Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Várjuk!

(#2) moleculez válasza zzola (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Bizony, várok egy jó 16os MBP-t :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) Sun02


Sun02
újonc

Én is benevezek egy ilyen laptopra, pedig még DOS-al kezdtem dolgozni.

(#4) .mf


.mf
veterán

Nálam ugyan továbbra sincs tervben mac, de annak nagyon örülök, hogy alaposan felkavarják az állóvizet és felpezsdítik a versenyt. Az M1-gyel szerelt 13"-es Air Németországban 1000 EUR alatt is kapható - nem sok gép van még a piacon ilyen jó kijelzővel, akkuidővel, jó teljesítményű procival. Örülök, hogy nem ülnek meg a babérjaikon, hanem fejlesztenek tovább.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) fatpingvin


fatpingvin
őstag

továbbra is tartom amit még az M1 kapcsán írtam: amint lesz hozzá értelmezhető 3rd party OS támogatás, érdekel. értem ez alatt nyilván azt hogy az apple nem akadályozza tevőlegesen a fejlesztők munkáját.

emellett amit aktívan várok az a normális, ha nem is ATX standard de desktop modellek amikbe lehet bővítőkártyákat pakolni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) moleculez válasza fatpingvin (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Addig ne állj féllábon :DD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) fatpingvin válasza moleculez (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem fogok, nem vagyok hülye. se naiv. nem valószínű de hátha.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) Sun02 válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Sun02
újonc

Nem te vagy a célközönség

(#9) fatpingvin válasza Sun02 (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván, ez nem jelenti viszont hogy ne lehetnék potenciális vevő.

egyébként egyre inkább formálódik az igény a normálisan használható ARM gépekre.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) gliskard válasza fatpingvin (#9) üzenetére


gliskard
senior tag

yep – és remélhetőleg lesz is, mert amíg a fejlesztők nem kezdenek csapatosan átállni arm alapú asztali fejlesztő eszközökre addig a kiszolgáló szinten is csak toporogni fog az arm – kb olyan lesz mint a linux desktop éve – jön-jön-jön, még mindig csak jön...

(#11) hallador


hallador
addikt

Nálam most még ez ott tart, hogy azért veszettül el van rontva az ára, 16 GB memória, 512 GB memóriával szerelt AIR is elcseszett árban van. 590 000 Ft Azért ez picit el van rontva. Igaz az alapár 430 000 Ft. A 8 GB memória, és 256 GB ssd nem valami sok. Sőt kevés.
De legalább 2 év jótállás van rá már, ez viszont jó dolog, mondjuk ennyi pénzért lehetne 3 is, de ez az apple-nél nem volt soha goool.
Nekem pro nem kell mert ez hordozós gép lenne, meg azért vannak programok amik nincsenek meg még M1-re. Szóval ha ezeken képes faragni az apple egy AIR-e vevő leszek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) fatpingvin válasza gliskard (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt nem tudom megítélni. a Pinebook Pro egész jól fogy, a Huawei most egyelőre belső piacra de elkezdett ATX deszkákat gyártani (asszem Kirin vagy mi a nyű volt a SoC neve, talán itt is volt róla cikk) szóval magam részéről én bizakodó vagyok. ha a Huawei teszi hamarabb elérhetővé akkor Huawei ARM desktopom lesz, nem csinálok ebből lelkiismereti kérdést

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) nord_ válasza hallador (#11) üzenetére


nord_
veterán

1. Az elcseszett árért a forintunk fölött bábáskodó Pártunknak és Kormányunknak mondj köszönetet.
2. A jótállás 3 év.

(#14) hallador válasza nord_ (#13) üzenetére


hallador
addikt

A jótállás 3 év

Akkor az apple tudja rosszul?

[link]

Korlátozott jótállás és szervizelés

Magyarországon a fogyasztók a magyar polgári törvénykönyv értelmében a termék kézhezvételét követő két éven belül díjmentes javításra, cserére, illetve kedvezményre vagy vételár-visszatérítésre jogosultak az értékesítőtől az olyan termékek esetében, amelyek a kézhezvételkor nem felelnek meg az eladási szerződésben foglaltaknak.
...
Az AppleCare Protection Plan megvásárlásával akár három évre terjesztheted ki az Apple-től kapott professzionális műszaki támogatás és a kiegészítő hardverszervizelési lehetőségek érvényességét.

Plusz pénzért igen.

Németországban veszem meg úgy is. Ott olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nem hiszem, hogy jelentősebb előrelépés lenne majd az előzőhöz képest de mindenféleképpen jó az irány.
Múltkor egy napra nálam volt egy M1-es pro modell... Nagyon ott van a gép hamar bele lehet szeretni :K

(#16) fatpingvin válasza Maxxy10 (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

annyit dicsérik a népek ezeket az új apple vasakat, végén még keresek az ismerősi körben valakit akinek van hogy ki tudjam próbálni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) Busterftw válasza fatpingvin (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

Parom epp most kapott meloban, tegnap erkezett. Nem panaszkodik ra, sebessegben ott van.
Persze egybol menni kellett Apple kereskedesbe multiport dongle-t venni. :D

(#18) Sidorovich válasza hallador (#14) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Magyarországon ilyen értékben kötelezően 3 év a jótállás, mindegy mit akar a gyártó, kénytelen betartani az adott ország törvényeit ahol árulni akarja a termékét.
(Szvsz ha egy több százezer forintos terméknél nem tudja garantálni egy gyártó, hogy az legalább 3 évig működni fog, szerintem inkább húzza le a rolót. Idén év eleje óta van az új szabályozás, már ideje volt. :))

"A Rendelet hatálya alá tartozó termékekre vonatkozóan a jótállás időtartama 2021. január 1-jét követően megvásárolt termékek esetében
10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,250 000 forint eladási ár felett három év."

Forrás: iStyle ÁSZF

[ Szerkesztve ]

(#19) fatpingvin válasza Busterftw (#17) üzenetére


fatpingvin
őstag

na ez az amitől valszeg a hajam tépném. ha lenne a piacon egy olyan eszköz ami thuinderbolttal kapcsolódik és van rajta pár PCIe slot meg USB csati talán még komolyan el is agyalnék rajta. így viszont nem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) nord_ válasza Sidorovich (#18) üzenetére


nord_
veterán

:K

(#21) Freddy S


Freddy S
tag

Most jelent meg az új Ipad és csak az M1-et tették bele :O .

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#22) Seep válasza Freddy S (#21) üzenetére


Seep
senior tag

IpadOS ala meg sok is az M1.

(#23) Noukoum válasza nord_ (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem csak a kormány tehet róla hanem az alma is.
A base m1 macbook air nettó 999$ azaz Magyarországon bruttó 380e forint. Nyilván az apple egy profitorientált cég, na de ne mondjuk már hogy nem tehet az árakról.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) nord_ válasza Noukoum (#23) üzenetére


nord_
veterán

A most regnáló rezsim adta nekünk a világbajnok 27% áfát és engedte fel a dollárt 200-ról 300 Ft-ra. Te miről beszélsz? :F
Amúgy mutass már nekem fémházas, passzív hűtésű, ilyen mért adatokat hozó konkurens gépet…

(#25) hallador válasza Sidorovich (#18) üzenetére


hallador
addikt

Igen, ebben meg nem hiszek, Magyarországon a kötelező jellemzően azt jelenti, hogy nem kell betartani. Vagy csak olyan szinten, hogy 3* beperelted, és 6* mentél békéltető testület elé. Az iStyle ügyes, mert (vagy inkább követi a szokásos Kelet-Európai mutyi stílust). Nem írja oda, hogy valójában mennyi a jótállás van egy policy, amibe ez vagy beletartozik vagy nem tartozik bele, ki tudja.
Szóval ezért amit leírtál én nem vennék mérget Magyarországon. Az Apple leírta ez a valid, az iStyle semmit nem írt a konkrét készülékhez, csak van egy policy-jük. Igen szépen leírták amit a vásárló látni szeretne. Ez semmit nem szokott jelenteni! Eddig is volt fogyasztóvédelmi törvény, és ki tartotta be? Senki.

#24 nord_

Amúgy mutass már nekem fémházas, passzív hűtésű, ilyen mért adatokat hozó konkurens gépet…

Azért tedd hozzá, hogy az apple ezeket az értékeket a 16 GB-os MacBook Pro 13"-al mérte. Ami mennyibe is kerül bele szeretnél menni?
Ami annyira mintha nem lenne passzív vagy én néztem valamit félre? A kisbetűs részben benne van, persze pont annyira van eldugva, hogy a lap alján, és csak az olvassa el, aki végig olvassa.
A másik, hogy azért ezeken a gépeken a mindennapi emberek által használt szoftverek eléggé nem mennek, pl office. Szóval itt van még egy két év ameddig beéri magát az Apple. Ami természetes is. Csak ne ferdítsd a tényeket.

Nekem is csak hobby gépnek kell majd ha változnak annyira a dolgok, hogy megéri majd megvenni most nem éri meg mert több hátránya van mint előnye, figyelembe véve az árát. Hozzátéve, hogy nekem, ettől másnak még ok lehet, ahhoz meg semmi közöm.

A most regnáló rezsim adta nekünk a világbajnok 27% áfát és engedte fel a dollárt 200-ról 300 Ft-ra. Te miről beszélsz?

Ez engem miért kellene, hogy érdekeljen? Ha akarok venni, egy ilyen gépet, nekem ez azt jelenti, hogy nem fogok ilyen gépet venni, mert ennyiért van sokkal jobb kondíciókkal rendelkező gép is. Ezért írtam, hogy Németországban veszem majd meg nagy eséllyel, mert ott már megérheti, persze ott sem most, hanem majd 1 év múlva.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) waccamár válasza hallador (#25) üzenetére


waccamár
senior tag

Milyen gep van hasonlo kondiciokkal? (Komolyan). En asus zenbook-okat nezegettem meg, de a mac fele hajlok, mar csak TCO miatt is: X ev mulva jobb aron lehet eladni mint hasonlo aru nem-apple gepet.

(#27) jimbimx válasza hallador (#25) üzenetére


jimbimx
csendes tag

Hosszú mérlegelés után Apple-utálóként megvettem az első Apple asztali terméket egy M1-s Mac-mini személyében. Az air-en törtem a fejem, de mivel x230-ra még sikerült a Big Sur-t felpetákolni, az asztali verzió mellett döntöttem. Amiket írsz, amiktől félsz magam is aggódtam korábban miattuk, de nem voltak megalapozottak a félelmeim. Az M1 chip tényleg valami csoda (na jó nem az, de nem tudok belekötni). A bővítési opciók árai valóban pofátlanok.
Hogy mi használható m1-el? gyakorlatilag minden. Amit a "mindennapi" ember használ : Office- natívan, Chrome natívan, speciálisabb felhasználásra: Adobe cuccok natívan, játék: WoW natívan fut M1-n.
Régi windowsosként féltem az osx korlátaitól, de nem nagyon találtam még olyan problémát (szigorúan átlagfelhasználóként ) amire nem volt megoldás.
Úgyhogy állítom, hogy a korábban valóban rettenetesen túlárazott Apple világ mára alapkiépítése vonatkozásában csaknem BestBuy lett, és a bővített verziói sem kerülnek többszörösébe egyéb márkák hasonló kiépítésű termékeihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#28) Essentials


Essentials
aktív tag

Olvasom itt is a kommenteket, hogy "el van rontva a Macbook ára", és hasonlók. Gyerekek, ezek a termékek sosem akartak mindenkinek megfelelni, pláne nem azoknak, akiket az Apple nem tud lefejni. A hardver eladása csak az első lépcső, után szoftveres vásárlásokkal, havi díjas saját szolgáltatásokkal, kapcsolódó hardveres ajánlatokkal szedik ki az odatévedő userekből a pénzt.

és hogy mennyire van elrontva az Macbookok ára?

Az Apple telefonjai 47,93 milliárd dolláros bevételt termeltek, míg egy éve "csak" 28,96 milliárd dolláron állt ez a mutató. A Mac számítógépek az egy évvel korábbi 5,35 milliárd dollár helyett ezúttal 9,10 milliárd dollárt hoztak (+70%), az iPad-eladások pedig 4,36 milliárdról 7,80 milliárdra nőttek (+79%) dollárban számolva. Az Apple Watch órából, AirPods fülhallgatókból illetve mindenféle kiegészítőkből 7,83 milliárd dollár folyt be a 6,28 milliárd helyett.

Az Apple profitja egy év alatt 110 százalékkal növekedett. ( tegnap negyedéves gyorsjelentési adat )

Ha nem akarod megfizetni az Apple üzletpolitikáját a méredrága féláras upgradelhetőségekkel, akkor szimplán más készüleket kell választani, ők valószínűleg köszönik szépen, zakatol az üzlet "elrontott árakon is".

[ Szerkesztve ]

(#29) Essentials válasza Sidorovich (#18) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ez az Apple esetében még hagyján, hiszen elég időtállóak az eszközeik szoftveres téren is, de mi van egy Ciaomi-val, vagy Huawei-jel? :) 3 év múlva azok már rendszerverzió frissítést sem kapnak, és a Xiaomi talán nem is fog emlékezni, hogy volt nekik olyan telefonjuk is. A Huawei dettó a HMS-sel a fedélezeten. Ha most megveszek egy tavalyi P40 Pro-t, azon innentől számítva 3 évig garantálva van a szervíz? Lehet h ennyi idő múlva már rég nem gyártanak telefonokat sem, nem hogy alkatrészt hozzá.

(#30) Essentials válasza Seep (#22) üzenetére


Essentials
aktív tag

Miért lenne sok? Ezeket a tableteket nem 1-2 évre gyártják, az M1 azt az időtállóságot garantálhatja, amit a termék szoftveres supportja végén még mindig jól használhatóvá teszi az eszközt. Ez 5 év. Nem az a lényeg h ki mennyi ideig használja, hanem az hogy a lehetőség adott!

(#31) hallador válasza waccamár (#26) üzenetére


hallador
addikt

Pl amibe bele lehet tenni + 8 GB memóriát nem 80 ezer ftert vagy amibe 512 GB ssd nem + 80 000 vagy ahol a 3 év garanciát biztosan évtizedek óta bizonyítottan biztosítják? Ilyen sok van. Nem M1 processzor van bennük de ez most ennyiért nem is opció nálam.
Én még várok, hogy ez lemenjen 350 000 Ft környékére egy air kB ennyit ér meg nekem. Jó a 16 GB memóriával 400 000 Ft. Már most elkezdte az iStyle leárazni a készülékeket mert lehet hogy ez nem csak engem zavart.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) strogov válasza hallador (#31) üzenetére


strogov
senior tag

Ez egy örök "probléma" apple gépeknél, nincs köze az M1-hez. De azt hiszem az apple nem azokra a vásárlókra számít akiknek 80k HUF problémát jelent. Ez kevesebb mint egy külsős napidíja bármelyik multinál. Tehát kb. 6 órányi munkadíjon vakarod a fejed. Egy olyan eszköznél amit utána minimum 3 évig használ munkára az ember.

Akinek meg szórakozásra kell és drága az ne vegyen. Tesla-t se vesz az ember, ha fáj bankszámlámnak.

(#33) nord_ válasza hallador (#25) üzenetére


nord_
veterán

Rosszindulatú feltételezés minden, amit leírtál. De írhatnám azt is, hogy tények nélkül csak szimplán vádaskodsz.
Ez nem hit kérdése… tudod, hinni a templomban kell.

1. Garanciális ügyintézés: az iSTYLE nekem cserélt kijelzőt a vásárlást követő 22. hónapban szavatosság alapján. És nem én voltam az egyetlen szerencsés… Tehát már meg is dőlt, hogy senki se tartja be a “fogyasztóvédelmi törvényeket”.

2. Apple-termékekre biztosított jótállás és szavatosság:

Az értékesítővel, a gyártóval vagy a forgalmazóval szemben benyújtott követelések esetén a fogyasztóvédelmi törvények szerinti időszak a kézbesítés dátumával veszi kezdetét, és a termék vételárától függően egy–három (1–3) évig tart.
https://www.apple.com/hu/legal/statutory-warranty/

3. Láss csodát, Macen az office nem csak jimbimx-nek megy, hanem nekem is.

(#34) Noukoum válasza nord_ (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Erről beszélek, a 999$ nettó az 27% áfával az 380e forint. Nem 430e.
Egy szót sem ejtettem magáról a termékről, az áráról volt szó. De látszik hogy nagy fanatikus vagy.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) #16820480 válasza Sidorovich (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Viszont ez úgy tudom nem gyártói jótállás, hiszen nem az Apple közvetlen forgalmazza a terméket itt nálunk, így a 2 éven felüli +1 évet, amit a magyar törvény megkövetel, azt az iStyle kell adja, saját kontóra (amennyiben az Apple nem lenne elég nagyvonalú).

hallador: Jelenleg az a helyzet, hogy választhatsz aközött, hogy bővíthetetlen, de passzív hűtésű gépet veszel jó hw-rel, vagy bővíthető, de sikító-fújtató kazánt veszel. Itt van előttem egy HP és egy Dell üzleti laptop, bővíthetők, sok garancia van rájuk, tele vannak portokkal, aztán amint elkezdesz vele valamit csinálni felvisít a venti, belassulnak, jól hallható a coil whine. és teljesítményben sem azon a szinten vannak, mert ezek "csak" i5-ök igp-vel. Persze árban nem voltak lényegesen az Air ára alatt.

Noukoum: Szerintem ez amúgy a valutakockázat miatt (is) van, mert annyira nem stabil a forint, hogy ha tfh beárazzák 380-ra, és közben megszalad az árfolyam, akkor már nem jönne ki a matek, így meg van egy kis mozgástér. Vagy naponta módosíthatnák az árát az aktuális árfolyam fényében.

[ Szerkesztve ]

(#36) strogov válasza Noukoum (#34) üzenetére


strogov
senior tag

A 999 USD az US ár. Az EU árképzés ettől minden esetben eltér. Németeknél 1129 EUR ugyanaz, de nekik ez 19%-os áfával értendő. Tehát áfa nélküli ár ott ~948 EUR ami nálunk 27%-kal ~1203 EUR ami ~433k HUF mai közép árfolyamon.

(#37) Noukoum válasza strogov (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Magyarul több pénzt akar keresni az EU vásárlókon az Apple. Nincs ezzel baj csak ne mondjuk már hogy csak azért annyi mert a kormány meg a forint.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) awexco válasza Noukoum (#34) üzenetére


awexco
őstag

Adat tárolói dolgokon van szerintem artisjus adó is ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#39) hallador válasza #16820480 (#35) üzenetére


hallador
addikt

Nálam is van egy HP EliteBook 830 G5 és G6 és egy ProBook 430 G5 de a visitástól azért messze van, nem Windows fut rajtuk igaz. De kazántól is.
Hát egyelőre azért a 8 GB memória semmire sem elég, azért remélem ezzel egyetértesz, Illetve most még igen, utána ahogyan jönnek a komolyabb programok a 16 sem annyira. De a bővíthetetlenségre és az árra való tekintettel annak kellene lennie az alapnak. 8 GB kb olyan mint 2014-ben a 4 GB volt, nagyon alap kategória, teljesen mindegy, hogy Mac vagy nem Mac.
Van benne SSD és majd a swap megoldja ez ok, de ha ezen az AIR-en bármilyen nem alap dolgot akarok csinálni pl: type2-s virtualizálni, ami ma már nem a földtől elrugaszkodott dolog, akkor 8 GB-al nem messzire megyek. 16 GB azért már rendben van.

#33 nord_
A másik, hogy pont ez a problémám a garival, hogy az Apple a kötelező 2 év EU jótállást adja, ezt is írja ki, azaz nem beszél 3 évről, rossz indulat ide vagy rossz indulat amoda, a kereskedők nem arról híresek, hogy nagyvonalúak lennének, azért ez az elmúlt 30 éve bizonyította. Persze ha kivétel erősíti a szabályt, akkor annak csak örülünk!

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) Felesbandi válasza hallador (#25) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"A másik, hogy azért ezeken a gépeken a mindennapi emberek által használt szoftverek eléggé nem mennek, pl office."

Még jó, hogy a barátnőm nem tud róla, hogy az általa hónapok óta használt office valójában nem is működik. :D

(#41) hallador válasza Felesbandi (#40) üzenetére


hallador
addikt

Én elismerem, nekem volt régi infóm erről, és én nem néztem utána. :P

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) hallador válasza strogov (#32) üzenetére


hallador
addikt

Dehogy, csak bárki más ezért nem 8 hanem 32 GB-ot ad, és nem 256 hanem minimum 1 TB-ot ad. Szóval igen igen, aki nem szokta meg az apple dolgot, szerintem az mind vakarja. Igen hobbi gépnek kell, nem munkára, arra van arra megfelelő gép 32 GB memóriával, és 2 TB ssd-vel. Linux-al.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) #16820480 válasza hallador (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nálam egy Elitebook 840 G5 és egy Latitude 5500 van. Alapjáraton csendesek, de amint elkezdek valamit csinálni, jön a venti hangja. Néha egy Teams meeting alatt is már pörög szegény :( Ja és a Dellben szintúgy 8GB van, pedig IGP-s, és fut rajta Docker is (oké, nem egy full virtualizáció, de majdnem). De mivel céges, így akár forrasztott is lehetne a RAM, mert 99%, hogy nem fognak soha bővíteni benne :D
Ráadásul ezekben nem is valami jobb SSD van, hanem le merném fogadni, hogy SATA-s.

Jó, persze ezeken a Macbookokon nem futna semmi azok közül a sw-ek közül, amit használnunk kell (oké, Office futna, de kb ennyi), meg amúgy sem bírom a MacOS-t, szóval nem vágyom én arra, hogy egy ilyet kapjak a mostani laptopok helyett, de őszintén nem igazán tartom drágának a mai felhozatalban. A Latitude volt olyan 400 ezer körül ezzel a kiszereléssel, amikor kaptuk őket, az Elitebook nem tudom mennyi lehetett, de nem gondolnám sokkal olcsóbbnak. És oké, 3 év NBD az király dolog, de ha mondjuk a Dell csinálna egy olyan gépet, amiben ez az M1 chip van, W10 megy rajta és megmaradnak a portok is, na az király lenne. De ez az Intel proci leginkább fűteni tud, számolni már nem kevésbé.

(#44) hallador válasza #16820480 (#43) üzenetére


hallador
addikt

Ja igen Windows! Ott ok. Nagy szerencsém van, hogy nem kell Windows-t használnom.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) #16820480 válasza hallador (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, hát én munkára használom ;]

(#46) fatpingvin válasza awexco (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

na annál a bandánál nagyobb sutyerák lehúzós maffiát nem nagyon tudok...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47) fatpingvin válasza #16820480 (#45) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerencsétlen helyzet :P mondjuk amit írtál egy normális portkészlettel ellátott, bővíthető és normális teljesítményt nyújtó ARM notit igencsak tudnék szeretni jómagam is :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#48) hallador válasza fatpingvin (#46) üzenetére


hallador
addikt

Nem is nagyon van ennél lehuzosabb banda.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) ddekany válasza gliskard (#10) üzenetére


ddekany
veterán

"yep – és remélhetőleg lesz is, mert amíg a fejlesztők nem kezdenek csapatosan átállni arm alapú asztali fejlesztő eszközökre addig a kiszolgáló szinten is csak toporogni fog az arm"

Azt gondolom a fejlesztők többségét nem érdekli a különbség, mert Java, JavaScript, Python stb. esetén ez nem okoz szinte semmi komplikációt. De eleve tök más környezetben fejlesztünk, mint ahol a termék majd fut. Jellemzően (amennyire láttam szinte mindenki) Windows-on fejleszt (külföldön még van OS X is, itthon alig láttam), aztán a cucc Linuxon fut majd, vagy persze a böngészőben. Ahhoz képest olyan mindegy már, hogy más ISA.

[ Szerkesztve ]

(#50) joey04


joey04
titán

Az M1-ből kiindulva ez újabb pofon lesz a többieknek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.