Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Kb. 5-6 ev alatt jutottak el oda a gyartok, hogy atterjenek a szovetre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) opr válasza twollah1976 (#1) üzenetére


opr
veterán

Amibe ugyan annyira nem izzadsz bele nyaron, de cserebe nem is tudod rendesen kitakaritani, hacsak nincs hozza valami specko cuccod. :(
Ezert az arert amugy a parnazatlan kartamasz a pofatlansag teteje.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) #72042496 válasza opr (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is a kartámaszon akad meg a szemem. Nagyon sok széknél, ennél drágábbakon is, egy sima műanyag idom sajnos - elrontja az összhatást.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Azért még messze van a Herman Miller Aeronjától, mint széketalontól, de nem tűnik rossznak. Kérdés, mennyire strapabíró.

[ Szerkesztve ]

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ránézésre semmivel nem tartósabb egy sima irodai forgószéknél. Ez nem fog évtizedeket kibírni, az ilyen fogyóeszközből az a jobb ami a legolcsóbb.

(#6) djhalasz


djhalasz
tag

140 kilo ellen milyen esélyei lehetnek?

(#7) #72042496 válasza djhalasz (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Weight Capacity: 120kgs | 264.5lbs

140 kiló túlterhelné a széket és nem is kevéssel. Valószínű, hamar tönkremenne.

[ Szerkesztve ]

(#8) green dude


green dude
tag

Én úgy vagyok ezekkel a "gamer" székekkel, hogy kell a francnak. Az ember vegyen egy tisztességes irodai forgószéket és kész. Lehet velem van a baj, de a marketing bullshit-et leszámítva nem értem a koncepciót. Vagy csak ennyi? :D

(#9) Tetsuo válasza green dude (#8) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A "gamernek" lehetne egy mélyebb, valódibb jelentése is, de sajnos valóban csak marketing.
BT a székben, azon meg fejhallgatócsatlakozó, USB, akármi valami távirányító.
Vagy hangszórók a fej mellett... nekem egyik sem hiányzik, de ettől lehetne "gémer".

[ Szerkesztve ]

(#10) Qlux


Qlux
tag

Ezek mind sportulesek, kb semmire nem jok. Egy Wau2 messze jobb, barmelyik "gamer" szeknel.

(#11) IO.sys


IO.sys
őstag

Nekem ez a fajta székem van, utálom is nagyon, ajándékba kaptam, ez lesz egy ideig. De nem spórolták le a szövetet a karfáról és a karfa is a háttámláig ér. Nem tudok ülni az olyan székekben, amiknél nem ér végig, pont a hátsó csücsökben szoktam könyökölni. Viszont ez a Wau2 tetszetős, az ára nem annyira.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#12) YellowFlash válasza Qlux (#10) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Próbáltam a Wau2-t. Alapjában véve rohadt kényelmes, és jól állítható. Viszont az ülőrész annyira rövid, hogy végül nem vettem meg. Nem vagyok nagy termet, de a combomnak kb a felét ha alátámasztotta. :(((

Sacc feleannyiért vettem végül széket, nagyon bevált. :C

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#13) Tyrel válasza djhalasz (#6) üzenetére


Tyrel
őstag

A Vertagear PL6000 bírja a súlyt ahogy kell, ők nem nádszálból hajtogatják mint a többi spórolós gyártó... Viszont a háttámla szerintem nem valami kényelmes, ha magas is vagy, nem csak súlyos. :( Ja meg nyilván jó drága ez is, bár pont közeleg a black friday...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#14) M107


M107
addikt

:R

Annyit nem ér....

Régen meg hokedlin Wolf3D-ztünk több órákat még is meg volt a filing és nem panaszkodtunk... :D

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15) nothingface


nothingface
tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#16) siposz válasza djhalasz (#6) üzenetére


siposz
aktív tag

Semennyit, én 110 kilósan is 150+ széket vettem. Ez ránézésre is inkább gyerekszék kb. 80 kilóig.

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Amúgy sem szeretem ezeket a "gamer" székeket, de azon a könyöklőn még így is megakadt a szemem.

(#18) Synthwave válasza Tetsuo (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát árban is vagy ötödannyi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Synthwave válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na ez se igaz.

Ezt maximum akkor kell majd mondani magadnak, mikor eltöltesz benne napi 8-12 órát 5-10 évig, aztán igazolni próbálod, hogy mennyi pénzt takarítottál meg a hátad, a derekad, a nyakad kárára - meg mi maradt a lábaid vérkeringéséből.

Egy valamire való szék sajna ~80-100-tól kezdődik (és ezzel nem azt mondom, hogy ez a Corsair az). Ha ülő munkát végzel, a szék a No.1. legfontosabb munkaeszközöd.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) sonye


sonye
senior tag

Ha már szék téma!

Help kollégák! eddig a 10-30 ezer körüli akárhol megvehető székeket vettem.
Én ezeket 88kilósan folyton kiülöm. A szivacs kb 2 év alatt összeesik és kb olyan mintha deszkán kéne ülni.
Valakinek van bevált széke, amiben a szivacs nem szottyad össze? Memóriahabos vagy valami? Ez a corsair szék is szép, de megint az ülőrésztől tartok.

(#21) siposz válasza sonye (#20) üzenetére


siposz
aktív tag

https://impala.hu/termekek/?products_id=11514

Nekem ilyen van otthon, még nem mutatja a kiülés jeleit.

A karfa műbőr bevonata a leggázabb 3 év után, kezd kikopni.

(#22) Myers válasza sonye (#20) üzenetére


Myers
senior tag

Vidd el egy kárpitoshoz. Rak bele új szivacsot, kár kidobni a széket.
Mondjuk lehet, hogy elkéri egy új szék árát. :DDD Nem tudom.

http://www.muszaj.hu/

(#23) sonye válasza siposz (#21) üzenetére


sonye
senior tag

Ennyiért már csak jó lehet. De mindig ott a para, nehogy kidobott pénz legyen.

Myers: Az tuti, hogy elkéri egy új szék árát...

(#24) Dvix


Dvix
senior tag

Ebből hogyan tisztítod ki a Doritos chipszet és Mountain Dew foltokat CoD-ozás után ? :DD

(#25) -FreaK- válasza nothingface (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

Megláttam a hírt, na mondom belinkelem a GN kifakadását róla. Elkéstem :D

Én is pont ugyan ezt mondom már egy ideje amúgy, 1-2éve akartam széket venni, elkezdtem utána nézni alaposabban és ugyan erre jutottam, egy matricázó cég csak mind, kb. az összes "gamer" széket ugyan az a cég gyárthatja. Ergonómiából megbukik szinte az összes.

Az irodai székek legtöbbjével az a baj viszont, hogy nagyon rövid az ülőlapjuk (amit már említett is valaki), és én pl. szeretek sokszor keresztbe tett lábakkal ülni, a legtöbb erre alkalmatlan.

Épp ezért még két év alatt sem találtam meg azt a széket amit szeretnék, igaz egy ideje már nem nézelődtem.

(#26) Tyrel válasza -FreaK- (#25) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen amúgy nevetséges hogy mennyire rossz székeket csinálnak, azt is drágán... Ezek a gamer székek is, az irodai/főnöki székek is, mindegyik tök sz*r. Sok túl kicsi is, nincs tartásuk, nem elég testreszabhatóak... ha találsz egyet ami még kb. kényelmesnek is tűnik, csak akkor az ha fekszel benne mint egy fotelben, de ha felülsz és előrenyúlnál (pl. billentyűzethez, ahogy egy számítógépasztalnál ülsz) akkor már nem... Tök béna mindegyik...

Ha véletlen találsz egyet ami normálisnak tűnik, azt meg valami olyan nagy márkakereskedés forgalmazza ami csak irodaházakat szolgál ki és egyrészt irtózatos árakkal dolgoznak, másrészt 1db-os megrendelésekkel nem foglalkoznak.
Normális számítógépasztal full kottára ugyan ez, mindegyik sz*r, amelyik meg véletlen mégse azt egyszeri halandó nem tudja se megfizetni se elérni.

Visszatérve a székekre, egyébként onnan nézve pláne rettenet bosszantó hogy ilyen rossz székekkel teszik tönkre az emberek gerincét, hogy mindeközben az autóipar már évtizedek óta tud normális üléseket gyártani. Simán csak fogni kéne egy jobb ülést bármilyen legalább középkategóriás autóból, rácsavarozni az aljára azt a tucat-irodai-gurulós-gázrugós cuccot és kész, ennyi, meg van a tökéletes termék közel 0 munkával...
De nem, csak ontják tovább a sz*rt... :W

Pl. eltöltök egy napot a gép előtt, a végére már nem tudom hogy üljek, fáj még a hajam is. De ha eltöltök egy napot vezetéssel a közel 10 éves C4 Picasso-ban ami újkorában sem volt felsőkategóriás, basszki semmi bajom, max. a térdem fáj mert magas vagyok és ott nem tudom kinyújtani...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#27) aginor válasza siposz (#21) üzenetére


aginor
addikt

Ez a szék pont egy ergonómiai katasztrófa, nem vennék ilyen kialakítású széket, nem tudsz rajta normálisan ülni.. :C Ez már egy fokkal jobb.

A székekkel sajnos méltatlanul keveset foglalkoznak az emberek, pláne a munkáltatók. Én inkább ezt iktatnám törvénybe, nem az ilyen védőitalos baromságokat. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#28) Tetsuo válasza Synthwave (#18) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Sajnos ez igaz, de ha megveszed, 20 évig van egy kartámasz-állítható széked, ami még csak nem is nyikorog. Vagy van egy "Pixelated Support"-os Embody szék ugyanettől a gyártótól, ami talán még kényelmesebb. Ezeket 24/7 használatra ajánlják.
A nagy konkurense pedig a Steelcase Leap, esetleg a Steelcase Gesture Ergonomic.
Ma irodaszéknek, stúdióba stb. ezek a legjobb modern székek, minden más mögöttük kullog.
A kézzel készült, egyedi székek más kategória, azok nem 24/7-re készülnek, de azok is baromi kényelmesek, ráadásul szépek is.

Számítógép előtti üléshez sok esetben valóban még egy hokedli vagy egy erősebb étkezőszék is jobb, mint egy olcsó "gamer" vagy irodai szék, rossz ergonómiával.

[ Szerkesztve ]

(#29) apatyas válasza Tyrel (#26) üzenetére


apatyas
Korrektor

Azért a vezetőüléssel összehasonlítani kétesélyes, ott ugyanis közben aktívan használod a lábad is, nem gémberedik el, illetve a tested többi része is aktívabban mozog közben, mint a gépet bambulva fixen előremeredve. Feltéve, hogy nem automata váltós verdáról van szó. Ha utasként is kibírsz ennyit a kocsiban, akkor nem szóltam. De egyébként valószínűleg tényleg jobbak, ha más nem azért, mert a töréstesztek-utassérülések megelőzése miatt jobban idomul a testhez.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#30) donki válasza aginor (#27) üzenetére


donki
aktív tag

Ne felejtsük el, hogy huzamosabb ideig tartó ülőmunka esetén a szék optimális beállítása nagyjából fix, és ehhez a beállításhoz kell hozzáállítani az asztal pozícióját. Tehát a jó székhez nem árt venni egy jó elektromos asztalt is.

(#31) dementor


dementor
senior tag

Kicsit féltem az árától, de annyira nem is ördögtől való.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#32) Dr. Akula válasza Synthwave (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Valamit félreértettél, nem azt mondtam hogy nem kell a jó szék, mert nagyon is kell. Csak azt hogy ez így kép alapján nem az. Valószínűleg a dizájn meg a márkanév az amire el merik kérni a luxus felárat, nem a tartósságra. Én meg inkább olyat vennék ami nem valami xy jutúber/gémer/akárki által fémjelzett, viszont cserébe 10 év múlva se hullik atomjaira alattam, nem foszlik le a textília és tartósan is lehet benne ülni. A "minél olcsóbb annál jobb" is a minőséget nélkülöző dizájnra vonatkozott. Ha már szar, legalább olcsó legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) aginor válasza donki (#30) üzenetére


aginor
addikt

Meg a monitort is. :) Mondjuk szerintem nem kell elektromos asztal, azt már fölöslegesnek tartom, pláne, hogy egyes esetekben az analóg jobb.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#34) Synthwave válasza aginor (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg egy első osztályú billentyűzetet és egeret (+padot) / trackballt / digitális táblát is. Mindent, ami periféria.


Asztalból nem kell tíz/százezreket költeni elektromosra. Az állítható magasságú asztallap nem követeli meg a motor jelenlétét.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Ed_007 válasza Tetsuo (#4) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Köszönöm, ez az Aero már majdnem olyan, mint amilyet elképzeltem: hálós ülés és háttámla stb. :R

(#36) Ed_007 válasza aginor (#33) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Azért vannak előnyei. :DD

(#37) sanyek2


sanyek2
senior tag

Gyerekek!
Az összes szék ami így néz ki, egy és ugyan az:
Vas cső és vasalat összeheggesztve, olcsó csőszigetelő szivaccsal burkolva, ülőrész formába öntött habszivacs (szinténa legolcsóbb) és csak a huzaton változtatgatnak.
Szövet-műbőr-logo-szín stb...
Illetve a kerekek és a lábazat. Gyakorlatilag az összes ugyan az!
Nekem eddg 3 külömböző volt. Az ólcsó noname-től a kipróbáltam a márkásig a 3 fő árkategóriát. EGY ÉS UGYAN AZ AZ ÖSSZES
Jelenleg is egy ilyet használok, és megint cserés lesz. Szóval meg lehet venni a legolcsóbbat, úgyis mire a huzat tönkremegy, dobhatod ki a széket is mert a váz nem bírja.
Leggyengébb pontja a karfa rögzítési pontja. Ha az a heggesztés elenged ami a kereszttartó vasalatot illeszti egy vékony csőhöz, akkor kuka a szék. Márpedig ha az ember felkel a székből, vagy a karfát használja, vagy az ülő felület szélét. Mindkettő pont az említett heggesztésre gyakorol nyomást.
Ja és a rögzítőcsavarok szándékosan silány minőségűek, hogy a menet megszakadjon.
Összeszerelésnél érdemes saját csavarokat használni.

(#38) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Gamer széket szeretnék venni de a keret az max 40.000-75000ig. Igazából több félét is néztem és márkába is és nem igazán tudok dönteni, hogy melyik éri meg jobban. Amiket néztem márkába az a Warrior, Diablochair, Irish, Raidmax. Melyik lenne a legjobb választás kényelem szempontjából? Olyat szeretnék venni amit nem 2-3 évre veszek de ez sok mindentől függ gondolom meg első gamer székem lenne. Várok pozitív és negatív véleményeket.

[ Szerkesztve ]

Csé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.