Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vampire17


vampire17
addikt

A bank ettol fuggetlenul vonja a koltseget nem? (ha paypalhoz rendelt kartyaval fizetek)

(#2) Viktor0610 válasza vampire17 (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A netes vásárlásnsk van díja? :Y

(Tudom, az én hibám, hogy nem néztem meg a bankom ÁSzF-jét. :DDD )

Samsung Galaxy A54

(#3) Male


Male
nagyúr

Eddig is ingyen lehetett vele pénzt küldeni, ha az egyenlegeden volt... mi változott?

(#4) -secret- válasza Male (#3) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Most már nem csak az egyenlegről lehet ingyen utalni.

(#5) vampire17 válasza -secret- (#4) üzenetére


vampire17
addikt

De vajon a bank von le barmit is?

(#6) -secret- válasza vampire17 (#5) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

SMS díját csak. Amúgy a PP keres bőven a konverzión szóval éhen biztosan nem fognak hallni.

(#7) <Adamsky> válasza vampire17 (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Ez most nekem se tiszta. Úgy tudtam, hogy PayPal-on belül eddig is ingyen volt ...
... akkor most mi is változott?

(#8) vampire17 válasza -secret- (#6) üzenetére


vampire17
addikt

Nem is a PP-rol volt szo, hanem a bankrol, ami a hozza kapcsolt kartya "mogott" van. Azt nem hiszem el, hogy ok csak "pusziert" fognak utalni....

(#9) Male válasza -secret- (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Komolyan? Ez elég meglepő, mert a kártyámról levenni a pénzt, az költség a PayPalnak a bankom felé... :F
Na megnézem majd.

(#10) -secret- válasza Male (#9) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Velem kifizetteti az OTP, hogy PP-lal fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Danecay válasza Male (#3) üzenetére


Danecay
őstag

A cikkben leírt módszer eddig is működött, annyi különbséggel hogy eddig volt némi pluszköltsége, ha jól rémlik olyan 500Ft körüli összeg és ha jól értem, most nem a lehetőséget kell inkább kiemelni hanem a díjmentességet.

(#12) Male válasza -secret- (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Aha.... hát akkor semmi sem változott, csak papíron ezentúl nem a PayPal vonja a költséget, hanem a bankod...

Danecay: Nem, nem volt költsége az egyenlegből pénz küldésnek, se fix, se százalék.

(#13) vampire17 válasza Male (#12) üzenetére


vampire17
addikt

Jah igazabol ha siman valakinek a szamlajara utalsz, (paypal nelkul) kb ugyanott vagy. A kulonbseg a paypalosnal inkabb az, hogy nem kell szamlaszam, eleg az email cime is.

(#14) csab2


csab2
veterán

Nem rossz dolog ez, de pl. nekem teljesen felesleges, mert olyan számlám van az Ersténél, hogy netbankból és mobil alkalmazásból indított minden tranzakció ingyenes, havidíj pedig nincs.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15) samu74 válasza csab2 (#14) üzenetére


samu74
addikt

Csak gondolod hogy ingyenes... :)

-----------

(#16) Lacc válasza vampire17 (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

Banktól függ, az enyém nem vonja le ha bankkártyán neten fizetek. (Visa Electron kártya), de ha bankszámlát csatoltad a PayPal-hoz, olyat is lehet ha jól tudom, akkor levonja.

Más is írta, hogy a konverzión nagyon megszedi magát a Paypal elég csak egyszer nem óvatosnak lenni és a konverziós díj szépen megjelenik. (Ráadásul ahogy néztem elég jól eltudja dugni, hogy a banki deviza konverzió szerint váltson)

(#17) tomazin válasza csab2 (#14) üzenetére


tomazin
veterán

Havidíj? ;]

(#18) Male válasza vampire17 (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, bár a sima banki utalás is erre halad ( pedig szerintem kockázatos, mert egy e-mail cím simán elírható, míg a bankszámlaszámnál legalább van ellenőrző szám is benne, így a sima elgépelés kockázata jóval alacsonyabb )

Lacc: Nekem sem von semmit, mert a bolt fizeti a költséget... itt viszont nem hinném, hogy a PayPal fogja fizetni.

(#19) ricsi99


ricsi99
addikt

Eddig én csak fizettem vele.. e-bay es társai.
De akkor ez most hogyan is mukodik?
pay-pal oldalon rá tudom utalni a kártyámra és levehetö az összeg?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20) Lacc válasza Male (#18) üzenetére


Lacc
aktív tag

"az ingyenes személyközi (P2P) fizetési szolgáltatás, mely megoldást kínál a barátok és családtagok közötti kis összegű tartozások rendezésére."

Kis összeg ingyenes, ergo nagy összegnél beépítheti a kis összegnek a díját is (büntet érte) :D

(#21) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Az oktatasi rendszer csodjere vonatkozo megkerdojelezhetetlen bizonyitek ez a topik.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#22) Lacc válasza -Skylake- (#21) üzenetére


Lacc
aktív tag

Taníts mester :)) hadd legyünk okosabbak.

(#23) arty válasza -secret- (#10) üzenetére


arty
veterán

Gondolom nincs fegyver a fejednél, hogy otp-s legyél ... (amikor odamentél akkor se volt mondjuk ;) )

(#15) samu74 - nekem nem hogy ingyenes, de még a bank fizet ;) (hitelkártya - visszatérítés)
mire gondolsz konkrétan, amikor azt mondod, hogy nem ingyenes?

(#12) Male - és hogy került az egyenlegedre a pénz? utaltál? az ingyen volt? ;) (amugy szerintem a kártyád/bankod felé ez sima "vásárlás" lesz, azaz ingyenes (tipp, a hitelkártyámnál így van)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Mi a kis összeg? Mert se itt se a linkelt cikkben sem szerepelt (miért kellett linkelni amúgy? semmi plusz infó nem volt benne kb)

(#25) Male válasza arty (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Kártyával tetem rá, és nem, nem volt ingyen természetesen... a PayPal levont belőle.

Ha úgy lenne, és a PayPal meg szintén nem von érte pénzt, akkor szerinted a költséget ki fogja állni? Mert a bank nem fogja nekik sem költségmentesen odaadni...

(#26) snpetit


snpetit
aktív tag

Kártya van hozzárendelve, barátnak küldés és számít díjat nekem.

(#27) arty válasza Male (#25) üzenetére


arty
veterán

Mivel valószínűleg a rászoktatás időszakát éljük - talán a paypal ;) (egy ideig!)

pl. napokban küldtem 5 eurt a hitelkártyámról, nem írt fee-t (nem családtagnak, ismeretlennek!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) Male válasza arty (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Átmenetileg lehet, ez kétségtelen :) ..bár elég költséges lesz nekik.

Közben snpetit-nek meg ír költséget :S

(#29) tomazin válasza snpetit (#26) üzenetére


tomazin
veterán

cöcöcö...milliomosnak tetszik lenni? azt mondták kis összeg
aki vagyonokat mozgat az már fizessen.
:P :DDD

beléptem, kipróbáltam, 25k-t nekem ingyen küldene el. (100k-t is)

[ Szerkesztve ]

(#30) emelhu válasza vampire17 (#13) üzenetére


emelhu
aktív tag

"A kulonbseg a paypalosnal inkabb az, hogy nem kell szamlaszam, eleg az email cime is."

Ahogy valamikor jövőre a magyar Giro is tudja majd, hogy azonnal utal és lehet majd email címre vagy telefonszámra (akármilyen egyedi azonosítóra, amit a bankhoz bejelentünk) utalni.

(#31) Degeczi válasza samu74 (#15) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig valóban az!
A legtöbb banknak vannak szerződései különböző cégekkel, h az alkalmazottaik számára roppant kedvezményes számlacsomagokat biztosítsanak. Érthető módon főként a cég számlavezető bankja szokott ilyet lehetővé tenni, de pl. a mi cégünk sosem volt az Erste partnere, mégis adott ez a lehetőség, amivel tényleg szó szerint nulla a banki költségem (sőt, a hitelkártya visszatérítésekből éves szinten 30e körüli plusz jön be): nem csak havi díjat tekintve, de az utalásokra még tranzakciós díjat sem tesznek, és KP fölvétből sem csak az előírt 150e az ingyenes.

Érdemes utánajárni, mert rengeteg pénz megy el fölöslegesen egy rossz számlacsomaggal.

(#32) tatararpad válasza Lacc (#16) üzenetére


tatararpad
őstag

Jól el van dugva...

[ Szerkesztve ]

(#33) samu74 válasza Degeczi (#31) üzenetére


samu74
addikt

Szupernulla csomagban vagyok az erste banknál,de havi szinten 2-3ezer a kártyahasznalati díj + sms szólaltatás + mittudomén ...Én elhiszem hogy nektek semmibe nem kerül, sőt a bank fizet. :)
Csak fura hogy a mai világba valaki elhiszi hogy ingyen adnak valamit.

-----------

(#34) Chaser válasza emelhu (#30) üzenetére


Chaser
titán

nekem úgy rémlik ezt már idénre harangozták be, talán nyárra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Degeczi válasza samu74 (#33) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:F
Nem, hit, hanem tény kérdése... pláne a "mai világban" igazán nem lenne nehéz utánanézni a kondícióknak, de tessék:

A bankszámla így szó szerint egyetlen fillérembe nem kerül. Sem fix havi-, sem tranzakciónkénti költsége nincsen.

Az SMS-eknek ugyan lenne díja a főkártyán, de arra nem kértem ezt a szolgáltatást, hiszen azt sosem használom (max KP fölvétre nagyon ritkán), az Erste Max hitelkártya használatáról pedig ingyen jönnek az üzenetek.

Ez a hitelkártya évente összesen (éves díj + havi zárlati díjak) 7.5e Ft-ba kerül - miközben éves szinten 35e fölött kapok a visszatérítést tőlük. Ki tudod számolni az egyenleget? Bizony, a bank fizet, nem is keveset.

[ Szerkesztve ]

(#36) kymera válasza Male (#12) üzenetére


kymera
senior tag

Nem olyan jófejek a bankok hogy ingyen legyen az utalgatás :U

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#37) #96851200


#96851200
törölt tag

Hálás köszönet :R Ha lehetne csak PayPal-t használnék!

(#38) V/


V/
titán

Ez a fajta küldés már a kezdetektől ingyenes volt ha PayPal egyenlegről ment a pénz, 2018 december elejétől már nem számoltak fel díjat, ha bankkártya volt a pénzforrás. A változások nem 2 napja történtek, egy sajtó közlemény került elő akkor.
A képen látható hogy akár 1000 $-nál sincs díj és mivel a bank szempontjából ez kártyás vásárlásnak minősül, a legtöbb bank nem kér érte jutalékot.

[ Szerkesztve ]

(#39) tovgab


tovgab
aktív tag

Ha valakinek utalok pénzt a PayPal-on belül a csatolt kártyámról, akkor neki a PayPal egyenlegén jelenik meg az összeg és nem a számláján. Ingyenes vajon a kiutalás PayPal-ról a számlára? Vagy ha nem és ezért nem utalom ki, hanem hagyom rajta a PayPal számlán, hogy legközelebb majd azzal fizetek, de mondjuk csak 1000Ft van rajta de én ennél nagyobb összeget akarok fizetni, akkor a különbözetet a csatolt bankkártyámról vonja majd le, vagy megakad fedezetlenség miatt a fizetés?! Remélem valamennyire érthetően fogalmaztam :DD

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#40) V/ válasza tovgab (#39) üzenetére


V/
titán

A bankszámlára a kiküldés (Withdraw funds, Pénzátutalás) az ingyenes, de mivel a magyar regisztrációk forint alapúak, ezért ha az a pénz más devizában van automatikusan forintra konvertálva megy ki az egyébként forintos saját bankszámlára, mert az adható hozzá.
Ha van az egyenlegen pénz, de nem elegendő, akkor a kártyáról pótolja.
Lásd bővebben PayPal topik Összefoglaló

[ Szerkesztve ]

(#41) tovgab válasza V/ (#40) üzenetére


tovgab
aktív tag

Köszönöm a sok új infót, már nézem is. :R

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#42) TheFeni


TheFeni
csendes tag

A bank von le valamit?

Üdv, Levente

(#43) Viktor0610 válasza TheFeni (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pár hozzászólással visszább V/ írja, hogy a legtöbb bank nem számol fel díjat a kártyás vásárlás részéért.
Azt a bankodtól tudod megkérdezni, hogy náluk mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#44) arelim


arelim
tag

röviden: TANSTAAFL.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#45) Prof


Prof
addikt

Nincs ingyenebéd. Egy újabb ingyen reklámcikk.

(#46) UnA válasza Chaser (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Így van, július 1-től kell a bankoknak tudniuk az azonnali átutalást – igazából 5 mp, de ez a neve :)

(#47) rsf válasza Male (#3) üzenetére


rsf
senior tag

Nem volt ingyenes, de minél többet küldtél arányaiban annál olcsóbb volt.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#48) V/ válasza rsf (#47) üzenetére


V/
titán

Ha a PayPal egyenlegről ment a pénz a rokon, barát kategóriának (a Personal Transfer, Sending to a friend vagy Send money to friends and family) az a kezdetektől úgy a 2000-es év folyamatosan ingyenes volt. Egy biztos, én 2009 óta használom és már akkor ez volt a rendszer.
Mint írtam már 2018 december elejétől a ha bankkártya a pénzforrás már akkor sincs jutalék fizetés, ez változott, így valóban mi magyarok már azóta használhatjuk mindkét fizetési eszköz egyenleg és kártya vonatkozásban ingyen.
Erről van szó: ingyenes személyközi fizetési szolgáltatást indít Magyarországon, amely megoldást kínál a barátok és családtagok közötti kisösszegű tartozások rendezésére.
Még az 1000 $-t is kisösszegűnek veszi.
Ez egy általános sajtó közlemény volt, mert az abban szereplő szöveg hogy bankszámla esetén is ingyenes ránk nem vonatkozik, hiszen az nekünk nem fizetőeszköz. Még.

[ Szerkesztve ]

(#49) V/ válasza V/ (#48) üzenetére


V/
titán

2015.10.27 utalás családon belül:

£0.00 GBP fee if you use your PayPal balance and/or a bank account.

[ Szerkesztve ]

(#50) arty válasza samu74 (#33) üzenetére


arty
veterán

ezekszerint annak csak a neve szupernulla :)

fura, hogy a mai világban emberek ragaszkodnak a tévedésükhöz, holott 2 perc lenne rákeresni ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.