Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) boeing


boeing
senior tag

Na akkor ki is próbálom.:)

(#2) kulcsarb


kulcsarb
tag

hogy működik ez a gyakorlatban?

ha hív valaki, és a zsebemben van a telefon, elkezd szirénázni a Facebook applikáció, hogy kapás van?

vagy előre meg kell beszélni, hogy "figyu, mindjárt hívlak a fácsén"?

előre is köszönöm, ha valaki felvilágosít,

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

És a wp-sek?
Egyébként ez sem ingyen van, ha 3G-n telefonálunk, és ha a másik telefonja nincs online akkor gondolom nem működik
Ezektől eltekintve nagyon jó hogy már van ilyen is :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) dejaris


dejaris
addikt

Ez skype-on keresztul mukodik, mint az asztali videohivas, vagy rittyentettek maguknak valamit?

(#5) hakosh válasza kulcsarb (#2) üzenetére


hakosh
tag

Ugyanúgy csörög a telefon, mint egy hagyományos hívásnál csak nem úgy néz ki. A hang minősége sokkal jobb, elsőre furcsa is volt.

(#6) Narxis


Narxis
nagyúr

Végre rúghatunk még egyet a telefonadóba! :C

Thanos was right.

(#7) McSpy


McSpy
őstag

Ez mivel jobb mint a skype?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#8) kezdő


kezdő
senior tag

Lassan könnyes búcsút kell vennem a WP 7.8-as telefonomtól, egyre több program "korlátozott jelenléte" zavar :(

(#9) Formaster válasza McSpy (#7) üzenetére


Formaster
addikt

Skype-ja nincs mindenkinek, igaz face-sem. De talán több ember használja már mint a skype-ot. Egyébként én nem rajongok ezekért a továbbtömörített hívásformákért, ahol a másik bejelentkezése is szükséges. Sokkal egyszerűbb egy VOIP szoftver, amihez csak neked kell internet, a másikat vonalon hívod. Magyarországra 3 forintért hívok minden mobilt és ingyen van a vezetékes hívás. Csak net kell hozzá.

(#10) Atikusz


Atikusz
senior tag

A szolgáltatók már biztos intézkednek, hogyan tudják majd korlátozni a szolgáltatást, így ez esetben ez is csak magasabb havidíjú díjcsomagokkal és WiFi-n lesz használható.

(#11) Bibby


Bibby
addikt

Akkor ez benne van a telenor korlátlan facebook használatában? ;]

Ελευθερια η θανατος

(#12) Formaster válasza Bibby (#11) üzenetére


Formaster
addikt

:C benne de meddig

(#13) Siera válasza Bibby (#11) üzenetére


Siera
senior tag

:K

(#14) assemble válasza Formaster (#9) üzenetére


assemble
addikt

Melyik voip szolgaltatonal vagy?

(#15) DiVaD válasza assemble (#14) üzenetére


DiVaD
senior tag

Én a fring-ről hallottam, hogy ennyire olcsó. :U

(#16) hodostamas


hodostamas
addikt

Jó cucc, szerencsére nem szükséges az FB alkalmazás hozzá, elég csak a messengerje :)

(#17) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem(sem) sokat kell várni rá, hogy a szolgáltatók letiltsák. Ez már csak így megy...

(#18) akva válasza pepe091 (#17) üzenetére


akva
tag

Szerintem arányaiban kb. annyian használnak VOIP-t, mint mondjuk adblockert. 2-3%?

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#19) vampire17


vampire17
addikt

Jo ez!

Az a nagy elonye a Skype/Viber/Fring/stb-vel szemben, hogy nem szeparalja szet az embereket... nalam minden ismerosomnel az volt eddig, hogy "bocs en mast hasznalok, nem rakok fel plusz programot" vagy "ugysem hasznalja senki mas, csak azert rakjam fel, mert nekunk kettonknek fenn van"

Viszont a Facebookot "eleg sokan" hasznaljak telon is (es azt hiszem a sima facebook app is eleg a VoIP-hez, nem kell a messenger is) igy vegre van esely, hogy ez rendesen elterjed az ismerosok kozott :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Lewzke válasza vampire17 (#19) üzenetére


Lewzke
őstag

hát igen ez az egyetlen előnye a Facebook használatának számomra, rengeteg ismerősnek van már és könnyen eltudod érni, chat-elni is könnyebb mert általában a reális nevüket használják az emberek szóval nem kell keressem Pistát sexydarkraven96 névvel, nem is használok már semmi IM klienst ...

[ Szerkesztve ]

(#21) Heskey E.


Heskey E.
tag

Akkor jól jár az, akinek nem számol a mobilszolgáltatója az arcképes netezésért.

A feleségem azt állítja, hogy bármikor megver a Scrabble nevű játékban. Azért ahhoz nekem is lesz egy-két szavam!

(#22) DiVaD válasza Heskey E. (#21) üzenetére


DiVaD
senior tag

Akinek számol, az se jár rosszul, mert szvsz olcsóbb, mint egy átlag* GSM hívás (ha gyárilag van net az előfizetésében).
*A flottás csomagok nem azok, így azokat ne soroljuk ide (igen, volt már rá példa, hogy azokkal érvelt 1-2 ember)

[ Szerkesztve ]

(#23) Formaster válasza assemble (#14) üzenetére


Formaster
addikt

Én a freewoipdeal.com-on vagyok. A fél világot ingyem hívom, a másik felét kb 3 forintért. Paypalról feltölthető biztonságosan, és egy MobileVOIP alkalmazással, máris a számom kijelzésével hívok akárkit. Méghozzá a jól megszokott telefon minőségben, nincsenek zsúfolt szerverek és stb. Ha van netem már telefonálhatok is. Nekem 1 gigás csomagom van, elég sokat ph-zok, hirdetéseket nézegetek, skypolok, és mobile voipozok, de eddig 400 volt a max.

[ Szerkesztve ]

(#24) assemble válasza Formaster (#23) üzenetére


assemble
addikt

freevoipdeal.com-ra gondolsz inkabb gondolom? legalabbis az elozo neven nem jon be semmi :)
Ranezek majd, koszi a tippet. Utoljara kb 4-5 eve probalkoztam voip-pal, volt par szolgaltato ahol tenyleg effektive ingyen lehetett beszelni egy rakas orszagba, mondjuk ha sose fizettel semmit, egy ido utan asszem letiltottak, nem tudom manapsag mik a lehetosegek.
Ugy latom ennel 10 euro a minimum 120 naponkent, ami nem hangzik veszesnek ha tenyleg kihasznalja az ember. Es ha mellette tenyleg full ingyenesen lehet beszelni pl magyar vezetekes szamokra (ez amugy mennyire korlatlan, van valami korlatozas azert hogy barmennyit ne beszelhess pl ejjel-nappal?), (es a mobil is jelkepes osszeg ahogy latom) akkor az ugy tenyleg nem rossz.
Asszem Android-ban jopar eve van beepitett SIP tamogatas, kivancsi vagyok hogy azzal pl menne-e minden tovabbi szoftver nelkul, legutoljara Symbian-on probaltam csak...
Ha ez igy olajozottan tud mukodni, akkor eleg egy jo netcsomag es jo sokat lehet sporolni a telefonszamlan :)

[ Szerkesztve ]

(#25) DiVaD válasza assemble (#24) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ezt elmentem Én is. :))
Adatforgalomban mennyit eszik, arról van a tapasztalat?

(#26) Siera válasza assemble (#24) üzenetére


Siera
senior tag

Ebben az esetben elég egy 3g képes androidos mp lejátszó is nem? Gondolom a Samsungnak, vagy valamelyik nagyobb márkának van ilyenje.

Ha tudtok ajánlani valami ilyen eszközt, azt megköszönném. :R
(Mindenképp valami ismertebb márkát, ne myphoneaudioonmyway kínai sufnikat plíz.)

[ Szerkesztve ]

(#27) DraXoN válasza assemble (#24) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ezt a szolgáltatót sikerült beállítanom androidra, így az a "szép" benne, hogy a gyári telefonhívó résszel tudom hívni. (belehet állítani akár alapértelmezettnek is, nekem úgy van beállítva, hogy hívás előtt kérdezzen, hogy sima vagy voip-n keresztül hívom-e).. Teljesen olyan mint ha sima hívást csinálnék semmi plusz alkalmazás nem kell hozzá (Xperia P). Nagyszerű. (a "gond" csak az, hogy nem vagyok az a sokat telefonálós így egy próba után nem hosszabbítottam, mert általában én még a telefonom havi lebeszélhető részét se tudom mindig lebeszélni... nem szoktam csak úgy hívni senkit...)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#28) wec0


wec0
csendes tag

VoIP szolgáltatók árainak összehasonlítása: http://www.voip-rates.net/en/free-voip-hu.php

(#29) assemble válasza DraXoN (#27) üzenetére


assemble
addikt

Na ez nagyon jol hangzik, sztem kiprobalom akkor majd en is :)

Siera: ha androidos mp3 lejatszora gondolsz, ott valszeg az necces h a mikrofon onnan nagyobb esellyel hianyozhat, amugy talan ugy is mehet, ha van 3g, de sztem az sem epp tipikus mp3 lejatszoknal (sot, nem is remlik h valaha lattam volna 3g-s mp3 lejatszot). Valszeg egy ilyen beleposzintu teloval (pl ZTE Blade) jobban jarsz, de ebben a kategoriaban nem vagyok nagyon otthon.

DiVaD: euzsolt irt rola valamit, en meg nem nagyon probaltam de en is kivancsi vagyok ra. Valszeg ki lehetne egesz pontosan szamolni amugy ha lehet tudni az atvitt audio bitratajat.

(#30) Heskey E. válasza DiVaD (#22) üzenetére


Heskey E.
tag

Ez is igaz persze :)

A feleségem azt állítja, hogy bármikor megver a Scrabble nevű játékban. Azért ahhoz nekem is lesz egy-két szavam!

(#31) Formaster válasza assemble (#24) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, elírtam. freevoipdeal.com. Teljesen olajozottan működik a Mobilevoip app-al, még a számomat is kiírja a hívott fél számára. Én külföldről használom, több órát hívtam magyar mobilokat és még mindig van 7 euro a számlámon. Megbízható, nem csúszik a hang, nincs semmi más zaj, olyan mint ha mobilon telefonálnék. Még hívásrészletező is van.

(#25) DiVaD: Adatforgalomban nevetségesen kevés. Pár KByte 1 perc, de sosem mértem még le, viszont nem több az biztos. Nekem 1 gigás csomagom van és fórumozással, böngészéssel, skypolással, voipozással sem sikerült még a felét sem elhasználni egyszer sem.

Az ingyen vezetékes hívás a feltöltéstől 120 napig él. Utána jelképes összeg kb. De én még sosem hívtam vezetékest :D

[ Szerkesztve ]

(#32) assemble válasza Formaster (#31) üzenetére


assemble
addikt

Koszi, tenyleg messze a legolcsobbnak tunik amugy ez a szolgaltato ha a magyar dijakat nezem, szinte gyanusan olcso. :) Brutto € 0.012 percdij mobilra, mikozben az osszes tobbi amit neztem (es tobb, mint 10 masikat megneztem) kb 0.06-rol (5-szor ennyirol) indul. Miota hasznalod ezt a cuccot, mindig ilyen olcso volt (es varhatoan marad), ez nem csak valami atmeneti akcio? :)

(#33) Formaster válasza assemble (#32) üzenetére


Formaster
addikt

Ez nem akció. Gyakorlatilag annyi a trükk, hogy a 10 euróra rátesznek 1 euró kezelési költséget és nekik ennyi a hasznuk az egészből. Te pedig csak a fogadó szolgáltatói díjat fizeted telefonálásért, ami csupán 0,012 euró magyarban, máshol eltérőek, van ettől is olcsóbb, asszem 0,005 eurós tarifa is. Én február óta használom, tökéletes minden hívásnál, feltéve hogy van 3g minimum, de még az alatt is elmegy. Több órát telefonáltam de még azóta is van 6.80 euró a számlámon. A program folyamat tájékoztat egyenlegről, hívásdíjról, de van még részletező is a webes fiokodban.

[ Szerkesztve ]

(#34) haris


haris
őstag

Lehet, hogy idővel letiltják a szolgáltatók, de van internet a szolgáltatókon túl is.
Otthon felmegy a telefon wifire, és máris megéri ezt használni, mint a GSM hálózatokat. Ráadásul egy telefonnal telefonálni mégiscsak kényelmesebb, mint a note(net)bookkal-asztaligéppel.

Azokról nem s beszélve, akik a munkahelyükön is rácsatlakozhatnak a céges hálózatra.

Mindenesetre köszi az infot, egy próbát mindenképp megér.

(#35) Formaster válasza haris (#34) üzenetére


Formaster
addikt

nem tudják letiltani, ahhoz hozzá kéne férjenek az internetes adatforgalmadhoz, ami személyiségi jogokat sért stbstb.

(#36) dejaris válasza Formaster (#35) üzenetére


dejaris
addikt

Egyes szolgaltatok megis le tudtak tiltani a viber skype feleket.

(#37) Formaster válasza dejaris (#36) üzenetére


Formaster
addikt

ezt meg hogyan? nem hallottam még ilyenről

(#38) dejaris válasza Formaster (#37) üzenetére


dejaris
addikt

Es valahogy ugyanugy oldjak meg szerintem, mint ahogy a wifihalozatnal is le lehet tiltani p2p kapcsolodast.

De amugy ha tavolabbi peldat nezunk, akkor a telenornal az igyen facebook, amit sokon fentebb emlegettek. Tehat valahogy megis csak ellenorzik, mit csinal az ember.

[ Szerkesztve ]

(#39) Formaster válasza dejaris (#38) üzenetére


Formaster
addikt

Elvileg egy bizonyos IP-re beengedhetnek ingyen, de letiltani nem lehet olyan IP-t ami nem ütközik törvénybe.

(#40) dejaris válasza Formaster (#39) üzenetére


dejaris
addikt

Pont itt a ph-en volt is talan rola cikk, emlekeim szerint svedorszagban a telenor mar tiltott is.

(#41) Formaster válasza dejaris (#40) üzenetére


Formaster
addikt

Nem fognak tudni minden voip szolgáltatást letiltani. Millió ip cím korlátozása kellene ehhez. Máskülönben működik pc-ről is. Ezzel csak magukat járatják le.

(#42) dejaris válasza Formaster (#41) üzenetére


dejaris
addikt

Legyen igazad! De egyebkent most az egyszer nem jogosnak tartom leendo szemetkedesuket.

(#43) haris válasza Formaster (#35) üzenetére


haris
őstag

Pedig simán megcsinálják. Nézd csak:
"Smarttarifa Extra 1,2 és 3 tarifacsomag igénybe vétele esetén internet alapú hanghívások nem kezdeményezhetők."

forrás

A másik kettőt nem ismerem, nekem ez a "szolgáltatóm"

(#44) Formaster válasza haris (#43) üzenetére


Formaster
addikt

És ezt a gyakorlatban hogy oldják meg? Tehát nem tudsz pl skypolni? Mert a voip-ot kizárt hogy le tudnák tiltani.

(#45) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Háát ezek korosztály függö használatuak. 15-35 év kzötti idösebbek,s még sokan hidegen hagyják,nem itt élnek,érvelnek.Kinek a Pap-Papné,illLeánya! Az ingyenesség benne a vonzo föképpen!

föolvaso

(#46) vampire17 válasza Formaster (#44) üzenetére


vampire17
addikt

A portot tiltjak, amit ezek hasznalnak.

(#47) Formaster válasza vampire17 (#46) üzenetére


Formaster
addikt

Hála égnek nálam nincs tiltás.

(#48) szabog74


szabog74
aktív tag

Froyo-n megy valakinek? Nekem sajnos nem.

(#49) assemble válasza Formaster (#33) üzenetére


assemble
addikt

Koszi, azota feltoltottem ra 10 eurot, tenyleg teljesen jol mukodik. :R
Elgondolkozik az ember, hogy ha ilyen keves penzert is mukodik, miert kell legalabb 10-szer ennyit fizetni ugyanezert az osszes sima szolgaltatonal...

(#50) Formaster válasza assemble (#49) üzenetére


Formaster
addikt

Hm, akkor nézzük. Irodák, alkalmazottak, rendszerfejlesztések, osztalék és még sorolhatnám. Egyébként nagyon szívesen, azért mondtam mert tényleg hibátlan a dolog. :K De egyébként megsúgom, hogy a flottás előfizetések is kb 2-5 forintos percdíjjal operálnak minden szolgáltatónál, de a flotta az 100 kártya felett kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.