Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #72042496


#72042496
törölt tag

A nagy gépben számomra 1,5 TB tárhely is elég, így ezt tavaly óta két SSD-vel oldom meg. Az online áruházaknak, streaming és felhőszolgáltatóknak hála lassan már 1 TB is elég lenne, így idővel jöhet az NVMe is. A másik, otthoni gépben is csak SSD van, de abba bőven elég volt egy 500 GB-os. A legfontosabb adatok mindkét gépen megvannak.

Nekem márkától függetlenül elegem volt a belső HDD-kből. A legjobb döntés volt végre megszabadulni tőlük, és ha úgy nézzük, egy felsőkategóriás VGA árából elrendeztem az egészet.

A biztonsági másolatoknak azért van egy 1 TB-os külső Samsung HDD-m is. Korábban jól megjártam a Samsung HDD-kkel, de ez szerencsére évek óta 100%-os állapotú. Remélem, így is marad. :)

(#52) tilla311 válasza Csóró™ (#49) üzenetére


tilla311
tag

Igen, sajnos rengeteg márkás PC-be kerültek hasonlóan megbízható Seagate egységek. Én több tucat - egyébként különböző helyen működő - Dell PC-ben cseréltem kattogós Seagate-eket. Samsungból meg még nem is láttam soha működő darabot. :-) Amik a kezemben voltak anno, mind azért jöttek, hogy adatot mentsek a még éppen valahogy elinduló egységekről.

(#53) johnywalker


johnywalker
őstag

Érdekes, azért hogy mindenki azokról a Hdd-ről mond véleményt amivel napi tapasztalatban van.Ez persze természetes, de az hogy itt indusztrial felhasználású és célú vincseszterekről és meghibásodási arányokról van szó.

(#54) Bici válasza johnywalker (#53) üzenetére


Bici
félisten

Nem egészen.
Nézd meg az eredeti cikket, ott ki van fejtve, hogy pontosan milyen típusokat használnak. Seagate-ből a legolcsóbbat használják (sima asztali gépbe való winyók, abból is a legalsó kategória, aminél a gyártó leírja, hogy nem is 24/7 üzemre való), WD-ből eggyel drágábbat (Red, ami legalább már 24/7-re van tervezve), a másik két cégtől használnak vegyesen Desktop és Enterprise winyókat is - ami magyarázza a jobb szereplésüket.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55) rdt89


rdt89
addikt

Volt 3 Hitachim, melyek 3 éven belül kifeküdtek (120-as 2.5", 160-as 2.5", 500-as 3.5"-os) és van 5 WD-m, melyek közül a legfiatalabb 5 éves, a legöregebb 16 és még mindegyik 100%-os, így személyes tapasztalat alapján nálam csak WD jöhet szóba.

(#56) Viktor81 válasza johnywalker (#53) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Szerintem meg nem. Ezek nagyrésze átlagos, bárki által elérhető HDD. Mint említettem, a cikkben nagyon rosszul szereplő Seagate nekem is van itthon. Az persze igaz, hogy a körülmények messze nem ugyanazok.

V.

(#57) johnywalker válasza Viktor81 (#56) üzenetére


johnywalker
őstag

Oké, oké!! Nem is teljesen szerver kategóriára gondoltam az industrial-nál.De csak egy példa:a WD Red (Non-pro!) is Nas-okba ajanlott sorozat...S home felhasználás mellett még nem is tapasztaltam rá panaszt...

(#58) t72killer válasza tilla311 (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Labor ilyen tesztet (=futtass 100e db winyót reprodukálható körülmények között, fix populációval 10évig) nem fog csinálni +mire megbízható eredmények jönnek ki (2-3év minimum), addigra legalábbis új batchet gyárt a gyáró, ergo a boltok polcain lévő példányokra nem fog állni az eredmény.

Marad a "nagyjából" - amire a bb adatok tökéletesek - plusz az, hogy az ember törekedjen 5éves garijú adattárolókat venni, amiben legalább a saját gyártója megbízik.

#55: én azért akkor se hajolnék félre, ha vki felém dobna egy 8TB-os héliumos HGST csodát;):))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59) tilla311


tilla311
tag

Hát megint nem értem, hogy miről van szó. Ma a magyar piacon legolcsóbban megvehető winchester (terabájtos tányérral) a Toshiba DT01ACA100 (és a nagyobbak). Gondolom, máshol is ezek elég olcsók. Amíg volt a Hitachi a saját neve alatt, addig meg az volt a legolcsóbb. Ez egy totál desktop winchester, és a HGST licence. Ennek én anno letöltöttem az összes gyári doksiját pdf-ban, és a totál alap legolcsóbb desktop HDD-k (Deskstar) is 24/7-re vannak jegyezve. Akkor meg mért kéne mindenféle pro, meg enterprise példányokat venni, ha alapból olyan alacsony a meghibásodási rátájuk a 24/7-es használat mellett, hogy sokkal olcsóbb azt az egy-két rosszat egy másik ugyanolyan olcsóra cserélni.

Valószínűleg ezért használják a nagy tételt alkalmazó felhasználók is így, mert így éri meg a legjobban.

(#60) johnywalker


johnywalker
őstag

Biztosan elfogadhatóak ezek a statisztikák, de MO elég kis piac ezen gyártók számára.Nem is biztos hogy számottevően szereplünk ezekben...

(#61) tilla311 válasza t72killer (#58) üzenetére


tilla311
tag

Igen, egyetértek.
És ezért írtam, hogy szerintem is helytállóak ezek az adatok még más felhasználói körülmények között is.

Kiemelnék viszont újra két dolgot abból, amit írtam, én mindezt a darabszámot 2, azaz kettő generáció meghajtóiból használom, a Hitachi 7K1000.C és a 7K1000.D.
A ma vásárolható Toshiba DT01ACA100 pedig ugyanez az utóbbi, tehát az 5 éves technológia. Ezért is írtam oda, hogy ezek 2011-esek. Szóval azért ezek nem cserélődtek a boltok polcain 2-3 évente. És úgy tűnik, hogy ami most is jól működik, azt nem dobják ki.

Igen, tény, hogy a garancia ugyanezekre közben 3 évről 2-re csökkent. De azért nem mentek tönkre. :-)

Ami 2 db tönkrement nekem eddig, azok kb. 2009-es, 2010-es 7K1000.C-k (HDS721010CLA332), az egyik szerverben, a másik munkaállomásban, mindkettő RAID1-ben egy másik ugyanolyannal, és mindketten több mint 5 évesek, és ezek még 500 GB-os tányérokkal voltak, nem AF, az elavult technológia. A 2011 után megjelent új Hitachi-Toshiba példányokból még nem volt rossz. De hát nekem csak ez a 100-120 db van.

[ Szerkesztve ]

(#62) lionhearted válasza tilla311 (#61) üzenetére


lionhearted
őstag

Az 1TB-os modelleket az összes gyártó akkor frissítette, amikor az 1TB-os lemez bejött... azóta hova fejlesszék? Legyen 1.3TB-os HDD belőle?
Nem von le semmit sem az érdemeiből (illetve a HGST érdemeiből elsősorban), csak mellékesként gondoltam beírom.

Tegnap még működött...

(#63) athomi


athomi
veterán

Nálam a WD-k 4 éves ciklusokban tönkrementek.

WD Caviar 2500JS 250 GB:
2006 év eleji vásárlás, 2010 év elején bedöglött.

WD5000AAKS 500GB:
2010 év eleji vásárlás, 2014 év elején nekiállt döglődni.

2014 év elején Toshibára (DT01ACA100 1TB) váltottam, meglátjuk hogy alakul 2018 év eleje. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) winhate válasza sefan67 (#32) üzenetére


winhate
őstag

Mondasz valamit. :K

Már semmi sem szent ebben a világban. :W
Csak azok az undorító gusztustalan színes papírdarabok ....

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#65) icp1970


icp1970
senior tag

Évek óta csak Hitachi -t veszek és ajánlok kollégáimnak.Nem is nagyon volt velük baj.

(#66) Lipton


Lipton
őstag

Ami nagyon rossz széria az általában gyorsan ki is derül.
Pár évente jönnek az új modellek ki, ahogy valaki fentebb írta, mire valódban kiderül(het) egy modell minősége már nem tudsz venni és vélhetően elavul (túl kicsi, stb.).
Rendes, valóban összehasonlítható adatok nem állnak rendelkezésre így egy ilyen nagyon félrevezető lehet.
Nálam is vannak sokat működő HDD-k:
Samu HD154UI 48.885 óra
Samu HD154UI 49.199 óra
WD 30EFRX 26.492 óra
WD 10EADS 44.478 óra
Ez alapján samsungot kell venni (ami már nincs is).

(#67) tilla311 válasza lionhearted (#62) üzenetére


tilla311
tag

Ezt én válaszul írtam a Kolléga bejegyzésére mi szerint ezek 2-3 évente kicserélődnek a boltok polcain, hogy ezek bizony nem cserélődtek 5 éve, és most is ezt kapni. Én nem akarom, hogy cserélődjenek, nekem jó.

(#68) t72killer válasza tilla311 (#67) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól, h uaz a neve, még lehet újabb stepping.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69) zsola32


zsola32
őstag

nekem egy 2 TB-os WD Green ment tropára, gari pont lejárt, ment összesen 28 napot

váltottam a RED szériára....

(#70) ttt1


ttt1
őstag

WD raptor (bár ez lehet nem otthoni felhasználásra szánt hdd) a mai napig szépen teszi a dolgát. 1 WD 500-asom halt meg de több maxtor és seagate is megdöglött..
WD 1 TB 31200 óra Wd Raptor 27670 óra.

[ Szerkesztve ]

(#71) nubreed válasza djculture (#2) üzenetére


nubreed
veterán

A Black még jó?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72) SutPet


SutPet
aktív tag

Nekem volt seagate és wd is ami megadta magát. jó régi 1TB-s WD idén vonult nyugdíjba, 2009 óta ment 24/7-ben. van egy ~3 éves green 2TB-s az már most mintha csörögne csattogna... a nemrég vásárolt újjabb wd green meg még nem sokat üzemelt... :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#73) waveson


waveson
tag

Relatíve sok tapasztalatom van merevlemezekkel.
Egy kollega írta már fentebb, hogy sokan szidják a vinyókat, hogy így sz*r úgy sz*r, de sosem foglalkoznak a részletekkel, amik valójában a vinyók halálát okozzák egyenként, vagy egymás hatását erősítve...:D
Ilyenek például:
- noname, rossz, vacak táp
- gagyi ház, rezeg benne a merevlemez, mert az 500 grammos ház nem képes lecsillapítani a 700grammos hdd rezgését...
- gagyi ház@2, gagyala ventikkel, forróság van odabenn, rossz légáramlás...
- ja, fejlbelőttek cs-ben, rúgjuk fel a gépet...vagy nem odafigyelésből néha kap egy jó nagyot kézzel-lábbal a gép...
- beszerelés előtt jól odaverik sokan a vinyót bénázásból, nem odafiygelésből, rosszul szállítják, a bolt is hibázhat természetesen..
- szeretnek a gép mellé sokan nagy hangfalat, nagy mágnesesség, basszus. Ezt is imádják a hddk.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezeket mind gyűlölik a merevlemezek, ahogy egy autó sem szereti hogyha 80-al mennek át vele a fekvőrendőrön.

Statisztikák: cég ahol dolgozok többségiben Seagate vinyókat használ, DELL vagy HP gépek vannak akik gondolom a legolcsóbb hdd-t rakják a gépbe, az általában az ST. Hát, kb sose hullanak el,pedig több ezer van. Normális DELL táp, dell ház, stabil helye van a gépeknek (asztalon, nem lábnál....).
Én személyem szerint kb 100 hdd-t használok (szerverek, nagy adatok tárolása, feldolgozása), a legtöbb Seagate (4TB-s és 3TB-s, 2 TB-s is), Hitachi, rengeteg WD és Samsung. Más nemigen van.
Egy darab samsung volt hibás (kb 60ból), nem ment sokat.
Ezen kívül egy darab WD WD2002FYPS 2TB, bad sectoros, problémázott RAID 0 tömbben de "amúgy megy".
Jó minőségű tápok, házak, gépek, alaplapok vannak, nem hülyegyerek userek és lásd, nem hullanak a vinyók.
ST3000DM001-1CH166 Seagateből rengeteg van a gépeinkben, 2-4-6db gépenként, ezzel "jött" a DELL gépek sora. RAID0/RAID1-ben csücsülnek, és köszönik jól vannak (kb 30 darab, egy sem hullot el vagy lenne szektorhibás több száz TB írás/olvasás után sem).
Processzor, alaplap, táp, vga sem ment tönkre, ventillátor 1-2 (VGA-n illetve egy ~15éves gép tápja), egy darab DDR3 4GB-s adta be a kulcsot.
Ezek a statisztikák, ezekből én azt vontam le amit fentebb írtam, vinyókra vinyázni kell, jó táppal jó házzal jó magatartással "kezelni-táplálni" őket.
Otthon 2000napot üzemelő samsung és WD vinyóim vannak és hibátlanok, Chieftec tápom van ~12ezer forintos masszív Codegen (na igen ez nem egy nagy márka, de jó ház nagyon!!) házzal.
Remélem segítettem kicsit.

(#74) athomi válasza waveson (#73) üzenetére


athomi
veterán

Akkor nálad csak azok a vinyók hibásodtak meg, amiket közvetve rugdostál, gyenge házba tetted, stb.?

[ Szerkesztve ]

(#75) Bici válasza athomi (#74) üzenetére


Bici
félisten

Nekem kb. 20 winyóm volt, és egy gyári hibás 320-as WD Black laptop winyót leszámítva soha nem romlott el egy sem. Mai napig mennek valami ismerősnél 0 bad sectorral.
Van több 2TB-os Seagate-em, amik szintén évek óta hibátlanok. Simán csak arra kell figyelni, hogy ne menjenek 45fok főlé, de én inkább 42-43 fok alatt igyekszem tartani őket -nem ventillátorral, inkább jó házzal, ahol nincs mellette VGA, vagy egyéb forró cucc.
A WD winyóknál pedig a táp stabilitása a fontos, mert a megszakadó tápellátástól szeretnek elhalni.
Az ilyen szivatást a Seagate jobban bírja, a WD pedig a meleget bírja jobban.
Legalábbis az eddigi és ismerőseim tapasztalata alapján.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#76) alef válasza Viktor81 (#28) üzenetére


alef
csendes tag

Kicsit off-topic, de megakadt a szemem egy félmondatodon: "naponta több felesleges ki- bekapcsolás (sleep mód rossz használata ez a Green esetén ugye gyári feature volt, de orvosolható, amit szintén kevesen alkalmaztak)". Nálam Green az egyik vinyó kb. 6 éve, és bár az 100%, de a sleep móddal a jelzett baj van :(( , és a Green mellé vásárolt többi vinyóm elkezdett lehalni (Red 2TB 2 év után, külső Hitachi hasonlóképp). Le tudnád írni, hogy hogyan orvosolható a Green-ek "gyári" baja a sleep móddal? Link is jó persze, de én sokat kerestem már a megoldást a neten, és nem találtam. :F

(#77) athomi válasza Bici (#75) üzenetére


athomi
veterán

Nekem az említett két meghibásodott vinyóm normális anyaghasználatú, jól szellőző házakban voltak, FSP táp volt mindkettő alatt, és egyiket sem rugdostam. Mégis tönkrementek. Az előttük lévő 80-as Seagate bezzeg egy olyan házban volt, amit kisujjal lehetett emelgetni, mégse ment tönkre. Mondjuk ezzel nyilván nem azt akartam mondani, hogy jót tesz nekik a rezonancia vagy a magas hő, nyilván ezek meghatározóak lehetnek az élettartalmukra, csak megjegyeztem.

Ilyen ez a popszakma. :)

szerk.: az első WD egy ideig (~1 év) tényleg gagyi házban ment

[ Szerkesztve ]

(#78) Viktor81 válasza alef (#76) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Pl.

Üdv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#79) junior11 válasza waveson (#73) üzenetére


junior11
veterán

szeretnek a gép mellé sokan nagy hangfalat, nagy mágnesesség, basszus. Ezt is imádják a hddk.

Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, már hallottam róla, hogy a mágnesesség sem tesz jót a HDD-nek. Nos nálam az asztalon van 2db külső merevlemez WD My Book, mellette kb. 10 cm-re egy Panasonic micro hifi rendszer. Ez árthat a lemezeknek? Eddig ha jól rémlik egyszerre nem működtek, vagyis mikor a hifi zenélt, a HDD-k nem voltak üzemben és fordítva sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#80) haxiboy


haxiboy
veterán

Én személy szerint WD fan vagyok, legalábbis HDD téren. Régebben szinte minden gyártóval volt problémám, a WD-vel csak és kizárólag a Green széria, ott is egy állandóan össze-vissza cipelt külső házas green halt meg.
Nekem a 2 SSD mellett egy 500-as green üzemel már lassan 3-4 éve, lekopogom, semmi probléma nincs vele. Igaz talán 1-vagy 2 hibás szektor van rajt, de ez már az első pillanattól.

Persze a green szériát már én sem venném...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#81) Memora


Memora
senior tag

"a 3-4 TB-osok[...] a fajlagos költség ($/TB) alapján is ez éri meg a legjobban jelen állás szerint."

Én is pont ezért veszek 3TB-s vinyókat :DDD
Amúgy nekem is WD-k vannak (3TB purple), 6db, szerencsére mind 100% (bár csak egy megy folyamatosan a gépben)

Fancy quote placeholder

(#82) t72killer válasza waveson (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem eddigi digitális pályafutásom (sacc/kb 20 winyó) alatt 2db-ban sikerült kárt okozni: egyet egy vacak kínai usb->IDE adapterrel nyírtam ki, a másik, usb3-as mobilwinyót pedig egy öreg netbook usb 2-je segítette egy bad sectorhoz (utóbbi még él, óvatosan használgatom). Ergo a saját eseteim user error voltak.

Ettől függetlenül a pótolhatatlan adatok backupolva vannak, innentől kezdve a winyó várható élettartama nettó (és nem extrém nagyságrendű) pénzügyi, és nem időgép-kérdés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#83) alef válasza Viktor81 (#78) üzenetére


alef
csendes tag

ÁÁÁ, köszönöm. Az én Green-em (WD5000AAVS) ugyan nem szerepel a cikkbeli felsorolásban, de a parkolások száma a Sentinel szerint 444907 db (6 év alatt). Ezek után csoda, hogy még él a vinyó... (Mellesleg a másik win-em, egy Red - WD20EFRX - is 73 ezernél jár 2 év alatt...) Úgyhogy egy mentés után mindjárt át is állítom mindkét win-en a parkolási időt. Hátha így megjavul az alvó módja is (most ugyanis alvó módba kapcsolásnál kattan egyet, majd azonnal visszakapcsol, újraindul minden vinyó ... a villanyszámla is az egekben...) :(((

(#84) Goldberg03 válasza nubreed (#71) üzenetére


Goldberg03
tag

Nekem 1TB-os black van és nagyon jól bírja.

(#85) Pttypang válasza sefan67 (#32) üzenetére


Pttypang
veterán

Elolvastad a cikket?

Everybody lies.

(#86) waveson válasza junior11 (#79) üzenetére


waveson
tag

Nem is a mágnesesség tett bennük kárt, biztosan annak sem örül túlzottan de szerintem erre van benne valami védelem talán. Nem tudom.
De hogy remeg az asztal, mert üt akkorát a hangszóró amekkorától a merevlemez biztosan károsodik.
Ne kis hangfalat képzeljetek el, hanem nagyot :D.

(#87) junior11 válasza waveson (#86) üzenetére


junior11
veterán

Hát ha a mágnesesség nem baj nekik, akkor okés, bár mondom, nálam egyszerre nem működnek, vagy a HDD-k mennek vagy a hifi szól, de normálisan, nem dübörög, abból már rég kinőttem :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#88) waveson válasza athomi (#74) üzenetére


waveson
tag

Hát, igen, ahogy mondod. Illetve az sem mind, sajnos az én egyik vinyóm is úgy sikerült beraknom a házamba, hogy valamit ott erőltettem aztán jó nagy erőből nekivágódott a gépháznak. Gondolom mondanom sem kell hogy ilyen bakikat sem szabad vinyóknál elkövetni. De megúszta. :D
Céges környezetben mi tartjuk karban a rendszert, elég sok gép de leginkább rengeteg vinyóval, nem ritka a gép amiben 32-45 HDD van, nagyon jó minőségű gyári házakban. És én aggódtam az elején hogy mivel nagy terhelést fognak kapni sűrűn, ezért hullani fognak mint a legyek. Pár száz naponta gyakorlatilag kb az összeset hogy le kell majd cserélni stb.
Ezt hittem.
Aztán nagyon sok tart most már 1500napnál és több száz terra olvasásnál-írásnál, és kutya bajuk. Ezért is ráncolom a homlokom, amikor itt ilyeneket írnak hogy hát hát 3darab st3000dm001-et vettem és mind megpurcant. Akkor nekünk miért nem purcant meg egy sem 3 év alatt a 100ból?? :D 20kilós DELL házakban vannak 1300Wattos igen minőségi táp mellé pakolva.
De senkit nem bíztatok ezzel arra hogy 1300wattos tápot vegyen, a 400Wattos gyári HP-s gépben sem purcant meg még semmi, és abban is van azért 4 hdd...
Minőségit kell venni ezekből a dolgokból (ház, táp), a HDD-re meg baromira kell vigyázni....

(#89) jacint78 válasza waveson (#88) üzenetére


jacint78
addikt

Ne gyárts szerintem elméleteket, egyszerűen pont kifogtatok értelmes darabokat, ennyi. A seagate-ről már 15 évvel ezelőtt is ugyanaz volt a véleményem és a hitacsiról is, mint ami a kimutatásban szerepel és a mai napig is így van.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#90) Pttypang válasza jacint78 (#89) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a seagatem megy mar jopar eve, anno zacsiban vettem ph-n, es kezdi tulelni a Samsungot, amit kesobb vettem hasznaltan, az elozo tulajdonosa van egy olyan gyanum, hogy nem kimelte, mert ~3k inditas volt benne, pontosan valami 2700 kornyeken, azóta eltelt 1-2-3 ev, de nálam meg nem lepte at a 3k-t, de az allapota romlott jelentosen, szoval csak a kifogott darab es a felhasznalasi szokasokon mulik, hogy meddig birja.

Mindketto annyira valtozo, hogy semmi ertelme messzemeno statisztikakat gyartani ezekbol az otthoni tapasztalatokbol, de a cikkben szereplonek legalabb van valamennyi ertelme a magas darabszam miatt. :)

Everybody lies.

(#91) jacint78 válasza Pttypang (#90) üzenetére


jacint78
addikt

Mindketto annyira valtozo, hogy semmi ertelme messzemeno statisztikakat gyartani ezekbol az otthoni tapasztalatokbol, de a cikkben szereplonek legalabb van valamennyi ertelme a magas darabszam miatt.

Nem, annyira nem változó, és nem otthoni mennyiséggel van tapasztalatom, de az otthoni is pontosan ugyanaz, no meg minden hasonló kimutatás is ugyanazt mutatja, nem értem miért vitázni ezen. :D Ha belegondolsz te vagy aki azért vitatod, mert egy darab nálad megy. :DDD

type your text here..

(#92) Pttypang válasza jacint78 (#91) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem konkretan rad gondoltam, csak nagyjából ugyanarra jutottam, mint te, a tobbi kommentelore ertettem, akiknek 10-15 merevlemeznél nincs többel tapasztalatuk, de ez alapjan belovik, hogy melyik jo.
Meg csak nem is tipus esetleg, hanem marka :D
En nem tudom meg, milyen merevlemezt fogok venni, de addigra legyen valami konkluzio :D

Everybody lies.

(#93) jacint78 válasza Pttypang (#92) üzenetére


jacint78
addikt

A kolúzió egyértelmű, szerintem a hitacsiból nem tudsz olyan szériát kifogni ami rosszabb lenne a szígét legjobbjától. :D

type your text here..

(#94) Pttypang válasza jacint78 (#93) üzenetére


Pttypang
veterán

Ra kellett gugliznom, mikor olvastam a cikket, hogy melyik a hgst :D

De oke, az olcsobbak kozott is hitachit lattam, szoval ha mar nem nagy a kulonbozet, akkor kiprobalom azt majd, ha veszek, de a legolcsóbbaknál az 500 gigas- egy terras verzióknál remelem nem esek pofara vele, ugyis 24/7 uzemmodban megy, mozgatas nelkul :D

Everybody lies.

(#95) Fryskitt válasza Csóró™ (#49) üzenetére


Fryskitt
addikt

Sajnos erre emlékszem.. oltári szívás volt....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#96) Akula


Akula
őstag

OFF: Mindig is mondta nagyapám, hogy jók a KGST termékek, nem kell az imperialistákat gazdagítani :DDD

Ez egy papírforma jelentés, abszolut várható volt, hogy ez a végeredmény. A Hita régóta stabilan jól teljesít, kb. két éve én is már csak ilyenekkel építek gépeket és NASt pedig azelőtt WD rajongó voltam. A Seagate meg már akkor felejtős volt, amikor még a Quantum és a Maxtor fedte le a piac 50%-át, az IBM meg még egy 20%-ot vitt.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#97) XRobot1222 válasza Akula (#96) üzenetére


XRobot1222
újonc

nekem egy seagate st1000lm024 1tb 2.5 hdd van idén 7 éves és 100/100 pedik a régi laptopomban volt ide oda hurcibáva sokszor ki be kapcsolva a laptop egyszer le is est működés közben

(#98) Fecogame


Fecogame
veterán

Megérkezett az idei report. A toshiba HDD-i közül egy sem hullott ki :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.