Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Az USB szuperpozíciós hatott rám annak idején. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#2) weiss


weiss
addikt

Nem is értem, miért nem a FireWire terjedt el, mindenkitől azt hallottam, hogy sokkal jobb, mint az USB.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) Márton


Márton
nagyúr

Én minden kábelem, pendrive-om, kártyaolvasóm, stb. csatijának felső részét alkoholos piros filccel megjelölöm, így 100% a találati arány :))
Persze ez csak saját eszköznél működik, de 95%-ban úgyis azokat használom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az Intel dolgozta ki az USB szabványt? Érdekes, nem is emlékeztem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) direwolf


direwolf
őstag

Így Karácsony közeledtével kívánom mindenkinek, aki ezzel foglalkozik, hogy az USB kábeleinek pozíciója legyen az életben a legnagyobb problémája :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#6) Robert07 válasza weiss (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Valoszinuleg az ar miatt. Dragabbak voltak a vezerlok, mert az egy bonyolultabb peer-to-peer protokollt hasznalt. Eppen ezert ossze lehetett vele kotni ket szamitogepet.

Ez viszont, ahogy emlitettem bonyolultabb, es dragabb vezerlot jelentett mindket vegen, viszont az USB-nel joval olcsobbak voltak a kliensekbe valo vezerlok, mert csak egyszerubb feladatokat kellett ellatniuk.

(#8) dabadab válasza weiss (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Nem is értem, miért nem a FireWire terjedt el"

Mert a sajátosságai miatt nagyon drága volt hozzá a vezérlőchip.

DRM is theft

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Érdekes. Ez egy olyan probléma, ami szerintem nem volt annyira probléma. Amúgy elég lett volna, ha nem szimmetrikus a csatlakozó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Márton válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

+1

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) Lenry


Lenry
félisten

túlnyomó részt a logót viselő rész van felül.
szívesen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) snecy20


snecy20
veterán

Megtévesztő a cím, mert úgy nem lett volna forgatható, mint egy jack dugó. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) dugynok


dugynok
senior tag

Éljen a Blitzwolf reversible kàbelei :)
Szét is bctàk pàr ember csatlakozójàt...

(#14) Gdi


Gdi
senior tag

Bármelyik USB dugót lehet csatlakoztatni mindkét irányba. Csak nem próbáljátok elég "határozottan".

Munkából kifolyólag találkozok pár kliensgéppel, szóval láttam én már RS232 soros portba, és RJ45 aljzatba is dugva USB-A dugót.
'ztán amikor kérdezem, hogy ez mégis hogy sikerült, akkor jönnek a válaszok, hogy "Nem ők voltak, Nem nyúltak hozzá, Biztos a takarító rántotta ki este és így tette vissza, Az előbb még működött"

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Engem ez arra a régi viccre emlékeztet, amiben rendőrök intelligenciáját vizsgálják azzal az alakfelismerő teszttel, ami a nagyon kis gyermekek fejlesztőjátékára hajaz (amiben műanyag formákat, mint háromszög, négyzet, csillag stb. kell a hozzájuk illeszkedő nyílásba illeszteni), és az eredmény az, hogy tíz rendőrből három nagyon okos, hét nagyon erős.

Biztosan bennem van a hiba, de komolyan nehéz elképzelnem, hogyan nem lehet azonosítani azt a problémát, hogy két műanyagdarab amire az érintkezők vannak felhelyezve a büdös életben soha sem lesz képes elfoglalni a térnek egyazon részét. Ha az aljzatban az üres rész felül/alul/jobbra/balra van, akkor a dugóban az ellenkező irányba kell esnie, és jók vagyunk.

Főleg, ha sikerül jól illeszteni a dugó fémköpenyét az aljzat fémházához. Ezt megengedem, hogy kézügyesség hiányában egynél többször kellhet próbálni. Azt is elfogadom, ha vakon kell valami mögött/alatt/sötétben matatni velük, és emiatt nem megy. Minden más komoly kétségeket támaszt bennem alapvető szellemi képességek vonatkozásában. Lásd a fenti viccet!

(#16) Lenry válasza Gdi (#14) üzenetére


Lenry
félisten

Az előbb még működött

erre mindig az a válaszom, hogy "igen, a dolgok így szoktak elromlani: először jók, aztán nem"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Vajon mi szólt az ellen, hogy az USB Jack dugót kapjon? A TRRS-t persze.

Illetve USB3 esetén vajon mennyivel lenne nehezebb legyártani ezt 2,5mm-esben, a többi ért pedig a középső rúd köré épített hengere hasonló módon felvinni? Mint a régi koax kábel, csak több érintkezésre lenne lehetőség gyűrűnként. Amilyen cifra sűrű pl egy mikrohdmi, nem csodálnám, hogy akár a HDMI 21 csatlakozási pontját is meg lehetne oldani egy kb 1cm átmérőjű, több gyűrűt is tartalmazó dugóval.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) Jim Tonic válasza -=RelakS=- (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezek a csatlakozók azért elég korlátozottak frekvenciaátvitelben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Pendrive dugdosás során gyakran találkoztam a problémával, persze hamar meg lehet tanulni, ha sokszor van rá szükség, de ha már kimarad pár hónap (vagy hét), akkor megint kezdődik előröl, mert már ki emlékszik olyankor :D ... Főleg úgy, hogy van olyan kütyü is, amin meg a foglalat van eleve fordítva :(( ... Hát "sok szerencsét"...

Amúgy ez pl. egy normális koncepció: [link]-> egyértelmű melyik a "sima" és melyik a "fordított", főleg úgy, hogy még a hüvelykujj begyéhez is illik a forma, így akár "vakon" is simán eltalálja az ember. :K

(#20) -=RelakS=- válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az alakjuk miatt, vagy mert nem elég biztos a csatlakozás? Utóbbin csak lehetett volna javítani.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) Male válasza Márton (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Bizony, ennyi kellett volna.... egy szabvány színezés a csati egyik oldalára...

( azért a többi csatival is vannak gondok... pl DP nálam állandó izgalom, hiába van a bekattanó része, ami rögzíti... csak éppen hiába van bekattanva, mégsem érintkezik mindig... elég hozzáérni a kábelhez, és elmegy a kép. Ma is pont így jártam, bedugtam a HDMI-t a mellette lévő csatiba, és máris nem ment a DP... kicsit megnyomva visszajött. Lehetne egyedi eset, de más is ugyan erre panaszkodott nekem. )

(#22) AusWolf


AusWolf
őstag

Szóljon bárki bármit, nekem ez nyafogásnak tűnik. Egyrészt, ahogy már írták, többnyire a logó van felül. Ahol meg nincs logó, ott az ember idővel megtanulja. A saját eszközeit csak ismeri mindenki. Új eszközt meg max. egyszer meg kell fordítani, micsoda hatalmas probléma! :U Aki emiatt sír, arra már tényleg nem tudok mást mondani, mint hogy alkalmatlan az életre.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#23) CPT.Pirk válasza AusWolf (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor tartós tejet már nem veszek! :DDD

Elsőre mindig fordítva dugja be az ember. Az USB már csak ilyen. :DD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) snecy20 válasza AusWolf (#22) üzenetére


snecy20
veterán

PS/2 csatlakozóval anno sokkal többet kellett szívni, illetve inkább úgy mondom hogy az USB-vel egyáltalán nem, PS/2-vel viszont igen. 1-1 lábelhajlás előfordult ha az ember nem kevésbé figyelt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) Márton válasza snecy20 (#24) üzenetére


Márton
nagyúr

és még az alaplapon is tönkremehetett vmi ha épp bekapcsolva dugdostad..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) Lenry válasza snecy20 (#24) üzenetére


Lenry
félisten

PS/2
billentyűzet kívül, egér belül, lapos rész befelé néz.

egyszer kell(ett) csak megtanulni ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) PSti


PSti
tag

Ha valakit érdekel, delocknak van easy USB-je, ami ezt a borzalmas problémát megoldja, pl:

http://www.delock.com/produkte/G_83850/merkmale.html?setLanguage=un

De van mindenféle kábel véggel, nem csak micro usb-vel.

(#28) Márton válasza Lenry (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

nekem a mai napig ps2-es a bill-em (ill. usb->ps2 átalakítós), így egyrészt nem foglal portot, másrészt kényelmesen a space-re nyomva bekapcsolható reggel a gép :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29) zseko válasza Gdi (#14) üzenetére


zseko
veterán

Azért ezeket összecserélni, basszus... :)
Info tanár mesélte, tanításkor mindig mutatta és megemlítette, hogy a molex csatlakozó direkt olyan, hogy nem lehet fordítva bedugni, próbálják csak. Egyszer egyik tanulónak csak összejött, azóta nem próbáltatja :D

"Nem nyúltak hozzá": Egyszer műszerészkollégával beszélgettünk, aztán láttuk, hogy úgy a terem felénél az egyik nő nyomkodja a gépét, mert megállt. Aztán szól egy másiknak, majd jött a harmadik, és egymás ellen nyomkodják (hexában kellett programozni egyébként). Vártunk kicsit, de negyed óra múlva csak odamentünk már :), hogy mi van, erre: "nem tudjuk, mi hozzá se nyúltunk." :DDD

HR24.hu

(#30) snecy20 válasza Lenry (#26) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, de sötétben, vagy részegen azért bele lehetett hibázni. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31) D.Va válasza direwolf (#5) üzenetére


D.Va
senior tag

Pedig hidd el hogy az emberek felének annyi IQ-ja sincs hogy ha nem megy be az usb, akkor megfordítja, de neeeem inkább erölteti bele a barom állatja. Láttam én már MOLEX (HDD) csatit is fordítva bedugva, van aki ennyire izmos (főleg agyban)
Sajnos annyi ész sincs általában hogy legalább rápillantson hogy hogy kéne bedugni, pedig már egyéveseknek van ilyen kockajáték:

Az USB ilyen játék felnőtteknek, csak általában drágább is mint a baba verzió. Úgy hívják ezeket hogy ájfón, meg galaxy, stb...

Kisebb vidéki szervizbe, minden egyes nap több ember jön be olyan hibával hogy szétcseszik az usb-t a telókon, tabokon, de gyakorlatilag mindenen... Notebook töltő csatiról ne is beszéljünk, pedig ott még olyan hiba sincs hogy nem megy be, mert ott nem kell forgatni, csak bedugja és kész. De az sem megy.

Agyhalott társadalom, okos eszközökkel a kezükben... :C :W

(#32) Jester01


Jester01
veterán

Nem feltétlenül forgatható kellett volna akkor sem, csak egyértelműen azonosítható, lásd a B típusú csatlakozót. Az A-nak is lehetne levágott sarka vagy bármije, nem kellett volna se dupla számú érintkező se bonyolultabb elektronika.

Jester

(#33) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem kellett volna nagyon túlzásba vinni a mérnöki munkát és milliókat költeni a forgatható csatlakozóra.
Most is kapható USB A ami mindkét irányban bedugható, sőt micro usb is van.

(#34) AusWolf válasza snecy20 (#24) üzenetére


AusWolf
őstag

PS/2 csatlakozót nem egyszer ferdítettem már el a sok próbálkozással. :B Nem mintha erőltettem volna, csak a kis vékony lábak nagyon érzékenyek voltak mindenféle erőhatásra. Maga a csati sem volt egy túl stabil konstrukció.

(#23) CPT.Pirk: Elsőre én is mindig fordítva próbálkozok, de annyi baj legyen. :) Én csak azokat nem értem, akik egy ilyen apróságból problémát csinálnak. Az ilyen valószínűleg az a kategória, akinek még soha egy porszem sem hullott rá az AMG merdzsójára, amit apucitól kapott 16. szülinapra.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#35) CPT.Pirk válasza D.Va (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze mindenki nagyon okos itt ma... :)

Molexből viszont a gagyibb anyagból készült csatlakozókat erőlködés nélkül rá lehetett dugni az ellenpárjára fordítva. Ha veszel valami Y elosztót vagy hasonlót, jó eséllyel ilyen gagyit kapsz a boltban, két hete járt nálam ilyen, nem is először. Próbáld csak ki. :D

AusWolf: ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) snecy20 válasza AusWolf (#34) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, 1x-2x volt ott lábgörbítés, bár nem volt egy nagy történet helyreállítani. Viszont bevallom őszintén mióta létezik az USB, nem hiszem hogy valaha megért volna a történet akárcsak egy rosszalló megjegyzést is. Számtalan csatlakozás van, aminél csak egyféle verzió működik, sőt, legtöbbször az a megszokott.
Ennyi erővel legyen cikk arról is hogy miért csak egyféleképpen tudom bedugni a HDMI kábelt. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37) troviko


troviko
senior tag

A normál USB csati is lehetne már megfordítható. Az USB 685-ig verziójára eljuthatnánk ide.
C-typot nagyon imádom, a világ legjobb cucca.
A magam részéről inkább fizetnék 2 rugóval többet egy alaplapért, ha csupa reverzibilis USB port lenne rajta.

https://www.oldtech.hu/

(#38) troviko válasza D.Va (#31) üzenetére


troviko
senior tag

Az emberek felének annyi IQ-ja sincsen, hogy a kábelt valahova be kell dugni...
Az emberiség 90%-a full kretén.Sajnos engem megvert a rossz-sors, és nem tartozom közéjük.

https://www.oldtech.hu/

(#39) Alchemist válasza weiss (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

[link]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#40) AusWolf válasza snecy20 (#36) üzenetére


AusWolf
őstag

Na ez az, hogy annak idején simán visszahajlítottuk az elgörbült lábakat, most meg azért megy a sírás, hogy az USB csak egyféleképpen csatlakozik. Ellustultak, és butultak az emberek, vagy nem tudom. :(

A HDMI se rossz, de akár arról is írhatnának, hogy a microSD kártya miért csak érintkezővel lefelé működik. Mennyi sok ember életét keseríti meg ezzel! :P

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#41) D.Va válasza troviko (#38) üzenetére


D.Va
senior tag

:P

Egyébként van persze ami tényleg elég rossz konstrukció, pl a PS/2...
Manapság pedig a micro-usb amivel nagyon sok volt a probléma. Bár ennek szerintem a telefon/tablet gyártók csak örülnek... Sok ember cserélt új telefont többször is széttrancsírozott usb miatt...

Pendrive-okkal én is bénázok néha, de még soha egy eszközt se rontottam el usb kínlódás miatt.

Nálunk a szervizben volt egy nő aki nem tudta a gépből a VGA kábelt kuhúzni (nem jött rá hogy le kell tekerni) és elvágta metszőollóval a VGA kábelt. Azt a fajtát aminek a másik vége a monitorba fixen be van forrasztva... :C

Egy másiknek ennyi ész sem jutott, ő meg kirántotta úgy a VGA kábelt a gépből, gogy a videókártya nyákról tőből leszakadt a VGA aljzat, és ott lifegett a monitor kábel végén... :U

Na ezek után már nem hiszem el hogy van lejjebb... :Y

[ Szerkesztve ]

(#42) AusWolf válasza D.Va (#41) üzenetére


AusWolf
őstag

Ha én lettem volna az ügyintéző, tuti, kirúgtak volna, mert nem bírtam volna megállni hogy torkom szakadtából röhögjek. :DDD Főleg a metszőollós nőn. Nagyon kreatív. :C

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#43) TATU válasza D.Va (#31) üzenetére


TATU
kezdő

Fiatalon sincs több eszük, csak egy évesen még nem elég erősek, hogy megoldják a problémát ezért rákényszerülnek az időigényesebb megoldásra.
:D

(#44) D.Va válasza AusWolf (#42) üzenetére


D.Va
senior tag

Mindig annak a legroszabb aki a pultnál van épp az ügyféllel, mert ilyenkor a kolegák kicsit arrébb úgy röhögnek hogy kínzás megállni a röhögést... Volt már hogy nem sikerült... :DDD

Az eddigi legjobb az volt mikor egy mami nem vette be a xanaxot, de bejött tablet töltőért, ám nem tudtunk olyat adni, erre elrakta a Tabot, kiment. 10 perc múlva visszajött hogy kéri vissza a tabletet. 20 perc vita után 6 kamera szögből megmutattuk hogy elrakta a szatyrába és kiment az üzletből.

NEM HITTE EL.

Azt mondta hogy amíg ő átment a piacra, mi 10 perc alatt megvágtuk a felvételt. (mind a 6-ot?) (És úgy hogy studió minőségben MAYA-val beleszerkesztettük ahogy a - valószínűleg piacon elhagyott- tabját elrakja?)
(Ezen a ponton egyszerre az összes Hollywoodi filmstúdió könyörögne nekünk térden állva milliárdokat lóbálva hogy dolgozzunk nekik...)
Na mindegy elment minket feljelenteni, kijöttek a fakabátok, és nekik, a rendőr szeme láttára is azt állította hogy mi meghekkeltük a kamerafelvételt... pedig a rendőrrel együtt nézte a visszajátszást...

Itt etősen elkezdtem gondolkozni azon hogy jelentkezek a NASA-hoz a Mars projekthez, és elhagyom ezt a bolygót örökre... :U

[ Szerkesztve ]

(#45) kromatika


kromatika
veterán

Jellemző spórolási hiba.

(#46) snecy20 válasza AusWolf (#40) üzenetére


snecy20
veterán

"Na ez az, hogy annak idején simán visszahajlítottuk az elgörbült lábakat, most meg azért megy a sírás, hogy az USB csak egyféleképpen csatlakozik. Ellustultak, és butultak az emberek, vagy nem tudom"

Meg jumperelés, BIOS mókolás össze-vissza... rég volt már a plug & play előtti korszak. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47) tecsu válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Mert csak kicsi részen érintkezik és igen, azon lehetne javítani.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48) tecsu


tecsu
addikt

Egymillió dollárért elárultam volna annak a fejlesztőmérnöknek, hogy egyszerű színezéssel vagy egy kis pöcökkel megoldható lett volna a probléma. :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) tecsu válasza D.Va (#31) üzenetére


tecsu
addikt

Biztos nem volt sokféle USB-s eszközöd.
Több csati pl. szorul eleve. Este, félhomályban próbálod bedugni, nem megy, majd megfordítod, úgy sem megy... kicsit erősebben, majd - káromkodás után - megint fordítasz... és így a rosszabb minőség esetén előfordulhat, hogy fordítva összecsúszik.
Több eszközben pl. ferdén áll a fogadó csatlakozó és a műanyag burkolat némileg rálóg, illetve nem párhuzamos az USB-vel.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#50) tecsu válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem Molexből meg olyan van/volt, hogy alig lehet összeilleszteni (jól), komoly erő kell hozzá és már a merevlemez csatlakozója mozdul ki, mielőtt teljesen a helyére csúszna...

A baj a minőséggel, pontosabban annak hiányával van.

(A BeQuiet hűtőt (tehát nem a rosszabb féle) csak úgy lehet rárakni adott alaplapra, hogy az meghajlik és semmi nem jelzi, hogy eddig, vagy addig kell csavarni. Napestig, vagy inkább reggelig lehetne sorolni a számítástechnika gagyi megoldásait.)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.