Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Mar csak azt kene elerni, hogy minden pc tudjon thunderboltot.

(#2) Tigerclaw válasza lenox (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az asztali PC még hagyján, mert ott utólag bővíthetsz TB kártyával, de a legjobban talán a notebookokhoz lett volna ez ideális...azoknál meg tényleg nem jellemző a TB port. Nem beszélve arról, hogy a kompatibilitási lista alapján megint egy messze nem kiforrott és univerzális megoldásról van szó.

Kitaláltak valamit és azóta sem sikerült rendesen megoldaniuk. Ez is csak egy a piac nagyon kicsi szegmensének lehet megoldás, de pont a kompatibilitás hiánya miatt talán annak sem érdemes beruházni egy ilyenre, akinek ez most megoldás lenne. Ha legközelebb cserél gépet, notit, vagy videokártyát jó eséllyel máris teheti ezt fel a polcra, mert haszontalanná válik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) TBMC válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


TBMC
addikt

szerintem a macbook user réteget próbálták célozni.

markbellus.hu 

(#4) [CsuCsu] válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az Apple koszoni jol van a Thunderbolt-tal.

(#5) Tigerclaw válasza [CsuCsu] (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tudom, én is TB portról használom a monitorom DP - HDMI adapterrel, viszont a Mac OS nem éppen gamer platform. Lehet hogy technikailag nem megoldható, de jobb lenne ha USB 3.0 - 3.1 portról is működne, mert az sokkal elterjedtebb.

Amúgy semmi mást nem használok TB-ről, mert egyszerűen méregdrága volt rá minden. Ugyanaz a külső HDD a Seagate-nél és a WD-nél is majd kétszer annyiba került mint az USB 3-as változat...mikor még követtem a TB -s híreket. Ezt nem is igazán értettem, mert miért került valami több száz dollárral többe azért mert kellett bele még plusz 10-15 dollárért chipet venni az Inteltől. Érdekelne, hogy volt-e alapja a dupla árnak, vagy csak a TB-s dolgokat is úgy árazták, mint minden iThing tartozékot...arra számítva, hogy úgyis megveszi a rajongói tábor. Lehet hogy az Intel jobban járt volna a TB-t tekintve, ha nem közösködik az Apple-vel kezdetben. Most rajta lehetne minden alaplapon ez az interface is pár dolláros felárért.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) [CsuCsu] válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Bocsanat, de hogy jon ide a gamer platform? A cikkbeli eszkoz professzionalis grafikus felhasznalasra keszult, a Mac-es kreativ cuccokat pedig tortenetesen Radeon Pro-ra optimalizaljak. Szerintem egyertelmu a celpiac.

(#7) Tigerclaw válasza [CsuCsu] (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ennek a piaca eléggé megfoghatatlan szerintem. Komolyabb professzionális felhasználásra mindenki megveszi az ahhoz illő vasat és nem próbál fából vaskarikát gyártani. Eleve az igényeihez választ egy megoldást. Nagyon kicsi piac lehet az ahol pl. egy macbookból / iMac-ből és egy ilyenből próbálnak összetákolni egy munkaállomásnyi teljesítményt.

Az eredeti ötletnek, vagyis a gamer célú felhasználásnak sokkal több alapja van, hiszen a home szegmens láthatóan nagy iramban áll át ultra-portable megoldásokra, amiket egy ilyen jól kiegészítene, ha nem TB lenne az alapja.

Azt is lehet látni, hogy mekkora kudarc lett az egész TB, mivel csak arra alapozták a markentingjét, hogy minden mac használó egy idióta pénzeszsák, akinek bármit el lehet adni bármennyiért. Mára kiderült az Intel és a perifériagyártók számára is, hogy ez nem működik.

Ezt kellene megvalósítani USB alapon vagy olcsón belenyomni minden desktop és mobil alaplapba a TB támogatást ASAP.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) TBMC válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


TBMC
addikt

nem teljesen értek egyet.

nem egy kollégám van aki imádja a 13" rmbprot, bőven elég neki a benne lévő kakaó. (és sajnos dgpuval még mindig nem kérhető, + a proci tcpje is kevés) általában.

DE
vannak olyan alkalmak amikor nagyon elkellne nekik az external GPU, akár irodában, akár otthon.
ilyen esetekben pl ez tökéletes megoldás lehet.

a 15" CTOkban mág egész combos gpu van, de bőven lehet még fokozni persze. ilyenkor is jól jöhet, vagy az alap 21 imacekhez, de még az alap 27esekhez is.

a gamer rész is szóba jöhet, bár kevesen játszanak macen. sőt, egy ilyen árából bőven kijön egy xbox/ps.

markbellus.hu 

(#9) [CsuCsu] válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nincs itt semmilyen fabol vaskarika. Ez olyan mintha azt mondanad, hogy utanfuto helyett vegyek kamiont, mert neha szallitok nagyobb dolgokat.

Sokan nem akarjak asztali gephez kotni magukat. A Macbook Pro nagyon jo bizonyos professzionalis felhasznalasokra, es egy ilyen dGPU jol jon jo grafikus alkalmazasokhoz. A munkaallomas definicioja pedig nem tudom mit jelent nalad. A munkatol fugg, hogy mi kell neki. Grafikus munkara egy MBP es egy ilyen eszkoz kielegito. Nem no a munka komolysaga a szukseges teljesitmennyel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.