Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Danex


Danex
addikt

Tehát 1.3 millio de pl EARC se lesz benne...

(#2) kurta9999


kurta9999
tag

-törölve- azt hittem ez 2000Hz-s TV... omg :D :C

[ Szerkesztve ]

(#3) mad823 válasza Danex (#1) üzenetére


mad823
őstag

Sőt, az UI is Panasonicosan béna, meg a távirányító is béna. Ettől függetlenül OLED vonalon nem kapsz ennél jobb képminőséget. Ez van.

(#4) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Na de most magán a panelon javítottak, vagy csak a vezérlésen? A panel nem készen érkezik Dél-Koreából?

(#5) mad823 válasza MeszesKPT (#4) üzenetére


mad823
őstag

A panel kialakítása egyedi: egy vastag fémlemez segíti a hűtést, ami miatt nagyobb fényerőre képes, ill. jelentősen csökkenti a temporary image retention-t. Szóval van hardveres változtatás is a standard LG panelhez képest.

(#6) Pro Koryak válasza Danex (#1) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az mégis minek?

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább az ára kéne.

(#8) Danex válasza Pro Koryak (#6) üzenetére


Danex
addikt

nem tudom van-e a panára plex, de pl csak EARC-vel lehet DolbyAtmos, és asszem TrueHD hangot kiküldeni soundbarra.

(#9) TCr válasza Danex (#8) üzenetére


TCr
veterán

Egy soundbar-ra mégis mi a francnak TrueHD, de pláne Atmos hang?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#10) Partz válasza Danex (#1) üzenetére


Partz
senior tag

EARC, ALLM 2.1-es funkciókat kap az összes hdmi port.

(#11) Pro Koryak válasza Danex (#8) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Soundbar már van benne. Ez mellé meg nem hiszem, hogy soundbart vennél, ha már ennyi pénzed van, amit valószínű nem úgy kuporgattál össze kenyéren és vízen élve hónapokig.

Ha a lényeget tudja a hdmi 2.1, akkor már jó.

(#12) Danex válasza Pro Koryak (#11) üzenetére


Danex
addikt

Cikk alapján " Panasonic viszont lehagyta a HDMI 2.1 csatolókat a televízióról", ebből indultam csak ki.

Soundbaron kívül egy erősítőnek is ki kell tudni küldeni ezeket a jeleket. Soundbart csak példának mondtam.

(#13) TCr válasza Danex (#12) üzenetére


TCr
veterán

Véleményem szerint, aki vesz egy drágább tévét, az fektessen már be (egy amúgy kadenciahelyes) külső lejátszóba 15-20e Ft-ért, ne a tévék beépített gagyi médialejátszóját használja, hogy kihozza a képből a lehetséges "maximumot".

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14) Pro Koryak válasza Danex (#12) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Játékra nem ezt kell venni, másra meg jó. ;)

(#15) MeszesKPT válasza mad823 (#5) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Köszönöm a magyarázatot. :R

(#16) #72042496 válasza TCr (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDMI bemeneteken érkező HD, illetve LPCM hangok kiküldésére is jó az eARC, sőt, inkább ez a use-case hozzá.

(#17) Sinesol


Sinesol
veterán

Az elődmodellből kiindulva valószínűleg ez a legjobb Tv a piacon és annyit kérnek érte, amennyit akarnak, de azert kicsit erősnek érzem a felárat.

(#18) adamlaci666 válasza TCr (#13) üzenetére


adamlaci666
csendes tag

Nem találok Dolby Vision képes lejátszót. A tv viszont le tudja játszani. hogy varázsoljam az erősítőre az Atmos hangot?

Még élek...

(#19) #72042496 válasza adamlaci666 (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az új Shield TV és Apple TV például támogat DV-t.

(#20) Viktor81 válasza mad823 (#3) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Távol álljon tőlem a vitatkozás (ízlésről amúgy sem szokás), de szerintem ez egy igazán korrekt távirányító. Nem tudom, mit ad most a konkurencia, de én ezt ismerem, mert a korábbi modellek "exkluzívabb" változata, azokat pedig használom és nem tudom, mitől lenne "béna".

(#21) #72042496 válasza Viktor81 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy Samsung Smart Remote vagy LG Magic Remote mellett ez egy oldschool táv, de nekem képről nagyon bejön. Ránézésre masszív, fém borítású és háttérvilágított. Ha lehet választani, én ilyen tévés távval szeretném kiváltani a Harmony-t.

(#22) Sinesol válasza #72042496 (#21) üzenetére


Sinesol
veterán

Az LG magic remote fényes műanyagja nagyon igénytelen, nem értem hogy adhatnak ilyen bazári cuccot a tévéikhez, a régebbi Samu is hasonló jelleg volt, erről a Smart Remote-ról lemaradtam, de képről elég jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#23) daneel_hu válasza Sinesol (#22) üzenetére


daneel_hu
addikt

E6V-hez még ilyet adtak, ez nagyon jó volt. (ja és mind a kettőt.) :D
Azóta azt adják amit a B-hez, C-hez.

(#24) #72042496 válasza Sinesol (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem mindegyik fényes, az enyém pl. nem az. Nem tudom, hogy az idén melyik tévéhez milyet adnak.

Tőlük nekem ez a táv tetszett.

(#25) Pro Koryak válasza #72042496 (#21) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát ez egy fém táv. Szóval az LG + Samu műanyagja...+ a Pana olcsóbb modelljeinek a távja :O

[ Szerkesztve ]

(#26) mad823 válasza Viktor81 (#20) üzenetére


mad823
őstag

Nyilván ízlések és pofonok, de ez ma már túl nagy, illetve minden más TV esetén van opcionális kis távirányító. (Vagy nagy, mikor mi az alap.) A naggyal az a baj, hogy egyszerűen nem éred át az összes gombot egy fogásból.

(#27) Danex válasza #72042496 (#19) üzenetére


Danex
addikt

Csak ugye itt a gáz, hogy 1.3misi és akkor még legózd össze a szettet. Plusz minél több eszköz / gyártó van egy rendszerben annál több a random hiba.

Nálam pl Sony TV, Samsung Soundbar és nVidia Shield, de gyakran trükközni kell a bekapcsolással, mert hiába a CEC és minden magától majd bekapcsolok/kiválasztom a bemenetet, van hogy valami hamarabb kel fel standbyból és akkor már rossz inputra áll be pl a soundbar.

(#28) #72042496 válasza Danex (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet használni a tévé smart platformját is, én csak a DV-lejátszós felvetésre reagáltam.

Amúgy én jórészt azért akarok mindent a tévéhez csatlakoztatni, hogy elkerüljem az ilyen hibákat. Csak ehhez kéne a tévébe a DTS + eARC, és az előbbivel szopó van. Esélyes, hogy a DTS sávokat dekódolva, LPCM-ben kell majd átküldeni a tévének.

(#29) Viktor81 válasza mad823 (#26) üzenetére


Viktor81
senior tag

A Panasonic-nál is volt kettő tavírányító, már 10 évvel ezelőtt és még a tavalyi OLED modellekhez is.:

Azért hagyták el, mert egyre többen használják a mobiljukat az eszközök vezérlésére. Nekem pedig pont az nem tetszik, hogy 30 éve nagyon komoly távok voltak LCD kijelzővel, most pedig már a házimozi erősítőkhöz is egy 5 gombos viccet adnak. (pedig én nemrég még egy táv. alapján ítéltem meg egy eszközt...)

(#30) Viktor81 válasza Viktor81 (#29) üzenetére


Viktor81
senior tag

A Pioneer 12 éve pl. ilyen távot adott a plazmához: (és hasonló volt sokáig az erősítők távja is, csak még LCD is volt rajta)

Szerintem ilyen elegáns, minőségi benyomást keltő távirányítót (mint Pana, Pio, Yamaha) az LG, vagy Samsung még nem csinált.

(#31) Sinesol válasza Viktor81 (#30) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a baj, hogy ez egyszeruen batár nagy, meg nincs is igazán szükseg ennyi gombra sem.

(#32) Tetsuo válasza TCr (#13) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Véleményem szerint meghökkentő, hogy a másfélmilliós tévébe rosszabb lejátszó van, mint egy 15 ezer Ft-os.

(#33) Viktor81 válasza Tetsuo (#32) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nincsen ebben semmi meghökkentő, 10 milliós autóban is rosszabb navigáció van, mint egy 50 ezres telefonban. (vagy navigációban) Egyszerűen meg kell érteni, hogy nem ez a profilja, legtöbbször egy komoly cég fejleszti (tehát nem lehet egy 2 éve létező kínai cég), évekbe is telhet, amíg fejlesztik, ezer validáción kell átesnie, stb. És ha minden benne lenne a TV-ben, nem lehetne a többi cuccot eladni.

[ Szerkesztve ]

(#34) Duree


Duree
veterán

Köszönöm nem kérem.

duree54

(#35) Tetsuo válasza Viktor81 (#30) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Érdekes, hogy a McIntosh kisebb előerősítőjének kijelzős a távirányítója, a nagyobbnak nem.

(#36) #92116480


#92116480
törölt tag

ki vesz lg panelt egy harmadik féltől drágábban mint magától az lg-től olcsóbban?

(#37) Sinesol válasza #92116480 (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyrészt itt egy módosított panelről van szó, amit nem tudsz megvenni az LG-től, másrészt meg nem csak a panelről szól egy tv, a mögét tett hardver és szoftver is nagyon sokat számít. Elég csak annyit mondani, hogy ennek a tévének az előző szériája elvert minden OLED TV-t, hiába volt azokban is LG panel.

[ Szerkesztve ]

(#38) Tetsuo válasza #92116480 (#36) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Valószínűleg sokan. Ha nekem tévé kellene, és lenne rá ennyi pénzem, én is ezt venném.

(#39) TCr válasza Tetsuo (#32) üzenetére


TCr
veterán

Az persze, de ez van, ezt kell szeretni.
Vagy vesz az ember egy normálisabb lejátszót, vagy használja a "korlátozott gyárit", ami ráadásul nem is kadenciahelyes.
Azt azért ne feledjétek, hogy warezről beszélgetünk, az meg mit érdekelje a tévégyártókat, hogy működik-e rendesen, vagy sem?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azt amúgy sosem értettem a Panasonic esetében, hogy miért csak a filmes, tévés vonalat propagálták ilyen látványosan. Simán tamogathatnák a játékos vonalat is, vagy akkor veszítene a márka a presztízséből szerintük?

(#41) #92116480 válasza Sinesol (#37) üzenetére


#92116480
törölt tag

hja ok nyilvan megbizhatobb egy harmadik fel sufnituningja mint akik eleve fejlesztik a nullarol evek ota.

(#42) TCr válasza #92116480 (#41) üzenetére


TCr
veterán

Harmadik fél sufnituningja? :DDD Jézusom ember...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43) Viktor81 válasza #92116480 (#41) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Én az előbb majdnem "melléd álltam", hogy engem is mennyire zavar, hogy egy Panasonic TV-ben sz@ros LG panel van (ezt akárhogyan nézem, nagy szégyen) és most esik le, hogy szerinted ebben a "játékban" a Panasonic a "sufni". Azért azt hadd jegyezzem meg, hogy a Panasonic (Sony) már visszafele zuhan egy olyan szintről, ahová az LG vagy Samsung soha nem fog felérni. Nevezzük ezt csúcskategóriának, vagy minőségi AV szintnek. Az ugye megvan, hogy az LG OLED paneljéből a Panasonic messze jobb minőséget volt képes az elmúlt években kihozni, mint maga az LG ?

(#44) #92116480


#92116480
törölt tag

annyira szaros h mindenki az o oledpaneljukat hasznalja.
de legyen igazad sony csucsminoseg hdmi 2.1 nelkul.

(#45) Sinesol válasza #92116480 (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

A hdmi2.1-től nem lesz jobb a képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#46) Viktor81 válasza #92116480 (#44) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ez a játék nem erről szól !
Mercedes azt a dízelmotort (is) használja, ami a Dacia-ban van. Akkor a Dacia jobb autó, vagy ugyanolyan ? Elaludtak a japánok, baromi rossz volt a marketingjük és közel sem volt annyi pénzük, mint a kettő koreai mammutnak. Úgy ítélték meg, nem érdemes beledögleni egy TV háborúba, aminek a kimenetele eléggé kétesélyes (illetve pont, hogy még az sem), mert a vásárló ma mindenre igényes, csak a képminőségre nem. Ugye milyen hülye dolog ? Legyen vékony, meg jutyub, megy fészbúk, meg mindentvivő médialejátszó, de megvesznek bármilyen ócska LCD-t, ami csak képkeretként szabadna, hogy létezzen. Ha lenne igény a jó megjelenítőre, nem engedi el a TV gyártást a Pioneer, a JVC, a Hitachi, nem hal ki a plazma...
Az LG csak LG. Volt szerencsém néhány termékükhöz. Szeretnének ők ott lenni, ahol volt a Sony, vagy Pana. Most megélnek, mert olyanok, mint a vásárlóik. (igénytelenek - a minőségre értve)

(#47) #92116480 válasza Viktor81 (#46) üzenetére


#92116480
törölt tag

melyik lg oled tévéddel nem vagy elégedett?

(#48) Viktor81 válasza #92116480 (#47) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szép próbálkozás ! - bár nem cáfolja az általam leírtakat...
Én már megégettem magamat LG/Samsung termékekkel, ezért nem adok 1 milliót a TV-jükért. (megjegyzem, azért nem veszem meg pl. ezt a Panasonic-ot, mert LG paneles és ezt nem vagyok hajlandó ennyi pénzzel "szponzorálni") Nem érdekes, de egy utolsó szériás Pana plazmám van (egy 65VT60), amely remélhetőleg elmegy addig, amíg a japánok felmutatnak valamit. (bajban leszek, ha nem) Tőlem lehet széles keret a TV-n, és lehet 5 cm vastag, csak olyan építse, aki tudja miről szól/szólt valójában ez az üzletág. (ez számomra nem a dizájn, meg a csicsa, meg a mindenféle okosfunkció, ami eltereli a figyelmet a hardverről)
Ui.: ha OLED-et vennék, akkor sem LG-t, mert ahogyan írtam a Panasonic (de emlékeim szerint még a SONY is) jobb TV épít a paneljukból, mint ők maguk.

(#49) #72042496 válasza Viktor81 (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az általad leírtakat az ilyen és ehhez hasonló threadek cáfolják.

2020 van, az 1080p SDR-en évekkel ezelőtt túllépett az iparág. A VT60 és hasonló tévék az érdemeik elismerése mellett a mai OLED-ekkel szemben (legyen LG, vagy más) nem rúgnak már labdába. Sőt, az AVS és rokon fórumok alapján nagyon sok volt plazmás a hasonló kategóriás LCD-ket is jobbnak tartja.

Egy ilyen Panasonic HZ2000 pedig filmekre jobb mint az LG-k, igen, de nincs akkora nagy különbség köztük. Eleve az LG-k is olyan durvák már, hogy nagy különbséget azonos alapokra építkezve nem lehet elérni. Játékos funkciókban pedig az LG-k jobbak. Remélem, hogy a japánok is eszmélnek, mert ez egy nagy és pénzes szegmens, és komoly hátrányba kerülhetnek, ha továbbra is hanyagolják.

[ Szerkesztve ]

(#50) #92116480 válasza Viktor81 (#48) üzenetére


#92116480
törölt tag

tipik plazma sznob aki ugy oltja az oledet h nem is probalta. nincs tobb kerdesem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.