Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Az Optane az alacsony QD IOPS-eknél brillíroz, itt lehet tudni, hogy mi a helyzet?
Normál esetben az írások IOPS-e szokott nagyobb lenni, mert becache-seli a meghajtó és visszamondja, hogy végrehajtva, itt miért nem így van?

[ Szerkesztve ]

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

"A legérdekesebb pont az ár lesz"

Ha ez azt jelenti, hogy sokkal olcsóbb lesz a várhatónál, akkor viszont nem csak a vállalatok fogják venni. Pont mint anno a szerver HDD-k esetében; rengetegen vettek ilyeneket otthonra, ahogy lement az áruk.

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez WS-be mennyire jó termék?

(#4) Dare2Live válasza Fred23 (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Persze ha 960pro arban adnak engem is erdekelne mert mert ne....

De amugy milyen olyan otthoni terulet van ahol eszre lehet venni a sebesseg difit?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Robert07


Robert07
aktív tag

Erdekes megvalositas. Az Optane-on viszont nincs dram cache, es ennek ellenere is gyorsabb, mint ez a megoldas. Ettol fuggetlenul kivancsi vagyok a tesztekre, es esetleg egy osszehasonlitasra.

(#6) Komplikato válasza Robert07 (#5) üzenetére


Komplikato
veterán

De ezért kell hozzá direkt támogató alaplap is, nem? Ehhez meg nem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) Dare2Live válasza Komplikato (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Bedugod PCIE4be azt kész.

Nem lehet, hogy te a 16GBs Optane "gyorsítókra gondolsz? Annak tényleg kell támogatás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Cs1csó válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szoftveres mérésnél észre lehet venni :D

(#9) Fred23 válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem semmi, de ha "olcsó", akkor azért jó lehet a tudat. :DDD

OFF:

:D

(#10) Dare2Live válasza Fred23 (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jah értem. btw van csaj akinek megmutattad és gerjedt rá? :P

Amúgy ha vkinek ilyen fétise van akkor optane. Bár szintetikusban Z-Nand ott lesz vele, más meg ugyse fontos nem?

szerk: Ha 840PROm tönkremegy vzseg én is vmi NVMes istenharagját veszek. :) A probléma vele annyi, hogy a 10éves 80GBs agyonnyúzott Intel X25M még mindig hibátlan. Csak fittizésre meg azért drága.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) tecsu válasza Dare2Live (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem minden felhasználási területen észre lehet venni a sebességbeli különbséget. A kérdés inkább az, hogy x másodperccel gyorsabb adatelérés vagy programindulás-lerövidülés lényeges-e egy otthoni környzetben? A válasz: általában nem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) #16939776 válasza Robert07 (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy lépcsőt az adatmozgatásban - Ramba ír-olvas - meg lehet takarítani a usernek, úgy hogy közben nem ingadozik a meghajtó teljesítménye, ez a truváj az optane-ban.

Szerintem az esetek 90%-ban rövid távon (1-2 perc) nem lesz említésre méltó különbség, viszont mikorra elfogy a fedélzeti ram, vagy apró file-ok-at írni-olvas talán nagyobb mértékben meglassul.

(#13) mikej95


mikej95
aktív tag

DRAM cahce, SLC cahce van ebbe minden. Nekem meg egy olyan érzésem van, hogy az Optane közeli teljesítményt maximum peak szinten képes hozni, utána jön a throttling. Persze ez nem otthon fog kibukni.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#14) kopi72


kopi72
aktív tag

Az aramszunettel hogy all ez a sok cache?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#15) mikej95 válasza kopi72 (#14) üzenetére


mikej95
aktív tag

Földbe áll.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#16) Dare2Live válasza kopi72 (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lehet csak read. Az magyarázná a magas read, meg a gyenge writeot is.

Fogalmam sincs kiderül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) Cs1csó válasza kopi72 (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ami memória az volatilis (ha jó tudom így írják) azaz csak feszültség alatt tartva maradnak meg az adatok, tehát az áram elmegy akkor az adatok elszállnak.
Nem tudom milyen géped van (hány Watt-ot fogyaszt maxon) de ha valami kisebb fogyasztású akkor egy ilyen 11 ezer forintért már kapható szünetmentes áramforrással: CyberPower BU600E 600VA
A pillanatnyi áramszüneteket simán átvészeled, tehát ha gép előtt ülsz és elmegy majd visszajön mondjuk 1 percen belül az áram a géped akkor sem száll el. Ez a létező legolcsóbb a piacon ennél csak drágábbak vannak, azok már nagyobb áthidalási időt (tovább bírja a géped akkuról) biztosítanak és akár USB-n keresztül szoftveres leállításra is képesek tartósabb áramszünet esetén, és ha épp nem vagy a gépnél, hogy te magad manuálisan leállítsd.

(#18) kopi72 válasza Cs1csó (#17) üzenetére


kopi72
aktív tag

Sok aramot fogyaszt egy szunetmentes, es bug, zajos, volt mar, egy komolyabb sinuszos, de nem tudtam elviselni este :-) (Minden ledet leragasztok ami vilagit este, szal lehet en vagyok haklis a zajokra es fenyszennyezesre csak.) Szerencsere foldkabeles vagyok es nagyon ritkan megy el az aram.

Amugy utana olvastam, valami csendes uzemmodja is van, nem rossz ar ertekben!

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#19) Cs1csó válasza kopi72 (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy minőségibb darab nem búg max ha tényleg közel hajolsz hozzá akkor hallható valami, érdemes földre asztal mellé alá tenni ott kevés vizet zavar. "Falun" vagyok - papíron város na de hagyjuk - itt elkél, bár már vagy 1 hónapja nem volt áramszünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.