Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Samsung ügyesen fekteti be a temérdek megkeresett pénzét.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Ütőkártyának szánják, meglátjuk mire lesz jó, nehogy egy utálatos bloatware legyen majd a nép szemében.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) fairi válasza moleculez (#2) üzenetére


fairi
addikt

Aki a felsorolt 8 nyelvben nem elég jártas annak csak bloatware lesz, az tuti.

(#4) Matada2.3 válasza moleculez (#2) üzenetére


Matada2.3
veterán

Csak nem egy S voice lesz.. + ne legyen locale-hez kötve, és király lesz!

Finn the human

(#5) willope


willope
tag

Magyar nyelven aztán várhatod, hogy megjelenjen. (nem fog) :W
Másrészt egy kevésbé személytelen megszólítás jobb volna. A Hello rengetegszer mondjuk és sok téves válasz lenne. A Bixby szót nehéz kiejteni.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#6) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

..és akkor valaki elszólja magát hangosan pl. a buszon és hirtelen egy csomó ember zsebe elkezd beszélni ;] ...

Egyébként érdekes látni, hogy fejlődnek ezek a dolgok. Pl. anno mikor megjelent a már magyarul is tudó google féle hang figyelős holmi, akkor "teszteltem" és még én és az öcsém "diktáltunk" neki, de csak röhögtünk azon amit leírt a felismerni vélt szóból. Egy tavaly ilyen tájban "teszteltem" megint. Addigra egész pontos lett.. úgy nagyjából, de azért nem volt még kellőképpen megbízható.
Fogalmam sincs egy-egy ilyen dolog, hogy áll most a magyar nyelvel, angolul tudom, hogy sokkal jobban megy a dolog, hisz már vannak nagyobb nyelvek közötti szóbeli fordítást végző "szinkron tolmács" programok is. Bár utóbbik hatékonyságát nem tudom megállapítani (ismernem kéne mind2 nyelvet, hogy tudjam jó e a fordítás) ... magyarul ilyen szolgáltatásról meg ügye még egyenlőre csak álmodni lehet..

Mondjuk engem nem hoznak lázba ezek az asszisztens dolgok .. Így is gáz, hogy egyre nehezebb "ritka" dologra keresni google-n is, mert ő bizony ki akarja találni, hogy én mit is akarok keresni (esetenként nem jól).. és a releváns találatokat fel se hozza egyből.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) Fejvadi válasza DraXoN (#6) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Kapcsolatteremtésre is jó lesz. :)

(#8) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem teljesen ide tartozik, de megjegyezném még:

Érdekes látni, hogy az utóbbi 15-20 évben egyre inkább feladják az emberek a személyességi jogaikat (világszinten).. De ennek sokan örülnek, vagy nem zavarja őket. Akit meg igen, azok meg egyre inkább "maradiak".. Elég megfigyelni a mai 10éves korosztályt akik ebbe a környezetbe belenőttek. Fogalmuk sincs, vagy nem érdekli őket a dolog, és FB-n is olyan dolgokat is megosztanak, ami egy idősebnek eszébe se jutna.

De ez a téma nem igazán kapcsolódik ide közvetlenül, csak közvetetten. Hisz egy ilyen "asszisztens" mindig figyelni fog. Persze sokszor már most is eláruljuk, hogy mikor nem vagyunk otthon, épp hol járunk stb. elég csak magunkkal vinni a telefonunkat. De egyre többet és egyre többen gyűjtenek rólunk infókat (nem csak hatóságok). A magyarázat a minőség javítása, de őszintén. ki az aki csak arra használná a megszerzett infókat amikor igen csak jó ára lehet a piacon annak, hogy a személyi asszisztensed jelenlétében ismerősödet kérdezed mondjuk, hogy ajánljon valami jó gyógyszert fejfájásra (nem az a lényeg most, hogy ért-e hozzá). És legközelebb meg az asszisztensed egyből egy közeli patikát ajánlana. Pedig meg se kérdezted.
Vagy pl. beszélitek mit kell venni a hűtőbe, és közben az asszisztens felajánlana étel futár cégeket.

Vagy mint újabban a smartTVkben vannak reklámok.. Lehet előbb utóbb a mobilok alap menüjében is leszek? Bár ha úgy vesszük már vannak bennük (alkalmazás ajánlás, stb.).

Már várom, hogy mikor lesz reklám az álmaimban is.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) Balzak83


Balzak83
senior tag

A név is gagyi, a logó sem túl jó. Már csak a tudásával tarolhat

(#10) spawn21 válasza DraXoN (#8) üzenetére


spawn21
veterán

Nem tudom ezzel mi a baj. Amit akarsz el tudsz titkolni.
A világ ilyen, csak az fel akinek van mit takarnia

iPhone 13p

(#11) madd dogg


madd dogg
senior tag

Szerintem érdemes azt a pár apróságot megtanulni angolul ami egy asszisztenshez kell, aztán jó társ lehet belőle.

Más gyártóknál az zavar, hogy lokálisan tiltott. Cortana pl. Nem hajlandó itthon működni angolul sem. Pedig elég nagy az a réteg, aki releváns tartalommal töltené meg, mert az angol azért egyre kevésbé akadály.

(#12) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Gemkapocs

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#13) pusszycat válasza fornettisuti (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Így van. A wordbol lophatták. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) Mr. Sword válasza pusszycat (#13) üzenetére


Mr. Sword
tag

Gém Géza befigyelne S8-on, az nem lenne semmi. Megkopogtatná neked a kijelzőt hogy hova kell böknöd. :D

(#15) samu74


samu74
addikt

Jó dolog lenne, ha támogatná a magyar nyelvet is...De így kb. 0 haszna.Tudom hogy a magyar nem világnyelv! :)
Biztos hogy sok helyzetben nagy segítség lenne(autóvezetés/munka közben),de ha a többi nyelvet is meg tudják oldani egy régiós update-el azt a pár ezer szót is hozzá lehetne biggyeszteni.

-----------

(#17) pusszycat válasza #20749568 (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hinném, ez az S8 csábításainak egyike.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) Armahun


Armahun
addikt

Szép logo, egy kerekesszékes embrió ugrik be róla.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19) jacis


jacis
nagyúr

Egydül azt nem értem a google hogy engedi meg valakinek hogy egy alap google szolgáltatásnak egy ilyen mértékű konkurenciát állítson a saját rendszerén belül?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20) Pynti válasza jacis (#19) üzenetére


Pynti
csendes tag

Ez engem is nagyon érdekelne.

(#21) DithenS válasza jacis (#19) üzenetére


DithenS
senior tag

Hogy android maradjon.Ha Google lépésekhez folyamodna azzal oda az android szabadsága és nyíltsága is.Samsungnak meg alapból megvan a pénze ahhoz hogy a Tizen saját operációs rendszerét felfuttassa,jobban mint a microsoft a WP-t.Szóval ez a lépés egyik cégnek se jó mert a googlénak a húzónév mint a samsung sokat segít,a samsungnak meg pénzveszteséget okozna a saját OS.

(#22) this is life válasza jacis (#19) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem a googlenak mindegy , csak az ő oprenszere , szolgaltatasa fusson minnel tobb eszkozon, a legnagyobb gyartoval , piac vezetovel meg vegkepp nem lenne erdeke kemenykedni tulsagosan .

DithenS
Az AOSP a stock, nyilt droid , a google fele is nyilt de meg kell felelni egy ket kitetelnek pl a google szolgaltatasok elerese,beepitese ugy ahogy ezt a google illetekesei megalmodtak... kiveve kina mert ott nem sokat vergodhet a kereso orias...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#23) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Samsung Clippy.

(#19) jacis:
Így nem vádolhatják azzal, hogy visszaél a helyzetével, ez ugyanis nem egy az Android működéséhez szükséges funkció, hanem egy kiegészítő kényelmi szolgáltatás. De lehet amúgy se bánják a versenyt, a konkurenciától mindig lehet valamit lopni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#24) slimshady


slimshady
senior tag

Elég általános a 'Hello' varázsszó. Jobban örültem volna neki, ha inkább a Google féle megoldást erőltetik, had okosodjon még több felhasználónak hála, bar kell a verseny is a fejlődéshez.

üdv.: SlimShady

(#25) slimshady válasza spawn21 (#10) üzenetére


slimshady
senior tag

Jogos. Nem hiszem az egyszeri Jóska meg a Pista adataival túl sokra mennének, hacsak nem a lakásukba szeretnének betörni a távollétükben. Különben pedig valóban csak az emberi vásárlási es egyéb szokások megfigyelésére, statisztikára jó, amit még agresszívebb és célzottabb marketinghez használhatnak.

üdv.: SlimShady

(#26) slimshady válasza DithenS (#21) üzenetére


slimshady
senior tag

Akkor a kérdés inkább az, a Samsungnak valóban jobban megéri egy újat fejlesztenie, mint a Google-el megátalkodni, hogy az ő megoldásukat használja?

üdv.: SlimShady

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.