Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LGG555


LGG555
aktív tag

Ha csak játékokra használja valaki 1000 év alatt sem megy tönkre, nekem a Win partíciós SSD -re 35TB -ot sikerült írni 4 év alatt pedig sokat megy a gép és a Win állandóan irkál valamit.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#2) opr válasza LGG555 (#1) üzenetére


opr
veterán

Ok, de ez elvileg a PRO vonal, aminek nem pont a jatekgep a celplatform. Az az evo, es ott igazad is van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát akkor ez is elveszti a jogosultságát az EVO mellett, gondolom azt meg lehúzzák QLC-re.

Akad itt más gyártó is SSD fronton, lehet érdemes ott nézelődni, bármennyire is pro a PRO

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Huntszy válasza LGG555 (#1) üzenetére


Huntszy
tag

Ja. Oké, hogy sok filet írkál a Win de nem shifteli az összes filet egyel alrébb mindig. A sok file irkálás mind kis apró fileokhoz tartozik amennyire tudom. Azokból meg nehezen adódik össze sok száz TB.

Nekem konkrétan 3 éve rendszerpartíció (+ programok) egy 850 EVO 500GB. Most csekkoltam. Eddig van rajta 8.7 TB írás. Ilyen tempóval hamarabb döglik meg az utolsó olyan deszka amibe még bele tudom rakni minthogy elérje a határait (150TBW a hivatals adat hozzá de teszteken úgy láttam, hogy általában bőven túl tudják teljesíteni ezt az értéket ezek az SSD-k).

Innen nézve a 980 PRO 500GB 300TBW-s "visszalépésnek számító" értéke is bőven jó :D
Edit:
(#2) opr LGG555 (#1) Igazad van, hogy ez PRO és én is a saját EVO-mhoz hasonlítottam. De ki az akinek ennyi nem elég?

Mármint szerverekbe, NAS-okba tudtommal nem a PRO vonal megy. Tehát marad max az aki munkára használja intenzíven. Azok közül ki? Mármint komoly kérdésnek szánom. Egy random office munkatárs nem igazán izzatsztja meg a gépet. Nem fog kiakadni a gép attól, hogy office-ban bűvészkedik meg portálokban adminisztrál dolgokat. Egy fejlesztő sem igazán mozgat terrabytenyi adatokat.

Talán content creatorokat tudom elképzelni, hogy ők becsapnak a gép alá egy 1-2 TB-os SSD-t és azon dolgoznak (és majd csak a végeredményt tolják fel NAS-ra vagy ilyesmi) így a folyamatos szerkesztgetés, nyersanyag mozgatása tényleg tudja pörgetni a TBW értéket.
Más ötletem viszont nem nagyon van :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Graphics válasza Huntszy (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

arrébb, eggyel :D Így szebb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Cs1csó válasza LGG555 (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem 5 év alatt 40TBW jött össze. Amúgy QLC, MLC, SLC, TLC vagy fene tudja mi van még már ezeket el kell ereszteni és használni kell. 3 év garanciát már mindegyikre adnak.A cella a vezérő is elfáradhat semmi sem tart örökké.

(#7) Laraxior


Laraxior
titán

...és meddig tartja ezt a sebességet? Fél perc? Utána úgyis elmelegszik...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8) Graphics válasza Huntszy (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NAgyméretű PSD fájlok, CAD-ozás.
Corel az annyira nem eszi.

Akkor videóvágás, 4K-s tartalmak esetleg, de már FullHD is elég rendesen tud enni.
Habár ott a procinak is izmosnak kell lennie.

@Laraxior: Kell rákötni valami termikus generátort :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Huntszy válasza Cs1csó (#6) üzenetére


Huntszy
tag

Igazán kíváncsi vagyok, hogy mivel ment rá annyi ha publikus :D

Persze a Data partíciómon nekem is megfordult már kb ennyi az utóbbi években de ugye azt a 4k filmek meg 100+gb-s játékok gyorsan pörgetik. Viszont az nem is SSD.

Mi az ami alá kell az SSD és ekkora mennyiségű adat mozog alatta? :D

Egyébként egyet értek, hogy fölösleges ezen az értéken rugózni. Ha 3-4-5 évet szépen kibír (és a legtöbbnek szerintem intenzívebb használat mellett is ki kell) akkor már szerintem jó szolgálatot tett. Egy HDD sem él örökké. Miért várnánk el ezt egy SSD-től.

(#10) Laraxior válasza Graphics (#8) üzenetére


Laraxior
titán

...és hova? Mert a legtöbb alaplapon ráadásul pont a videokártya mögött vannak.
Nekem kettő is van, az egyik a VGA felett, a másik meg pont a VGA mögött. 15°C a különbség a két SSD között. :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11) Huntszy válasza Graphics (#8) üzenetére


Huntszy
tag

Köszönöm a példákat :)

(#12) #06658560 válasza Huntszy (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jelentkezem, mint CAD-es. Amikor Gigabyteokban mérhető egy-egy környezeti modell, valamint néha maga a modell is jócskán 100+MB lesz, amit naponta többször töltesz fel adatbázisba, majd le, Esetleg nem egy modellen dolgozol, hanem többön és így ugrálsz a projektek között, s több környezeti modellt meg minden mást kell lerántanod, mellé a nézz már meg nekem valamit, így a komplett autó Node-ját indítva, amiben minten alkatrész enne van, még ha egyszerűsített megjelenítéssel is, gyorsan lehet tölteni a meghajtót.
Ezt fejeljük meg egy RAID1-gyel, és máris izgalmasan hangzik a mutatvány.

#9: Mivel nincs benne mozgó alkatrész, hosszabb élettartamot várnék el a HDD-vel összevetve.

[ Szerkesztve ]

(#13) Reggie0 válasza Huntszy (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

"Egy fejlesztő sem igazán mozgat terrabytenyi adatokat."

O dehogynem.

(#14) gt87 válasza Graphics (#8) üzenetére


gt87
csendes tag

Én egy 1 terás QVO-t vettem másfél éve. Január óta heti 2-3 videót (5-20 perc közötti) készítettem a gépen amiben benne van (jellemzően 3-4x nyersanyagból). Most tartok 8TBW-nél. Nekem is az a véleményem, hogy előbb hullik ki alóla a gép, minthogy elérje a 360TBW-t.

(#15) #72042496


#72042496
törölt tag

A Samsung M.2-es PRO vonalától pár éve még azt vártam volna, hogy MLC alapon 4 terát is felvonultat ilyenkorra. Hát nem ez történt, PCIe 4.0-ra is a többiek után léptek - mintha hanyagolnák az egészet. Majd az ára lesz a kérdés.

(#16) MasterDeeJay válasza Cs1csó (#6) üzenetére

Nálam céges gép 1,5 év alatt 10tb írás, szerverbe lévő fél év alatt 4tb írás. Otthoni régi hyperx 480gb-os ssd-m 37tb írás de 10x-ét tudja elvileg, gyakorlatba meg olyan régi hogy úgyis bedöglik elöbb.
Nem láttam még olyan ssd-t aminél a cellák döglöttek volna be elhasználódás miatt otthoni környezeben. A vezérlő fog bedögleni de az meg akár mikor bekövetkezhet, na olyat már láttam párat.
Illetve még a nagyon olcsó SSD-knél is 40tb írás van (wd green 120gb) de az csak egy dolog mivel a garancia lejártát jelzi nem a tényleges élettartamot. Elképzelhető hogy még többször annyit fog menni vagy idő elött beledöglik.
Ahogy mondod, otthoni környezetben kár ilyenekkel foglalkozni. Szervereknél/NAS-ba.. ahol minden percben van rá írva ott esetleg megnézem mennyit kell bírnia.

(#17) Graphics válasza Laraxior (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vicc vót' ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) arn


arn
félisten

az uj phison alapu ssdk gyorsabbak is lesznek:
https://www.computerbase.de/2020-08/sabrent-rocket-4-plus-pcie-4.0-ssd/

7000mb/s iras olvasas, 3w mellett, valszeg kevesbe melegszik, bar ki tudja milyen 3w ez, a samsungnal 9w a max.

nasba epp most kerestem ssdcachenek, szigoruan iraslimit alapjan (ott valszeg par ev alatt eleri), a transcendnel 110 euros gigas verziora 2200tbot adnak meg irasra. ez a 600tb kisse sovanyka ahhoz kepest, hogy valszeg sokkal tobbe is fog kerulni.

pedig epp ezert nem csereltem a 970prot, hogy majd jon a 980pro, de igy lesz mas helyette.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) Graphics válasza Cs1csó (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A legjobb példám az autós hasonlat volt az SSD topicban.

A 7 év garis Suzuki sem kerül kukába a gariidő lejárta után :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) TeeJay


TeeJay
félisten

Várható volt hiszen már a TLC-t sem tudja senki kinyírni, sebességet azok is hozzák
128-160layeren a TLC is hozza azt mint az MLC 64-92layer körül és olcsóbb nála
600TB-ot még torrentes gépben sem hoznak össze 5év alatt tehát garit kibírja
Túl jó lett az MLC PRO széria valamivel butítani (olcsósítani kellett)

Ha megnézem árukeresőn is
970 EVO Plus 1TB 60ezertől indul
970 PRO 1TB 108ezertől és nem tud annyival többet így mindenki a TLC-t vette inkább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) arn válasza TeeJay (#20) üzenetére


arn
félisten

rakd be ssd cachenek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) mad823 válasza arn (#21) üzenetére


mad823
őstag

Nem értem a problémázást, aki dolgozik rajta, ergo pénzt keres vele (és ha a sebesség számít, akkor ugyebár gyorsabban keresi meg ugyanazt a pénzt), az ne problémázzon azon, hogy néha új "szerszámot" kell venni.

(#23) M@cika


M@cika
őstag

Kinek mi. Nekem egy Samsung PRO ne legyen TLC. Vagyis nem vagyok így célközönség. (Viszont a 830-as még mindig szépen viszi anyós win7-es gépét pedig már 5 évet rég túllépte)

Nasit a kis fehér medvének!

(#24) arn válasza mad823 (#22) üzenetére


arn
félisten

en nem problemazok rajta, csak irtam egy peldat, hogy hol lehet kihasznalni az irast. konnyu kiszamolni, hogy melyik a leggazdasagosabb.

de amugy vannak ennel sokkal jobb ajanlatok olcsobban... mi ezen a "pro"?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Graphics válasza M@cika (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Neekem abból volt pár OEM jelenleg, sőt itt hever az asztalon most még kettő.

Tökéletesen teszi a dolgát. :D Ámbár a témához sok közünk nincs :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Cs1csó válasza Huntszy (#9) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mániás Windows újratelepítő vagyok, kb negyedévente. Amúgy a torrent is erre megy igaz csak nagyon kevés torrentet futtatok erről a gépről.

(#27) #72042496 válasza mad823 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, ez most úgy néz ki hogy zöld Bosch, csak a nevében úgy tesz, mintha kék lenne. :)

(#28) opr válasza Huntszy (#4) üzenetére


opr
veterán

Fejlesztok (foleg ha olyan melo, hogy sok nagy binarissal kell dolgozni, amik szinten gyakran cserelodnek, ilyen pl a jatekfejlesztes is), fizikusok, mindenfele tudosok, akik sok adattal dolgoznak, ami raadasul mondjuk gyakran frissul, content creatorok, barmi sokat hasznalt DB ala ha beraksz egy ilyet, mernokok a sok, szinten folyamatosan valtozo/frissulo CAD file-okkal, stb.
Van itt ezer pelda, megvan ennek a letjogosultsaga, gyakorlatilag mindenki, aki sok IO-t csinal es nem csak olvasast.

Ezert nem erdemes az otthoni felhasznalashoz hasonlitani, mert az semmi. Otthoni SSD-m harom ev alatt nem kapott annyi terhelest, mint a ceges par honap alatt, pedig En meg csak nem is mozgatok annyi es akkora file-t, sot, fejlesztek az otthoni gepen is, csak nyilvan kevesebbet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) mad823 válasza #72042496 (#27) üzenetére


mad823
őstag

De mindig lehet Makitát venni... :D

(#30) Cs1csó válasza mad823 (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vagy házaló románoktól vagy törököktől "MASTER BECKER" márkájú gépet. :K

(#31) TeeJay válasza M@cika (#23) üzenetére


TeeJay
félisten

850EVO 500GB TLC 3éve megy 24/7-ben torrent alatt és 54,7TB írásnál jár
köszöni szépen még 10x ennyit vígan menni fog
Akkor a mostani 128-160layer TLC-vel miért lenne baj?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) #72042496 válasza mad823 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez így van. :)
Makitát az utóbbi években nagyon szidták egyébként, a DeWaltot kezdték szeretni.

(#33) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Nem az a kérdés, hogy jó-e a TLC vagy elegendő-e a TBW, hanem az, hogy miért fizessen az ember komoly felérat egy Pro SSD-ért, ha nem tud többet?

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#34) lvb válasza Huntszy (#4) üzenetére


lvb
aktív tag

Munka, C++ fejlesztés, évente átlag ~80-100TB írás. Jobb évben megvan az 150 TB is... És ez még nem is olyan durva, mint akik szimulációkat futtatnak... Ott ez a mennyiség megvan pár hét alatt.

[ Szerkesztve ]

(#35) TeeJay válasza IgnisFatuus (#33) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha az EVO meg QLC lesz akkor te is inkább a TLC-s Pro-t fogod venni ha már nem lesz mit
Ahogy az SLC is eltűnt úgy az MLC is el fog pár év múlva vagy nagyon max tényleg szerver szinten marad meg drágán

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) arn válasza TeeJay (#35) üzenetére


arn
félisten

meg van eleg tlc a piacon, nem csak samsung letezik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) IgnisFatuus válasza TeeJay (#35) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Így van, de akkor nagyot szélesedik a paletta, mert TLC-s SSD-vel Dunát lehet rekeszteni és majdnem biztos vagyok benne, hogy nem a Samsung lesz a legolcsóbb...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#38) arn válasza IgnisFatuus (#37) üzenetére


arn
félisten

en jelen esetben egyszeruen nem latom, hogy miben is lenne a samsung jobb (gar, irhatosag, sebesseg, homerseklet etc)?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) #72042496 válasza TeeJay (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak ez TLC-hez képest is kevés - harmadannyi írást vállalnak rá, mint a Corsair a szintén TLC-s MP600-ra. Nem az, hogy otthonra nem elég, csak felmerül, hogy ezzel most mit akar a Samsung (majd az árából kiderül).

Korábban ilyen nem merült fel, a 960 PRO magasan a legfaszább konzumer M.2 SSD volt. A 980-on a TBW miatt ez nem látszik, pedig a leggyorsabb és öt évet adnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#40) arn válasza #72042496 (#39) üzenetére


arn
félisten

meg csak nem is a leggyorsabb:
https://www.computerbase.de/2020-08/sabrent-rocket-4-plus-pcie-4.0-ssd/

ha meg tbw szamit, az ot ev egyre altalanosabb:
https://geizhals.eu/transcend-mte220s-ssd-1tb-ts1tmte220s-a1971682.html?hloc=at&hloc=de&hloc=uk

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) #72042496 válasza arn (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ráadásul ebből van 2 terás is. (De másik M.2 szériából 8 terásat is kínál a Sabrent.)
Szó mi szó, meglepett ez a 980, és kérdés, hogy az EVO milyen lesz.

(#42) Viktor77 válasza Laraxior (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Egy vékonyka hűtőt vettem az enyémre (szintén VGA mögött), 15-20 fokot jelent mínuszban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43) arn válasza #72042496 (#41) üzenetére


arn
félisten

az uj phisonnal tuti hamarosan teli lesz a piac, onnantol meg egy kaptafa az osszes, ha hasonlo gar, stb. ha lapot cserelek (ryzen 4 remelhetoleg), akkor vmi ilyesmi lesz inkabb, a 970prot meg lehet beleteszem a nasba leamortizalodni, eladni ugysem lehet normalis arban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) olymind1


olymind1
senior tag

Nálam is jól bírja az MLC-s Samsung 830 128GB, sokáig rendszer is volt, már "csak" játékos, 54 TB írással, 2057 nap üzemidővel még mindig csak 74%-os.

(#45) TeeJay válasza #72042496 (#39) üzenetére


TeeJay
félisten

De írtam hogy még SSD-s gépben is évi 20TB ha összejön, ebből kiindulva ha valakinek 1/1gigás net van és seedszerveren tolja akkor sem ír rá évente 50-60-80TB-tól többet és a TBW elérés után sem döglenek ezek be, simán bírják annak sokszorosát csak akkor már semmi garancia nincs rá.

Én nem tojnék ilyentől főleg amilyen sok torrentezés van mostanában
még egy TLC SSD is kibír 8évet addigra meg kőkorszaki lesz már
Árban meg faraghatna le a Samsung mert 1TB-os Crucial TLC MX500 10ezerrel olcsóbb mint az 1TB 860 EVO

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46) Cs1csó válasza TeeJay (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K SLC-t már én sehol sem látok, MLC is nagyon kevés van ami van az lehet olyan felárral amit csak extrém esetben éri meg kifizetni.

(#47) #72042496 válasza TeeJay (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, hogy bőven elég otthonra. Csak a Samsung PRO drive-okban a konkurencia fölötti terhelhetőség, kapacitás, sebesség, garancia volt a pitch, és az első kettő megszűnt a 980-nal.

Ezért érdekes az ára, és hogy az EVO sorozat milyen lesz.

(#48) csicso82
Azért ezek elég durva drive-ok, csak nem a PRO-ra eddig jellemző árszinten.

[ Szerkesztve ]

(#48) Cs1csó válasza #72042496 (#47) üzenetére


Cs1csó
félisten

Remélem ez a keresleten is meg fog látszani és rájuk r.had!

(#49) opr válasza #72042496 (#47) üzenetére


opr
veterán

Sebessegben kb szintben szokott lenni az EVO is, nem?
Tehat ha jol tevedek, maradt a garancia... Haaaaaat, sok sikert kivanok nekik, de amilyen felara van a PRO-nak, lehet olcsobb tobb EVO-t venni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#50) #72042496 válasza opr (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, a PRO talán tovább tartja a tempót, de utána kéne nézni. Főleg, hogy van már EVO Plus is. Lehet, elkezdik amit a mobiloknál, és pár hónap múlva érkezik a PRO Plus, aztán a PRO Ultra is. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.