Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Azért tipikus Adobe, leszedi mindenhonnan, majd szól, hogy bizonytalan forrásból ne töltse le az ember :W
És mennyi szerverszobában hagyott lesz*szt VMware vCenter serverhez kell majd a flash, hogy migrálni lehessen.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Végre eltűnik a süllyesztőben az IT ipar rákos daganata .
Nem tudom, hogy miért kellett ilyen sokat várni vele.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Samott válasza kraftxld (#1) üzenetére


Samott
addikt

Azert eleg regen szoltak rola hogy ez igy lesz. Es meg igy is kozel egy evtizeddel tulelte Steve Jobsot ez a cucc... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4) Raysen623 válasza Armagedown (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem is egyik álmom válik végre valóra...következő remélem a java lesz egyszer.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) #00988160


#00988160
törölt tag

Azt hittem örökké menni fog már :D

(#6) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

rip in pizza én bírtam de csak anno a flash játékok miatt :B
a kedvencem az volt amikor, mondjuk 2010 körül,amikor a YT melletti reklám több CPU-t evett mint a videólejátszás :U

V6

(#7) lezso6 válasza Raysen623 (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Java? WTF? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) #89309696


#89309696
törölt tag

Szerintem XP-re telepítettem fel utoljára. :D

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

És most attól hogy eltávolítjuk, a weboldalak hirtelen át fognak állni másra? Pláne ha eddig nem tették meg?

#8: Azért céges szinten még bőven megy ez. És átírni se fogja senki már.

#7lezso6: Időnként a Java-haterek elsütik ezt a poént. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) VIC20


VIC20
őstag

No, akkor honnan lehet bespájzolni még olyan verzióból, ami mennyi fog eztán is?

(#11) Pioneer válasza VIC20 (#10) üzenetére


Pioneer
senior tag

Kár érte, jó ügynök volt! :))

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#12) Auratech


Auratech
őstag

És mi van az olyan multimédiás pld Oxford nyelvoktató cd-vel. amihez kell flash..? Holnaptól nem használjuk az angolórákon?

Auratech Field Recording

(#13) quailstorm válasza Auratech (#12) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Flash-ben írt alkalmazások terjesztésénél opció volt a Flash környezet mellékelése. Steam-en nekem van ilyen játékom, Flash10-ből fut.

Ha a CD nem ilyen, hanem a böngésző pluginra épít, akkor RIP, kénytelen leszel kiépíteni neki valami retro környezetet.

(#14) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

nehéz sajnálni őket. volt 15 éve az adobe-nak valami csinálnit ebből a kupacból, ahelyett hogy a McAfee retket tukmálták volna. bár amennyi rés volt benne lehet mégis volt benne ráció, hogy antivírussal adják.
még akár html5-re is lehetett volna portolni, van projekt ami kicsit működik is (ruffle.js).
meg nyilván nem is a platformért kár, hanem a content miatt. páromnak is leszedtem már a kedvenc flash játékait, remélhetőleg valahogy menni fog (fingers crossed).

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#15) Scalpel válasza bitblueduck (#14) üzenetére


Scalpel
senior tag

Csinálsz egy virtuális gépet. Abba flash meg a játékok. Meg az egészről back-up. Ha a játékoknak nem kell, akkor még a netet is elveheted tőle hogy ne kelljen a frissítés biztonság vonalon mocorognod. Nem ideális, de a többi megoldás sem.

(#16) Gargouille válasza kraftxld (#1) üzenetére


Gargouille
őstag

És akkor még egy rakás soho router, switch stb. eszközről nem is szólva, amiket kizárólag flash alapú web felületen lehet csak konfigolni. Ott még csak opció sincs, hogy frissítsd :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#17) strogov válasza Gargouille (#16) üzenetére


strogov
senior tag

Ha egy router olyan öreg, hogy még flash kell hozzá akkor ott a flash lesz a legkisebb baj.

Nem tudom mennyit kellene várni egy-egy ultra kockázatos szoftver kivezetésével, hogy a user-ek felfogják valamit lépni kell. kb. 15 éve tudjuk, hogy egy javíthatatlan szarkupac. kb. 10 éve megásták a sírját. 2017-ben bejelentették, hogy 3 év múlva vége.
És b+ még mindig vannak akik sírnak, hogy most mi lesz velük.

Aki ennyi idő alatt nem tudott B tervet kidolgozni az megérdemli.

(#18) Sanya válasza Armagedown (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

annyira nem volt rossz, mint amennyire fikázzák. Neked mi a tapasztalatod vele, mi miatt volt rossz számodra, az alternativák mennyivel jobbak?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) NandoXXL válasza strogov (#17) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az a baj, hogy azok az emberek/vezetők keresnek több pénzt, mert sok pénzt spóroltak.. Most legfeljebb másik cégnél lesznek siker sztorik részesei...

(#20) Gargouille válasza strogov (#17) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez azért nem ilyen egyszerű kérdés, rémlik, hogy pályafutásom során nem csak routerből láttam ilyet (asszem Fortinet, CISCO is volt ilyen meg tán ASUS is), találkoztam NAS-al, IP telefonnal, nyomtatóval,UPS-el, média eszközzel is aminek szintén flash alapú volt a kezelőfelülete. Most egyéb drága speciális eszközökről (nyomdagép, vezérlők stb.) nem is szólva.

Meg hát router-t sem csak internet elérésre lehet ám használni, például nekem is van itthon 4 vagy 5 olyan router ami sosem lát netet, csak teszt környezet felépítéséhez vannak használva (igaz, nem flash alapúak). :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#21) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Hála a jó égnek de elkéstek vele jó sok évet

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#22) Armagedown válasza Sanya (#18) üzenetére


Armagedown
őstag

Az volt a baja, hogy Crisis gépigény mellett Mario grafikát kaptál a flash játékokban.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#23) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Ezzel amit az Adobe tesz csak az a baj, hogy rengeteg eddig jogosan használt szofvert tesznek tönkre, ami ezután nem fog működni. vagy nekünk informatikusoknak meg kell találni a tényleg nem biztonságos alternatívát mert vannak dolgok amiknek működnie KELL és kész. pl régi szerverek Vcenter-e és megvásárolt szoftverek pl a fent emílettett oktató cd...de ezernyi más dolog van amihez az Adobenak semmi köze. Ez olyan mint ha amikor megszűnik egy kiadó akkor az összes addig megjelent könyvet bezúzatnák és nem olvashatnád el soha többet hiába fizettél érte... Ehhez egyszerűn az Adobenak nincs joga. Ahhoz lenne, ha soha többet nem jelenne meg új verzió. De az hogy, szándékosan elérhetetlenné tesznek programok futtatásához elengedhetetlen lejátszót ezáltal működésképtelenné tesznek 10-20 éve működő dolgokat amikhez ráadásul semmi közük ez megint egy multi visszaélése a piaci hatalmával. Ez nem üdvözlendő dolog. Legalábbis nem abban a formában ahogy teszik. Mi lenne ha holnaptól a RAR GMBH bejelentené hogy holnaptól semmilyen rar fájl nem lesz kicsomagolható mert meguntuk a fejlesztését... (tudom hogy ez nem így működne mert sok más is támogatja csak a példa kedvéért mondom)

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#24) SaGaIn válasza strogov (#17) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Szándékosan nem nem használok erős kifejezéseket, csak arra kérlek nézz körül szerinted Magyaroszágon ez reális elvárás a kis cégek nagy része felé illetve kormányzati cégek felé a mostani pénzügyi helyzetben, hogy hirtelen rohanjanak router, szervert, meg szoftvert venni mikor azt sem tudják a leállt gazdaságban, hogy fognak fizetést adni a dolgozónak? Kik vannak megszivatva? Az üzemeltetők akiktől elvárás, hogy oldják meg, hogy mennyen ami 5 éve is ment. Igazán annyit tehettek volna hogy kiadnak egy utlosó biztonsági frissítést és sorsára hagyják. Hadd használják az emberek amíg muszáj nekik. Elég lett volna egy figylemeztetés a böngészőkben hogy figyi ez innentől nem biztonságos.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#25) Armagedown válasza SaGaIn (#23) üzenetére


Armagedown
őstag

Az ilyenekről mindig az jut eszembe, amikor jönnek a hírek, hogy hírtelen megjött a téli fagy :C
Már évekkel ezelőtt bejelentették, hogy vége lesz, már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdeni keresni a megoldást. :N

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#26) Duree válasza Auratech (#12) üzenetére


Duree
veterán

Ez sajnos baj de nem csak nyelvoktató hanem egy sor más oktató anyag Flasht használ azokkal most mi lesz?

duree54

(#27) SaGaIn válasza Armagedown (#25) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Évvekel ezelőtt... persze csak ha nincs pénz a fene megett,e itt addig mennek az eszközök amíg meg nem döglenek teljesen... Csak egy példa 14 éves szerverünk is van aminek még flashes az ILOja... (dögledező szerverbe használt vinyót kellet tenni mert arra volt pénz) Welcome to the közigazgatás...

itt az a kérdés hogy jön egy cég ahhoz hogy az én általam évek óta használt dolgomat haszálhatatlanná tegye... közeben meg kötik a kezemet a IBSZ és nyalákságok... melyik ujjamat harapjam?

"Hirtelen meg jött a téli fagy..." Magyarországon élsz? Itt minden évben összeszarja magát az ország ha esik 20-25centi hó... a mávról nem is beszélve... Elhiszem hogy ez USA-ban nem gond... de nem csak az létezik.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28) Gargouille válasza Armagedown (#25) üzenetére


Gargouille
őstag

Azt azért érdemes lenne elfogadnod, hogy nem minden esetben van megoldás hiába keresed, vagy csak aránytalan költségekkel. Nyilván nem a 6ezer forintos soho router lesz a legnagyobb gond. Abban SaGaIn kollégának teljesen igaza van, hogy ez a megoldás így ebben a formában eléggé baltával lett kifaragva.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29) Snowy_owl válasza SaGaIn (#23) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Többetnemtudokmondani: +1multimonopoliumpiacihatalomvisszaelesszarunkakisemberreésmásokrais

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#30) strogov válasza SaGaIn (#27) üzenetére


strogov
senior tag

3 éve szóltak, hogy kész, ennyi volt. Ennyi idő nem volt elég, hogy pár emberhét alatt B megoldást találjon rá egy IT-s akinek erre valóban szüksége van az menjen havat lapátolni. A megoldás itt nem csak az "ird újra", vagy a "vegyél újat" lehet. Nyilván bele kell tenni kis időt, hogy működjön. Ahogy a DOS-os alkalmazások se mennek out-of-box. Ott is van fejvakarás mire jól működnek az ékezetek, a nyomtatás, ne adj isten a hálózat. De erre volt mindenkinek 3(!) éve.

Ez a cucc annyira közveszélyes volt mint az IE6. Már 15 éve nem lett volna szabad net közelébe engedni.

A K&H-ban van egy gép kikapcsolt állapotban. Az a gép azért van ott, mert a K&H vállalta, hogy a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos adatokat megőrzi 30 évig. Ha valakinek kellenek az adatok akkor az a gép fogja megadni. Ez is egy megoldás az elavult rendszerekre.

Nemrég felhívtak, hogy kellene egy 486-os alaplap amiben PCI bus van. 120 milliós gép, és nem spajzoltak be alkatrészből ameddig lehetett.
Volt egy CNC ami 286-os alaplappal ment, de úgy, hogy a BIOS-ban volt a program egy része ezért kizárólag adott típussal működött. 40+ mérnökóra volt rendbetenni az alaplapot. Lehet számolni 30k/órával megérte-e spórolni a tartalék alkatrészen.
Ezek meg az ígyjárás kategória, mert ezt nem oldja meg nekik senki olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#31) Dr. Akula válasza strogov (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát nem. Sőt, 30 év is kevés lesz. Vannak olyan céges szoftverek amiknek már a fejlesztője se létezik. Ki fogja átírni, hobbiból? Persze lehetne újat fejlesztetni, de annyit nem ér, nem jön vissza az ára. Meg minek, ha már van rá megoldás, csak letiltogatják egyesek?

(#32) strogov válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


strogov
senior tag

A sandbox szinte mindig megoldás. Ahogy én is telepítek a mai napig DOS-os alkalmazásokat. Ha valakinek fontos, akkor meg tudja oldani. Az adobe nem radírozta ki a történelemből. A régi binárisok rendelkezésre állnak, régi böngészők elérhetők.

(#33) ricsip válasza SaGaIn (#27) üzenetére


ricsip
addikt

Onnan lépj le, a versenyszektorba, pénzed is több lesz hó végén, és az ilyen jellegű fillérbaszásokat is elfelejtheted. Persze lesz majd helyette másmilyen ;)

A naccságos USA és a hóhelyzetre javaslom yt-ot nézni: szimplán idióta faszkalap a sok hülye amerikai
https://youtu.be/sqIZR8TX96o
Téligumit hírből sem ismerik (kivéve az északi, kanadával hataros allamokat), aztán leesik a hó es a marhák az awd-ben bíznak, téligumi az nyesta.

[ Szerkesztve ]

-

(#34) Dr. Akula válasza ricsip (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ő elfelejtheti, de mint ügyfél nem, bemész a kórházba ahol ilyen van, aztán műtét helyett közlik veled hogy majd érdeklődj pár év múlva, addig bírd ki betegen. :)

(#35) ricsip válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


ricsip
addikt

A műtős gépen is fless fut? :Y

-

(#36) Pingüino válasza ricsip (#33) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azért ha már az a videó címe, hogy "Winter Driving Fails From America" válogathattak volna csak amerikai eseteket. :D
Idióták am az amerikaiak, ez tény, de ebben a videóban több rész sem onnan van.

A buszokra meg eleve nem is létezik téli gumi.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dr. Akula válasza Pingüino (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"A buszokra meg eleve nem is létezik téli gumi."

Már hogyne lenne? Ki merne felszállni télen a BKV-ra?

(#38) jerry311 válasza strogov (#30) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem azzal van bajom, hogy megszűnik, hanem hogy ilyen gestapós módszerrel...
Ha kell a mai napig telepíthetek JAVA 1.5-öt (talán még akár az Oracle-től is letölthetem) és köszöni szépen működik.
Ez nincs meg a Flash esetében.

(#39) Pingüino válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Pingüino
senior tag

Akkor örülök, hogy valami újat tudtam mondani. :)
Tehergépjárművekre (buszokra, kamionokra, stb.) nem létezik külön nyári és téli gumi. Különböző típus van a kormányzott, és a többi keréken, de ennek nem sok köze van az évszakokhoz.

Egyébként ha már szóba került. Manapság már személygépjárművön sincs sok értelme a téli gumiknak a mi éghajlatunkon. Ugyanis a téli gumik mintázatának csak erős hóban, illetve jégen veszed hasznát. Ha megnézel egy ADAC tesztet, kiderül, hogy ha nincs hó/jég (márpedig nálunk ritkán van), akkor a téli mínuszokban is jobb egy picivel a nyári gumi, a négy évszakos meg sokkal. Mondom még egyszer, a mi éghajlatunkon. Ahol még mindig esik a hó egész télen, oda kell a téli, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#40) brumi1024 válasza SaGaIn (#27) üzenetére


brumi1024
veterán

itt az a kérdés hogy jön egy cég ahhoz hogy az én általam évek óta használt dolgomat haszálhatatlanná tegye...

Megfordítva a dolgot mókásan hangzik: hogy jön a cég ahhoz, hogy a saját, kiadással járó, end of life termékét kivezeti 3 évvel az első ilyen jellegű bejelentés után. Mivel nem fizetsz érte, ezért teljesen nyugodtan kivezetheti. Ha hosszútávú support kell akkor tessék opensource szoftvert használni, vagy fizetni a támogatásért, ingyen ebéd nincs.

[ Szerkesztve ]

(#41) SaGaIn válasza ricsip (#35) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Nem ismerem a konkért ágazatot de mért ne futhatana egy 15-20 éve írt diagnosztikai szoftver vagy félharver managelő szoftver...

Strogov: "A sandbox mindenre megoldás" Aha mesélj, hogy sandboxozol egy ILO-t ? vagy egy vcenter admint? gondolkozz... persze át kell íratni a szoftvert aha majd egy 15éves hardverre fognak több millióért szoftvert fejlesztetni... csak a Adobe kevdéért Általánoságokat puffogtatni én is tudok... Meg mint emíletettem ott van az IBSZ nem lehet csak úgy vagdalkozni. Meg a felsőbb szerv ami szintén ellenőrizi mit csinálsz. Van ami meg van engedve vagy ami nincs. Persze én otthagyhatom a céget de probléma megmarad, valakinek meg kell oldani... Ez is a probléma forrása hogy a cégeket otthagyták a programozók akik a beső szoftvereket honlapokat stb fejlesztették. Külsőssel megcsináltatni újra azt ami már megy meg horribilis összeg... én az összes ilyet kifizettetném az Adobe-bal. Vagy kötelezném rá hogy nem tüntetheti el a szoftvert mert attól hogy ő neki nem éri másnak még szüksége lehet rá... Lehet hogy csak egy ki része flash annak a programnak amit használsz de nem indul el vagy hibába fut ha nem megy... a fejlesztője meg már lehet nem is él vagy 70fölött van... 2000-2005 körül senki nem gondolta hogy egyszer csak kitörlik majd az univerzumból...

@Jerry311: Pont erre gondoltam

Brumi: Nem supoortot vár senki... csak ami eddig ment azt ne töröljék ki az univerzumból... Szerinted a dosbox miért született ? mert szüksége van dosra még sokaknak attól függetlenül hogy a Microsoft 20 éve lemondott róla. Mért járna neki kiadással ha ott hagyja úgy ahogy van mint pl 10év nem fejleszett winapot vagy bármilyen régi programot... Ne csináljunk úgy mint ez nem egy világon milliárd helyen ingyen használt cucc lett volna...

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#42) jerry311 válasza Pingüino (#39) üzenetére


jerry311
nagyúr

Erről azért jó lenne értesíteni a gumigyártókat is :DDD
Legtöbbjüknél van M+S gumi bármelyik tengelyre, még akár pótkocsira is ha arra vágyna valaki.

(#43) body007


body007
addikt

Azért kicsit átalakíthatnák az ellenőrző oldalt:

Bocsi nincs telepítve, itt az instrukció hogyan telepítsd :DDD
Igaz a letöltő link már nem megy, de azért na...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#44) Dr. Akula válasza Pingüino (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor most én is újat fogok neked mondani:

BKV: a hegyvidéki járatokon van téli abroncs, a többi busz négyévszakos gumikkal közlekedik

Azért mert az olcsójánososk szar 4évszakos vacakkal veszélyeztetik a többi közlekedő életét, nem jelenti hogy nincs is más megoldás, csak azt hogy szarnak bele. Egész addig amíg nem történik egy veronai buszbaleset, aztán meg sírnak-rínak hogy ne töltsék a hátralévő életüket börtönben, többszörös gyilkosságért (persze ott nem a gumival volt (a legnagyobb) baj, de majd a következőnél...).

"Ugyanis a téli gumik mintázatának csak erős hóban, illetve jégen veszed hasznát."

Meg vízes, latyakos úton. Külön tesztelni is szokták komolyabb helyeken erre (pl. a német ADAC), de a Totalcaron is olvashatsz ezekről.

Szóval nem csak a román horrorkaravánok léteznek.

(#45) énvagyokAdam válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Valamikor nyáron kérdeztem bent a melóhelyen, hogy az indokolatlan mennyiségű flash alapú traininget ugyan nem akarják-e valamilyen modernebb formába helyezni. Azt mondták amíg működik addig nem bántják. Megkérdeztem ugyanezt hétfőn is, azonos választ kaptam. Biztos vagyok benne, hogy mindenki meglepődik majd amikor jönnek a panaszok, hogy "nem megy".
Na a többség ekkor fog elgondolkodni az átálláson :W

Amúgy a JavaVM-et én is temetném már.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#46) SaGaIn válasza body007 (#43) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Azt lett volna a fer kirakájak az utlósó verziót a honlara offline istallerrel aztán kiírni hogy end of support, use as is... és kész nem várta senki hogy babusgassák de az amit művelnek az kib@szás sokakkal... főleg azután hogy mennyire elterjedt volt. Hány weboldal volt ahol flash játékok tömkelege volt játszható online... most az mind ment a kukába... másnak a szellemi terméke miattuk nem megy mert aktívan megakadályozták hogy továbbműködjön. Nem beszélve a fontosabb szoftverekről. Remélem lesz valaki aki thirdparty szoftverrel megoldja ezeket... Ilyen céges magatartást nem lenne szabad megengedni.

Kiváncsi leszek, szerintem lesz az aki ez miatt perel majd. Nem hiszem túl nagy nehézségbe ütközne lenne az eddig elkészíett dolgokat működni hagyni és csak otthagyni az egészet ahogy van.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#47) Dr. Akula válasza énvagyokAdam (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én inkább a sok Java-kontárt, akik azt hiszik hogy azért mert elvégeztek egy OKJ-s gyorstalpalót, már minndenhez is értenek. Na azok gányolják a szar kódot, amit aztán a Javara fognak, pedig nem annak a hibája. Ahogy a késé se, hogy egyesek mások hátába szurkálják. A Java teljesen jó, semmi baj nincs vele. Legalábbis nem több mint bármelyik másik nyelvvel. Csak ezt használja mindenki, a többiről nem tud semmit. Mint a linuxos vírusokról, 1% elterjedtség mellett nem sokan hallanak arról hogy ott is ugyanúgy van - de csak 1%-nyi embert érint.

(#48) strogov válasza SaGaIn (#41) üzenetére


strogov
senior tag

Van ügyfelem akinél 35 éves alkalmazást futtatok. Megoldottam, működik. És még 10-15 évig futni is fog.
Nyugodt szívvel mondom: Ha egy cég fillérbaszó akkor így jár. Nem kell mindenkinek a problémáját megoldani. Az adobe-nak sem, nekem sem. Sírni meg a sarokban kell csendben. Nem most derült ki, hogy kilövik. Fizetsz nekik a support-ért, hogy életben tartsák? Ha "nem" a válasz akkor mire számítasz?

"2000-2005 körül senki nem gondolta hogy egyszer csak kitörlik majd az univerzumból"

Akkor is definiálva volt, hogy ez egy játékszer. Az, hogy voltak akik erre komoly alkalmazásokat építettek az a saját hülyeségük volt. Az, hogy ebbe még be is paliztak cégeket az meg a cégek baja. A stream volt az egyetlen terület ahol kikerülhetetlen volt. Szerinted ma hány streaming cég használja? Segítek: egy sem. Mert amelyik még életben van annak legalább az alapvető életösztöne működik. Ha valakinek ez _most_ probléma az menjen csődbe nyugodtan.

Az, hogy 15-20 éves alkalmazások üzemeltetésére az a terv, hogy "majd úgyis menni fog" az elég komoly elmebaj. Akinek ilyenje van annak már régen ki kellett volna dolgoznia a B tervet. Évek óta csak külön user engedéllyel futhat a plug-in, és még akkor is rakérdez, hogy "Te hülye vagy komolyan?".

(#49) Pingüino válasza jerry311 (#42) üzenetére


Pingüino
senior tag

Kezdjük azzal, hogy az M+S jelölésű gumi nem egyenlő a téli gumival. Kicsit nézz utána, és aztán folytathatjuk. :)

(#50) brumi1024 válasza SaGaIn (#46) üzenetére


brumi1024
veterán

Hány weboldal volt ahol flash játékok tömkelege volt játszható online... most az mind ment a kukába... másnak a szellemi terméke miattuk nem megy mert aktívan megakadályozták hogy továbbműködjön.

Ez egy ilyen szakma, ha mas termekere epited a szoftveredet, akkor el kell fogadnod, hogy az valtozhat, megszunhet. Senki nem kenyszeritett senkit arra, hogy Flashben irja a jatekot, A legtobb bongeszo mar eleve nem tamogatta/aktivan tett az ellen, hogy tamogatva legyen a Flash a rengeteg biztonsagi res miatt.

#45énvagyokAdam: A Java egy eleg szeles korben hasznalt (az egyik, ha nem a legnepszerubb) programozasi nyelv, mig a Flash egy futtatokornyezet/platform. Nem is beszelve a JVM-re epulo tovabbi nyelvekrol (Scala, Kotlin, stb.). Ne szamits arra, hogy az hamarosan kihal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.