Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

A "gamer minositest" ki osztogatja? Honnantol lesz gamer egy router?

Amugy feltetelezem, hogy ezt nem a Razer gyartja, csak a logojat teszi ra.

(#2) Uzsito


Uzsito
csendes tag

Végre!
Már nagyon vártam egy hasonlót, már mindenem gamer, a routerem és az UTP kábeleim még nem.
A nagyonkígyó motívum különösen tetszik, mondjuk én akkor is megvenném, ha egy háromágú műbráner lenne rajta, mert gamer.
Szóval nem törődve a 8-10-szeres felárral, rögtön kettőt kérek.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#3) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ezzel tuti minden pistike kiugral majd low elo bol. Viccet felre , johetne egy chroma 400 euroert belole.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Legalább a torrent kliensed sebességétől függően vezérli az UTP kábeled világítását?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Nagyon szórakoztató a Razer oldala. Technikai Adatok alatt leírnak mindenféle érdekességet (például a QoS világmegváltó újdonságként eladva a'la Razer FasTrack), de azt nem, hogy milyen SoC van benne, mennyi memóriával és háttértárral.

Valahol nagyon szomorú vagyok, mert biztos vagyok benne, hogy ennek is lesz egy jó vastag vásárlórétege... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) jerry311


jerry311
nagyúr

Van itt néhány hiányzó dolog a cikkből:
Tri-Band AC3000
IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
- 802.11n: up to 400 Mbps
- 802.11ac: up to 1734 Mbps + 866 Mbps

9 x internal industrial-grade antennas - hahaha, industrial grade, hahaha, mind belső.

Ports
1 x Gigabit WAN port
3 x Gigabit LAN ports
1 x USB 2.0 port
1 x USB 3.0 port

A 3 gigabit elég szegényes, LACP sincs, mondjuk 3 portra minek is. :U

300-ért (igazából 250-ért) már van Mikrotik: 8x 1G, 1x 10G SFP+, 2,4 és 5 GHz WiFivel, és minden földi jóval, amit megcsinál szoftverből. Igaz az csak egy jó wifi router, nem gamer, mint a Razer.

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Kezd már ez a gamerezős dolog paródiába fulladni. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) jerry311 válasza snecy20 (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ugyan már, még nincs fényreklámos gamer koton :DDD
Oh wait
Gamereknek kézimunkához nem is kell :DDD

(#9) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Hiánypótló, régóta várom már mikor jut végre eszükbe... El kellett telnie pár évnek.

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Gamer Nyomtató ? Gamer scanner ? Gamer iratmegsemmisítő ? Gamer tűzőgép ???

Ezek még hiányoznak!!!

(#11) Akula


Akula
őstag

Routert már mindenki gyárt akinek van egy fröccsöntő üzeme és tud egy panel beszállítót.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) Cifu válasza XuChi (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

(Szerk.: csak hogy egyértelmű legyen, ez egy viccből készült "reklám", ami kifigurázza az RGB-t :P)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ohne RGB? Hát komolyan gondolták ezek? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) apatyas


apatyas
Korrektor

Csodálkozom, hogy eddig senkinek se jutott eszébe: ez lesz a legújabb Silany holmi?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15) vicze válasza Cifu (#5) üzenetére


vicze
félisten

Ez még szórakoztatóbb: ;]
"WARNING: This product can expose you to chemicals including diethylhexyl phthalate(DEHP), which is known to the State of California to cause cancer."

Sajnos FCC-nél nincsenek belső képek róla valamiért, pedig már lejárt a titoktartás rá, áprilisi a bevizsgálás. Kíváncsi lennék mi kerül benne 250$-be.

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496


#72042496
törölt tag

Épp most volt hír az otthoni routerek miatti biztonsági kockázatokról. Ez a router számomra laikusként megerősíti, hogy van benne valami. Mindenféle hangzatos hívószó, de specifikáció sehol, a szoftverről is nulla infó.

Aztán felőlem világíthat meg zenélhet is ha ez kikapcsolható benne, csak amúgy lenne (legyen) korrekt az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#17) jerry311 válasza vicze (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogyhogy mi?
Hát a Razer logo, semmi más (elérhető) technikai specifikáció nem indokol ilyen árat.

(#18) vicze válasza jerry311 (#17) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván, de ettől még belenéznék. :)
Amúgy van benne BT is így a 9 antenna az 4x4 + 1a BT-nek.

(#19) woodworm válasza vicze (#18) üzenetére


woodworm
veterán

Ez csak az egyik rádió, ezzel még nem jön ki a matek (4+2+2+1).

(#20) XuChi válasza Cifu (#12) üzenetére


XuChi
addikt

Ez kell 😂

(#21) kakuk.tamas válasza jerry311 (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha még volna valamilyen dedikált, normális sávszélességű csatorna, azt mondanám, hogy ok. De így?

(A cikkbe meg tessék az új nevet használni: WI-FI 5. Kezdjünk tanulni.)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#22) kakuk.tamas válasza Cifu (#12) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

😂😂😂
Ez aztán a vérgémer.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#23) DraXoN válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

RGB a menüje ... .. és RGB "halo" effektet nyom az eszköz maga is... ha ez a példány még nem is, a későbbiek már mindenképp ;]

az ára "vicc" ... vajon hányad része belőle a "gamer adó", és mennyi a tényleges hardver költség?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) vicze válasza woodworm (#19) üzenetére


vicze
félisten

Igazad van ugye 3 sávos egy 2.4-es és két 5-ös, úgy 4+2+2 meg 1 BT, ahogy írtad.

(#25) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ezen nincsenek antennák?

(#26) Cifu válasza Cs1csó (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

A házba integrált antennáról nem hallottál még? Rengeteg routeren nincs külső antenna, de hogy hétköznapibb példát mondjak, a mobiltelefonokon se nagyon látsz külső antennát. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) pomorski válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Jó kérdés!

(#29) planbmokus


planbmokus
senior tag

Nekem ennek az elődje van, amit a Portal Wifi gyártott (azon nem volt Razer logo), gondolom ennek is az a bele, mivel a specifikációk nem változtak, csak eggyel kevesebb lett a LAN.
Két hónapja van beüzemelve, az UPC Connectbox-nál és a TP-Link AC1200-nál is nagyobb a hatótávja, sokkal stabilabb,amióta be van üzemelve, nem volt egyszer sem hiba vele.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#30) woodworm válasza planbmokus (#29) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom mit nézel specifikációként, de túl sok egyezés nincs a kettő között.

(#31) lofagi


lofagi
addikt

Nekem a design amúgy bejön! Simán el tudnám képzelni az asztalomon, de nem ennyi pénzzért s ahogy írjátok, a tudása nem igazán közelítni meg az árszabást. Sajnos a razer eléggé a túlárazott termékeiről lesz már híres és nem azért, mert annyira különleges dolgokat csinálna. Bár a telefonja is bejön. :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#32) vicze válasza planbmokus (#29) üzenetére


vicze
félisten

Köszi ez pontosan az. :) Ignition Design Labs a gyártó esetén övék minden említett technológia is, legalábbis a marketing.
Mondjuk az Atherost biztos cserélték eggyel újabbra, de a többi változatlan lehet, lassan 3éves cucc.

[ Szerkesztve ]

(#33) woodworm válasza vicze (#32) üzenetére


woodworm
veterán

Ne vicceljetek már, mintha nem is egy tech fórumon lennénk! A specifikáció alapján látszódik, hogy teljesen lecserélték a belsejét is, hogyan lenne ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#34) Cs1csó válasza Cifu (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra gondoltam én is amit NewHope88 is írt. Azért nyugodtabb lennék ha lenne rajta 4db jó nagy állítható lapát, vagy több:

Tuti inkább ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#35) Cifu válasza Cs1csó (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

A marketing diadala... :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) Cs1csó válasza Cifu (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért az állítható fizikai antenna nem csak marketing.
Természetesen ha a képen lévő sok antennás eszközt MINDEN paraméterben le tudja nyomni egy ilyen doboz akkor meghajolok tehát nem vagyok a DIZÁJN rabja, ha egy eszköz látható antennák nélkül is lenyomja ezt a sokantennás csodát (4-5 paraméter összehasolnítása után lehet tudni melyik a jobb) akkor olyat veszek.

Nagyobb szávszélt, nagyobb távolságra, több eszköznek tud nyújtani jobb áron akkor azt veszem meg.

(#37) planbmokus válasza woodworm (#30) üzenetére


planbmokus
senior tag

Elnézést - nem "sokat" változtak.
Gyakorlatilag 2400-ról 3000-re emelkedett a sebesség, meg a tojás formából téglatest lett.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#38) this is life válasza Cs1csó (#34) üzenetére


this is life
Ármester

A kepen szereplo asus-on/ban van rgb led ? Mert ha nem akkor nem palya gamer cuccnak .
Addig inkabb maradok ennel :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#39) wwenigma válasza this is life (#38) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

MI Router 3G minden szempontból jobb választás, ez az "olcsósitott" verziója...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40) leviske


leviske
veterán

Most komolyan nem fért volna bele a 300 dolcsis árba 3+1db 2,5GbE csati és egy, őket kiszolgáló SoC? Persze mondjuk tény, hogy csak olyan országokban van komolyabb penetrációja 1Gbps netnek, ahol $100-nál többet kevesen költenek routerre, de azért gesztusnak nem lett volna akkor sem rossz. :DDD

Ez így, a 10GbE-s, $250-os Nighthawk viszonylatában igen csak nagy nulla.

(#41) woodworm válasza planbmokus (#37) üzenetére


woodworm
veterán

Teljesen új belsőt kapott az új design mellé, modernebb, erősebb chipset, harmadik rádió, usb3. Ez tényleg nem sok.
Mindemellett egyetlen kliensre levetítve nem lesz gyorsabb.

(#42) this is life válasza wwenigma (#39) üzenetére


this is life
Ármester

Tudom de jelenleg ez van otthon,ennek sincs a tudasa kihasznalva igy amig ki nem leheli a lelket nem lesz csere . Egyedul amit sajnalok hogy a mobilos applikaciojukat vissza butitottak , a tavalyi verzio a sima mi router 3-al ki jelezte ,naplozta hogy egy egy eszkoz meddig logott a wifin ,halozaton , de ez a funkcio eltunt .
A mi wifi 3g padawannal nyero darab ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#43) vicze válasza woodworm (#33) üzenetére


vicze
félisten

Aha, akkor elmondanád, hogy az egy db különálló WAN portot kivéve, mi a hatalmas különbség?
Az Atheros egy újabb verzióra lett cserélve és kb. ennyi. Április 14.-ig van kérve a belső képek visszatartása, de addig valaki tuti szétszedi.

Amúgy OpenWRT alapú az SW.

(#44) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Vajon ez is tönkremegy pár hónap alatt, mint a Razer perifériák?

(#45) ribizly válasza kakuk.tamas (#21) üzenetére


ribizly
veterán

És azzal mire mennél? A szabványt nem rúghatod fel. Abban pedig pontosan definiálva van melyik az alapsáv és az hány darab felhasználható és védősávra van felosztva. Ha mást "választanál" (ami jogilag is aggályos), akkor azt meg semelyik másik eszköz nem ismerné.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46) Csapoati válasza Ron Swanson (#44) üzenetére


Csapoati
nagyúr

2 éve használom a Razer Naga Hexemet, pardon? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#47) ribizly válasza Csapoati (#46) üzenetére


ribizly
veterán

Azért kevés olyan termékük van, amelyik elkaristol a garanciaidő végeztéig, vagy akár annál tovább hiba nélkül. Ráadásul a markeing bullshit nagyon megy nekik olyan dolgok magasztalásáról, amit minden másik termék is tud a piacon, de kitalálnak neki egy hangzatos új nevet.
Legjobb példa erre az a Blackwidow review.
Egyébként meg tök jó, hogy van egy ilyen is a piacon, mert élénkítik a piacát több dolognak is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#48) Cifu válasza ribizly (#47) üzenetére


Cifu
nagyúr

Dunno, tény, hogy mostanában nem vettem új Razer terméket, de egy 6 éves Razer Deathadder Left Handed-et használok egérnek (BTW a maroknyi dedikált balkezes egerek közé tartozik), az elődje meg egy Copperhead volt, ami csak azért lett lecserélve vagy 10 év után, mert az oldalsó műanyagjai már undorítóan megopálosodtak.

Vagy én vagyok csak ilyen szerencsés? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#49) XuChi válasza Cifu (#48) üzenetére


XuChi
addikt

Én meg hegyekben gariztam a Razer egereimet, gomb és optika hiba, kábelhiba miatt :(

(#50) Cifu válasza XuChi (#49) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt mondjuk szomorúan hallom, mert nem sok bal kezes egér van a piacon, és ha ez nekem bedöglik, akkor nagyon nem tudom, merre forduljak. Van a Razer DeathAdder Essential Left-Handed, és sacc per kábé snitt, nézehetem a kétkezes egereket... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.