Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ló úr


ló úr
őstag

Ha ezek is olyan "megbízhatóak" lesznek mint a winyóik akkor köszi nem kérjük :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#2) donjohnson


donjohnson
addikt

miért erőltetik ennyire a pci express foglalatot?
a sata III már nem menő, nem éri meg fejleszteni azt?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#3) edari válasza donjohnson (#2) üzenetére


edari
őstag

A Sata III borzalmasan limitált már egy SSD-nek. Ezért terjed az M.2 is, ami PCI-E-n keresztül kommunikál.

Az a robbantott ábra nagyon ott van. Értelme 0.

(#4) donjohnson válasza edari (#3) üzenetére


donjohnson
addikt

értem, de a szabványra gondoltam. például jöhetne sata IV. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5) edari válasza donjohnson (#4) üzenetére


edari
őstag

Annak a neve: Sata Express.

Egyébként az se lehet annyira gyors, mint pl az M.2. És ha jól tudom, satára nem elérhető az nvme. Csak ahci.

[ Szerkesztve ]

(#6) Dexar007 válasza ló úr (#1) üzenetére


Dexar007
veterán

Nincs semmi baj velük.Gepemben is egy 6-7 eves ketyeg. Ellenben WD-böl 3 ment mar tönkre..a 3-bol!

Give me your cum,bull!

(#7) LamerGyuri válasza edari (#3) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A Sata III borzalmasan limitált már egy SSD-nek.
Mondod ezt annak tudatában, hogy a "tömegcikk" kategóriájú ssd-k épp hogy, vagy meg se ugorják írási sebességben a sata2 sebességét?

Egyébként jó cucc, és nyilván megvan ennek is a felhasználói rétege-piaca, ahol profitálnak ebből a sebességből.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#8) bsh


bsh
őstag

"az egyik FHHL méretű x8-os PCI Express 3.0-s, míg a másik HHHL méretű x16-os PCI Express 3.0-s interfésszel"
képek alapján pont fordítva.

(#9) edari válasza LamerGyuri (#7) üzenetére


edari
őstag

"A Sata III borzalmasan limitált már egy SSD-nek.
Mondod ezt annak tudatában, hogy a "tömegcikk" kategóriájú ssd-k épp hogy, vagy meg se ugorják írási sebességben a sata2 sebességét?"

Kérdés milyen értéket nézünk. Szekvenciális írásban igen, limitáltak. De szerintem a többi értékben is.

Mi számít tömegcikkes ssd-nek? HyperX Fury? 850 Evo? 840 evo? Ezek mind limitáltak.

De van itthon 2 ugyanolyan ssd, egyik sata3-as, a másik egy sata2-es gépben. Ha gondolod megnézhetem hogy milyen értékeket kapok.

(#10) Joz76 válasza LamerGyuri (#7) üzenetére


Joz76
tag

Sata 2-nél kb. 300MB/sec a maximum (overhead miatt kb. 270-280), míg a Sata 3-nál ez 550MB/sec. A konzumer temékek között is vannak simán olyanok, amik ezt messze meghaladják (Samsung XP941, SM951, 950 Pro, HyperX predator, intel 750). Ha ezeket SATA interfece-re tették volna, akkor kb. felére-harmadára esne a sebességük. A SATA3-at kb. mikor megjelent azonnal kimaxolták az SSD-k, gyakorlatilag most nem is kapható olyan, ami olvasásban ne a határokon lenne, de sok írásban is 500MB/sec felett van. SATA4 pedig könnyen lehet, hogy sohasem lesz, egyrészt mert a nagy sebességű eszközöknek még akkor sem ideális, ha jelentősen megnövelik a sávszélességet, nem véletlen, hogy mostanában már egyre inkább az nvme felé mennek a gyártók, másrészt pedig a SATA4 valószínűleg sokkal többet fogyasztana ha a PCIe-hez hasonló sebességet szeretnénk vele elérni. A vinyóknak jó a SATA3, elég sokáig nem fogja még korlátozni őket, de az SSD-nek már kell a PCIE.
Persze ezzel nem azt akartam mondani, hogy egy otthoni gépbe nem jó egy SATA3-as SSD. Otthoni környezetben a leggyorsabb SSD-k (Pl. Samsung 950 Pro 2600MB/sev olvasás, 1500 írás) sem adnak túl sokat egy sima SATA3 SSD-hez képest. Az irdatlan tempó dacára a windows boot, a játékbetöltések csak néhány %-kal javulnak, közel sem akkora előre lépés, mint pl. HDD-ről SSD-re váltani.
Szóval a PCIE ssd egyelőre a gazdagok kiváltsága, illetve azoké, akiknek munkához kell. Szerverek környezetben meg nem kérdés, hogy rengeteg előnye van.

Joz

(#11) kpal


kpal
veterán

Állat cucc. :B

(#12) Barnuss


Barnuss
tag

francot se érdekli, hova kell dugni, csak hasítson :DDD

(#13) t72killer válasza Joz76 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kvázi instant boothoz/játéktöltéshez és hasonlókhoz már SzVSz elég a mostani SATA3. Ha nem is 100%-ban akkor az m.2/pcie nvme (=párhuzamos utasításvégrehajtás) cuccok sebessége biztosan.

A gond sokkalinkább a szoftveres háttérben, ill az egyes eszközök inicializálásában van, esetleg jön még mellé proci+RAM limit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.