Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

A technológia megbízhatóságát majd a desktop piac fogja megítélni azoknál a meghajtóknál, amikbe nem lehet a legdrágább anyagokat belerakni.
A MAMR számomra bizalomgerjesztőbb.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) Duck663 válasza Bici (#1) üzenetére


Duck663
őstag

+1

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) Cs1csó válasza Bici (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem a desktop piacra van szánva. Nagy és drága is lesz. Egy igazi előnye lehet: egységnyi területen nagyobb adattárolás, egy futball pálya méretű adattárban minden HDD-it ilyenre cserélnek ki akár 4x-es tárhelynövekedés is elérhető ugyanolyan üzemeltetési költségek mellett.

(#4) Bici válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Bici
félisten

Elobb-utobb biztos lejon desktop-ra is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) Cifu válasza Bici (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem lennék benne biztos, ott voltak / vannak a 15 000 rpm-es HDD meghajtók, na azok se nagyon szivárogtak le a hétköznapi consumer piacra...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Reggie0 válasza Cifu (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig de, barki megvehette, csak fizetni kellett volna erte.

(#7) Cifu válasza Reggie0 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze, ahogy megveheted otthonra az Intel 100GbE hálókártyát meg az AMD EPYC procit is, csak ezek nem otthoni felhasználásra készültek.

A hétköznapi konzumerpiac nem azt jelenti, hogy a professzionális felhasználásra szánt eszközöket megveszi az otthoni felhasználó...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Cs1csó válasza Cifu (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Amúgy ez az Exos széria, mire van ajánlva a gyártó által? Csak mert látok olyan nagykert!! ahol csak 2 év rá a gar!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) #72042496 válasza tibaimp (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vállalati célokra, adatközpontokba: [link]
A linken az egyes modellekre kattintva olvashatóak a részletek.

[ Szerkesztve ]

(#11) tibaimp válasza #72042496 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen ezt én is megtaláltam, csak itt 5 év gar van, nem 2! Vagy ez csak a szokásos magyar kis/nagy kereskedelmi hozzáállás....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Bici válasza Cifu (#5) üzenetére


Bici
félisten

Ezek szerint nem szamitasz 16+TB kapacitasu desktop winyokra, vagy ugy veled, hogy azt HAMR nelkul meg fogjak oldani?

En ugy tudom, hogy azert van szukseg a HAMR/MAMR technologiakra, mert ezek nelkul nem lehet eleg nagy adatsuruseget elerni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Cifu válasza Bici (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szigorúan szvsz természetesen, de csodálkoznék, ha a HAMR / MAMR az átlag otthoni felhasználónak szánt eszközökben megjelenne.

Tisztában vagyok vele, hogy már az ilyen 8-10-12TB méretű HDD-k is feszegetik a határokat, de én inkább arra számítanék, hogy az átlagos otthoni felhasználásra előbb-utóbb a QLC és hasonló megoldások miatt az SSD-k elkezdik kiszorítani a HDD-ket a kisebb méreteknél, és valahol itt a 8-12TB környékén megáll a HDD-k otthoni világa, majd idővel a flash tárolók kiszorítják őket ezen méreteknél is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Bici válasza Cifu (#13) üzenetére


Bici
félisten

Ertem. En nem vagyok ilyen optimista az SSD-k teren.
Nagyon nem akar ertelmes tempoban csokkenni az aruk. Persze, csokken, de sok evet adnak meg szerintem a winyoknak.
Azt tudom realisan elkepzelni, hogy a QLC ar elonye, es a MAMR/HAMR technologia ar-tobblete picit felgyorsitja a valtast az SSD-kre, de meg igy sem lesz tomeges valtas szerintem.

Az is kerdes szamomra, hogy milyen gyartasi plusz koltsegekkel jarhat majd a MAMR/HAMR.
El tudok kepzelni olyan forgatokonyvet, hogy csak nagy volumenben eri majd meg, es akkor lehozhatjak a kisebb kapacitasu modellekbe is, amik igy kevesebb tanyerral kalkabbak es gyorsabbak lehetnek. Persze, ez csak egy lehetoseg a sok kozul. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) Cifu válasza Bici (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze, a tisztább jövőképhez nem ártana tudni a HAMR / MAMR milyen felárral lesz elérhető...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) nemlehet válasza Bici (#14) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért ma már benéznek az 1 TB SSD-k 50k alá. Bár tény, hogy így is 2x annyiba kerül mint egy HDD, de ez már az a nagyságrend, hogy aki kicsit szán IT cuccokra az meg tudja venni még itthon és az a méret ami már egy csomó mindenkinek elég lehet önmagában.

Szóval én is úgy gondolom, hogy hamarosan otthonra már nem nagyon fognak HDD-t venni az emberek mert az áron kívül nincs előnye ami mellette szólna.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) Bici válasza nemlehet (#16) üzenetére


Bici
félisten

Hogy jott ki az a 2-szeres arany?

Egy WD Purple 1TB 15 alatt van, mig a legolcsobb 960GB-os SSD-k ennek pont haromszorosatol indulnak.
Es az 1TB winyo kb. a legrosszabb ar/ertek aranyu a kis merete miatt.
Egy 4TB-os 35 alatt van boven. SSD-ben ez kozel 180 ezer Ft-ert erheto el.

Amig ilyen 1tb-okrol van szo, addig nem faj annyira az SSD artobblete, de ez mar nem is a mai winyok igazi vadaszterulete. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) Cs1csó válasza Cifu (#15) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha csak felárral lesznek elérhetőek akkor otthoni felhasználásra teljesen értelmetlen lesz. 1TB kb. most 7 ezer forint ennek a 16GB-os lemeznek akkor lenne értelme otthonra, ha mondjuk 5 ezer forint alatt kihoznák TB-kénti árát. tehát kb. 80 ezerbe kerülne de ha félmillió lesz akkor semmi értelme de a 160 ezer forintnak sem.

(#19) #72042496 válasza Cs1csó (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

"de a 160 ezer forintnak sem"

LOL. A 12 terás IronWolf Pro kerül 160 ezerbe.

(#20) Cs1csó válasza #72042496 (#19) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha 12TB az 12x7=84 ezer forint tehát ez is túlárazott.

(#21) #72042496 válasza Cs1csó (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt már leírtam neked, mire jók ezek a lemezek. Nem mindegy, hogy egy, kettő, nyolc, vagy akár még több HDD-ből áll össze az adott tárhely/redundancia (ezért veszik meg a nagyobb HDD-ket fajlagosan is magasabb áron), és az sem mindegy, adott célra milyen HDD-t választ az ember.

Emellett egy Exos (illetve ha konzumer kategória, akkor IronWolf) arra készült, hogy bírja a folyamatos terhelést, rázkódást, tömbben működést, a terabájtonkénti 7 ezer forintos lemez pedig erre gyakorlatilag alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#22) Tidus válasza Bici (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Majd ha valaki kilopja a vállalati szerverből és itt árulja az aprón.
Ezt az Exos-t végfelhasználók, megrendelésre...

(#23) Cs1csó válasza #72042496 (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

ARRA írtam amit írtam, hogy IGÉNY VÓNA rá, hogy otthoni felhasználóknak is legyen bitang nagy tárhelyű HDD-je főleg mivel egy 2 vagy 4 lemezes NAS is aranyáron van de ha nem tudják tartani a 7 ezer forint TB-os árat vagy akár alatt akkor nincs relevanciája az otthoni szegmensben.

(#24) duke


duke
aktív tag

Remelem a 80 terabyte-ot meg elerik a merevlemezek. Vennek egyet csak a jatek kedveert, mert akkor az, 1 millioszor :Y lenne nagyobb kapacitasu az elso winchesteremnel .

(#25) #72042496 válasza Cs1csó (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

"de ha nem tudják tartani a 7 ezer forint TB-os árat vagy akár alatt akkor nincs relevanciája az otthoni szegmensben"

Aham. Már csak a gyártóknak meg az otthoni szegmensnek kéne tudnia erről.

(#26) SkyLine3000 válasza nemlehet (#16) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem a hdd szinte csak adattárolásra van. Notimban ssd a rendszer vinyó, a hdd-n tárolom az adatokat. Plusz van külső hdd biztonsági adattárolásra. A tv-re is egy hdd van kötve, amin a filmek vannak. Szerintem otthon még sokáig fogják húzni ilyen célokra. Persze ez attól is függ, h ki mennyire ért a technikához, mit adnak el neki/sóznak rá. :) Meg azért arra még elég drága az ssd, h akár több terrányi filmet, játékot tartson rajta az ember.

[ Szerkesztve ]

(#27) bot1978 válasza Cs1csó (#23) üzenetére


bot1978
senior tag

Előbb-utóbb egyszerre teljesül, hogy olcsó az SSD és a ma is olcsó tárhelyszolgáltatások elérik koponyánként is megfelelő sávszélt kiszolgáló oldalon.
Itt ezen a ponton a HDD-knek nagyjából annyi.
Tökmindegy mekkorák.

Ha szolgáltatásban kapsz adatbiztonságot nem fogsz RAID-el vacakolni meg NAS-t üzemben tartani otthon. Előfizetsz egy korlátlan tárhelyre és szevasz.

Magas felbontású videókkal a legkönnyebb otthon kitömni egy nagy HDD-t. Azok lejátszásához azért nem kell olyan óriási sávszél. Viszont abban a pillanatban, hogy rendelkezésre áll a lejátszáshoz szükséges sávszél rögtön mindeggyé is válik hol tárolod, ráadásul a felhőt bárhonnan eléred bármilyen eszközzel.

Tulajdonképpen az otthoni HDD-k sorsa az internet sávszélnövekedésétől függ szerintem a leginkább. Az meg gondolom nem lehetetlen, hogy ha két ember ugyanazt tölti fel a fiókjába file szinten(pl. film), akkor észleljék a duplikációt és fiókfüggetlen helyre áthelyezve a fájlt az összes fiókban hivatkozással helyettesítsék.
Aztán lehet hogy 200TB-ot tárolsz a fiókodban, a szolgáltatónak meg pár kilobyte-ba fájsz.

De az is előre látható, hogy nem fognak csomagkézbesítő drónok 16TB-os HDD-ket potyogtatni 2 méter magasból a viacolorra, mert brutális lenne a hibaráta. SSD-ket fognak potyogtatni. A HDD-k tényleg át fognak kerülni a szolgáltatói oldalra otthonról.

(#28) Cs1csó válasza bot1978 (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#29) Reggie0 válasza bot1978 (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha szolgáltatásban kapsz adatbiztonságot nem fogsz RAID-el vacakolni meg NAS-t üzemben tartani otthon. Előfizetsz egy korlátlan tárhelyre és szevasz.

Dehogynem, egy szolgaltatasnal mindig mastol fuggsz, ami nem jo dolog.

(#30) Cs1csó válasza Reggie0 (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

Neked is igazad van, számos olyan filmem van ami pl. "házilag készített" azaz mondjuk soha sem jelent meg magyar szinkronnal, vagy bővített verzióban vagy több szinkronsávot is tartalmaz vagy házilag feljavított, szűrt vágott szinkront stb. pl. a bővített verzióhoz igazítottat tartalmaz.

Vagy olyan zenék amiket nehéz volt beszerezni, de számos modern mondjuk 4K-s film amihez semmi extra nincs hozzátéve mert a gyárit nézi mindenki csak fölösleges duplikálás, tárhelyfoglalás.

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Legyen zárcsökkentés!

(#32) bot1978 válasza Reggie0 (#29) üzenetére


bot1978
senior tag

Teljesen ugyanúgy gondolkodunk. Annyira értem, amit írsz. Csak... Otthon nem ügydöntő a függetlenség. Átalakul majd ez benned is, ahogy hozzászoksz a jó minőségű szolgáltatáshoz. Én is magamon érzem.
A gigabites digim otthon ott tart havi kétezerért, hogy sokkal gyorsabb a lenti HTPC-n letöltenem újra egy filmet a netről (50-70MB/s), mint a fenti asztali gépen (ami seedel) átmásolni egy külső USB-s HDD-re a már letöltött fájlt és levinni a lépcsőn (USB2-őt tud, ezért csak (20-25MB/s másoláskor).
Teljesen más forgalmat generálok. Eleve nagyobb felbontásban szedem le, ráadásul ha éppen sietek akkor kétszer. Mégis, mindennek ellenére sokkal kevesebb ideig vagyok letöltő és így sokkal több időt töltök fel, mert nagyjából ugyanannyi időt böngészek, aminek a hátterében folyik az egész. Ráadásul nagyobb sávszélen is töltök fel. Szóval ez így is megy, semmivel nem tömöm ki jobban a szolgáltató sávszélét csak az arányok változnak az előnyére. Ő nagyobbat tud dobbantani sávszélben. Van akinek 2 gigabites már a nete, miközben nincs is otthon a gépében csak 1 gigabites lan.

Na, most pl. ha ezek után nem törlöm le a lenti HTPC-ről, miután megnéztem az már kvázi csak egy rossz szokás, mert ha 5 perc alatt le tudom tölteni, akkor mi a fenének tárolom? (Fent a seed idő után magától törlődik.)

Az a rendelkezésre állás, a másoktól való függetlenség tök igaz, amiről beszélsz, de otthon pl. filmeknél ez már csak érzelmi alapú. Kicsit olyan ez, mint amikor egy háziasszony megvesz egy tonna lisztet, hogy legyen otthon. Régi berögződés, mert mi van, ha kell és éppen nincs a boltban. (Miközben már régen van a boltban bármikor.)
Mai napig van, akinek otthon van 10kg, mert az kell.
Aztán persze ott molyosodik el, mert igazából nem használja, csak tárolja.

A vicc, hogy nekem is van 3TB-nyi film otthon, amit csak tárolok, száz éve nem nyitottam meg egyet sem, de az kell. Nem kell, de tárolom. Tök hülyeség, csak nekem is még fel kell fogni, hogy ezt már meghaladtam. Még én is ott tartok agyban, hogy ötezerért kapom a 20 megás családi csomagot, miközben évek óta kétezerért kapom a gigabitet és szinte végig sem gondolom, hogy ez mit is jelent a lehetőségek szintjén.
Szóval tök értem, amit írsz, csak már érzem közben, hogy nem feltétlen igaz.

(#33) Reggie0 válasza bot1978 (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de az, hogy ugyan az a film letoltheto, meg nem jelenti azt, hogy ugyan abban a minosegben. Nem egyszer jartam ugy, hogy kesobb mar csak ismet ujrakodolt, tomoritett vackot lehetett leszedni. Sorozatoknal plane.

De filmeknel meg osztom is a velemenyed, atlag juzernek ez nem biztos, hogy szamit. Viszont sajat/szemelyes adatoknal mar nagyon is. Ha megnezed ezek a szolgaltatok kb. semmire sem vallalnak feleloseget, foleg nem a hozzaferhetosegre. Arrol meg nem is beszelve, hogy kenyesebb adatoknal kulon lehet szivni a szinkronizalas elotti titkositassal.

Aztan nalam az is szempont, hogy aramszunet eseten en szunetmentesrol meg TV-zek par orat, de ugy mar nemigen elerheto a kabelnet fejallomasa es net nincsen. Viszont az, hogy mit neznek nagyon hangulatfuggo, 1-2 filmet tartanek akkor megkattannek, hogy nem lehet valasztani. (Ez nalam zenevel is igy van, telefonomon tarolt adatokbol >64GB a zene es amit nem hallgatok azt torlom, szoval nem sok folosleg van.)

Mondjuk en a filmeket erosen szelektalom, valahol <2TB korul van, de sok a 3D miatt van megtartva, az amugy is kezd kikopni mostanaban, beszerezni is nehez lesz. De csak azt tartom meg amit jonak tartok, ezeket nezni is surubben szoktam.
Viszont ahogy olcsosodik az adattarolas, ugy jelentenek a filmek egyre kevesebb koltseget. Szerintem itt inkabb a kenyelem fog donteni nem is az ar. Ha mar van vkinek egy szolgaltatoval szerzodese, akkor egyszerubb oda huzogatni a dolgokat, mint szerelgetni a HDD-t. Foleg aki laptopon el.

(#34) Dr. Akula válasza bot1978 (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A tárhelyszolgáltatás hogy lehetne ellenfele a vinyónak? Egyik egy BKV bérlet, a másik meg saját autó.

(#35) Dr. Akula válasza Bici (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amíg csak a 10k HUF / TB árazást tartják, addig tökmindegy mit trükkötgetnek, kb. senkit nem érdekel. 160k-ért kevesen akarnak vinyót venni. Drágábban meg mégkevesebben. Ennyi pénzért már inkább törölget az ember, nem újat vásárol.

[ Szerkesztve ]

(#36) Cs1csó válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ a lényeg ez nem OTTHONRA való de ha egy 1000nm-es adattárban xPB-ot tudtak tárolni eddig és mindet lecserélik ilyenre és ezután 4x-et fognak tudni azzal megspóroltak még 3 ilyen adattár építését.

Jó lenne ha otthonra szinte semmit sem kellene tárolni - pl. 100GB-os 4K film amit 5 évente 1x ha megnézel vagy lehet soha többet - mert gigabites LAN-on akár valós időben stream-elheted vagy percek alatt lejön de sajnos a tárhely szolgáltatónál is lehet gond az internettel is stb. mondjuk 4 HDD egy NAS-ban pedig ott van nálad de ugye azzal is lehet gond.

Szerintem ez is egy olyan terület amit egyfajta aranyközéputas módszerrel kell kezelni: kritikus adataid legyenek meg felhőben és saját mentésként is a kedvenc filmek sorozatok, vagy a korábbi hozzászólásomban említett nehezen pótolható tartalmak is jobb ha otthon is megvannak, a többire meg ott a net.

A legnagyobb baj jelenleg az általad is írt ÁRAZÁS. Az adatéhség egyre nagyobb a világban, a technikai fejlődés miatti 4K, HDR filmek a nagy pixel számú fényképek stb. az extra nagy telepítővel bíró játékok - számos 50-100GB-os cím is van már - miatt a legolcsóbb 7 ezer forint 1TB-os ár is MAGAS, már rég 2-3 ezer forintnak kellene lenni 1TB-nak.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dr. Akula válasza Cs1csó (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A rapidshare és társainak már rég befellegzett, mire kell ennyi hely? Otthoni torrenthez annál inkább kéne, csak Pistikének meg nincs ennyi pénze rá.

"kritikus adataid legyenek meg felhőben"

De csak akkor ha szereted az oroszrulettet, amúgy inkább SAJÁT vinyón. Szolgáltatónál max amiért nem kár, de az meg pénzt nem ér hogy tárolják, max ha ingyenes.

(#38) bot1978 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


bot1978
senior tag

Arról beszéltem, hogy a "BKV bérlet" mint szolgáltatás hová fejlődik és előbb utóbb eljutunk oda, hogy az egyik választásod lesz a szolgáltatás, ami a saját autót jelenti sofőrrel, végtelen utakhoz.

A másik választás lesz a saját autó, amivel vacakolhatsz saját magad, tankolhatod, szerelheted, vezetheted.

Csak ott sántít, hogy egy autót akár szerethetsz is, a vezetés akár öröm is lehet. De ki a fene szeret lementeni egy haldokló HDD-től 12TB-ot, vagy ki költ majd rá párban, hogy tükrözze, amikor 80GB egy 4k film. Ha minden este leszedsz egy filmet fél év se kell és csurig van egy 12TB-os HDD. Csak attól, hogy 4k-ban kezded el nézni. Máris ráfér kb. 150db film egy 12TB-os HDD-re. Az nem sok.

És akkor jön a 8k.

....azért otthon jellemzően videókkal tömik ki a nagy lemezeket. Szerintem ez változni fog. Nem fogják majd otthon tartani a filmeket és lássuk be semmi értelme ezeknek a házi vieótékáknak úgy egyébként.

(#39) Dr. Akula válasza bot1978 (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, a "kisdobosbecsszóra" "megőrzött" oroszrulett jellegű adattárolás sohase lesz alternatívája a valós, kézzelfogható, saját adattárolásnak. Aki képes egy üzleti érdekből hol megszűnő, hol működgető kft-re bízni a fontos adatait, az meg is érdemli hogy elbukja azokat.

"De ki a fene szeret lementeni egy haldokló HDD-től 12TB-ot"

Akinek fontos. Akinek nem, az meg ne csodálkozzon ha a felhőben csak 404-et talál az adatai helyett. Bár nemtom ki az aki haldokló vinyót vesz adattárolás céljából (az is megérdemli), másképp meg nemtom hogy lesz haldokló az újból. Az adattárolás nem NAS-ban való 0-24h pörgetést jelent. A NAS egy átmeneti tároló az internet és a biztonsági mentés (adattárolás) között.

[ Szerkesztve ]

(#40) Reggie0 válasza bot1978 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk ez eros adatvedelmi kerdest is felvet, mert ha mindent felhobol intezel, akkor siman megmondjak mit mikor milyen rendszeresseggel es mennyi ideig csinalsz. Sajat tarolasnal nem szivarog rolad adat.

[ Szerkesztve ]

(#41) MeszesKPT válasza bot1978 (#38) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Te mennyit fizetsz ezekért a "BKV bérletes" filmekért?

[ Szerkesztve ]

(#42) bot1978 válasza Reggie0 (#40) üzenetére


bot1978
senior tag

A legtöbb munka nem zabál sok helyet. A munkakönyvtárad jellemzően már ma is SSD-n van. Kár idekeverni a munkát szerintem. Nem a számlázó program fogja kitömni a 12TB-ot. Itt arról kellene beszélni, ami jellemzően, tehát többségében ki tudja tömni az otthonokban a nagy lemezterületeket. Ezek a videók lesznek, kár ragozni.
Olyan, hogy digitális privát szféra meg már régen nem létezik, esetleg ha offline vagy.
A mai szoftverek jellemzően már szándékosan úgy vannak megírva, hogy alkalmatlanok legyenek offline használatra, ha meg online vagy onnan egyfolytában szivárogtatsz.
Lényegében a teljes digitális lábnyomod publikálod.
Az egész a beazonosításodról szól. Ettől biztonságos. Fiókhoz kötnek ma már mindent. A fiókot meg száz úton a személyedhez kapcsolják. A létrehozásakor személyes adatokat adsz meg, mint a telefonszám és hasonlók, a használat során adatokat adsz meg és persze összekapcsolod más szolgáltatásokkal. Rögtön tudni akarnak mindent, adj meg szépen még egy e-mail címet, így ha arról nem tudták, hogy a tiéd már tudják stb.
Kár ragozni, biztonság címén lényegében már teljesen személyhez kapcsolt fiókokról, ezeken keresztül pedig már egy személyhez kapcsolt számítógépről beszélünk, amin minden, de tényleg minden naplózva van. Fingani sem tudsz anélkül, hogy ne lehetne utólag a nyomát megtalálni a gépeden. Így van szándékosan kialakítva minden, az operációs rendszertől kezdve a szoftvereken át… tényleg mindennek nyoma van.
És az egész „digitális lábnyom” szabadon elemezhető egyeseknek, csak kérniük kell. Aztán ha mégsem kérik és bírói engedély nélkül nézik át akkor mi van? Perelsz? Dehogy perelsz, észre sem veszed.

Szóval leírhatod, hogy „saját tárolásnál nem szivárog rólad adat”, csak ettől még nem lesz igaz. Ha bekapcsolod a géped onnantól orwelli világ van már régen, tökmindegy hogy hány HDD-d van. Egyszerűen nem releváns ebből a szempontból a felhő miatt aggódni, ahová meg praktikusan olyan cuccot tolsz fel amiből nálad csak egy példány van a sok közül. Film, játék stb.

Egyébként, akinek az a dilije, hogy állandóan kamera meg fényképezőgép van a kezében az tipikusan nem problémázik adatvédelmi dolgokon, csak kitapétázza a fajbúkot aztán örül magának, hogy milyen ügyes volt.

(#43) bot1978 válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


bot1978
senior tag

Ugyan már. Vállal ma bárki garanciát arra, hogy ha Te elküldesz egy e-mail-t akkor az meg is fog érkezni? A világon senki. Kisdobosbecsszóra megy a mai napig. Használsz, küldesz e-mail-t? Persze.
Te diszponálsz a HDD felett, amin a fiókjaid adatait tárolják? Nem.
Használsz fiókokat? Használsz.

Ez is egy szolgáltatás, amihez hozzá fogsz szokni, vagy ha Te nem akkor a köv. generáció. Ez olyan, mint amikor valaki kp kéri a nyugdíjat és nincs bankszámlája.

[ Szerkesztve ]

(#44) Bici válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


Bici
félisten

A technologia szerintem elobb-utobb lecsurog majd a desktop piacra. Ez lehet az egyik kulcsa az arak csokkenesenek; kevesebb tanyer, kevesebb fej, stb. Nem feltetlenul a 16TB-os modellekbe lehet csak jo ez az egesz.
Persze, csak akkor, ha a mennyisegi termelesen tobbet sporolnak, mint amennyi az uj fejek felara.
Illetve a wear leveling is megoldando, de szerintem ez a kisebb gond.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45) Dr. Akula válasza bot1978 (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az email nálad már adattárolásnak számít?

(#46) Dr. Akula válasza Bici (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már 10 éve, a 3 terás vinyók óta nem sikerült nekik árat csökkenteni, miért pont a 16 terásoknál kezdenék meg újra? Csinálnak egy nagyobb vinyót, beszorozzák 10k-val, és már mehet is a boltokba. Mi viszont azt várnánk hogy egyre kevesebbe kerüljön 1 tera adat, de nem.

(#47) Bici válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


Bici
félisten

Teny, hogy egyre lassabban csokken a winyok ara, de szerintem ez pont azert van, mert az adatsuruseg sem no. A MAMR, HAMR vegre pont ezt celozza.
Azt persze nem allitom, hogy ezutan fog csokkenni a winyok ara, de alakulhat akar ugy is, hogy ezek hozzak meg a vart attorest.
Es mint irtam, nem a 16TB-os verziorol van csak szo, hanem a kisebbekrol is - ha megeri lehozni oda is a technologiat.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) Dr. Akula válasza Bici (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És persze jó lenne ha hélium nélkül is menne a varázslat, nem nagyon hiszek benne hogy hosszútávra (adattárolás) benne marad az.

(#49) Reggie0 válasza bot1978 (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Ne haragudj, de ez egy oriasi hulyeseg. Az szivarogtat amit hagysz, a legtobb program elmegy online kapcsolat nelkul, kulonben pl. a repulogepen sem tudnad hasznalni, pedig nagyon is lehet. Innentol pedig csak a felhasznalon mulik, hogy mit enged ki a halozatan.

Komolyabb szoftverek hasznalatahoz semmifele fiok nem kell, legfeljebb egyszer aktivalaskor, az osszes tobbi mar a hasznalon mulik.

Nem csak a videovagas viszi a helyet, ez csak egy kozkedvelt teveszme, mert egy az atlag latokore eddig terjed, igy ez a kozfelfogas.

A kijelentesem miszerint a sajat tarolasnal nem szivarog adat pedig megallja a helyet, ugyanis az altalad vazolt esetekben nem a tarolas modja miatt jut ki adat, hanem az adat hasznalata soran a szoftverek miatt. Tehat maga a tarolas nem szivarogtat tovabbra sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.