Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hu de mutatósak azok a bordák azttaa

mindegyik vengeance-on ezek vannak.

(#2) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

16GB memória 550 dollár :F Hát nem is tudom :U

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Ezen szupergyors modulok helyett vagy mellett igazán adhatnának ki jó árú 2x16-os csomagokat 3000-3200MHz-el. Elképzelhetőnek tartom, hogy nagyobb piacuk lenne.

(#4) erer1000


erer1000
őstag

pont ugyan ezeket az órajeleket képzeltük el az előző hírben is.

pls, ezt a blikk hír stílust hagyjátok abba

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) Dealer95 válasza subaruwrc (#1) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem is ez jutott eszembe...
Újíthatnának a dizájnon, mert se nem szép, se nem mutatós :D

(#6) Lacok válasza Dealer95 (#5) üzenetére


Lacok
őstag

De legalább az órajelük elképzelhetetlenül magas. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) zseko


zseko
veterán

'elképzelhetetlenül magas órajelű memóriacsomagokat kínál'

Én bármekkora magas órajelet el tudok képzelni.

Egyébként ez is olyan, mint az Űrgolyhókban az elképzelhetetlen sebesség? :D

HR24.hu

(#8) Tomassy00 válasza Dealer95 (#5) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Szerintem nincs gond azokkal a bordákkal, de az árakkal már annál inkább.

(#9) Fred23 válasza Tomassy00 (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem sincs, bár valóban unalmas már; 2015-ben még be is jött mondjuk. Viszont az ár és a modulok feszültsége felejtőssé teszi őket számomra.

(#10) RozogA87


RozogA87
tag

A 'csám kivan hogy már a prohardver is ilyen szenzációhajhász cikkeket hoz le hogy "elképzelhetetlenül" magas órajel. Tiszta Blikk style a "hihetetlen, fantasztikus, elképzelhetetlen" stb. szavakkal operálni, azért ez egy szakmai oldalon nagyon komolytalan és hiteltelen.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#11) atenza válasza subaruwrc (#1) üzenetére


atenza
senior tag

10 éve ráadásul... mindig a konténerek jutnak eszembe róla

(#12) donpeal01 válasza RozogA87 (#10) üzenetére


donpeal01
csendes tag

+1

Bosszantó, mást vártam a szuper cím alapján.

(#13) #41133696 válasza antikomcsi (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

ASUS Z170-A + Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 4x8GB DDR4 3200MHz

Szerencsére én még 2016 májusában vásároltam be, most dupla annyiba kerülnek. Egyébként nagyon jó memóriák :K

(#14) fanti


fanti
addikt

Mint egy falat kenyér.......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#15) tibaimp


tibaimp
nagyúr

De legalább nem rgb-s! Úgy látom már az is baj....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) F e Z o válasza subaruwrc (#1) üzenetére


F e Z o
veterán

Kérdés, hogy elegendőek-e ezek a bordák az 1,45-1,5V-os feszültséghez? Azért anno DDR2 korszakban is néhol jól jöttek az Arctic RC bordák, ha feszültséget emelt az ember.

H2O über alles!

(#17) atike


atike
nagyúr

Magas órajel, sőt. Na de elképzelhetetlenül? :F Nem kicsit bulváros, nem? :U

(#18) janos666 válasza F e Z o (#16) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen. Nekem passzív házban is ment ilyen bordázatú Corsair DDR3 1.65V-on éveken át, Prime95 vagy Linpack alatt sem túl meleg (nem kellemetlen a tapintása), hétköznapi használat mellett pedig alig langyos. Gondolom a DDR4 még hűvösebb (vagy max olyan meleg az elképzelhetetlen sebességű tuning DDR4, mint az elképzelhető sebességű tuning DDR3). A DDR2 az még tényleg melegedett, főleg azok a Micron chip-es modulok, amiket divat volt agyon-feszelni, mert bírták (nem mentek tőle tönkre, mielőtt kiöregedtek) és számottevő sebességet nyert vele az ember (a DDR3 modulokat már ritkán van értelme szétfeszelni, úgysem mennek sokkal többet stabilan, bármennyit adunk nekik, ha meg nagyon sokat adunk, abból előbb-utóbb baj lesz már nem csak a modul, hanem a CPU szintjén is, mióta beköltözött a memóriavezérlő a CPU-ba...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19) psyhoka válasza zseko (#7) üzenetére


psyhoka
csendes tag

Ki kéne adni skótkockás mintában is. Ha már elképzelhetetlenül nagy sebesség. Az ötletből fakadó nyereség egy piciny részét meg küldhetik a számlámra! :)

(#20) #31600896 válasza Dealer95 (#5) üzenetére


#31600896
törölt tag

Neked milyen dizájn lenne szép? Kimondottan jól néznek ki a Corsair ramok...

(#21) antikomcsi válasza #31600896 (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ez egy olyan dolog, amin kár ölre menni, hiszen teljesen szubjektív a dolog.

Engem pl. nem is igazán érdekel mennyire vadítóan néznek ki a memóriáim. Bezárom őket évekre a házba és a kutya sem nézegeti szegénykéimet.

(#22) subaruwrc válasza F e Z o (#16) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem simán
ezek az IC-k már közel sem fűtenek annyit.

(#23) C64


C64
őstag

Már a prohardver is kezd lezülleni egy elképzelhetetlenül primitív szintre :D :K

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#24) DR01DMAN válasza #31600896 (#20) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Én is ezen a véleményen vagyok. Teljesen rendben van ez a dizájn.

(#25) #41133696 válasza #31600896 (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

+1

(#26) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A mostani memória árak mellett nem is csodálkozom az árán. 4600Mhz atyavilág!!!!!!!!! Pár éve lebolondoztam volna ha valaki ilyent állít hogy lesz......

Wasabi...

(#27) #41133696 válasza Kronos3000 (#26) üzenetére


#41133696
törölt tag

Miért? Azt gondoltad, hogy mire eljönne az az idő elpusztul a bolygó?

(#28) Kronos3000 válasza #41133696 (#27) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Feleslegesnek gondoltam.Az első gépemnek 233Mhz körüli processzora volt....cirka 18-20 éve....

Wasabi...

(#29) hokuszpk válasza Kronos3000 (#28) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Az első gépemnek 233Mhz körüli processzora volt...

nekem 3 mhz U880d ( homelab 3, hiaba mar akkor is ment a tuning... ), de asszem vannak itt paran, akik emlekeznek a legendas 6502 -re 1 Mhz koruli orajellel.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#30) KAMELOT válasza Tomassy00 (#8) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezeknek a magas órajeleknek nagyon nagy jelentőségük nincs.
Egy jó minőségű rammal ezt hasonlóan meg lehet csinálni, csak itt már úgy árulják, hogy tesztelve van és be van lőve arra a Mhz-re.
Biztos nem adnék ennyit a ramokért. Dominator volt 140eu 2x 8GB. Egészben az a vicc, hogy semmit sem gyorsul tőle a játék.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31) janos666 válasza KAMELOT (#30) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a Dominator szériát, legalább is az utóbbi két generációból (DDR3, DDR4) sohasem értettem. Egyértelműen prémium áron egyáltalán nem kimagasló "garantált" értékekkel adják. Biztos jók, nem tudom, de én inkább vagy megkockáztatom, hogy az olcsóbb, de hasonló (pl. azonos chip-es, csak nem leválogatva árult) RAM-ban is lesz tuning potenciál, vagy ha zsebbe nyúlok, akkor azért fizetek, hogy kvázi garantáljanak egy bizonyos extra szintet (jó, tudom, a tuningra soha nincs garancia, de általában bírják a gyári XMP módot, ha a CPU mem-vezérlője képes rá "bármilyen", azonos topológiájú [mennyi stick/bank/rank/stb] RAM-al), nem tűnik jó biznisznek drágán venni ígéreteket.

Viszont... Mikor lesz végre ECC-s tuning RAM a rizsához? ;]

Ezt most komolyan kérdem. Egyszerűvé (egyértelművé) tenni a tuningot, ha lenne egy ECC-s memóriahiba számlálónk, és csak plusz egy chip az egész (8 helyett 9 stick-oldalanként), az AMD pedig nem tiltogatja le az ECC-t komolyabb consumer/desktop CPU-kon se, mint az Intel, ami nekem így egy jó érv lenne a Ryzen mellett. Bármikor fizetnék ezért ~20% felárat (egyéb tekintetben azonos specifikációkkal, csak ~12%-al több RAM chip-el, ami így még nekik is megérné...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32) koko52


koko52
veterán

És a játékok 120fps helyett már 125-öt is hozhatnak. 500 dollárt simán megér :C
Vajon akinek munkára kell annak jó az ár/érték arány?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#33) hobizoli válasza Kronos3000 (#28) üzenetére


hobizoli
nagyúr

20 eve nagy kiraly lehettel azzal, mert a P55C-233MMX es a Pentium2-233MHz Klamath core 1997-ben jott ki, de kb arany aron, pl 80k volt a 233MMX CPU magaban az indulasakor, ami akkor ket havi jo atlagkereset volt

több drón kell ;P

(#34) hobizoli válasza Tomassy00 (#2) üzenetére


hobizoli
nagyúr

anno réz hutobordas DDR1-466-s tuning RAM-t vettem 45k-ert 512MB-t okosba' az USA-bol egy ismin keresztul
boltban akkor az 65-68k volt bruttoban itthon a csupasz DDR-400 512MB is
abbol ketto darab is 135k volt akkor, es az meg mindig csak 1GB ára volt, nem 16-é, meg csak 400MHz-s volt, nem 4600-s

meg nezd vissza, hogy akkor 15eve mennyi volt az atlagkereset

most ugyanannyira eleg a 16GB mint akkor az 1GB volt a WinXP alatt a legtobb gepbe a fele is boven eleg lenne, mint ahogy akkoris a legtobb gépben meg 512MB se volt, mint ahogy most sincs 8GB se

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.