Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73) waveson


waveson
tag

Relatíve sok tapasztalatom van merevlemezekkel.
Egy kollega írta már fentebb, hogy sokan szidják a vinyókat, hogy így sz*r úgy sz*r, de sosem foglalkoznak a részletekkel, amik valójában a vinyók halálát okozzák egyenként, vagy egymás hatását erősítve...:D
Ilyenek például:
- noname, rossz, vacak táp
- gagyi ház, rezeg benne a merevlemez, mert az 500 grammos ház nem képes lecsillapítani a 700grammos hdd rezgését...
- gagyi ház@2, gagyala ventikkel, forróság van odabenn, rossz légáramlás...
- ja, fejlbelőttek cs-ben, rúgjuk fel a gépet...vagy nem odafigyelésből néha kap egy jó nagyot kézzel-lábbal a gép...
- beszerelés előtt jól odaverik sokan a vinyót bénázásból, nem odafiygelésből, rosszul szállítják, a bolt is hibázhat természetesen..
- szeretnek a gép mellé sokan nagy hangfalat, nagy mágnesesség, basszus. Ezt is imádják a hddk.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezeket mind gyűlölik a merevlemezek, ahogy egy autó sem szereti hogyha 80-al mennek át vele a fekvőrendőrön.

Statisztikák: cég ahol dolgozok többségiben Seagate vinyókat használ, DELL vagy HP gépek vannak akik gondolom a legolcsóbb hdd-t rakják a gépbe, az általában az ST. Hát, kb sose hullanak el,pedig több ezer van. Normális DELL táp, dell ház, stabil helye van a gépeknek (asztalon, nem lábnál....).
Én személyem szerint kb 100 hdd-t használok (szerverek, nagy adatok tárolása, feldolgozása), a legtöbb Seagate (4TB-s és 3TB-s, 2 TB-s is), Hitachi, rengeteg WD és Samsung. Más nemigen van.
Egy darab samsung volt hibás (kb 60ból), nem ment sokat.
Ezen kívül egy darab WD WD2002FYPS 2TB, bad sectoros, problémázott RAID 0 tömbben de "amúgy megy".
Jó minőségű tápok, házak, gépek, alaplapok vannak, nem hülyegyerek userek és lásd, nem hullanak a vinyók.
ST3000DM001-1CH166 Seagateből rengeteg van a gépeinkben, 2-4-6db gépenként, ezzel "jött" a DELL gépek sora. RAID0/RAID1-ben csücsülnek, és köszönik jól vannak (kb 30 darab, egy sem hullot el vagy lenne szektorhibás több száz TB írás/olvasás után sem).
Processzor, alaplap, táp, vga sem ment tönkre, ventillátor 1-2 (VGA-n illetve egy ~15éves gép tápja), egy darab DDR3 4GB-s adta be a kulcsot.
Ezek a statisztikák, ezekből én azt vontam le amit fentebb írtam, vinyókra vinyázni kell, jó táppal jó házzal jó magatartással "kezelni-táplálni" őket.
Otthon 2000napot üzemelő samsung és WD vinyóim vannak és hibátlanok, Chieftec tápom van ~12ezer forintos masszív Codegen (na igen ez nem egy nagy márka, de jó ház nagyon!!) házzal.
Remélem segítettem kicsit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.