Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tapsi


Tapsi
addikt

A facebook őket is lenyomja, legfeljebb a vállalati felhasználókban reménykedhetnek.

(#2) Apollyon válasza Tapsi (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Miért nyomná le? A fb közösségi oldal, a skype meg video- és hanghívás + üzenetküldő is.
Bár még nem próbáltam ezt a webes skypeot, ha egész használható törlöm is a lefelé a telepített klienst.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) Tapsi válasza Apollyon (#2) üzenetére


Tapsi
addikt

A fb-n is van video+hanghívás+üzenetküldő, ráadásul nem kell újra felvenned az ismerőseidet. Az MSN is nagyjából a közösségi oldalaknak köszönheti a halálát.

(#4) Воланд válasza Apollyon (#2) üzenetére


Воланд
titán

mukodni mukodik, csak eppen semmifele ertesitest nem kapsz bejovo hivasrol, vagy uzenetrol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) Apollyon válasza Tapsi (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az msn-t a frászbuk és a skype nyírta ki, nem önmagában a fb – amellett hogy már szét volt hekkelve és amúgy is halálra volt ítélve az egész.
Fb-ra is ugyanúgy fel kellett venni az ismerősöket egyszer, csak úgy mint skypera.
Ha pedig a fb elcsalhatná a felhasználókat a skyperól, akkor azt már rég megtette volna. A ms nem ölte volna bele azt a felfoghatatlan mennyiségű pénzt.
A fb-os hang + videohívást szerintem nem használják annyian, mint a pont erre a célra készült és kiforrott skypeon – bár ez csak tipp, kéne valami statisztika.
Az viszont fix hogy emiatt nem lépnék be még1x fb-ra, ezerszer inkább a skype.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Dezsike válasza Tapsi (#3) üzenetére


Dezsike
tag

Az MSN a Skypenak köszönheti a halálát, nem a közösségi oldalaknak. Én az utolsó napig használtam és nem volt kihaltabb a FB előtti időkhöz képest. Bár én örülök neki, hogy egyesült a Skypeal, mert párhuzamosan használtam a kettőt és a Skype hang- és videó minősége lényegesen jobb, a formázások és villogó hangulatjelek nem hiányoznak.

Azért nem fog elterjedni a böngészős, mert a hanghívásokhoz úgyan úgy telepíteni kell, akkor már inkább a klienst telepítem fel. Sajnos a böngészők eleve rengeteg memóriát felzabálnak, a bővítmények még erre rátesznek egy lapáttal, míg a natív alkalmazásokat sokkal jobban lehet optimalizálni. Persze akinek gamer PCje van annak mindegy, de egy 8 éves általános használatra szánt gépen már nem mindegy - és elég sok ilyen üzemel a mai napig.

(#7) dajkopali válasza Dezsike (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, de a korábbi bejelentéskor közölték, hogy a bővítmény csak átmeneti - dolgoznak egy bővítmény nélküli változaton

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) djgeg


djgeg
őstag

Nem értem mit szarakodtak ezzel ennyit... Már jó ideje volt Lync böngészős kliens....

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#9) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Inkább a Linux-os Skype kliensen dolgoznának. Még mindig nincs benne képernyőmegosztás, vágólapról kép beszúrása és sok más feature ami alap a Windows kliensben, emellett egy ezer éves GUI-t csaptak hozzá ami szintén mérföldekre el van maradva az összes többi platformra kiadott klienseiktől. :(((

What I cannot create, I do not understand

(#10) ztoldy válasza PandaMonium (#9) üzenetére


ztoldy
senior tag

Én meg amondó vagyok, hogy a windows-os kliens átláthatatlan a régi verziókhoz képest. Arról nem is beszélve, hogy erőmű kell lassan a program futtatásához.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#11) PandaMonium válasza ztoldy (#10) üzenetére


PandaMonium
őstag

Szerintem nincs gond a Windows kliens új kinézetével. Ugyan úgy kell használni mint eddig, számomra átlátható és még tetszik is a modern, minimalista megjelenése. Ezzel szemben itt van az interfész amit maga a sátán tervezett, és tépkedte ki egyesével belőle a hasznosnál hasznosabb funkciókat.

What I cannot create, I do not understand

(#12) djgeg válasza PandaMonium (#11) üzenetére


djgeg
őstag

" itt van az interfész amit maga a sátán tervezett, és tépkedte ki egyesével belőle a hasznosnál hasznosabb funkciókat."
+1 :C

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#13) chipesz válasza PandaMonium (#11) üzenetére


chipesz
őstag

Te jó Isten, hogy néz ez ki? Tiszta 90-es évek...

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#14) Apollyon válasza chipesz (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A design-nál sokkal fontosabb a használhatóság. Ez a régi design teljesen áttekinthető, nem tudom miért kell erőltetni hogy mindig más legyen.

Egyébként pedig a skin felveszi az asztali környezet beállításait, tehát mondhatni testreszabhatóbb mint a wines kliens.

Az mondjuk más kérdés hogy akárhányszor a ms hozzányúlt a linuxos klienshez, egyre rosszabb lett.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) chipesz válasza Apollyon (#14) üzenetére


chipesz
őstag

Persze, fontosabb a használhatóság, de nekem ez már túl fapados kinézet.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#16) ztoldy válasza chipesz (#15) üzenetére


ztoldy
senior tag

A funkcióját maradéktalanul betölti és ez a lényeg. Mivel linux-on is használtam a skype-ot annyiban igazat adok, hogy valóban hiányoznak jó funkciók a linux-os kliensből.
Persze ma az a divat, hogy egy egyszerű üzenetküldőben is 3D játékot kell tenni, nem az a fontos, hogy minél kevesebb memóriát és egyéb erőforrást használjon az adott szoftver vagy app.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Akik Kínában dolgoznak, velük csak skype-on tudok beszélni, ott a facebook egyáltalán nem nyomja le a skype-ot. Ukrajnában, Oroszországban is a skype a legelterjedtebb, én örülök ennek a fejlesztésnek.

(#18) PandaMonium válasza Apollyon (#14) üzenetére


PandaMonium
őstag

Az a baj vele, hogy a Skype csoportokat sokszor hibásan vagy egyáltalán nem jeleníti meg, ez pedig számomra nagy probléma mivel szinte csak csoportokon belül beszélek Skype-on. Az, hogy felveszi az asztali környezet stílusát csak részleteiben igaz, csak a gombok és az ablak keretek cserélődnek le, ettől még ez az N ablakos megoldás (N a megnyitott beszélgetések száma + 1, ahol ugye a partnereidet látod) még megmarad. Szintén gyakorta előfordult régebben mikor a Linux klienst használtam, hogy az elindítás után egyszerűen nem jelent meg a Skype, majd mikor másodszorra próbáltam elindítani azt írta, hogy már fut egy kliens. Ilyenkor kézzel le kellett vadászni a folyamatot és leállítani azt.

Ahogy korábban említettem viszont a legfájóbb pont az, hogy a képernyőmegosztás, vágólapról képek bemásolása, az üzenetváltásba beszúrt képek azonnali megtekintése (tehát anélkül, hogy külön lekéne menteni és egy képnézegetővel megnézni a képet) valamint sok más fontos funkció még hónapokkal/évekkel később is hiányoznak a Linux-os kliensből. Mivel most már azt a minimális API-t is kivették a Skype-ból ami régebben megvolt most már nem lehet köré csevegőprogramot írni amiben ezeket a hibákat kiküszöbölnék az emberek. Arról pedig, hogy open source legyen még ne is álmodjunk, sőt, még a bináris fájlokat is titkosítják, így a mai napig a fene se tudja megmondani, hogy mi történik az üzenetekkel amit Skype-on küldesz (az itt olvasható "Securing Skype" bekezdés, valamint az abban található link erre az oldalra).

Nem kell félreérteni, ettől még jó IM program a Skype - sőt, mondhatni a legjobb, de nem tartana sokból rendberakni azt a klienst, hogy az olyan elfajzott hipsterek (mint én is) akik gyakorta mernek Linux-ot használni kicsit szívesebben használják a terméküket.

What I cannot create, I do not understand

(#19) djgeg válasza PandaMonium (#18) üzenetére


djgeg
őstag

"alamint sok más fontos funkció még hónapokkal/évekkel később is hiányoznak a Linux-os kliensből"
Ami végül is totál érthetetlen, mert miért is? :U :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#20) Apollyon válasza turbulencia8 (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Oroszországban amúgy sem a fb a menő, hanem a Vkontakte.

(#18) PandaMonium: Igen, értem a problémát. Ezek amiket felsoroltál sokkal súlyosabbak mint a GUI kinézete.
Nekem az (volt) a problémám még korábban hogy az alsa-t lecserélték pulseaudiora, ami viszont bugos és nem megy tőle rendesen pár más, rendszert érintő funkció. Ezért vagy bugokkal küszködök, vagy siket a skype. Utóbbi lett.
De azóta sem született arra értelmes válasz hogy minek butították le ilyen szinten a klienst. Bár amikor megvették csilliókért már tudtam hogy ez lesz.

"így a mai napig a fene se tudja megmondani, hogy mi történik az üzenetekkel amit Skype-on küldesz"

Több mint valószínű hogy archiválják valahol, ha esetleg később kellene (no, nem nekünk). Régen ugye p2p volt most már szervereken keresztül megy át minden, és volt egy funkció, amivel láthattad hogy a partner megkapta-e az üzenetet. Most már ez is kárba veszett. Annyi előnye legalább lett a dolognak hogy nem kell mindkét félnek onlinenak lennie hogy kézbesítse a kliens az üzenetet.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) PandaMonium válasza Apollyon (#20) üzenetére


PandaMonium
őstag

"Nekem az (volt) a problémám még korábban hogy az alsa-t lecserélték pulseaudiora..."
Mint a legtöbb hasonló gyakori problémára, erre is nyújt segítséget az ArchWiki: Skype Sound bekezdés

Röviden ugye annyi a lényeg, hogy az apulse-al egy emulált PulseAudio környezetben tudod futtatni, megkerülve a problémákat.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#22) cog777 válasza PandaMonium (#18) üzenetére


cog777
senior tag

Ubuntut hasznalsz? Nalunk Debian alatt kevesebb problema van, csoportok rendben vannak, kepernyomegosztas mukodik, skype indulas is OK. Bar nehany hasznos funkcio ketsegkivul hianyzik.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#23) PandaMonium válasza cog777 (#22) üzenetére


PandaMonium
őstag

Arch Linux. De más disztró alatt is találkoztam már ezekkel a problémákkal.

What I cannot create, I do not understand

(#24) bacus válasza cog777 (#22) üzenetére


bacus
őstag

Én egyre jobban utálom a skypet. Régen fapados volt, de nagy fájlokat lehetett áttolni vele, akár egy filmet is. Csak online embereknek lehetett üzenetet küldeni, az viszont működött.
Most lassú, fogalmam sincs, hogy olvassa/megkapja e valaki az üzenetet, ha igen, akkor mikor.
Ha valaki már belefutott jelszó visszaállitásba, hát az bizony elég problémás, csak IE alatt megy, de ott se mindig. Van amikor egyik szgépen beenged, de a másikon még mindig nem.
Mióta több helyről is be lehet jelentkezni, gyak. sosem tudod ki van online, mert beragad, vagy nem is tudom.
(Persze, ki lehet jelentkeztetni a másik klienst, van rá workaround.)

Androidon a skype meg nevetségesen rossz. Hol jön értesités az üzenetről, hol nem. Ha szgépen is be vagy mellette jelentkezve, akkor -ha épp jön értesités- néha sok sok mp-el később jön.
Gyakorlatilag szinte használhatatlan.

Jó lenne valami amivel ki lehetne váltani, mert sajnos sok helyen standard lett. Itt nem a fb-ra gondolok, mert az más miatt vérzik ezer sebből. (pl, mert nem akarok fb fiókot.. :D)
Elég lenne az a funkcionalitás, ami a skypeben volt, még mielőtt Billgeci felvásárolta volna.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#25) Szmeby


Szmeby
tag

"... bővítményt kell telepíteni." <--> "... bár vannak előnyei: nem kell telepíteni az alkalmazást"
Oké, akkor most telepítem a telepítést nem igénylő szoftvert. :)

(#26) Keem1 válasza Szmeby (#25) üzenetére


Keem1
addikt

(#27) Apollyon válasza PandaMonium (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi, de már nem fontos, amúgy is már csak text üzenetekre használom.) Este kipróbálom a böngészőst és ha bejön akkor részemről a kliensnek végleg lőttek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) Szmeby válasza Keem1 (#26) üzenetére


Szmeby
tag

A lustaság nagy úr. Köszi. :)

(#29) Ermac


Ermac
tag

Még nem próbáltam de ma délután tutira kifogom, át kéne állni családosan az oovoo-ra, mert gyakran rossz a skype borzalmas ilyenkor, recseg a hang szétesik a kép, elmegy a hang soroljam ? Facebook megfogja enni skypeot előbb utóbb már így is van videóhívás facebookba, idők kérdése az msn sorsára jut a skype is.

We are Many You are but One

(#30) Keem1 válasza Ermac (#29) üzenetére


Keem1
addikt

Egyetértek, már szinte minden ismerősöm,a Skype-osok is FB chaten írnak (a hanghívást még nem próbáltam). Pedig Skype-on is ott figyel minden ismerősöm. Már a fájlküldés se a régi, pedig tök jól működött.

Apró kötekedés:
- kifogni a halat kell, ha kipróbálok valamit a jövőben, akkor "ki fogom próbálni"
- megfogni a párom kezét kell, megint más az, ha a "facebook meg fogja enni a skype-ot"
- a mondatvégi írásjelet az előtte álló szóval egybeírjuk, viszont a következő szóval nem
Bocsi, de az ilyesmi marhára szúrja a szemem, pedig nem vagyok tanár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.