Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) YellowFlash

YellowFlash
(tag)

Örvendetes, de én pl ha váltok 1600-ról, akkor veszek új alaplapot. Ha tényleg tudja a 5 GHz OC-t, akkor ahhoz nem lesz elég a mostani VRM, ami kb 4 GHz-ig bírja jól. :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 5 Pro

(#2) Agyturbina

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog (1)

Végre valaki előre is gondolkozik, piros pont :R

Lehet Haver X470-es lapjához, szerzek neki egy új porcit, és akkor mindenki boldog lesz ;)

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#3) Agyturbina válasza YellowFlash (#1) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog (1)

Elméletileg a 3 generáció kevesebbel beeri majd ugyan azon a frekvencián, így esélyes hogy 20%-kal kevesebbet fogyasszon az első generációhoz képest vagyis pont ugyan ott leszel, fogyasztás ügyileg, de lesz 20% extra frekvenciád :D

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#4) eldiablo válasza YellowFlash (#1) üzenetére

eldiablo
(addikt)

Ezt mondták a Z170/270-es lapokra is, aztán mégis, a kicsit jobbak már kibírják a Coffee Lake procikat.

http://hwbot.org/user/northsys/

(#5) dchard

dchard
(veterán)

Mintha arról lett volna szó korábban, hogy a PCIe 4 az alaplaphoz közeli foglaltban működhet, illetve hogy valamilyen train-elési eljárással az inicializálás során dől el, hogy az adott PCIe port működni fog 4.0 módban vagy sem.

Azt lehet tudni, hogy mi lesz a 3000-es szériát támogató AGESA kód verziója, amit figyelni kell majd?

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) enginev3.0

enginev3.0
(nagyúr)
LOGOUT blog

Várom nagyon

Bár szerintem alaplapot is cserélek

Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#7) daa-raa

daa-raa
(titán)

"128 megabites BIOS chip nem kínál elég kapacitást öt generációnyi mikrokód (Excavator, Zen, módosított Zen, Zen+ és Zen 2) tárolására"

Na persze. Elfuserált GUI-ra van hely, értelmes dolgokra nincs.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#8) Ueda válasza daa-raa (#7) üzenetére

Ueda
(aktív tag)

Szerintem nem ez a lényeg. Legrosszabb esetben párhuzamosan 2 db biost kellene kiadni eltérő procitámogatással. Jobb esetben segédprogrammal állítanánk elő a szükséges procitámogatású biost. A lényeg, hogy a 128 Mb önmagában nem ok a korlátozásra.

[ Szerkesztve ]

(#9) hokuszpk válasza YellowFlash (#1) üzenetére

hokuszpk
(addikt)

vegyel alaplapot. en azert bizom benne, hogy a 65W kategoriaba erkezo 3xxx -es procit ugyanugy ki fogja tudni szolgalni az alaplapom vrmje, mint az epp benne tartozkodo 65W kategorias procit.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10) koko52 válasza hokuszpk (#9) üzenetére

koko52
(addikt)

+1 :C

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#11) arn

arn
(nagyúr)

en az x470et is valtanam, ha procit cserelek :) viszont ez csak vmi nagyon magas orajelu 12 magosnal, vagy 16 magosnak tortenne meg.

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Televan

Televan
(veterán)

Nekem nagyon jól jönne ha a mostani X370 -es lapomhoz tudnám használni a 3600/3600X -et. Bios frissitést megcsinálnám még az 1600 -s processzorral,aztán megvenném bele a 3600(X) -ast. Manuális OC -t meg ameddig csak bírja a lapom. Bár ha nekem felmegy 4400-4600MHz -ig már az is tökéletes lesz a mostani 3800MHz után. PCIe 4.0 meg esetleg a DDR5 -t elég lesz 2021 -ben megismernem. :D

???

(#13) zzola

zzola
(félisten)

Meglepő! :DDD

(#14) hash99

hash99
(senior tag)

Az első generációs lapokkal ugyan olyan jól fog menni 8 magig minden proci mint most. Egyedül a 8 mag feletti procik lehetnek problémásak vrm és tdp szempontból de ezek is csak "lehetnek". Alapon ezek is menni fognak a jobb lapokkal pedig az oc is menni fog.

(#15) hokuszpk válasza hash99 (#14) üzenetére

hokuszpk
(addikt)

a 105W 2700X is elketyeg a B350 lapban. meglepodnek, ha legalabb egy 12 magos modell nem ferne bele 105W ala. legfeljebb majd nem megy 4.7-4.8 Ghz -t, hanem "csak" 4.2-4.3 -at.

[ Szerkesztve ]

(#16) Duddi válasza daa-raa (#7) üzenetére

Duddi
(tag)

Pontosan!

A mai gamer és tuningoló nép szeme látványosan folyna ki ha régi típusú award bios-t kellene nézniük.
Igaz azzal ráférne a csipre a teljes kínálat 2* .

(#17) Mikki96

Mikki96
(csendes tag)

Hát, maximum akkor váltok az X370-ről, ha elönt a pénz. Pozitívum az AMD mellett a chipset hosszú támogatása, de mégis, egy csomóan generációnként új lapot vesznek. Asus Crosshair VI Heroról nem merek váltani, egyre gányabbak a VRM dizájnjaik

(#18) arn válasza hokuszpk (#15) üzenetére

arn
(nagyúr)

amiota lehet tdpt allitani fixen, azota ez nem szempont. bele megy, csak nem fog tdplimit nelkul menni, es lassabb lesz, mint a tesztekben.

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) ledgeri

ledgeri
(veterán)

Váltás előtt állok, de érdekelne hogy van-e infó az Intel oldaláról érkező válaszról, erre az AMD szériára?

[ Szerkesztve ]

PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#20) hash99 válasza ledgeri (#19) üzenetére

hash99
(senior tag)

Tudtommal idén nem jön már újabb intel proci desktop vonalra. Jövőre jön az új architechtúra 10nm -en. Igazából az intel válasza az i9-9900k volt a ryzenre. Most az amd válaszol a ryzen 2-vel.

(#21) eldiablo válasza hash99 (#20) üzenetére

eldiablo
(addikt)

Nem úgy volt hogy kihagyják a 10nm-tert és 2021-ben jön majd a 7nm-es teljesen új felépítés? :U

[ Szerkesztve ]

(#22) solfilo válasza ledgeri (#19) üzenetére

solfilo
(veterán)

Jön valamikor idén a Comet Lake.

"A legérdekesebb az asztali piac helyzete, ahol idén már nem jelenik meg az Ice Lake, helyette jön a 14 nm-es Comet Lake. 2020-ban jöhet leghamarabb a változás, de ekkor is csak az olcsóbb régiókban, ugyanis a 10 nm-es asztali processzorok először a Core i3 termékskálát fogják feltölteni. Később – a tervek szerint a 2020-as ünnepi szezonban – érkezhetnek a 10 nm-es Core i5/i7/i9 sorozatú modellek, majd a Pentiumok és Celeronok. Itt is fontos viszont, hogy 2021-ig minden kategórián belül marad 14 nm-es processzor, ami a mennyiségi igényeket szolgálja ki."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#23) hash99 válasza eldiablo (#21) üzenetére

hash99
(senior tag)

Most hogy így mondod már én se tudom :D Valami biztos jön még a 7nm előtt 10 vagy 14 nm -en de idén már biztos nem lesz semmi érdekes. Ha jól emlékszem év végén jön az Ice Lake de csak ultramobil generációval.

Megelőztek. A fórumtárs által linkelt cikkben benne van minden. Szóval lesz még idén egy 14 nm -es bőr... sokat nem várnék tőle.

[ Szerkesztve ]

(#24) ledgeri

ledgeri
(veterán)

Fentieknek köszi! Akkor úgy látszik ebből AMD lesz idén számomra :)

PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#25) Reggie0 válasza hokuszpk (#9) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Hat ez korant sem olyan biztos. A VRM eseten az atfolyo aram szamit, nem a teljesitmenye. Tehat ha a proci feszultsege csokken, akkor ugyan akkora teljesitmenynel az aram no, ami problema lehet.

(#26) SunyaMacs

SunyaMacs
(aktív tag)

"az egyes gyártók nem számítottak arra, hogy az AMD ilyen sokáig épít a szóban forgó foglalatra, így bizonyos alaplapoknál a Ryzen 3000 megjelenésével párhuzamosan megszüntetik a Bristol Ridge SoC APU támogatását"

Pedig eléggé szét volt kürtölve, hogy az AMD AM4 socketje 2020-ig marad. Amúgy meg ugyanazt a BIOS verziót kiadhatják különböző mikrokódokkal (különböző generációjú procik támogatásával).

•_•

(#27) hash99 válasza Reggie0 (#25) üzenetére

hash99
(senior tag)

Meglátjuk. Szerintem gyári órajelen minden menni fog. Ha valami bibi lesz a régi lapokkal akkor szólni fognak hogy bla bla bla bizonyos lapokkal csak korlátozottan lehet használni vegyél újat. Mivel ilyen nem történt eddig még ezért én bizakodom.

(#28) eldiablo válasza Reggie0 (#25) üzenetére

eldiablo
(addikt)

A Volt x Amper ezesetben hogyan módosul? :U

(#29) Jacek válasza YellowFlash (#1) üzenetére

Jacek
(senior tag)

Bevethetsz egy hihetetlen trükköt :) Elöször procit veszel és kiteszteled :)

(#30) Reggie0 válasza eldiablo (#28) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Ugy, hogy ha a 65W-os proci 1.1V-os, akkor az 60A, viszont ha az 1V-os proci 65W-ot fogyaszt, az 65A.
Az, hogy le tud adni az alaplap 1.4V-ot is 60A-rel es az 84W, nem szamit, az elobbi peldaban levo masodik procival kohogne. Tehat az, hogy 65W van rairva mind a ket generaciora meg nem feltetlen jelenti azt, hogy a 84W-os max teljesitmenyu VRM mindkettohoz jo.

[ Szerkesztve ]

(#31) Márk válasza Televan (#12) üzenetére

Márk
(senior tag)

"Bár ha nekem felmegy 4400-4600MHz -ig már az is tökéletes lesz a mostani 3800MHz után."

Nem kell ahhoz 3600(X), ilyet már a 2600X is tudott, igaz nem tartósan. :DDD

2009.08.: LG 42LH4000 --->2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E --->2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E --->2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090

(#32) SkS7891

SkS7891
(tag)

Amúgy várható B550-es lap? A Ryzen 3000 minden funkcióját támogatni fogják a B450-es lapok? (az XFR2 sem megy tudtommal a 300-as lapokban)

Egyébként csendben jönnek az erősebb VRM-el szerelt lapok.
Asrock B450M steel

Asrock B450 steel

[ Szerkesztve ]

(#33) Cefet válasza Reggie0 (#30) üzenetére

Cefet
(aktív tag)

Azt kellene tudni, hogy a VRM összesen mekkora áramra képes. Szerintem a gyengébb VRM-el rendelkező lapokban is mennek majd az új procik, csak nem lesz tuning potenciâl. Nagyobb terhelésnél instabil lesz.

(#34) Reggie0 válasza Cefet (#33) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Valoszinuleg nem gond, csak arra akartam utalni, hogy az azonos TDP nem garancia meg semmire.

(#35) hash99 válasza SkS7891 (#32) üzenetére

hash99
(senior tag)

A "6 phase power design" erősnek számít? :)

(#36) ChavalieR

ChavalieR
(csendes tag)

Èn biztos nem váltok lapot, MSI B450m Mortar Titanium, fasza vrm, a hűtés is kifogàstalan. Szerintem a 12 magos Ryzent is megeszi reggelire.
Ès vàltani is fogom a 2600-at.

(#37) SkS7891 válasza hash99 (#35) üzenetére

SkS7891
(tag)

Hát mATX-ben igen.

Engem az kisebb steel érdekelne. Talán a mortar-ok amikben még van annyi tartalék hogy rábíznék egy 3700X-et.

(#38) hash99 válasza SkS7891 (#37) üzenetére

hash99
(senior tag)

A mortarban 4+3 van. Ha az elég akkor a 6 is. Inkább a hűtésük a kérdés. MSI-nél általában elég jó a vrm hűtés asrocknál nem tudom de ránézésre nem tűnik rossznak a steel.

(#39) Televan válasza Márk (#31) üzenetére

Televan
(veterán)

Majd kíváncsi leszek meddig bírja a 3600(X) a lapomba. Ha nagyon nem megy akkor jöhet az Asrock X570 -es deszkája. Év végéig úgy is csak az X570 chipset lesz a porondon. :D

???

(#40) Beerheart

Beerheart
(csendes tag)

"Egyedül az olyan új funkciók eléréséhez szükséges ténylegesen új alaplap, mint például a PCI Express 4.0"

Mi a többi ilyen új funkció? Én eddig csak a PCI Express 4.0-ról hallottam.

The system can not detect parking spaces made after detecting or before detecting; --- Renault

(#41) pkornel

pkornel
(aktív tag)

Én inkább arra lennék kiváncsi már hogy mikor jönnek az új procik...🙄

(#42) eldiablo válasza pkornel (#41) üzenetére

eldiablo
(addikt)

07.07 a 7nm-ter startja. :D

(#43) hokuszpk válasza Reggie0 (#25) üzenetére

hokuszpk
(addikt)

tudom a szoftveres meres nem a lemegbizhatobb, de ha aszondja 166W a teszt alatt core+soc teteje, akkor talan par amper még belefer az uj 65W -s cuccnak is.

[ Szerkesztve ]

(#44) SECTORnooB válasza Márk (#31) üzenetére

SECTORnooB
(addikt)

El kell szomorítsalak,de ezek nem valós értékek, nekem 4.8Ghz-re "bugolt" :DDD

(#45) Márk válasza SECTORnooB (#44) üzenetére

Márk
(senior tag)

Nem szomorítasz el :DDD.

Akkor mérjem inkább a HWInfo64-el?

2009.08.: LG 42LH4000 --->2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E --->2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E --->2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090

(#46) haxiboy válasza Márk (#45) üzenetére

haxiboy
(addikt)

Fogyasztásmérővel talán pontosabb értéket kapsz.

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#47) Márk válasza haxiboy (#46) üzenetére

Márk
(senior tag)

GHz-ről beszélgetünk, nem W-ról. :DDD

Legjobb tudomásom szerint a fogyasztásmérő csak W-ot mér.

(#48) haxiboy válasza Márk (#47) üzenetére

haxiboy
(addikt)

Oh akkor bocsánat. Persze a fogyimérő fogyasztást mér, látszik hogy kevés volt ma még a KV :D

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#49) latis88

latis88
(csendes tag)

Szerintem már érdemesebb új deszkát is venni akkor.

Ha adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el!

(#50) Márk válasza latis88 (#49) üzenetére

Márk
(senior tag)

Azt majd az idő eldönti.

Még az is elképzelhető, hogy a PCIE 4.0 is menni fog X370 alatt, ez elvileg csak az alaplapgyártókon múlik.

Hogyha a nagy hardveroldalak kitesztelik, hogy X370 vs X570 viszonylatban Ryzen 3000 alatt nincs lényegi különbség a teljesítményben, akkor szerintem felesleges váltania annak, akinek már van egy fasza X370-es lapja.

Aki meg új konfigot rak össze, annak egyértelmű, hogy X570.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.