Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) janos666 válasza KAMELOT (#30) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a Dominator szériát, legalább is az utóbbi két generációból (DDR3, DDR4) sohasem értettem. Egyértelműen prémium áron egyáltalán nem kimagasló "garantált" értékekkel adják. Biztos jók, nem tudom, de én inkább vagy megkockáztatom, hogy az olcsóbb, de hasonló (pl. azonos chip-es, csak nem leválogatva árult) RAM-ban is lesz tuning potenciál, vagy ha zsebbe nyúlok, akkor azért fizetek, hogy kvázi garantáljanak egy bizonyos extra szintet (jó, tudom, a tuningra soha nincs garancia, de általában bírják a gyári XMP módot, ha a CPU mem-vezérlője képes rá "bármilyen", azonos topológiájú [mennyi stick/bank/rank/stb] RAM-al), nem tűnik jó biznisznek drágán venni ígéreteket.

Viszont... Mikor lesz végre ECC-s tuning RAM a rizsához? ;]

Ezt most komolyan kérdem. Egyszerűvé (egyértelművé) tenni a tuningot, ha lenne egy ECC-s memóriahiba számlálónk, és csak plusz egy chip az egész (8 helyett 9 stick-oldalanként), az AMD pedig nem tiltogatja le az ECC-t komolyabb consumer/desktop CPU-kon se, mint az Intel, ami nekem így egy jó érv lenne a Ryzen mellett. Bármikor fizetnék ezért ~20% felárat (egyéb tekintetben azonos specifikációkkal, csak ~12%-al több RAM chip-el, ami így még nekik is megérné...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.