Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Ezekre nagyon kíváncsi leszek. Jelenleg egy FR245M-t használok és tökéletesen elégedett vagyok, de azért érdekel, hogy miben lesz más a 255.

"Együtt vagyunk senkik"

(#2) sfefe válasza haiduo82 (#1) üzenetére


sfefe
őstag

A képen a nagyobb az mi?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#3) haiduo82 válasza sfefe (#2) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Nekem egy Huawei Watch GT 3 Pro-nak tűnik, de ez csak tipp.

"Együtt vagyunk senkik"

(#4) HKorn


HKorn
addikt

A Forerunner 55 kifejezetten apró egy méretes okosóra mellett, a 255 várhatóan nem lesz sokkal nagyobb

De, FR255-ből 2 méret lesz, FR255S=42mm, FR255=47mm ami azonos az FR945 méretével.

Hozzáteszem, végre! FR245 nagyon jó kis óra lett (volna), ha lett volna nagyobb méretben is, 42mm az kicsi, nem véletlenül kapja az S=small utótagot 255 esetében és Fenixek esetében is.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#5) sfefe válasza haiduo82 (#3) üzenetére


sfefe
őstag

Köszi, de az is csak 46os azt hiszem.
Nagyobb méretben nincsenek okosórák?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6) HKorn


HKorn
addikt

Néhány pletyka szintű infó még a cikkhez:

- Júni elsején várható a bemutatásuk
- FR255 350€-ért várható, Music modellek 400€
- FR255 4 variánsban lesz kapható, 42mm Music és non Music, illetve 47mm Music és non Music.

Hogy mit fog tudni az FR245-höz képest arra én is kiváncsi vagyok, mert kezdetben elég jelentős lesz az árkülönbség (FR245 80K körül megy már), azért illene valami újat tudnia

Run&Ride

(#7) HKorn válasza sfefe (#5) üzenetére


HKorn
addikt

Garmin vonalon a Fenix 6X, 7X modellek 51mm azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#8) haiduo82 válasza sfefe (#5) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Nem emlékszem, hogy láttam volna nagyobb méretben (pláne, ami tudásban is ok), de nyilván attól még létezhet.

#7HKorn igaz, azok tényleg akkorák

[ Szerkesztve ]

"Együtt vagyunk senkik"

(#9) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A vivoactive 5 is "melegíthetne" már ... :U
Tud róla bárki valamit?

(#10) HKorn válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


HKorn
addikt

Nagy a csönd, olyasmi spekulációk vannak, hogy lehet nem is lesz, de ha lesz is szerintem csak év vége felé.

Run&Ride

(#11) Y72


Y72
aktív tag

Ha lelövik a GPS műholdakat a háború miatt akkor ezek az órák átmennek egy gagyi stopperóra szintjére. (oroszok már készülnek a GPS kikapcsolására).
Persze van glonas meg stb, de lehet azok sem lesznek hozzáférhetőek: ha az egyik elkezdi a többi megy utána.:DDD

(#12) HKorn válasza Y72 (#11) üzenetére


HKorn
addikt

Ennek aztán rendkívül nagy esélye van :U De ha hiszed, ha nem, azért GPS nélkül is elég sokat tud ám az óra.

Run&Ride

(#13) HKorn válasza Y72 (#11) üzenetére


HKorn
addikt

Amúgy a GLONASS az pont az orosz műhold navigációs rendszer, ezen kívül van még pár (GPS, GALILEO, BEIDOU), szóval nem lenne nagy gond ha lelőnék az oroszt.

Garminokban amúgy ki is választható, hogy milyen műholdakat használjon a rendszer, ha akarom akár most is kikpcsolhatom a GLONASS-t.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#14) Y72


Y72
aktív tag

Tudom, de ha mindenki lekapcsolja a szolgáltatását vagy fizetőssé teszi akkor rossz világ jön.
Amúgy én másra nem használom csak a gps-ből származó adatok miatt jó az óra, fitness funkciók és alvás elemzés felesleges.
Pl kalória számolás a hagyományos képletek alapján történik, ami tök irreális értékeket ad. Tapasztalatból kb 0,7-el kell megszorozni csak hogy ez sem jó még, mert nem lineáris: az edzettség növekedesévél csökken, de ezt képtelenek beleírni a képletükbe.
Illetve a Vo2 max miatt is vettem az órát csakhogy ez nem működik nekem, mert nem futok. Kizárólag futásnál számol valamit, de ezt elfelejtették közölni a vővel.

(#15) HKorn válasza Y72 (#14) üzenetére


HKorn
addikt

De már miért kapcsolná le mindenki? Felesleges ilyeneken agyalni.

Kalória, Vo2max ez mind becslés és nem mérés, ergo nem 100% pontos, de jó iránymutatás. Kalríaszámolással én tudtam fogyni, szóval annyira nem lőhet mellé.

Vo2maxhoz legalább 20 perces futás kell. Valamelyik modellek tudnak biciklis Vo2Maxot is, de ahhoz nem tudom mi kell.

Run&Ride

(#16) anrb


anrb
aktív tag

Úgy látszik, megint spóroltak az FR955 szíján: [link]

(#17) anrb válasza Y72 (#11) üzenetére


anrb
aktív tag

Ha már nem lesz GPS, Glonass, Galileo és BeiDou, akkor a stopperóra lesz a legkisebb problémád.

(#18) HKorn válasza anrb (#16) üzenetére


HKorn
addikt

Miért spóroltak?

Run&Ride

(#19) anrb válasza HKorn (#18) üzenetére


anrb
aktív tag

Mert ennek sem gyorscserés a szíja.

(#20) HKorn válasza anrb (#19) üzenetére


HKorn
addikt

Majd a tesztekből kiderül milyen lesz.

Run&Ride

(#21) HKorn


HKorn
addikt

Garmin FR255 képek [link]

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.