Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

"GeForce GT 1030 ebből a szempontból csak a szerencsétlen kivétel volt az asztali termékskálán belül, amely belépőszintű modellként nem kaphatta meg a prémium kategóriába sorolt eljárást."

Most úgy csinálsz, mintha nem tudnád hogy a GTX sorozat a gaming a GT pedig a multimédia kártyákat jelöli.

GT vonal soha nem játékra való volt, hanem multimédiára célzott dedikált kártyák, ezért most tökre mindegy , hogy támogatja e a G-syncet vagy nem.ha igen és van aki ki tudja használni, az örüljön neki aki meg nem annak mindegy.
Direkten G-sync gamereknek nem hinném, hogy 1030 dübörög egy 150 K-s montor alatt, mert annyit nem tud kivasalni egy Gsync megoldás sem , ha 15 fps alá beesik a dolog.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Tidus


Tidus
addikt

Oda a DisplayPort nem elég, monitor is kell.
Amúgy GT 1030-al gamerkedni, hát nem tudom.

(#1) b.: Ja.

[ Szerkesztve ]

(#3) Truman válasza b. (#1) üzenetére


Truman
senior tag

Aha, és milyen G-Sync -es monitort hajtasz meg vele? Egy minimum 144 Hz -es FHD -t vagy WQHD -t, vagy egy 60 Hz -es 4K -t? Erre a kártyára úgy kell a G-Sync támogatás, mint egy falat kenyér. :DDD

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4) b. válasza Truman (#3) üzenetére


b.
félisten

Egyébként nem tudom vágod e mi a G-sync értelme, pont az hogy felhúzza a látványt és az nem 144 Hz nél működik hanem 30-144 Hz ig tartó tartományban. tehát pont, hogy kis FPS számnál van értelme a dolognak, mert jobb látványt kapsz,de a GT 1030 bár simán bekóstol 30 FPS alá is de sok mai online FPS játékban 40-60 FPS-t tud low grafon, ami mellett a G-sync már szépen működik.1050 vagy az felett már pedig szuper.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Már vagy 1 hónapja működik, sőt, lehet, hogy több.

Január elején vettem a 1030-at, és már akkor is működött.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) kisselandras válasza b. (#4) üzenetére


kisselandras
senior tag

Ezt az 1030 szerintem csak ugy ki dobták!1050 kártyám van gamelni tökéletes!hd ba természetesen!

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#7) b. válasza kisselandras (#6) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ez egy elég erős multimédiás megoldás, ami alkalmas alkalmi játékra is. Mindig volt ilyen kártya NV-nél, ezelőtt a GT 730.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) hackeeeee válasza b. (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 4K megjeleníésre használom, plusz megy rajta a TrueHD, DTSHD.. Bőven elég.

Ami keményebb, hogy 1080p-re letolt rescale mellett medium beállítások mellett simán játszható vele az Overwatch.

Véleményem szubjektív...

(#9) b. válasza hackeeeee (#8) üzenetére


b.
félisten

És itt van( lenne) értelme a G-syncnek, csak hát azok a monitor árak :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Mans20 válasza b. (#7) üzenetére


Mans20
addikt

Jöhetne egy GT1010 is, 20 alatt most nem nagyon kapni netezős jutubozós nv kártyát.

(#11) Milka 78 válasza b. (#7) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mindezt passzívan,30w-s tdp-vel ami nem gyenge.

(#12) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Na végre egy tuti összeállítás, ahol elég a 60Hz-es monitor! :D ;]

(#13) Abu85 válasza Mans20 (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs már értelme. A Raven Ridge IGP-je a GT 1030-nál is gyorsabb, és sokkal kevesebbe kerül az egész APU, mint egy CPU+VGA.
Most inkább 1040 kellene, ami félúton az 1030 és 1050 közé jön az 1030 árán.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) kisselandras válasza b. (#7) üzenetére


kisselandras
senior tag

Hát bf4 re azért nem alkalmaznám de ki tudja :C

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#15) smkb válasza Abu85 (#13) üzenetére


smkb
őstag

Akkor tegyél szépen a már meglévő gépedbe Raven Ridge igp-t....

(#16) GAI válasza b. (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azért az erős túlzás, hogy a GT sose lett volna játékra való. Amikor ez a típusjelölés megjelent (GF6 széria), akkor a középkategóriában kifejezetten az erősebb típust jelölte (6600 GT), a felsőkategóriában pedig a csúcsmodellnél egyel kisebb, de még mindig minden igényt kielégítő teljesítményű változatot (6800 GT). Ugyanez a trend folytatódott a 7600GT/7800GT/7900GT, majd később a 8800GT/9800GT esetében is. Csak ezután csökkentették a GT elnevezés "presztizsét" a belépő szintű megoldások elnevezésére.

[ Szerkesztve ]

(#17) Abu85 válasza smkb (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem megy bele, de az a vicces, hogy a mostani VGA-árak mellett olcsóbb átállni rá, főleg azokon az árakon, amiken jön. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Milka 78 válasza smkb (#15) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:DDD

(#19) nemlehet válasza Abu85 (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez azért nem teljesen igaz. Azért a RAM árak... Aki mondjuk DDR3-ról váltana az meg van lőve.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) hackeeeee válasza Abu85 (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem feltétlen biztos, hogyha nézzük a ram árakat, főként úgy, hogy érdemes 2 modulban gondolkozni, hogy legyen DC.

Véleményem szubjektív...

(#21) hackeeeee válasza b. (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van. Nekem bejött, amíg használtam a ROG-ot, de ugye átálltam a 4K-s monitorra.

Amikor megvettem a vga-t, még néztem is, hogy na bazz, nem lesz G-sync, erre összraktam, bekapcs, és pirosan világított a led a monitoron, hogy megy a gsync... Hát mondom akkor frankó. :)

Véleményem szubjektív...

(#22) stratova


stratova
veterán

Hogy is van ez?

Az NVIDIA sosem tagadta, hogy az említett hardver alkalmatlan lenne erre...

Nem így akart kinézni?

Az NVIDIA sosem tagadta, hogy az említett hardver alkalmas lenne erre...

(#23) hackeeeee válasza stratova (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy ez egy érdekes gondolatmenet, mert úgy sem jó.. Miért?

Lényegében azért, mert a specifikációban az volt írva, hogy nem támogatja a Gsync-et a kártya.

Véleményem szubjektív...

(#24) b. válasza GAI (#16) üzenetére


b.
félisten

Abban az időben GT, GS, GTX ,Ultra stb ezek a kártya erejére utaltak, ma már ez a kártya Nvidia által megadott célszegmensét jelöli. Itt a lineup.[link]
GTX =GPU or Gamers, (laptop too) GT =Supercharged performance for your HD videos and photos, MX = laptop only

kisselandras

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) b. válasza kisselandras (#14) üzenetére


b.
félisten

Itt egy jó kis teszt róla[link] BF 1 alatt is lehet vele játszani low- med beállításokkal FHD-n is, szerintem BF4 alatt is tudja ezt.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) GAI válasza b. (#24) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én nem állítottam ennek az ellenkezőjét, te ellenben azt állítottad, hogy a GT soha nem volt játékra való. Mindössze erre a tévedésedre hívtam fel a figyelmed.

(#27) b. válasza GAI (#26) üzenetére


b.
félisten

Azt írtam GT vonal, sorozat,amióta létezik, nem pedig GT utótag ,erősség jelölésre gondoltam gamer kártyákon belül.
azért írtam a felette lévő mondatot , egyben olvasva egyértelmű szerintem, bár lehet csak nekem , mert tudtam mire gondolok, ha nem akkor bocs.. :DDD :DDD
Bár neked gondolom nem kell bemutatni ezeket a dolgokat :) :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) Komplikato


Komplikato
veterán

Erről eszembe jutott, hogy anno olyan notebook vason is ment egyik bétás meghajtóban a GSync, amiben nem is volt ilyen (jó drága) extra modul. Azóta sem láttam magyarázatot arra, hogy hogyan. Pedig akkor ebből elég jó kis vihar a biliben balhé lett. Persze ezt a driver "hibát" gyorsan kijavították.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) stratova válasza hackeeeee (#23) üzenetére


stratova
veterán

No ennek a jelzéséről viszont én nem tudtam, csak a topikban írt előzetes elvárásaid alapján jegyettem meg, hogy furcsa lépés NV-től a G-Sync támogatásának hiánya, mert a konkurenciánál hasonló technológia már egy APU-val is elérhető. Aztán megírtad, hogy mégis működik, így az engedélyezés nagyon helyes lépés NV részéről.

Annyira egyénként valóban nem kell elásni ezeket a kártyákat. Elég megnézni, hogy szűkösebb pénztárcával ezt tekintik a játékra kompromisszumokkal már alkalmas GPU-nak, amott MX150 néven belépő gamernek címkézett gépeket is szerelnek velük.

[ Szerkesztve ]

(#30) hackeeeee válasza stratova (#29) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#31) gbors válasza Abu85 (#13) üzenetére


gbors
nagyúr

A drágábbiké igen (bár azért egy átfogó tesztet megnéznék, hogy ez mennyire általános), az viszont drágább is, mint egy CPU + egy VGA.

Amúgy örvendetes, hogy most már az 1030 is jó erre, mert ha valaki vesz egy ilyet tartaléknak, akkor nem kell lemondania a GSync-ről addig sem, amíg az 1080Ti szervízben van ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#32) kolopele válasza gbors (#31) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez jó vicc volt :D Nekem van egy 1070 tartalékba, azzal nagy nehezen kihúznám ha garis lenne a Ti :K
Azért 1030 játékra, nem tudom. Tetrisre lehet jó G-sync mellett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) hackeeeee válasza kolopele (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1080p-ben simán élhető lehet a 1030... Arról nem beszélve, hogy nem feltétlen kell 144Hz @141 FPS-ben gondolkozni...

Véleményem szubjektív...

(#34) ddaydome válasza kolopele (#32) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

A8-7600-as AMD-vel,12 gb rammal és 1030-as geforce-on high-ban megy full hd-ban pl. a far cry primal, akadàsmentesen, teljesen jàtszhatóan.... A gta v-ről is írjak?:)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#35) AxBattler válasza hackeeeee (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Január elején vettem a 1030-at...
És megy apróra, ha megérkezik a Raven Ridge? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#36) hackeeeee válasza AxBattler (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, vagy szerzek előtte egy RX550-et.. :D

Véleményem szubjektív...

(#37) gbors válasza kolopele (#32) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem a játékidőm 90%-ában elég lenne az 1030. További 9%-ra már elég az 1050Ti, ezért van az. Az 1%-ot meg leszarom ;)
De ha szorítanának az anyagiak, akkor 1030 lenne, és nem lenne túl nagy fájdalom.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#38) Franticfox válasza hackeeeee (#8) üzenetére


Franticfox
tag

És a TrueHD/DTSHD formátumot mi játssza le neked?
Mármint fizikailag.

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#39) hackeeeee válasza Franticfox (#38) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy Denon AVR-X520BT erősítő.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40) freeknight válasza kolopele (#32) üzenetére


freeknight
őstag

Most döglött be a 750ti-m, ha az ipon utalványt ad, hozzám is ez a kicsike fog jönni. :K

Amire én használom bőségesen elég, overwatchban és gta online-ban fullhd/betonstabil 60 fps sima neki.

Sajnos az én pénztárcámnak sok egy 300k-s vga, úgyhogy az engem érdeklő nagyon kevés AAA címre meg ott a PS4.

(#41) scarabeus86


scarabeus86
tag

Majd ha 70 ezer alatt lehet kapni 24 colos, márkás (LG, Samsung, Dell, stb) G-Sync monitort, elgondolkodom rajta. AMD+Freesync monitor árban elfogadható, csakhogy Geforce kártyám van, így marad a sima 60 Hz-es monitor.

(#42) Franticfox válasza hackeeeee (#39) üzenetére


Franticfox
tag

Ahá, szóval ezt a hangot külön HDMI kábelen szokták kivezetni ezek szerint?

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#43) dabadab válasza Franticfox (#42) üzenetére


dabadab
titán

Az szokott lenni, hogy a PC-ből az erősítőbe megy a HDMI kábel és az erősítőknek is van HDMI kimenete, oda kötik a TV-t/monitort.

DRM is theft

(#44) Franticfox válasza dabadab (#43) üzenetére


Franticfox
tag

Tehát egy kábel van, és aztán az erősítő átjátssza a video jelet? Én lemaradtam még ott, hogy egy erősítő erősít :) Ha már itt tartunk, ilyen megoldással akár játszani is lehet? Vagy ez azért rendesen hozzáad az input laghoz?

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#45) kolopele válasza ddaydome (#34) üzenetére


kolopele
nagyúr

Inkább az olyanokról írj mint a Tom Clancy vagy az új Assassins. Persze ha valakinek jó a very low meg a 20-30 fps akkor nem szóltam.

(#46) kolopele válasza scarabeus86 (#41) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor arra várhatsz azt hiszem még jó sokáig.

(#47) kolopele válasza hackeeeee (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem is gondolkodom 144Hz - ben meg 141 fps - ben, csak 4K 60 fps - ben ;)
A gond csak az hogy az újabb játékok esetében ez csak némi kompromisszumok árán jön össze még csúcskártyával is, bár a G-sync azért korrigál valamelyest ha kicsit lejjebb esne.

[ Szerkesztve ]

(#48) b. válasza Franticfox (#44) üzenetére


b.
félisten

Igen, Általában standby üzemmódban is átengedik. enyémen HDMI 1 ki 4 be.

A Lag téma egy jó kérdés valóban, függ az erősítő fajtájától, pl Sony erősítőknél van erre direkt gaming üzemód de biztos, hogy ront az is a közvetlen összeköttetéshez képest. Én FPS-t nem játszok konzolon, csak singleplayer,videó, bluray, ilyesmi. Tehát engem nem igazán zavar, de a hangzás az baromi jó :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) hunluki


hunluki
senior tag

Egy gyors kérdésem volna 1030-al kapcsolatban:

Van egy szerverem amin a saját videóanyagaimat tárolom illetve kódolom megállás nélkül. 8Gb ram, i5 2400 proci és e mellé gondolkodom egy olyan videokártyában ami tud h265 HEVC-be kódolni HW gyorsítással. 1030 nagyon szimpatikus lenne, keveset fogyaszt, egész olcsó és ha jól tudom akkor a 10-es szériás nVidiák már tudják ezt bár specifikusan sehol nem láttam feltüntetve, ezért a kérdés.

Mivel baromi sok videó van ezért szeretném HEVC-be átkódolni a megvágott kész anyagokat, viszont intel quicksync ezt csak skylake-től tudja, teljes platform csere kéne ami anyagi csőd a jelenlegi árak mellett.

(#50) Franticfox válasza b. (#48) üzenetére


Franticfox
tag

Ha standby-ban engedik át, akkor van remény, hogy nem igazán ad hozzá késleltetést, majd utánanézek, köszi :)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.