Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

a 0 db displayportot és a csak 3.0-ás usb-ket nem igazán értem, a thunderbolt és/vagy a type-c nem fért bele az árba?

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Jó hír az AMD GPU és a dedikált, gyors VRAM (még ha kicsit kevésnek is tűnik) , annak még utána kell nézni mennyire lenne 'jó', előnyös HTPC célra (a NUC árához képest is).

Az előretelepített RAM még talán OKés 8GB esetén, de az 1TB HDD csak feleslegesen drágít, ha bizonyos célokra használná csak az ember, pl épp HTPC-re (mert szerintem játékra úgyse nagyon fogja senki, a többire meg tökéletes egy NAS a LAN-on).

Szóval jónak ígérkezik (az irány), de ez így, ebben a kivitelben egy kicsit "biceg" ár/érték tekintetében.

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez a Cannon Lake most akkor aktuális Atom proci neve? Mert nemrég jött ki ugye a Coffee Lake, nem tudok róla hogy máris leváltanák.

(#4) jbush válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


jbush
tag

Nem, ez a Coffee Lake utóda lenne, de eléggé döcög a 10nm-es gyártástechnológia, ezért csak ilyen kicsi chipeket gyártanak belőlük, és az IGP is le van ezekben tiltva.
Gyakorlatilag ezt a "generációt" felhasználva szeretnék kiküszöbölni a 10nm-es gyártástechnológia hibáit.

[ Szerkesztve ]

(#5) #36031232 válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


#36031232
törölt tag

Az "Atom vonal" (ami már inkább celeron, meg pentium) a Gemini Lake.

(#6) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezek szerint egy Vega 8 körül van a GPU teljesítménye, de még az is erősebb valamivel nála (a UHD 630-nél viszont sokkal jobb). A kérdés az, hogy ezen fölül mennyit ér a dedikált 2GB DDR5 VRAM (ami ugye az APU-s Vega-knak nincsen), hogy ki lehet e használni HTPC téren valamiben.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dr. Akula válasza jbush (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már ezeket se lehet követni. Eljátszották ezt a Broadwellel is,, hogy majd a Haswell utódja lesz, aztán mégse, inkább a Skylake-kel együtt jön, de csak alá áll be, úgy meg minek. Akkor ez is ilyen van de minek cucc. :) Gondolom notebookot ne várjunk rá.

[ Szerkesztve ]

(#8) Geri Bátyó válasza jbush (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Igazából nem a Coffee Lake utóda, hanem helyette kellett volna jönnie. A Coffee Lake egy kényszerszéria, amit a Cannon Lake csúszása miatt csináltak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

A letiltott IGP miatt még egy tisztességes összehasonlító tesztnek sincs értelme, összevetni az előző generációval, amiből sejteni lehetne mennyire lesznek erősek a termékek a működő 10nm-el.

(#10) Lacok válasza jbush (#4) üzenetére


Lacok
őstag

Ezt hívják hulladék újra hasznosításnak. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) jbush válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


jbush
tag

Elvileg olyan kevés a legyártott mennyiség (a működő példányok), hogy nem érdemes köré notebookot tervezni. Szóval tényleg csak a gyártástechnológia kitesztelésére jó.

(8) Geri Bátyó: Ez így igaz. Mivel azonban a Cannon Lake elvileg újabb, és később is jött, mint a Coffee, én ezt tekintem utódnak.

(10) Lacok: Veszteségminimalizálás :-) Megjelenésének értelme ezen kívül szerintem sem sok van.

(#12) Upo válasza Ringman (#1) üzenetére


Upo
addikt

A reklámsorból jött ez elő, megvannak amiket hiányolsz: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13) tatararpad válasza Upo (#12) üzenetére


tatararpad
őstag

Ezt ott cseszték el a Zotacnál, hogy nincs M.2 SSD bővítőhely benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.