Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) tilla311


tilla311
tag

Én nem értem, hogy most itt igazából miről is van szó. Lusta vagyok rákattintani a linkre, hogy ők pontosan milyen típusokat használtak, de az itthon előszeretettel forgalmazott, és egyébként fajlagosan a kiskereskedelmi forgalomban legolcsóbb DT01ACA100, ACA200 és ACA300-asok totál Hitachi klónok, és szerintem épp ugyanolyan jól szerepelnek. Nem lepődnék meg, ha HGST licenc volna. Mondjuk ez hülye eszmefuttatás volt a részemről, mert a Hitachi felvásárlása körüli időkből pont van is egy 2 TB-os Toshibám, amin alul zárójelben írva van, hogy by HGST Corporation, vagy valami ilyesmi. Szóval ezek az eszmefuttatások, hogy a Hitachi vagy a Toshiba-e a jobb, hát izé...

Na kikerestem, ennek a klónja az említett DT01ACA100: HDS721010DLE360

Ezek még a legelső egy lemezes terabájtos AF egységek voltak a Hitachitól (Hitachi DeskStar 7K1000.D) 2011-ből, és azóta ezt árulja a Toshiba a saját neve alatt. Ezek váltották a korábbi generációt, a 7K1000.C-t (HDS721010CLA332), ami még két 500 GB-os tányérból állt, nem AF, de azok is ugyanolyan megbízhatóak voltak, 24/7-re hitelesítve. Nekem a mai napig mennek hiba nélkül többször tíz darab szerverekben, munkaállomásokban.

Nekem egyébként van mind a kettő, Hitachi-Toshiba, és még a címkén a betütípus, meg a szövegek is mind ugyanazok, csak a HGST logó lett lecserélve Toshibára. Valószínűleg elektronikát is cserélhetnék a kettőn, mert annyira tök ugyanaz.

Egyértelmű, hogy mit kell venni.
Amúgy a Seagate-nek is voltak jó winchesterei. A Barracura 7200.9, 10, 11.
Aztán kb. ott a vége a sornak. 2007-ben.
Na de ezek még mindig mennek.
Szerencsére a WD vette meg a Hitachit, a Samsung meg a Seagate-et,
így a pocsék ment a pocsékhoz, a jó meg a jóhoz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.