Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Levi941127


Levi941127
senior tag

Ez a pontrendszer (laikusként) csak f*szméregetés. Szerintem ma már a sebességben nem igazán vannak/lesznek szignifikáns különbségek. Sokkal inkább a rendszer optimalizálására kellene több hangsúlyt fektetni, mert a 0,00001 másodperccel gyorsabb alkalmazásmegnyitást aligha vesszük már észre :U

(#2) Fitzgerald válasza Levi941127 (#1) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez az, már a tavalyi Exynos 9810 is 3800-at dobott 1 szálon. Aztán valójában lassabb, mint a Snapdragon 845.

(#3) Juhaszatti válasza Fitzgerald (#2) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A gyakorlati felhasználás során meg semmi különbség egy 9810, 845, egy 855+, vagy egy 9825 között, és ez jó eséllyel még így is lesz évekig. Bármilyen felhasználás mellett, legyen az akár játék, vagy DEX mód.
Annyira felesleges már ez a teljesítményhajsza, jöhetne pár év "pihi", amikor változatlan teljesítmény mellett a komolyabb fogyasztáscsökkentésre koncentrálnak.

Persze tudom hogy ez a mai piaci viszonyok között lehetetlen.

(#4) vicze válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


vicze
félisten

Egyáltalán ne jöjjön semmilyen pihi, a fejlesztés viszi előre a félvezető gyártást, ami mint látjuk viszi előre a CPU gyártást és a GPU gyártást,és még sok mást szóval keep up a minél tovább.

(#5) Fitzgerald válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azért van pár játék ami megfingatja a 9810-ben lévő Mali igp-t QHD+ felbontáson. Ez mondjuk engem annyira nem izgat, jó ideje nem játszom már mobilon. De egyébként tényleg jobb lenne ha átállnának 2 éves ciklusokra a generációváltásokkal, illetve 3 évnyi supportra. Csak hát amíg növekszik a piac addig ez esélytelen, ahogy írtad.

(#6) Juhaszatti válasza vicze (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem azt írtam, hogy álljon le a fejlesztés. De ha a jelenlegi és a közeljövőbeni felesleges teljesítménytöbblet halmozása helyett a komolyabb fogyasztáscsökkentés fejlesztésére feküdnének rá, az nem csak most lenne hasznos nekünk, felhasználóknak, hanem egy jövőbeni (már szükséges) teljesítményugrást is megalapozhat. Hiszen az alacsonyabb fogyasztás kisebb hőtermelést jelent, ami nagyobb mozgásteret enged később a teljesítmény növelésére.

De nyilván egyik gyártó sem állhat rá ilyen ciklusokra, mert verseny van, és aki nem mutat fel (1-2 éves távlatban felesleges) teljesítménynövekedést, az lemarad.

(#7) doooo válasza Fitzgerald (#5) üzenetére


doooo
veterán

Nem fingatják meg, csak nem optimalizálták őket rá. Ez ettől még persze nem túl rózsás helyzet, de a hw ereje a legkisebb szereplő a dologban.

(#8) aelod válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


aelod
veterán

Teljesítmény növelés kell, szükséges és jó.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) Fitzgerald válasza doooo (#7) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hát, azért ha összevetem egy olyan játékkal pl. a Snapdragon 820-as LG V20-at és az Exynos 9810-es S9+-t, amit nem frissítettek 4 éve (XCOM 2), akkor ez utóbbin látványosan jobban fut a játék a több pixel ellenére is. Szóval nagyon úgy tűnik, hogy erőből is meg tudná oldani a dolgot a hardver, még ha nem is optimalizálnak rá, ami tökre igaz.

(#10) doooo válasza Fitzgerald (#9) üzenetére


doooo
veterán

Mondjuk az se világos, hogy az appok fejlesztői miért tartják annyira irrelevánsnak az Exynos-okra való optimalizálást... amikor tízmilliók használják ezeket (és ezek csak a csúcskategóriás SoC-k, a többi Exynosról nem is beszélve).

(#11) aelod válasza doooo (#10) üzenetére


aelod
veterán

Snapdragon elterjedtebb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12) doooo válasza aelod (#11) üzenetére


doooo
veterán

Ez nem ütközik azzal, amit én mondtam.

(#13) moleculez


moleculez
veterán

szoval a jovo evi SoC megfogja majd a tavalyi Apple SoC-t. Valojaban a Snapi cuccokban akkora potencial van, hogy evekig csak az OS-t kellene csiszolni, hogy ki lehessen hasznalni, tobb ev elonyben van a deviceokhoz, meg az OShez kepes is, szerintem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) aelod válasza doooo (#12) üzenetére


aelod
veterán

Pedig de, lásd MTK SoC-k.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) Noukoum


Noukoum
veterán

Ezt a procit nincs értelme az a12x-hez hasonlítani.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szerintem is nyomják csak ki minden évben az új procit és ha 2-3 évente cserélek annyit simán kibír a régi és jó lesz vele minden... :D

(#17) K0vasz


K0vasz
aktív tag

kell a fejlesztés, persze, de egy ideje már eljutottunk oda, hogy a SoC minden igényt kielégít (jó, persze mindig vannak "szélsőséges" esetek, de a felhasználás 99%-ában már bőven elég a jelenlegi kraft).
ezért is nem értem, mikor emberek azon sápítóznak, hogy "ójaj, hát ez csak x pontot hoz antutuban, mikor ugyanennyi pénzért már lehet kapni olyan kínai csodát, ami x+2 pontot hoz!), mert vannak olyan egyéb aspektusai egy-egy mobilnak, amik sokkal többet nyomnak a latba (rendes készülékház, normális kijelző stb. stb.)

(#18) ΞΔGLΞ válasza Noukoum (#15) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos ahhoz valóban nem. Tavaly vettem ipad pro-t (12.9) amiben a12x van, az valami brutális, ilyen 560-570 ezres antutukat dobál ki magából, de nem is ez a lényeg. Egyszerűen nincs olyan szoftver, hogy ne vágná azonnal az arcodba.

(#19) GeryFlash válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


GeryFlash
veterán

Azzal tisztában vagy hogy mennyit eszik a SOC és mennyit a 6"-os FULL HD+ képernyő? Szerintem akkor nem írnál ilyeneket...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) Juhaszatti válasza GeryFlash (#19) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nyilván a kijelző fogyaszt legtöbbet. De a processzor fogyasztásából lehetséges faragni, ahogy minden évben meg is teszik, az egyre nagyobb méretű és nagyobb felbontású kijelzőkéből viszont kevésbé...

(#21) Fred23 válasza Juhaszatti (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Attól függ, mit csinálsz a mobillal éppen, és azt milyen fényerejű, fajtájú, méretű panellel, meg milyen rendszerchippel. Normál felhasználással is kijöhet, hogy a SoC éppen 3x annyit fogyaszt, mint a kijelző (pl. PUBG Mobile), de az is, hogy a kijelző nagyjából annyit eszik, mint a SoC (mondjuk PH! olvasás wifin csatlakozva, magas fényerőn).

Szóval mivel a SoC valóban lehet akár a legnagyobb fogyasztó is, tényleg fókuszálhatnának már jobban az energiatakarékosságra. Hiszen teljesítmény már bőven van.

[ Szerkesztve ]

(#22) BabMester válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


BabMester
senior tag

Viszont Exynos 8895(Snapdragon 835) és Exynos 9820(Snapdragon 855) között nekem nagyon látványos teljesítmény ugrás van és ugye a normális emberek nem évente cserélgetik a telefonjukat, hanem 2-3 évente.. Aki 835-ről vagy Kirin 970-980-ról fog váltani jövőre, annak igencsak érezhetően bivaly lesz a SD865. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Fitzgerald válasza BabMester (#22) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Olyan 40% a valós teljesítménybeli különbség CPU-ban a 8895 és a 9820 között, viszont az IGP kb. 80%-al gyorsabb az utóbbiban, szóval elhiszem.

(#24) agabe válasza Noukoum (#15) üzenetére


agabe
addikt

Hat tenyleg nincs. Az a13-hoz kellene (de valszeg a12x kozeleben lesz igy gyorsabb lesz multiban is meg single-ben is mint a 865-os), es azzal rendelkezo uj szifonok kaphatok is lesznek szeptembertol.

A fejlesztes jo, de tenyleg evek ota az a helyzet, hogy egy legujabb soc 2-3 evig kb. ugyanazt a lathato sebesseget produkalja a keszulekekben mint a legujabbak, es leginkabb csak pontokban latszanak a kulonbsegek.

[ Szerkesztve ]

(#25) Fred23 válasza agabe (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Legutóbb, mikor telót vettem -úgy 5 hónapja-, kipróbáltam egymás mellett egy SD821-es, egy SD835-ös, és egy SD845-ös mobilt. Érzésre a SD821 és SD835 között nagyobb volt a sebességbeli difi, mint a SD835 és SD845 között, mondjuk ez részben függhetett a szoftvertől is. Szeretem, ha gyors a mobilom, meg imádom a technológiai újdonságokat, de a SD835-össel szerelt telót választottam. Egyrészt hajszállal volt csak lassabb, mint a SD845-ös, másrészt pedig a SoC csak az egyik lényeges paraméter vásárláskor.

Az energiatakarékosságon meg nagyon könnyű lenne javítani architekturális áttervezés nélkül is: 10-15%-os órajelcsökkentéssel simán lehetne szerezni 20-25%-os fogyasztáscsökkentést az intenzívebb alkalmazásoknál. Gondolom, a verseny miatt nem lépik meg.

[ Szerkesztve ]

(#26) t72killer válasza Fred23 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A régebbiekre szvsz már nagy ívben lesz.rják a szoftverfejlesztést.

Az órajelcsökkentés nem ennyire egyértelmű dolog: a SoC, ha nincs komolyan leterhelve, nagyon alacsony szintekre veszi vissza az órajelét, a speckóknál megadott számok a turbós órajelek. Az alapórajelet, illetve feszültséget meg egy bizonyos szint alá már nemigen lehet csökkenteni.

A teljesítményhajsza annyiban segít, hogy egy erősebb SoC hamarabb végez a feladattal és megy vissza aludni. VISZONT, ha ezt a nagyobb teljesítményt a terhelés alatti fogyi elengedésével érik el, akkor bukta az egész, hiába megy idle-be 30%-al korábban, ha közben 30%-ot növekedett a TDP. Ráadásul a nagyobb fogyi több hőt = nyáron több throttlingot jelent.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) kromatika


kromatika
veterán

Örvendetes.

(#28) #24556544


#24556544
törölt tag

Szeretem mikor rohadt felesleges dolgokba ölnek ezerrel energiát, de iylen alapvető dolgokba, mint akku méret, optimalizálás, android stb. semmi.
De amibe nem nagyon kéne vagy sokkal kevésbé gyorsan fejlődni abba persze ezerrel...
Megapixel faszméregetés után az antutu faszméregetés.

[ Szerkesztve ]

(#29) Fred23 válasza t72killer (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezért írtam, hogy "az intenzívebb alkalmazásoknál". Ott ki kell tartani a magas órajelet (illetve ha ingadozhat is kicsit, azért a csúcs közelében kell maradnia), és a szörnyű fogyasztást. Mondjuk igaz, hogy tényleg jót tesz például a 60 fps támogatása a mobilos 3D játéknak, viszont ez már nagyon a cutting edge szint, és ha jól emlékszem, PUBG Mobile esetén például a max settings 60 fps-hez kell a SD845 minimum. Vagyis nehéz takarékoskodni, mert szükséges lett éppen a csúcsteljesítmény a legjobb játékélményhez.

Mégis jobban örülnék, ha a SD865 is csak annyit tudna gémerkedésben, mint az elődje, csak energiatakarékosabban! Nagyon könnyű megcsúszni üzemidővel, amíg az a helyzet, hogy nem gond a netes böngészés 16-18 órán keresztül sem, de 3 óra játékkal is lemerülhetsz. Ezt az aránytalanságot kéne mérsékelni. Ja, és hogy ne csak játék legyen említve, ilyen a 4k@60-as videózás is. Szóval ha ezt az új rendszerchipet én állíthatnám be, tuti mérsékelném a maximális órajeleit, hogy az intenzív alkalmazások se 3 óra alatt merítsék le a júzer mobilját, hanem mondjuk nyerjen még egy órát.

Marketingileg persze nem biztos, hogy jó ötlet, bár nekem el lehetne adni az új terméket azzal, hogy "ezzel most 25%-kal több ideig videózhatsz csúcsminőségben".

(#30) t72killer válasza Fred23 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szilíciummal dolgozva ez az aránytalanság mindíg is meglesz, a fogyasztás uis arányos a teljesítménnyel, sőt, ha jól tudom, négyzetesen megy - tehát a csúcsteljesítmény növekedésével csak még durvább lesz a kontraszt.

Ez a 3órás merülés csak opció, és sztem minden generációval ott lesz az aktuális csúcsjátékokkal. Ha egy évvel korábbi játékokkal tolod, akkor lehet megúszod barátságosabb fogyival:F.

A 4k HEVC videózásról nem is tudtam, hogy ennyire éhes, rá kéne feküdni az Adrenokra :(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Schuler888 válasza aelod (#14) üzenetére


Schuler888
senior tag

MTK SoC es abszolut csucskategoria? Wtf?

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.