Shreky


Shreky
tag

"1280x720 pixeles felbontást kap. Erre skáláz az összes futtatott játék, amennyiben a konzol a dokkolótól leválasztva működik. A dokkolóra rákötve a skálázás már 1920x1080 pixelre történik"

Magyarul akkor a hardver olyan gyenge benne, hogy egy natúr 720p felbontást sem tud leadni, és már oda is skálázni kell? :C

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#32) ldave válasza Duck663 (#6) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Évek óta léteznek iOS és Android készülékekhez ilyesmi megoldások, valószínüleg van köztük minőségi darab is. Mégse érdekel szinte senkit egy szűk rétegen kívül, vagyis nincs valós piaca a mobil mellé gyárott kontrollereknek.

A Slime draws near! Command?

(#33) kovsol válasza kolopele (#30) üzenetére


kovsol
titán

De siker se lesz két játék miatt. Kb pont ugyan az lesz a szitu szerintem mint a Wii U-nál.

May the Force be with you!

(#34) Polllen válasza PandaMonium (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

"egyedül az mentheti meg, ha jó lesz rá a játékfelhozatal"

Csak és kizárólag akkor ér valamit egy játékra dedikált eszköz, ha van rá jó játék... ;)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) kolopele válasza kovsol (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, ez még nem garancia a sikerre, de lesznek fanatikusok akik ezért a két játékért megveszik :) A PS4 -et is csak a GOD OF WAR miatt vettem meg, persze akkor már megvettem az UNCHARTED - et is. Két konzol két-két játék miatt a PC mellé. Az XBOX360 már jó ideje a polcon porosodik.

[ Szerkesztve ]

(#36) t256


t256
őstag

Mindenki kételkedik és bukást jósol. Magyarországon biztos az lesz.
Ahogy azt előttem írták Ázsiában lesz ez siker, ha az lesz. A Wii siker volt és a 3ds is.

Eladni a játékok fogják. Én Wii U-t azért nem vettem eddig, mert összesen 5 játék van rá, ami érdekel. Ennyi játék miatt nem éri meg nekem kiadni 100 ezer Forintot.
Ha használtan találok jó árban, akkor megveszem.

A Nintendo (valamint Mario, Zelda, Animal Crossing, Pokemon stb) fanok biztos megveszik a gépet.
A többieknek kivárás van. Ha lesz komolyabb játékfelhozatal, akkor megveszik. A konzolosok többségének jelen pillanatban jobban megéri a PS4/XBONE.

A mobiltelefonon való játékot kár ide sorolni. Inkább unaloműző, mint szórakozás.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#37) Polllen válasza t256 (#36) üzenetére


Polllen
nagyúr

Aki asztali konzolt akar, annak ez eszébe sem jut, mert nem az.

Attól, hogy TV-re lehet könnyen kötni, ez még mindig egy kézi konzol. Nem az XO és PS4 ellen indul.
Lényegében a nintendo most a kézi konzolját felvértezi a TV-re köthetőséggel, hátha így új vásárlókat tud elcsábítani. (Ps3 teljesítménnyel és jó játékkal engem pl. meg tudnak győzni, de nem az asztali konzol, PC helyett, mellette lenne.)

Szerintem nem rossz fejlesztési irány.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) RyanGiggs válasza Polllen (#37) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"ez még mindig egy kézi konzol"
Ahhoz szerintem meg túl drága!
De ez abszolút személyes! Kinek mennyit ér meg.

Szerk.: arról meg nem is beszélve, h az akku nem is cserélhető...!
Egyes játékokban 2-3 óra alatt lemerül.
Na és mi van ha 3 év múlva bedöglik az akku?
Kuka a gép? Nem számít, veszünk másikat? Na ez kabaré!

[ Szerkesztve ]

(#39) kolopele válasza RyanGiggs (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez így működik, vagy elromlik vagy elavul. A telefon is ilyen. Mindenképpen cserélni kell a hardvereket legalább két évente.

[ Szerkesztve ]

(#40) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Fehér embernek is értelmezhető játékok is lesznek rá, vagy csak gülüszemű japó ugrabugra? Kinézetre nem rossz, csakhát ha nincs rá semmi értelmes...

(#41) g@bo válasza toronyhaz (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

95 000 pénzért vettem megjelenéskor a wii u-t, mint sokan mások.

összesen van durván 5 db játék erre a mocsokra, ami számomra, mondom számomra fogyasztható.

mariokart7
donkey kong
3d mario
zelda
mario bros u

[link]

xenaoblade, bayonetta, yoshi... elmegy, de nem nekem.

soha többet. most 50 ropi áll benne, ezért a gyerek elmariózik.

a wii még megérte az árát. hát a sviccsre kiváncsi leszek, de egyelőre, elsőre, nagyon nagyon messziről. :(( :(((

(#42) ldave válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Nem hiszem. Kiszámolták a Nintendo-nál, hogy az átlag japán milyen messziről nézi a képernyőt és csak olyan játék lesz a gépre, ami belefér ebbe a távolságba.

A Slime draws near! Command?

(#43) NandoXXL válasza g@bo (#41) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A sima Wii egy élményt ad, a tablet U pedig szar. Erről is ez a véleményem, a vezetőknek + marketingeseknek ideje lenne felvágni a hasukat Szeppuku.

(#44) RyanGiggs válasza kolopele (#39) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Telefon az megint egy másik kategória. 3 évente cseréled, nem gáz!

Ez egy konzol, aminek nem szabad(na) elavulnia 3 év alatt, tönkremennie meg pláne! Na de itt ha kipurcan az akku, már akkor cseszheted!

"Mindenképpen cserélni kell a hardvereket legalább két évente."
PC-n már ez sem fedi a valóságot.
Nézz egy 4-5 éves procit, i5-2500K pici OC-val, és egy bő 3 éves R9 290(X)-et, mire nem elég manapság FullHD-ra?! Ráadásul ha van még mellette egy FreeSync-es monitorod, Te vagy az abszolút király! De a VGA-t le lehetne vetíteni természetesen GeForce-ra is és egy G-Sync-es monitorra. Ez már egyén kérdése.

(#45) t256 válasza RyanGiggs (#44) üzenetére


t256
őstag

Khm...ugyebár PS4 és Xbox One. Pont három év után jön (jött) az erősebb változat.
Nem csak javított, vékonyabb változat, mint az előző szériáknál.

A Switch kontrollerében lévő akkut gondolom szervizben tudják majd cserélni, ahogy ez manapság a telefonoknál is működik.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#46) kolopele válasza RyanGiggs (#44) üzenetére


kolopele
nagyúr

FHD - ra igen, de 4K - ra már nem lenne elég egyik sem. Én várom az 1080TI vagy a Vega mit fog hozni, természetesen a jelenlegi konfigomat már én is csak akkor fogom cserélni ha látványosan megéri.

[ Szerkesztve ]

(#47) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ez nem kicsit drága lesz :D

kolopele: Ti, ha lesz ilyen egyáltalán, sem lesz elég 4K-ra, erre a nyakamat teszem már most.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48) g@bo válasza RyanGiggs (#44) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem full hd kell, tartalom.

a wii u jó lehetett volna, de alap játékokat se irták meg rá.

régi mániám ugatni, harvest moon, animal crossing. nekem ez a nintendo, nem a pc átiratok. de nem adták meg...

használható wii u pokemon? valami egyedi?

(#49) b.


b.
félisten

300 Euro sok érte? Szerintem nem.

Abu: Azt lehet tudni, hogy dokkolón USB port lesz e és kezeli a külső HDD-t? Film és média formátumokat kezel? Erről jött valami infó?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) kolopele válasza Scholes9 (#47) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valószínűleg sosem lesz olyan kártya amelyik önmagában tudná majd a 4K - t. Mindig kettő kell majd hozzá. Azonban két 1080TI már lehet jobb mint két 1080 :D
Ezért jó a konzol, azt megveszed és nem az fps - ekkel foglalkozol :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.