Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ambination


ambination
tag

Már több,mint 3 éve nyüstölöm a Galaxy Tab S 10.5 LTE kis gépemet várva a naa ez jobb megéri kicserélni erre érzést itteni híreket,teszteket olvasva vagy üzletekben kézbe véve az újabb"jobb"masinákat...de ez az érzés 3 éve nem érkezik..Egyenlőre még bírja ez a kis gépem és nem kell szégyelnie magát semmilyen téren az új gépekkel szemben..(még telefon is egyben ez a masina)Várom az érzést Samsung😉(LG,Lenovo,i pad)

(#2) troviko


troviko
senior tag

Ha annyiba kerülne, mint az iPad belépő verziója, meg is venném, de vélhetően kb dupla (vagy legalább is másfélszeres) áron fog jönni, így nagyon nem kell.

https://www.oldtech.hu/

(#3) #65577472 válasza troviko (#2) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Tab S3 után biztosra vehető, hogy az S4 is S-Pen-nel érkezik. Az iPad 2018-nál (amit én is használok) nem keveset kell leszurkolni a ceruzáért.

[ Szerkesztve ]

(#4) Millerchris válasza ambination (#1) üzenetére


Millerchris
tag

Szernecses vagy, az enyémet egy frissítés kinyirta, el is adtam olyan lassú.

A holnap mèg messze van!

(#5) troviko válasza #65577472 (#3) üzenetére


troviko
senior tag

Pont nem érdekel a ceruza...

https://www.oldtech.hu/

(#6) #65577472 válasza troviko (#5) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem az a lényeg, hogy téged mi édekel, hanem hogy mi indokolja az árkülönbséget.

(#7) NandorHUN válasza Millerchris (#4) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem lett volna egyszerűbb feltenni egy javított Custom ROM-ot?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben mégis mi lesz az előrelépés a TAB S3-hoz képest? RAM mennyiséget kéne már emelni végre, mert a 4gigát már 3évvel ezelőtt is pakoltak nemhogy tabletekbe, de egyenesen telókba.

A több, mint egy éves Snapdragon 835-től se vagyok elragadtatva, fájt volna az aktuális 845-öst beletenni, ha már úgyse fognak 600$-nál kevesebbet elkérni érte??

Kis bilibe lógós kívánságlista:

#1: vízálló (samu telók évek óta tudják...)
#2: full SD-kártya olvasó (ne mondja már nekem valaki, hogy egy telónyi hardver mellé nem fér be 10"-os házba...) - nem SIM-kártya bányászós kaki + egy teljes méretű USB-csati (ezt se mondja már vki, hogy nem fér el, pár egyéb hasznos porttal egyetemben...)
#3: minimum 6GB RAM. 2018-at írunk tudtommal...
#4: cserélhető akksi. Tudom, ehhez (is) le kéne mészárolni a teljes marketingosztályt, de ultragáz, hogy egy munkaképes készüléket csak azért kelljen kidobni, mert elöregedett az akksija.

Szval úgy tűnik, S4-em idén tuti nem lesz, esetleg egy használt s3. Tudom, a samu is szereti szoftveres oldalról szivatni a "régi" készülékek tulajait, de bízom a közösségi romokban...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) weberzolee válasza #65577472 (#6) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Én sem értem miért drágább a Samsung, biztos azért mert bővíthető és van benne GPS :)

MM, csak hogy hivatalos árakat hasonlítsunk össze:

Samsung Galaxy Tab S3 (32GB WiFi): 214.899 Ft
Apple iPad 2018 (32GB WiFi): 113.999 Ft
Apple Pencil: 32.989 Ft

(#10) #65577472 válasza weberzolee (#9) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ez nem elég hivatalos?

(#11) weberzolee válasza #65577472 (#10) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Még így is 32.002 Ft -tal drágább a samsung...

(#12) #65577472 válasza weberzolee (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ami nem a duplája, de még csak nem is a másfélszerese.

(#13) weberzolee válasza #65577472 (#12) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Azért tegyük hozzá, hogy egy több mint 1 év van a két eszköz megjelenése közt, és bizony a Samsung nyitó ára 210.000 felett volt ami nagyjából az általam linkelt ár. Ha a pencilt kivonjuk a képletből és azt is figyelembe vesszük hogy ez egy új tab lesz, egészen közel fogunk járni a dupla árhoz. Ha a pencilt is bevonjuk, akkor is ütni fogja a másfélszeres árat.

[ Szerkesztve ]

(#14) t72killer válasza #65577472 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor is nonszensz, hogy egy LTE modem nélküli "mobil" eszközért (ami nálam oximoron, alap, hogy egy mobil eszközben ott legyen a mobilnet-GPS-wifi-trió, ha már a 12évvel ezelőtti telómban is megvoltak ezek a funkciók) ennyit kérjenek több, mint egy évvel a kiadása után.

Látszik, hogy nincs igazi verseny a piacon, mivel a droid és ios tábor között nem nagy az átjárás, azaz droidos tabból kéne értelmes alternatíva - ami nincs. Hüjevej próbálkozik, de nem voltak képesek ők se ütőképes ellenfelet a piacra tenni. A többi gyártó (LG, HTC) meg telibeszarja a tabletpiacot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) #65577472 válasza t72killer (#14) üzenetére


#65577472
törölt tag

Huawei a MediaPad M5 10 Pro-val elég ütős alternatívát dobott a piacra. Remélhetőleg a Pixel C-nek is érkezik hamarosan utóda.

10" méretben szűkös a kínálat, ezt elismerem. Én azért döntöttem az iPad 2018 mellett, mert hiányzott tabon az iOS, de az S4 lesz a következő, kerüljön bármennyibe. A teljes Tab S szériát elfogyasztottam és egyikben sem csalódtam (iPad Air 2-ben és a jelenlegi 2018-ban sem).

(#13) weberzolee A Tab S3 LTE-t 2-3 hónappal a piacra kerülése után vettem 200 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#16) zsoltti válasza ambination (#1) üzenetére


zsoltti
senior tag

en is ugyan ugy vagyok, a 8.4 tab S emmel

(#17) t72killer válasza #65577472 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az M5 már valami, de:
- komolyabb fényerőnél (=pl kültérben) a samu tabletekhez képest töredéke az akksiidő
- gyenge a wifije
- már most bukdácsol a szoftveres támogatás
- throttlingol

Igen, egy Pixel D jól jönne, és egy HTC 10"-os tablet, a legfrisebb snapdragonnal.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) weberzolee válasza #65577472 (#15) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Én is tudok venni iPad 2018 Cellulart 157.000 -ért pencillel. De szerintem engedjük el, a Samsung jelentősen drágább. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#19) #65577472 válasza t72killer (#17) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem követtem az M5 útját, mert nálam eleve nem volt benne a kalapban. Most jól elvagyok iPad-en, de az S4 azért érdekes számomra, mert visszatérnek 16:10-re.

(#20) joey04


joey04
titán

ez felsőkategória? a belépő iPad is erősebb. olcsóbban. borzalmas amit az androidos gyártók művelnek a tablet piacon. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) t72killer válasza #65577472 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ilyen kozmetikai apróságok vannak, de egy sor a gyakorlatban fontos funkciót valahogy mindíg sikerül "kifelejteni":(. Nem mondom, ha feleennyibe kerülne (az M5 jó úton halad efelé), nem zavarna egy-két kompromisszum, de 200kFt magasságában már nincs alku.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) #65577472 válasza t72killer (#21) üzenetére


#65577472
törölt tag

Zsugorodó piacon a profit maximalizálását helyezik előtérbe, ezért nem kerül bele S845, stb.

(#23) t72killer válasza #65577472 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezzel meg is ölték az érdeklődést. Ha nem hajlandók olyan terméket kiadni, ami az előző példányra minimum 50%-ot ráver teljesítményben, akkor a felhasználók nem fognak váltani. A korábbi kínai kacatokról sem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) #65577472 válasza t72killer (#23) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem is azoknak a felhasználóknak szánják elsősorban, akik jelenleg S3-at használnak. :B

[ Szerkesztve ]

(#25) t72killer válasza #65577472 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nulláról indulva (nincs tabletem) meg felmerül a kérdés: ez, vagy egy korábbi, ami ennek 95%-át tudja a gyakorlatban és 2/3ába kerül:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) #65577472 válasza t72killer (#25) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nulláról indulva S3. A S820 is bőven elég, S-Pen adott, a kijelző brutális. Az újdonság varázsa viszont az S4 mellett szól és ha hosszútávra (2+ év) tervez a user, akkor is jobb választás, mert az S3 Android P-n fog megragadni jó eséllyel.

(#27) t72killer válasza #65577472 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglátjuk az árakat. Ha <20% felárért tudok szerezni S4-et, az tleg megéri, egyrészt amit írtál, a szoftver miatt, másrészt a 16:10 is plusz nálam, uis szoktam mozizni is. De persze az is kérdés, hogy a Hua M5 árát mennyire verik le, mert végülis az is egy használható (bár eléggé kompromisszumos) tablet, és ha az s4 feléért odaadják, akkor for a fene "hosszú távra tervezni" egy IT-s kütyüvel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) #65577472 válasza t72killer (#27) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én sohasem tervezek hosszú távra, 1 hete sincs meg az i2018, de már csorog a nyálam az S4 miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) t72killer válasza #65577472 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az s4 lényegesen jobb lenne az i2018-nál:F? Vagy csak a 16:10?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) #65577472 válasza t72killer (#29) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az AMOLED kijelző is az S4 mellett szól. Illetve ahogy írtam túl vagyok az összes Tab S-en és nagyon szerettem mindet. iP18-at pedig azért vettem, mert Air 2-ből volt több is és iOS-en is jól érzem magam. Engem nagyon felcsigáznak az újdonságok, ezért nem fogom kihagyni az S4-et.

(#31) t72killer válasza #65577472 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglátjuk az árát, aztán lehet az lesz. Nekem olyan tablet kell, ami fényes nappal kint használva is sokáig bírja akksin. Itt be lehet venni a listába a Tab A-t és az S3-at, és bizony max fényerőn a samsungok agyonverik a mezőnyt. M5-höz hasonlítva RÁADÁSUL a samu kijelző alapban jóval nagyobb fényerőre képes - ergo azonos láthatósághoz az M5 megszakad 100%-os beállításon, míg a samu 70-80% körül szaladgál, még extrémebbé téve az akksiidő kérdéskört.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) t72killer válasza t72killer (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

állítólag a Tab A is kap hamarosan utódot, viszont nagy kérdés, ezt hova pozicionálják? Hardveresen kb csak a RAM-mal tudnak játszani, viszont 2GB manapság kevés. 3GB-tal, Tab A árakon viszont érdekes lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) #65577472 válasza t72killer (#32) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az "A" széria esetében nagy előrelépés lenne, ha AMOLED kijelzőt kapna.

(#34) t72killer válasza #65577472 (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 giga rammal tehetnek felőlem bele Star-Trek-es holokijelzőt is, ami élethűen pakolja elém a Michelle Wild bögyeit, akkor se kell...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) #65577472 válasza t72killer (#34) üzenetére


#65577472
törölt tag

Csak arra reagáltam, hogy a RAM növelésén kívül mással is tudnának játszani hardveresen.

(#36) t72killer válasza #65577472 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, és a legvalószínűbb, hogy sokkalinkább olyasmivel játszanak, ami nem fenyegeti a tervezett 2-3éves életciklust, azaz nem teszi időtállóbbá a gépet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) NandorHUN válasza #65577472 (#35) üzenetére


NandorHUN
addikt

Hát azért de, jobb CPU, több RAM, jobb hangszórok stereoban, valami izmos quad DAC (ez úgyse lesz), HDR szabványos kijelző, nagyobb aksi....

Lehet még bele pakolni pár cuccot.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#38) #65577472 válasza NandorHUN (#37) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nyilván, de ha reálisak akarunk lenni, akkor kerül bele egy frissebb SoC, talán +1 GB RAM és/vagy AMOLED kijelző.

(#39) NandorHUN válasza #65577472 (#38) üzenetére


NandorHUN
addikt

Frisebb SoC jóval kevesebbet fogyaszt. + ha kap egy nagyobb aksit az már rég jó.

Kérdés, hogy megéri e a + összeget.

Engem egyedül rendes DAC esetén érdekelne. De mivel Samunsgról beszélünk ezt tuti lespórolják.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#40) #65577472 válasza NandorHUN (#39) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, 2 év hosszú idő, merérdemelne egy komolyabb ráncfelvarrást. de a rendes DAC tuti felejtős.

(#41) t72killer válasza NandorHUN (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Tab A tudtommal már most is nagyon király akksiidőt produkál, tehát a gyakorlatban nem hiszem, hogy ezen túl sokat lehetne reszelni. +1GB RAM, Amoled, Snapdragon 670 már elgondolkoztatna.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) t72killer válasza t72killer (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, és lassan a tabletek is kezdhetnék tolni a 4k kijelzőket. Ha az 5"-os telefonom WQHD-s, akkor egy 10"-os tablettől azért ennél többet várnék el. Szivesen kipróbálnék egy jobbféle TV-nagyító szemüveget, mozizáshoz:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) troviko


troviko
senior tag

Kövezzetek meg, de én a 400 dolláros Surface-t várom. :)

https://www.oldtech.hu/

(#44) NandorHUN válasza t72killer (#42) üzenetére


NandorHUN
addikt

Telefonra már QHD is totál felesleges. Kipróbáltam S7Edgem FHD és QHD módokban is, szinte lehetetlen megmondani a különbséget a kettő között.

A másik, meg hogy media alíg támogatja még a 4K-t, de QHD-t is alíg.
Játékra egy 32" monitorra jó a 4K. Vagy ha képeket szerkesztesz. Másra sok értelme nincsen.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#45) t72killer válasza NandorHUN (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó ideje már favorizálom az UHD filmeket-sorozatokat, van már tartalom.

Telefon fullHD kb=Tablet 4k pixelméret.

Más: "RAM is still the same at 4GB but we’re crossing our fingers Samsung will release at least a 6GB RAM model." - színtiszta hópium, vagy esetleg van erre esély? A jövőállóság szempontjából mindenképp díjaznám a több RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) NandorHUN válasza t72killer (#45) üzenetére


NandorHUN
addikt

Samunak az éri meg ha nem jövőállo a készülék.
Nem véletlen, hogy S9 is 4Gb RAM-ot kapott.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47) t72killer válasza NandorHUN (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy bizony:(. Márpedig a RAM mennyisége a felhasznált anyagok után kb a második a sorban az időtállóság-kérdésben. Lassabb SoC-al még lehet böngészni, alap appokat használni, stb, de ha kevés a RAM, egy sima többtabos böngészés is fájdalmasan darabos lesz - ezt látom most a másodtelóként megtartott sgs2-n.

Egy nagy 22es csapdája a piac:
1. vehetsz drágán az aktuális viszonyokra szabott (4GB RAM, nem túl gyors háttértár) de hosszú távon szoftveresen jól támogatott tabletet a samutól
2. vehetsz olcsóbban szintén az aktuális viszonyokat kielégítő SoC+RAM kobóval DE kompromisszumos egyebekkel (akksiidő, kijelző!), gyenge+rövid szoftvertámogatással rendelkező egyéb tabletet.

Tehát már az aktuális igények kielégítéséhez is kellene a samu, de 3év múlva garantált, hogy gondok lesznek a sebességével. Nem azért, mert a tabletpiac annyira dinamikus lenne, hanem mert a telók híznak egyre inkább, és ezt látva ellustulnak a mobil tartalmakat (appok, weboldalak) fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) narobik


narobik
tag

Nembánom , hogy iPad Pro-ra váltottam , nem hiszem el nem tudnak egy csúcs hardvert belerakni , az ára nem lesz gondolom egyáltalán versenyképes ismét :(((

(#49) t72killer válasza narobik (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól tudom a snapdragon 835 és 845 uazzal a gyártástechnológiával készül, az nem lehet, hogy a 845 többet eszik?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.