Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yeffy


Yeffy
veterán

udvozlom az ujitast, eppen ideje volt a BKV jaratok/infok utan felvinni ezt is!
UK-ben (es gondolom sok helyen mashol) mar evek ota mukodnek az alternativak utvonaltervezesre, jo latni, hogy otthon is!
mondjuk ezen meglepodtem: Az együttműködés során sem a Google, sem a vasút nem fizetett a másik félnek...
ezen meg felrohogtem: ...amennyiben felhasználói igény mutatkozik rá, egyszerűsítik a folyamatot.
hat ROTFL, ennek eleve igy volna ertelme szerintem, nem is ertem, miert hagytak ki ezt a ziccert.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Legalább kevesebb programot kell szépen lassan használni telefonon

Élő vonat jelzés is lehetne rajta

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) ldave válasza Yeffy (#1) üzenetére


ldave
félisten

Anglában a Trainline mobillapp nagyon hasznos volt nekünk, megkerestük rajta a vonatot, megvettük a jegyet és elég volt csak ezt mutatni az ellenőrnek. Nálunk is lehetne már ilyesmi, ráadásul itthon csak egy társaság van, nem úgy mind ott, ahol még össze is kell hangolni a cégeket....

A Slime draws near! Command?

(#4) pzg


pzg
tag

Az a döntés kicsit megkérdőjelezhető, hogy a budapesti elővárosban nem a nemrég bevezetett viszonylati számozást jelenítik meg (pl. S40, G43, stb.), hanem a vonatszámot (pl. 4336, 3536, stb.). Ez utóbbit, szerintem, kevesebben értik.

(#5) spanyoll


spanyoll
addikt

Kell mindig egy károgó ember, hát én leszek most az: a bringás útvonaltervezés vajon még ebben az évtizedben eljut ide keletre, vagy várnunk kell vele még annál is többet?
Vicc, hogy ilyen dolgokat nem tudnak megcsinálni, főleg, hogy a maps szerintem látja azt, hogy hol van bringás egyirányú behajtás, vagy bringaút.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#6) #06658560 válasza pzg (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez univerzális gond, ráadásul németeknél a vasút is vonatszámmal adja meg, miközben utastájékoztatási oldalon állomáson a viszonylatszámot mondja.

(#7) sefan67


sefan67
aktív tag

Ha annyira fejleszt a google, akkor miért nincs még mindig hangos navigáció tömegközlekedés módban? (Fülhallgatóval használtam)
Máig kénytelen vagyok a (Nigma féle) V6 google Maps-et használni emiatt, abba még benne volt ez a fajta navigáció.

(#8) villamos


villamos
őstag

A Start -nak van saját térképe, élőben követhetőek a vonatok.
[link]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#9) -szp- válasza spanyoll (#5) üzenetére


-szp-
aktív tag

A Google Mapsra épülő Bringamánia app nem jó?

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#10) spanyoll válasza -szp- (#9) üzenetére


spanyoll
addikt

De. De egyrészt nem szeretem, hogy a pofámba tolja a mekiket, hogy itt és itt vannak, másrészt HA arra épül és egy third party cucc tud bringás navit, akkor miért nem tud a maps saját magára épülve megcsinálni ezt és megoldani, hogy ne kelljen ezért +1 app?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11) -szp- válasza spanyoll (#10) üzenetére


-szp-
aktív tag

Mert akkor nem érné meg a mekinek fejlesztőt foglalkoztatni, és még ennyi se lenne. A bannercsíkos megoldásnál azért elviselhetőbb ez a változat szerintem.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#12) spanyoll válasza -szp- (#11) üzenetére


spanyoll
addikt

A meki miatt nincs a mapsban? Vagy mi? :DDD
Amúgy értem amit mondasz és nem zavaró annyira, meg nem rossz app az, de engem az idegesít, hogy ha a mapsra épülve megcsinálta ezt egy cég, akkor a mapsnál nem igaz, hogy olyan nagy dolog lenne ezt összehozni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Tehát a mapsban megjelenítik az entrópiát. ;]

De látom más értelmét is a dolognak:
A vontakésések mértéke kvázi tökéletes véletlenszámgenerátorként is felhasználható. :DDD

(#14) tomazin válasza osztraksajt (#13) üzenetére


tomazin
veterán

Nagyon rossz random lenne, ugyanis a seedbol mindig hianyozna a 0 :D

(#15) daninet válasza pzg (#4) üzenetére


daninet
veterán

Ezaz! Hagyjuk el a számokat, nevezzük nevén azt a vonatot! Napfény IC és Dankó express, így akarom látni :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16) osztraksajt válasza tomazin (#14) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hú, nagyon régen volt már hogy ennek az elméletét tanultam, de a véletlenszám nem lehet nulla. Pont ezért is írtam hogy kvázi tökéletes. ;)

(#17) Yeffy válasza ldave (#3) üzenetére


Yeffy
veterán

hallottam rola, de miota itt elek, es mielott kocsim lett, en buszoztam, kb 2x vonatoztam (busz volt szamomra a jobb valasztas).
de egyebkent igen, jogos... :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18) xmaas


xmaas
őstag

Ez mind szep es jo csak egy dolgot meg nem oldottak meg hogyha kifogy az ember az adatkeretbol es nincs net akkor kitorli a feneket egy az egyben egezs gugli mapszal.

Multkor milyen szepen megjartam beallitottam utvonalat mindent felmentem Budapestre es kozbe elment a netem a levesbe ,az egesz tervezett utvonal minden megalloval meg atszallasal stb. eltunt aztan vakarozhattam hogy honnen szerezzek netet vagy szabad wi-fit mert fingom se volt hol vagyok vagy mihez kezdjek .
Szoval szerintem az minimalis elvaras lenne hogy ha mar otthonrol beallitasz netkapcsolattal egy utvonalat akkor az maradjon meg a rohadt kepernyon lehessen elmenteni akkor is ha elmegy a neted vagy jonn a tajfun amig megvan a GPS jel tudjal haladni tovabb ,nem muszaj mutassa percre mikor jonn a rohadt busz elvegre minden megalloban azt megtudod nezni a tablan is de meg attol tudjad merre kell menni melyik buszra kell felmaszni hany megallot menni melyik iranyban

(#19) Socket370 válasza ldave (#3) üzenetére


Socket370
csendes tag

Nem akarlak elkeseríteni, de ilyen már évek óta van itthon is. :)

Socket

(#20) ldave válasza Socket370 (#19) üzenetére


ldave
félisten

Mármint olyan mobillapp, amiben tudok venni vonatjegyet és elég azt megmutatnom a kalauznak?

A Slime draws near! Command?

(#21) eddie1978 válasza xmaas (#18) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Emiatt van fent a telefonon OSMand és egy Oruxmaps. Offline szépen elvannak.

(#22) csizi90 válasza xmaas (#18) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ajánlanám a Here Maps-et, de tömegközeledési része annak is lehal net nélkül :W

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#23) spanyoll válasza csizi90 (#22) üzenetére


spanyoll
addikt

Nálam nem. Amikor Milánóban voltunk barátnőmmel, akkor az előre letöltött térképpel tudta a tömegközlekedést is gyönyörűen. Vagy te a letöltetlenre gondolsz?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#24) cabal válasza ldave (#20) üzenetére


cabal
tag

Azt nem tudom, h mobilról lehet-e vásárolni, de a jegyként kapott pdf-et elég telefonon bemutatni, nem kell kinyomtatni.

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#25) csizi90 válasza spanyoll (#23) üzenetére


csizi90
aktív tag

Letöltött-re, de nekem net nélkül nem tud tervezni útvonalat. A megállókat meg a vonalakat látom, de nem megy a tervezés.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#26) Hunter2 válasza ldave (#3) üzenetére


Hunter2
addikt

(#27) blash válasza cabal (#24) üzenetére


blash
tag

kiveve a mindenhol megallo, vagyis a szemely vonatokon, mert ott valami megmagyarazhatatlan okbol nem fogadjak el, ha nem kinyomtatva mutogatod.

http://444.hu/2014/06/26/vettel-vonatjegyet-megis-megbuntet-a-kalauz-hogy-lehet-ez/

[ Szerkesztve ]

(#28) leslie23 válasza blash (#27) üzenetére


leslie23
tag

szerintem ez azóta megoldott dolog, nekem legalábbis kezeltek már telefonon felmutatott jegyet személyvonaton.

(#29) blash válasza leslie23 (#28) üzenetére


blash
tag

iden augusztusban me'g nem volt az.

(#30) ldave válasza Hunter2 (#26) üzenetére


ldave
félisten

És ez hol jó MÁV jegyre?

A Slime draws near! Command?

(#31) Hunter2 válasza ldave (#30) üzenetére


Hunter2
addikt

Máv-ra nem jó viszont pont úgy működik mint amit említettél. Szóval az alkalmazás létezik csak a MÁV nem használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.