Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Az enyhén módosított Alpha 9 azért érdekes, mert ez (mármint a sima) a 4K TV-kben használt változat, ide pedig ugye 4x akkor számítási kapacitás kellene. Az nekem vagy nem enyhe módosítás, vagy (és ez valószínűbb) összességében gyengébb lesz a post processing.

(#2) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

Első képen milyen szépen tükröződik a Samsung logó egy része a tv képernyőjén :DDD

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

11 millió????

Az első kép úgy néz ki, mintha mocskos lenne a kijelző. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) Piftuka


Piftuka
veterán

Persze tudom, ízlés dolga, de...

Én ennél a fehér keretnél rondább, otrombább talapzatot még nem láttam tévé készüléken.

(A G7-es tévéjük megoldása fényévekkel jobb volt.)

"Aquila non captat muscas."

(#5) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Jó hogy lehet kapni :D 11 millaert videken veszek 2 hazat, vagy egy lakast..Baratok közt lehet szep rajta :DD :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#6) #24536576 válasza Piftuka (#4) üzenetére


#24536576
törölt tag

Lol. Az hittem az csak a MM állványa amire rádobták a tv-t. :D 11 milláért vajon választható a színe? :DD

[ Szerkesztve ]

(#7) forgonati


forgonati
őstag

Wow, már vártam, hogy mehessek érte, mert jelenleg a gagyi 4K tévémmel nem tudom kihasználni a sok 8K tartalmat a szolgáltatómnál :D

Keelah Se'lai!

(#8) Duree válasza forgonati (#7) üzenetére


Duree
veterán

Jól mondod ez kell a népnek, vegyétek vegyétek. Ja 11 millió akkor inkább mégsem, nem hinném , hogy túl sokat adnának el belőle ha lenne egy csomó 8K tartalom akkor sem lenne tömeg cucc, így , hogy semmi nincs értelmetlen vétel lenne.

duree54

(#9) [CsuCsu] válasza Kolbi_30 (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Aki ilyet vesz az nem videki lakasokban gondolkozik, hanem rozsadombi villakban es olasz tengerparti nyaralokban.

(#10) Cs1csó válasza Kolbi_30 (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

nem is tudom ez igazán mire való, mert dedikált moziszobába inkább venném a legjobb projektor 3-4 méter vetített képpel, de tévéadást sem igen lehet rajta nézni mert valami SD adás gondolom élvezhetetlen lehet.

(#11) #72042496 válasza Cs1csó (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Arra való, amire a többi tévé, és egy extrább lakóhelyiségben teljesen jól ellehet egy ilyen. (Az átalakítás végén nálunk se lógna ki a környezetből, csak az ára lenne aránytalanul magas.)

[ Szerkesztve ]

(#12) erer1000 válasza Kolbi_30 (#5) üzenetére


erer1000
őstag

11milláért 2 házat? ... Kádár kocka zalaszentgróton, ahova már vonat se jár, ott megy ennyibe kb. Nem hogy 2db..

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) Kolbi_30 válasza erer1000 (#12) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Simán lehet venni, 5 millióért házat. Pár éve nézegetem őket.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#14) szasanyi


szasanyi
félisten

Lehet, hogy poénnak szánta a cikk írója de engem irritál "...nem lesz kifejezetten olcsó." Már nem először találkozok ilyen, vagy nagyon hasonló kifejezéssel de egy ilyen ár esetén nem ezt gondolom a.megfelelő jelzőnek.

(#15) Calogero válasza Kolbi_30 (#13) üzenetére


Calogero
addikt

Az a pár év alatt azért elég sokat alakultak az árak....

(#16) McSico válasza Kolbi_30 (#13) üzenetére


McSico
senior tag

Pár éve? Nagyon nem vagy képbe barátom, nézd meg a piacot, nagyot fogsz koppanni.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#17) [CsuCsu] válasza szasanyi (#14) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En alapbol nem vagyok a hive a click es flame bait "...nem lesz kifejezetten olcsó" kifejezeseknek, amik csak arra vannak, hogy jojjenek az emberek horogni a kommentekbe a luxustermekek aran. Senkit nem erdekel, hany targoncat vagy mucsarocsogei panelt lehet venni rajta.

(#18) szasanyi válasza [CsuCsu] (#17) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem nagyon értem miről beszélsz... :F Véleményem szerint - még a luxuskategória ellenére is - baromi sok egy tévéért ~11M. És nem azért mert miből mennyit lehet venni ezen az áron. És kíváncsi vok melyik bolygón él az akinek nem ez a véleménye?

[ Szerkesztve ]

(#19) dabadab válasza McSico (#16) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként tényleg lehet ötmillióért házat kapni, az ingatlanoldalakon simán lehet ilyeneket találni. Persze ezek általában a világ végén vannak és némi dózeres felújításra szorulnak, de lehet venni ötmillióért házat :)

DRM is theft

(#20) #89309696 válasza Kolbi_30 (#13) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az omladozó vakolatú, berogyott tetős, fáig lepotyogott ablakkeretes, gittkihullt, csepmehiányos Kádár kockák mennek ennyiért, ahol jobb ha nem dugsz be egy 2000W-os hősugárzót, mert a ház melegszik rád. Az utánuk jövő generációs házak a 80-as évek elejétől már lakható állapotban, de azért még elavultak mennek 10-15-ért. És ez vidék.
A turizmus, a Csok meg a sok agyfasz élből duplázta az árakat pár év alatt. Virágzik a nagycsaládos élet ismét, a szülők a már felnőtt gyerekkel, unokával, nagyszülőkkel együtt élnek, mert fél életnyi munkából lehet csak egy szaros házat megvenni, hogy el tudjon költözni egy generáció a 4-ből. Albérletek is gyönyörűen követik az árazást, nem beszélve arról mennyire elpofátlanodtak a tulajok, már 20 év hitelt is szívesebben vesz fel az ember bankrabláncra, mint a pofátlan tulajt elviselni az albérletben és évi kétszer költözni miatta.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Jelenleg - sőt még vagy 5-10 évig - kb. semmi relevanciája sem lesz a 8K-nak, még a 4K tartalom is kevés van. Televízióban pedig még a HD adás is ritka.
FHD felbontású kijelzőnél is csak azért kell nagyobb mert bizonyos távolságról és képátló felett már akár látható a pixelesedés.
Mondjuk 2-3 méteren belül egy 65" vagy afeletti tévénél.

[ Szerkesztve ]

(#22) [CsuCsu] válasza szasanyi (#18) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jo, akkor hol kapsz hasonlo tudasut jelentosen olcosbban? Ha nincs, akkor ez ennyibe kerul es kesz. A tularazas relativ. Csak akkor lehet ertelmezni, ha van azonos termek olcsobban.

Az, hogy ez 'csak' egy TV, nem jelent semmit. Vannak akik ennyibe kerulo viszkit isznak. Na, ezt a TV-t is ok veszik.

(#23) Piftuka válasza #24536576 (#6) üzenetére


Piftuka
veterán

Én is éppen azért kerestem rá, mert furcsának találtam. Erről a tévéről már hallottam korábban, de a termékfotókat, és vonatkozó youtube videókat csak most néztem meg.

Egyébként önmagában a koncepció nem hibás. Egy ilyen kaliberű, ennyire drága tévét simán adhatnának szettben egy választható színű (és akár 3 féle, választható kialakítású) tévé asztallal.

Olyannal, amely alá a Blu-ray lejátszó, erősítő, stb. is befér.

Ez a gyárilag ráapplikált keret viszont nem csak hogy ronda, de még erre a célra is használhatatlan, hiszen nem elég mély.

"Aquila non captat muscas."

(#24) Piftuka válasza Cs1csó (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

Moziszoba mérete válogatja... de ez egy "kisebb" otthoni házimozi szobába összehasonlíthatatlanul jobb képi élményt ad, mint egy projektor.

Ha pedig nagyobb képátlóra van szükség, akkor inkább a SONY Crystal LED az általad említett méretben. :)

(Ezeket pedig nyilván nem tévé adáshoz vásárolja bárki is, akinek pénze van egy ilyen luxuscikkre...)

"Aquila non captat muscas."

(#25) Cs1csó válasza Piftuka (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, ezeket már bűn tévéadásra használni, sőt igazán nem is érdemes már tévét nézni, max aki sport rajongó annak az élő eseményeket, de itt kimerül.

(#26) Piftuka válasza Cs1csó (#25) üzenetére


Piftuka
veterán

A sportcsatornák, és az ismeretterjesztő csatornák.Utóbbiakon sok jó, érdekes műsort lehet látni, ráadásul a HD változatokon (Nat Geo HD, Spectrum HD, stb.) nagyon szépek a természetfilmek.

Én csak ezek miatt fizettem elő. Sajnos Magyarországon nem divat a lista alapján, egyénileg kiválasztott csatorna csomag! Ezért muszáj megvásárolni a legnagyobb csomagot.

Pedig bőven elég volna az a ~10-20 csatorna, amit említettem.

"Aquila non captat muscas."

(#27) Cs1csó válasza Piftuka (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem is baj, tudod a klasszikus 100 csatorna 4k, 20 csatorna is 4k költségbe kerülne.

van:
- aki csak a sportcsatornákat néz
- van aki csak a film és sorozatokat néz
- van aki csak a természet filmeket nézi

[ Szerkesztve ]

(#28) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A lényeg, hogy kereskedelmi forgalomban megjelent a kategória tavaly és idén ez már a második generáció. Átlagos vagy kisebb szobákban ez már közel áll a szokásos 100” házimozi mérethez. Drága mint az állat, de jelenleg ez a technika teteje és nem 36M+Suzuki mint annak idején :) Nagy kár, hogy csúszik az inkjet printing, amiatt nem indul meg lefelé az ár. Viszont ha bemegy 4M alá akkor több embernél ez lesz “A” videofil házimozi megjelenítő. Mit mondjak, engem is esz a fene, mert az én kis lakásomban is ez lenne az optimális, ez van :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#29) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

A második képen nem véletlen van "pénz" a képernyőn...ezt bizony meg kell fizetni! :DDD

(#30) .tnm


.tnm
addikt

ez vajon áfás ár? :))

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#31) #72042496 válasza .tnm (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Látom a szmájlit, ettől függetlenül igen, áfás. :)

Ráadásul most adnak hozzá egy LG SL5Y 2.1 hangprojektort is. Számomra egy kicsit disszonáns ajánlat, de van ez így. Legalább DTS dekódert is kap a vevő, mert a tévében az nincsen. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) .tnm válasza #72042496 (#31) üzenetére


.tnm
addikt

tehát "csak" 2.3 millió az áfa. valszeg érdemesebb külföldről hozatni (ha valakinek aktuális ;] )

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#33) Cs1csó válasza .tnm (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem 3 kéne, kell egy a konyhába is és persze tarcsiba ha az egyik elromlik. ;)

Ja és persze a szokásos kérdés: "pirosban kapható?"

[ Szerkesztve ]

(#34) #72042496 válasza .tnm (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem igazán, vagy legalábbis nem mindenhonnan. A gyakorlatban nem jelentkezik a tipikusan 4-8 százalékpontnyi különbség. :)

30.000 EUR az ajánlott ára, és az Idealo boltjai pl. ennyiért is listázzák. A bankom 358 forintért adja az eurót, ezzel számolva 10,74 millió forint lenne a tévé. (De nekem jó lesz 4-6 év múlva egy ennél faszább modell is töredék áron. :D)

szerk: Van 28.700 euróért is. Az már egy jelentősebb különbség, hmmm. Csak nem tudom, mennyiért szállítják. ;] Fun fact: 2126 x 1386 x 710 mm és 151 kiló a doboz.

[ Szerkesztve ]

(#35) sb válasza #72042496 (#34) üzenetére


sb
veterán

11-et is megér.
8K, tehát nem fárasztja a szemet ez sem. :D

151 kiló??? Suzukihoz kevés de valamit itt is mellécsomagoltak...

(#36) #72042496 válasza sb (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Maga a tévé 42 kiló, állvánnyal 104 (!), van benne anyag. A maradék meg a csomagolás. :D
[link]

A csomagolásban külön van az állvány és kijelző, de VESA furatok tudtommal nincsenek, így a tavalyihoz hasonlóan ezt sem lehet falra szerelni. (Ha valaki élőben is megnézte, akkor szóljon, hogy így van-e.)

[ Szerkesztve ]

(#37) Segal válasza #72042496 (#36) üzenetére


Segal
veterán

Mi a fene 104 kiló abban az állványban :F :Y
Persze nekem végülis mindegy, mert úgysem én vagyok a célközönség, de azért kiváncsivá tett a dolog :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#38) Cs1csó válasza Segal (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipp, de azért ilyen súlyos, hogy NE borulhasson el a tévé.

(#39) #72042496 válasza Segal (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az állvány "csak" 62 kiló, a 42 kilós tévé + állvány a 104. Így is tekintélyes, de mégis egy benga fém valamiről van szó.

Egy 180-as Besta állvány is 24 kiló, pedig az többnyire csak hullámpapír. Jó, csomagolva 24, kicsivel több hullámpapír. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) Segal válasza Cs1csó (#38) üzenetére


Segal
veterán

Az kivan zárva. Ott a 77-es is (meg itthon egy 78-as Samsung) ami ennél sokkal könnyebb és mégsem borul a tv. A Samsungom 53 kiló (mindennel együtt) és mégsem borul.
Persze értem én hogy ebben komolyabb hangrendszer van, meg ugye ilyen premium árat valamivel indokolni is kell, de azért 104 kiló az 104 kiló.
Szerintem indokolatlanul sok...
Mondjuk mire egyáltalán elgondolkodik a földi halandó egy ekkora OLED megvételén addigra már messze nem lesz ekkora súlya ennek a tévének egy késöbbi leszármazottja. :))

Balika911: Na így már kicsit jobb a matek, de még mindig qrva nehéz az a talp :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#41) #72042496 válasza Segal (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elvileg alumínium a burkolat, de szerintem acél merevítésű az egész (úgy olcsóbb). Plusz lehet nehezék az aljában. Dobjatok össze egyre, aztán letesztelem és megtudjuk. Még a DTS miatt se fikáznám (nagyon). :D

A 77ZX ilyen kis babalábakat kapott, az persze, hogy könnyű. Maga a kijelző viszont egy picit még nehezebb is. Én ezen lepődtem meg, úgy is, hogy a 77-esnél a tévében van az elektronika, a 88-asnál meg az állványban.

[ Szerkesztve ]

(#42) Segal válasza #72042496 (#41) üzenetére


Segal
veterán

Ezektől a karácsonyfa tartó talpaktól kivagyok... Persze számomra a 88-as megoldása sem lenne ideális, de akkor is annak már legalább van valami stílusa, de ez a 77-es féle megoldás... :U
Mondjuk mire leér a C szériába a 88 colos méret addigra úgysem fogunk ennyire nehéz talpat kapni hozzá :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43) Cs1csó válasza Segal (#40) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy mindegy, aki ilyen tévét vesz az hórukkemberekkel pakolja be a helyére és szakemberrel üzemelteti be (én ezt tenném ha veszek egy 11 milliós tévét akkor kihívok egy szakit, hogy 100k-ért egy fél órás munkával csomagolja ki rakja össze stb. neki is meg kell valamiből élnie :DDD )

(#44) Segal válasza Cs1csó (#43) üzenetére


Segal
veterán

Akkor most vedd meg mert épp akciós és még 10 milla sincs a tv :P

Hoppá már nincs leárazva lekésted :DDD Mindegy úgyis lesz még :))

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#45) Cs1csó válasza Segal (#44) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :( :DDD

(#46) #72042496 válasza Segal (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Falra vele! :)
Jó, a 88-assal ezt épp nem lehet.

(#47) Segal válasza #72042496 (#46) üzenetére


Segal
veterán

Rendelj egyet nekem és duzzogva, de elnézem a ronda talpát :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#48) halinorbi


halinorbi
csendes tag

Rollable verzióban kéne

[ Szerkesztve ]

(#49) daneel_hu válasza #72042496 (#41) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én ezen lepődtem meg, úgy is, hogy a 77-esnél a tévében van az elektronika, a 88-asnál meg az állványban."

Ez biztos?
A 88-asnál az oldalsó képen látszik, hogy egy nagy "tasak" van a panel mögött ahogy a többi LG-s olednél is. (pl BX, CX)

(#50) #72042496 válasza daneel_hu (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, tényleg rosszul írtam.

A talpra emlékeztem, de ma látom a Quick Start Guide-ból (jobb oldalt a PDF), hogy a tévé hátulját nézve a jobb oldalán is van egy csatlakozósor. Tegnap ezt nem vettem észre, botrány ez a pár hét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.