Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azopi74


azopi74
addikt

"Az új Windows build gyakorlatilag egyetlen újdonsága"
Na meg az új , szélesvásznú, egész estét betöltő telepítő...

(#2) vm93hun válasza azopi74 (#1) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Az a 10041-ben is megvolt.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#3) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Remélem megoldják azt, hogy más böngészőkből (Chrome, Firefox) át lehessen vinni a könyvjelzőket, jelszavakat, beállításokat, stb), mert én is szívesen kipróbálnám majd, de nincs kedvem órákig állítgatni benne mindent, hogy úgy működjön, mint a Chrome-om.

(Illetve ha nem lesz rá elérhető egy reklámblokkoló, akkor kapásból felejtős)

#1: Tényleg olyan marha sokáig telepít?

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#4) azopi74 válasza vm93hun (#2) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem az felment kb 20 perc alatt. Elindítottam, lementem, elszívtam egy cigit, megittam egy kávét, és mire visszaértem, kész is volt, nem is vettem észre belőle semmit :)

(#5) azopi74 válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


azopi74
addikt

Igen, de gondolom, erősen hardverfüggő. (Nem teljesítmény)

(#6) vm93hun válasza azopi74 (#4) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Én nemrég kezdtem elölről, mert az első újraindításnál megakadt a Windows logo + forgó pontok animációnál és nem ment tovább tíz perc múlva sem. Most rendesen elkezdte telepíteni viszont 30%-nál megint beállt 10 percre.

Jelen pillanatban 75%-on áll.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#7) azopi74 válasza vm93hun (#6) üzenetére


azopi74
addikt

Sokáig ott fog maradni 30%-on, de legyél türelmes, ne add fel, tovább fog az menni (vagy nem ) :)

(#8) vm93hun válasza azopi74 (#7) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Már rég átment (most 97%). Vmware-ről fut, így közben tudok böngészni is - addig sem unatkozok. :)

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#9) azopi74 válasza vm93hun (#8) üzenetére


azopi74
addikt

Jahh, virtuális gépre könnyű, ott csak teljesítmény kell hozzá. Azt hittem natív vas ...

(#10) vm93hun válasza azopi74 (#9) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nehogy azt hidd!
i3-as laptop 4GB memóriával (mert szeretek veszélyesen élni :D ), 1,5GB RAM-ot adtam meg a virtuális gépnek, hogy legyen valami tempója és a Host géptől se vegyen el annyi RAM-ot (a Hostnak így ~70-75%-os a RAM kihasználtsága ha fut a Vmware, a virtuális Windows 32bit-es)

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#11) #41133696


#41133696
törölt tag

Szóval ha jól értelmezem akkor IE 12 nem is lesz? Esetleg a Spartan kódnéven futó verzió fogja később váltani Windows 7-en -is?

(#12) vm93hun válasza #41133696 (#11) üzenetére


vm93hun
aktív tag

IE12 egyáltalán nem lesz, Win7-8.1-ben marad az IE11. A Spartan csak Win10-ben lesz elérhető.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#13) #41133696 válasza vm93hun (#12) üzenetére


#41133696
törölt tag

Remek...Mondjuk én váltok Windows 10-re, de marad a családban Windows hetes gép, és akkor ezek szerint ugyanaz lesz a helyzet mint Vistánál,hogy adott egy elavult böngésző amit majd cserélni kell idővel mondjuk Chromera.

(#14) Raysen623


Raysen623
addikt

Az új webböngészőt honnan érem el? Az MS oldalán az ezzel kapcsolatos oldalon is a 10041-es verióhoz jutott el. Valaki tudna segíteni?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) Воланд válasza Raysen623 (#14) üzenetére


Воланд
titán

a 10049-es buildben van benne, kulon nem lehet letolteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Raysen623 válasza Воланд (#15) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszönöm, de az a build hol lelhető fel? Továbbra is csak a 10041-et találom meg az Windows Insider Programme-nál...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) Воланд válasza Raysen623 (#16) üzenetére


Воланд
titán

csak a 10041-et lehet ra frissiteni. ebbol iso kb egy het mulva lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) Raysen623 válasza Воланд (#17) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is így gondoltam :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#19) King Unique


King Unique
titán

Akkor ezek szerint csak build frissítéssel lehet kipróbálni. Na ezt, ha nincs benne semmi újdonság, egyelőre kihagyom, a múltkori (9926--->10041) is elég sokáig tartott.

(#11) GoodSpeed: WIn7-re már az IE11 is "ajándék" volt, nem hiszem, hogy megkapná Spartant, főleg, hogy januárban a mainstream supportja is véget ért...talán a Win8.1 megkapja, de az se biztos.

(#20) shortcutme válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


shortcutme
tag

Szerintem nagyon biztató, kicsit öregecske gépemen (core2duo) érezhetően gyorsabban töltenek az oldalak, mint chrome-ban. (mondjuk ez már ie11-nél is így volt)

> (Illetve ha nem lesz rá elérhető egy reklámblokkoló, akkor kapásból felejtős)

A reklámblokkolás nálam tökéletesen működik bármilyen kiegészítő nélkül, sima host file-os megoldással.

(spotify, youtube felugró reklámok is megszűnnek így, illetve ha a routeredbe be tudod rakni, akkor a mobilon se lesz reklám, itt egy lista, de ha valakit érdekel feltöltöm a sajátom)

(#21) edari válasza #41133696 (#13) üzenetére


edari
őstag

Megis mit vártál? A 7 se egy mai darab mar.

(#22) fordfairlane válasza #41133696 (#11) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy a Microsoft új stratégiája az, hogy inkább ingyen adja a rendszerfrissítést, csak ne kelljen backportolni az alkalmazásait és az új API-kat a régebbi rendszerekre (DirectX).

Azért kíváncsi vagyok, mennyire lesz ez általános gyakorlat, és főleg arra, hogy mennyire válik be. Például az új Office is csak Win10-re lesz? Nehéz elképzelni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#23) #41133696 válasza King Unique (#19) üzenetére


#41133696
törölt tag

De ha a Spartan esetében is folytatják az eddigi gyakorlatot, miszerint a három évente megjelenő adott Windows verzióhoz kötik úgy, hogy a böngészőből maximum 2-3 főverziót fog megkapni, holott az alternatív böngészőt fejlesztők a korszerű termékeiket továbbra is elkészítik a régebbi Windows rendszerekhez is (a Mozilla Firefox, a Google Chrome és az Opera is elérhető még a mindenféle az otthoni felhasználókat tekintve MS támogatást nélkülöző Windows XP-re is), azzal csak maguk alatt vágják az MS-nél a fát. Mondhatnám azt is, ha nem az lesz a recept, hogy oké Windows 10-től Spartan, de utána minden újabb Windows is megkapja a sokadik Spartan verziót is, vagyis ha nem az a cél, hogy a beépített böngésző és az OS integrációt lazítsák annyira, hogy lehetővé váljon a relatíve szabad verziószám ugrás, akkor esélyes, hogy ez az egész névváltási manőver pont a főcéljukat nem fogja elérni, azaz nemhogy nem lesz eléggé népszerű, de még a meglévő tábor sem fog sokáig időzni, és vált alternatív böngészőre.

Persze érthető, hogy a Windows 10 eladásokat illetve az arra való átállás is ezzel is próbálják ösztökélni, de ettől még hiányzik az egyenes beszéd, hogy mégis hogyan szeretnék ezt lebonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#24) Воланд válasza #41133696 (#23) üzenetére


Воланд
titán

mar a harom evente uj windows gyakorlat sem fog folytatodni a windows 10 megjelenese utan, hiszen folyamatosan fognak erkezni az uj funkciok. es a folyamatosan erkezo ujdonsagok mellett szvsz evente lesz egy nagyobb frissites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) CharlieDrop válasza Воланд (#24) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mindig lesz egy Windows.Old mappám, örülni fogok :D

Szóval remélem nem lesz :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26) janos1988


janos1988
addikt

Már rá volt kényszerülve az MS egy mobilabb és rugalmasabb böngésző készítésére, amiatt hogy kezdte egybemosni a tábla gépet és a pc-t, mert az IE kezdett kevés lenni. Amúgy meg semmi olyan dolog sincs benne amitől hasra kellene esni, annak ellenére, hogy a videó ezt próbálja elérni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#27) #41133696 válasza Воланд (#24) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az új piaci modell bevezetése valóban eljárás már a az ügyfelek részéről, de még a jövő zenéje, hogy tényleg így lesz e bevezetve, illetve, hogy azt a sikert hozzá e el, amire az MS is számít.

(#28) azopi74 válasza #41133696 (#13) üzenetére


azopi74
addikt

"hogy adott egy elavult böngésző amit majd cserélni kell idővel mondjuk Chromera."

Nem egyszerűbb inkább frissíteni az elavult OS-t? Még fizetni se kell érte, ingyen van az upgrade..(kivéve, ha annyira elavult)

(#29) #41133696 válasza azopi74 (#28) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem feltétlen. Régi gépen ugyanis nem fog települni a Windows 10 - ahogyan a 8.1 is tette -, mert megkövetel bizonyos CPU utasításkészleteket. Pl itthon is van egy olyan gép, amin a Windows 7 nagyon szépen fut két magos procival, de már a Windows 8.1 nem települ fel rá, és a Windows 10 sem fog.

[ Szerkesztve ]

(#30) fordfairlane válasza azopi74 (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem egyszerűbb inkább frissíteni az elavult OS-t?

Lehetnek hardver- vagy szoftver problémák, ami miatt jópár gép kieshet ebből a körből. Elég egy spéci vállalati alkalmazás, ami mondjuk Win7-en fut, Win10-en viszont nem, és az upgrade jó eséllyel elmarad a teljes eszközparkon az adott cégnél. És ugye ez jelen esetben azt is jelenti, hogyha nincs Win10-re frissítés, akkor a böngésző is marad.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#31) azopi74 válasza #41133696 (#29) üzenetére


azopi74
addikt

Milyen CPU- n nem megy? PAE, NX bit és SSE2 kell neki, de elég ritka madár az olyan CPU ami ezeket nem tudja, de azért még használható.

(#32) azopi74 válasza fordfairlane (#30) üzenetére


azopi74
addikt

Nem vállalati felhasználásáról beszéltem, ott úgysem érdekes a Spartan jelnleg, miután még a chrome sem jó oda, jó öreg IE kell a vállalati cuccok többségének :)

(#33) #41133696 válasza azopi74 (#31) üzenetére


#41133696
törölt tag

"A 8.1-es rendszer tovább szűkíti a kört, mert 64 bites változat esetében újabb kritériumoknak kell megfelelnie a központi feldolgozó egységeknek: a CMPXCHG16b, PrefetchW (AMD esetében ezt a 3DNowPrefetch helyettesíti) és LAHF/SAHF CPU utasításkészletek ismerete is alapkövetelmény lett, bár a Microsoft által hivatalosan listázott rendszerkövetelmények között ez nem szerepel. Az érintett processzorokról részletesen itt írtunk."

Windows 8.1 teszt

Lehet még adódik hozzá valami a végleges IE10-nél de ami 8.1-nél kellett 64-bites verziónál az itt is kelleni fog.

(#34) azopi74 válasza #41133696 (#33) üzenetére


azopi74
addikt

Vagyis kiesik néhány 10-11 éves ultrafogyasztású gamer CPU a támogatott körből, igaz, nem tudom, hol használnak ma még ilyeneket, és milyen megfontolásból, kb egy-két hónap alatt megtérül az energiafogyasztásukból egy hasonló teljesítményű, mai fullos konfig

(#35) #41133696 válasza azopi74 (#34) üzenetére


#41133696
törölt tag

10-11 évesek pláne, de fiatalabbak is. Például a 939-es X2 4200+-os Athlon 64-et újonnan még lehetett vásárolni, 2007 végén is, ami igaz, hogy 2005-ben debütált a termék 100 k-s áron, de ötöd annyiért meg lehetett venni 2,5 évvel később is, és az még idén lesz 8 éve.

Egyébként nagyon sok munkahelyen ez a helyzet, egy két magos CPU 3-4 GB RAM-mal, Windows 7-tel, irodai munkára tökéletes ma is, és ezek a cuccok jól bírják, majd egyszer nyilván tönkremennek, de lehet, hogy még a Windows 7 2020-as kikoszorúzását is letudják.

[ Szerkesztve ]

(#36) fordfairlane válasza #41133696 (#33) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként rejtély, hogy a 8 - 8.1 váltásnál miért lett hirtelen égető szükség ezekre a CPU fícsörökre.

x gon' give it to ya

(#37) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ennek a cikknek a legutolsó mondata odab.sz... Most komolyan így néz ki a lomtár ikonja az új buildben? Remélem ez nem egy alapos UI átrajzolás első szele, mert akkor nagyon durván elvesztem a kezdeti lelkesedésem a Win10-el kapcsolatban.
Aerót kéne visszahozni, választható formában. Aki akarja használja, aki nem, az maradna a mostani UI-on.

Minden szavam magánvélemény!

(#38) azopi74 válasza tothmaxy182 (#37) üzenetére


azopi74
addikt

Lomtár előzőben is így nézett ki, ezt az egyet nekem is nehezen vette be a gyomrom :) de jellegzetes, és jól felismerhető, az vitathatatlan...

(#39) azopi74 válasza tothmaxy182 (#37) üzenetére


azopi74
addikt

Stardock továbbra is kiemelt MS partner, így/a GUI továbbra is mókolható lesz, mint eddig, akik szét szeretik kurni a destktopjuk koherenciáját, ezentúl is megtehetik majd.

Aero-t viszont nem nagyon kéne visszahozni, szerintem a mostani felület sokkal szebb/smoothabb már most...

(#40) tothmaxy182 válasza azopi74 (#39) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Eszem ágában sincs utólagos programokkal mókolni.
Ízlésről meg felesleges vitatkozni, de a Win7 dizájnja nekem sokkal jobban bejött. Illetve az Aero plusz funkciói is nagyon hiányoznak. A smooth-sággal teljesen egyetértek, de kinézetre nekem nem tetszik.
Ezért írtam, hogy lehetne választható funkció, aztán mindenki eldönthetné.

Minden szavam magánvélemény!

(#41) #41133696 válasza tothmaxy182 (#37) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk a minimalista dizájnnal szerintem is kezdenek átviszi a ló másik oldalára. Lassan a Windows 3.1 is csicsásabb lesz. A lopták tényleg durva, de a böngésző fülek sem tetszenek (egyelőre), de ez nem fog visszatartani, hogy váltak majd 10-re :)

(#42) netpeti98 válasza azopi74 (#39) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha miden jól megy nem ezek lesznek a végleges ikonok. A fejlesztők több koncepcióval is próbálkoznak, például egy tesztcsoportot kérdeztek ezekről az ikonokról is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.