Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zeratul


Zeratul
addikt

A mini formátumúak egész pofásak.

(#2) #90933760


#90933760
törölt tag

Akkor mégis 1060 lett a neve végül.
Hát a Titan X-et is sikerült megint előkapni, akkor miét ne legyen két 1060 is.... Fantasztikus.

(#3) Snip3r_HUN válasza #90933760 (#2) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Hát igen... inkább lett volna 1050 Ti.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#4) #20655360


#20655360
törölt tag

A címre reagálva:
...és ott is maradnak. :)

(#5) Csapoati válasza #20655360 (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem biztos, nekem pl 2 gigás GTX 960-ról váltva optimális lesz egy mini 3 gigás 1060. Úgyis csak FHD-ben játszogatok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) Dealer95 válasza Csapoati (#5) üzenetére


Dealer95
őstag

De a többség, aki nem jár utána nem fogja tudni, hogy ez a 1060 nem csak a memóriában különbözik attól a bizonyos 6GB-os 1060-tól.

(#7) Czvik2.0 válasza Csapoati (#5) üzenetére


Czvik2.0
tag

Nekem is a 750Ti-ról pont jó lenne.. Csak legyen jól árasítva és legyen is kapható. Aqua-n már van a fehér Asus de az a 14 nap nem túl bizalom gerjesztő.

(#8) csako válasza Csapoati (#5) üzenetére


csako
veterán

Én is ilyet tervezek venni :)
Csak egy sokkal régebbi 60-asról :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9) Peter13 válasza #20655360 (#4) üzenetére


Peter13
senior tag

Nem hiszem :N
A baj inkább az hogy még nincsenek a boltok polcain, csak előrendelni lehet őket, viszont errefelé (London) elég jó áron: tényleg majd' negyedével olcsóbbak a "sima" 1060-nál, úgy pedig vastagon megéri (illetve megérné, ha lehetne kapni,de nem lehet). Mindegy, pár hét csak beállnak a készletek...jó lesz ez... :K

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#10) Csapoati válasza Dealer95 (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az már nem az én bajom. :) Az olvasni nem tudó/nem akaró vásárlókat mindenhol megvezetik - hozzáteszem valahol jogosan is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) kolopele


kolopele
nagyúr

Lassan már a 4 GB sem lesz elég, mit akarnak már hárommal. Habár egy kisgyerek még eljátszogathat vele pár évig egyszerűbb játékokkal. Komolyabb felbontásnál ez már édeskevés.

(#12) Lacok válasza Dealer95 (#6) üzenetére


Lacok
őstag

A " többség" sok esetben azt sem tudja, hogy létezik AMD és Nvidia. Megveszi a készre szerelt "gémer" gépet és boldog.

Az egy ventis megoldások egész pofásak.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Gainka


Gainka
őstag

Na ez az igazi esport kártya. Oda nem kell sok memo, de erő van + csilliárd fps. :DD

[ Szerkesztve ]

(#14) Csapoati válasza kolopele (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért ezt remélem te sem gondoltad komolyan. Vagy ma már a FHD az egérmozi? :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) BalaNce87 válasza Csapoati (#14) üzenetére


BalaNce87
addikt

El se játszottam soha a gondolattal, hogy FHD fölé menjek... Úgy látszik kezdek öregedni :D

(#16) kolopele válasza Csapoati (#14) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Rise Of The Tomb Raider már a 6 GB - ot is megeszi FHD - n, ahogy a GTA 5 is 4 fölé megy, nem beszélve a 4K - ról, és ez egyre inkább így lesz. Komolyabb játékokhoz nem lesz elég FHD - n sem, max. erősen lebutított grafikával. Nem azt mondom, hogy nem lehet majd velük játszani, csak akkor ne lássa senki a különbséget kimaxolva.

(#17) hupisom1 válasza kolopele (#16) üzenetére


hupisom1
tag

Azért egy tesztet megnéznék rólla , szerintem pont elég a 3gb inkabb csak az ár ami lényeges :)

(#18) hupisom1


hupisom1
tag

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=03G-P4-6160-KR

200dollár , magyar árakat nem is nézek mert nevetségesek :D

(#19) hupisom1


hupisom1
tag

Az rx 470-nek is itt mozog az ára a legolcsóbb példányoknak , kivancsi vagyok remélem lesz rólla ph-s teszt :)

(#20) csako válasza hupisom1 (#17) üzenetére


csako
veterán

Guru3D - MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 3GB

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21) kolopele válasza hupisom1 (#17) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szóval elég a 3 GB..........Emlékszem, micsoda felháborodás volt, amikor a 970 - ről kiderült, hogy csak 3,5 GB a teljes sebességet biztosító memória, és onnantól annak is szaggatott minden játék, akinek sosem volt 970 - ese :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Csapoati válasza kolopele (#16) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A RotTR az összes elérhető VRAM-ot lefoglalja, de az nem is jelenti azt, hogy kell neki az összes.
Különbség meg nyilván lesz a 4K és a FHD között, de mondjuk az én 23.5-es monitoromon még utóbbi is bőven elegendő.

hupisom1: Az a baj, hogy a 200 USD az nettó ár, nálunk ugye máris 254 USD lenne. Persze azért ezt (~70 ezer HUF) is jó lenne megközelíteni, a kezdő 84 ezer HUF az elég sok érte.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#23) hupisom1 válasza csako (#20) üzenetére


hupisom1
tag

köszii ,😊 meg is lesem gyorsan

(#24) kolopele válasza Csapoati (#22) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem mondtam, hogy nem elég a FHD, habár én már nem térnék vissza rá. Nekem az a 3GB tűnik nagyon karcsúnak a mai játékokhoz, nem beszélve a jövő játékairól. FHD - n is könnyen kilép belőle egy mai játék.

[ Szerkesztve ]

(#25) Czvik2.0 válasza csako (#20) üzenetére


Czvik2.0
tag

Én azért kiváncsi vagyok a minimum fps-ekre is mert az megeshet hogy itt ott bezuhan. Bár én remélem hogy elég lesz az a 3gb is.

(#26) farkas1 válasza csako (#20) üzenetére


farkas1
tag

Megnéztem, jó teszt :)
Kifejezetten igyekeznek nyerő kártyának bemutatni a 3giga rammal, annyira, hogy sokszor a 6 gigás nagy tesót is "elveri" :DD
Tényleg hiteles, részrehajlás nélküli a teszt, aki elolvassa, utána meggyőződéssel állítja majd, hogy a 4K játékhoz a 3 giga ram a legelőnyösebb, a 4, vagy netán 8 giga pedig kifejezetten hátrányos :C :C :C :DD :))
Szerintem jönnek majd olyan driverek az NV-től, amik a nagy tesókat kicsit lassítják, hogy a 3 gigás tulajok szebb eredményeket láthassanak a tesztekben...meg a szponzorált játékokban a low beállításokat átnevezik high-ra, és az user azt hiszi, hogy egyenesen hasít a kártyája :D
Eljött a (3,5 giga után) a 3gigás NV korszak :C :K

[ Szerkesztve ]

(#27) Csapoati válasza farkas1 (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Izé, ha el is olvastad volna a diagramok megnézegetése után...

A GeForce GTX 1060 3GB is a good product for Full HD gamers at 1920x1080, but it does end there. With a 6GB model you'll have more reach though towards WQHD (2560x1440) card as well.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) #90933760 válasza Csapoati (#27) üzenetére


#90933760
törölt tag

:DD

(#29) #20655360 válasza Peter13 (#9) üzenetére


#20655360
törölt tag

Szerintem se am. A többség totál tájékozatlan a témában, szal simán beszopják majd ezzel a karival egy csomóan, de úgy kell nekik. Ameddig van normális alternatíva is, nem érdekel.

(#30) Z10N válasza Dealer95 (#6) üzenetére


Z10N
veterán

Ez a lenyeg, hogy eladjak a selejtet. Ennek tenyleg 1050Ti-nek kellett volna lennie.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#31) Johnnyxy27 válasza csako (#20) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ezen teszt szerint bőven elég 60 fps-sel játszani FHD alatt ezzel a kártyával.
Bár ez alapján is ha van raktáron, inkább a 4 gigás RX480-ra voksolok.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#32) #90933760 válasza Z10N (#30) üzenetére


#90933760
törölt tag

Majd megint pereskednek velük egyet és más nevet adnak majd a terméknek. Úgy látom megéri nekik.

(#33) Johnnyxy27 válasza kolopele (#16) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

mégis FHD maxon 70 fps-t csinál ez a kártya a Rise Of The Tomb Raiderben tesztek szerint.
A GTX 780 TI (>GTX 980)is 3 giga ramos, azért én még 1440p-ben sem láttam játékot 45 fps alá menni vele, ne essünk még túlzásokba, a VRAM nem minden!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#34) kolopele válasza Johnnyxy27 (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, a VRAM nem minden, az egész kártyát kell nézni, de azért sokat számíthat.

(#35) LazaCCC válasza Csapoati (#5) üzenetére


LazaCCC
tag

Én viszont nem tudom lesz e értelme cseréljem a 4GB-os 960-am :)

(#36) kolopele válasza LazaCCC (#35) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na annál nem jelent sokat a Vram :D

(#37) Johnnyxy27 válasza kolopele (#34) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ez a kártya a 3 giga ramjával teljesen a RX470/480 ellenfele, mert a 6 gigás változat jóval erősebb(drágább is).
Egyedül az elnevezése nem korrekt, simán GTX1050/Ti-nek lehetne hívni!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#38) Johnnyxy27 válasza kolopele (#36) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

a gtx 960 boldog lett volna 3 giga 128 bites rammal (tudom 192 bitesnek kellene lennie):)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#39) kolopele válasza Johnnyxy27 (#37) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nagyon igaz, rossz az elnevezése nagyon, ez nem egy 1060, hiszen az a 980 ikertesója szinte kicsit több Vrammal.

(#40) kolopele válasza Johnnyxy27 (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

Afelett már úgyis elfogyott volna a GPU.

(#41) Johnnyxy27 válasza kolopele (#40) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

+1

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#42) Peat;)


Peat;)
veterán

VRAM terület egy hatalmas homály mert ezek a tesztek nem mutatják ki mi a helyzet. Az hogy egy játék képes telepakolni akár 6 gigát is önmagában semmit sem jelent, ha ténylegesen csak pár gigát használ belőle...értsd az hogy egy lusta trehány kódot bennehagynak hogy szemeteljen nyugodtan nem jelenti azt hogy ténylegesen igényli a játék a több memóriát. Nem lehet bonyolult feladat megtölteni a memóriát. Volt egy két ilyen teszt és bizony pl a shadow of mordor betonstabil 2 giga rammal is messze túllépve az ajánlott beállítást, míg a GTAV tényleg igényli a 2 gigánál több memóriát.

Az FPS-ek alapján ott van a nagy tesó nyakán, az érdekes teszt az fps ingadozások lennének, valószínű pár játék esetében jobban ingadozna a teljesítmény. E mellett pár játék nem enged magas textúra beállítást. Ha 4 gigás lenne én tuti ilyet vennék, a 3 már nálam is elérte a necces kategóriát. De ettől függetlenül ez is vetélytársa a 470-esnek, sőt. Itt is leírják hogy a 2-2,1 ghz-et szinte mindegyik nvidia gpu hozza, a kevés fogyasztás miatt ráadásul rá is lehet nyomni halál nyugodtan állandóra. AMD hatalmas mázlija ez a 3 és 6 gb, mert ezek terelnek sokakat a 4-es széria irányába (igen én már láttam olyan írást hogy a 6gb is kevés ezen kategóriára :DDD )

(#43) Johnnyxy27 válasza kolopele (#39) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

valóban ott van, mint a 980, viszont az 2-szer annyit eszik, szóval ha ikrek, akkor úgy tudom őket elképzelni, mint Schwarzi+Devito:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#44) kolopele válasza Johnnyxy27 (#43) üzenetére


kolopele
nagyúr

:)

(#45) sakal83


sakal83
addikt

guru3d-s teszt

Elég vegyes a kép, de ez a 3gb kevésnek tűnik egy kétszer. Bizony a jövőben vissza kell venni jópár játékon a textura minőséget

(#46) Csöbronit


Csöbronit
tag

cukik a magyar árak. 200 dollár = 100 ezer ok csá

FaZe Clan Member - MLG player

(#47) Csapoati válasza Csöbronit (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

200 dollár az nettó, tehát nálunk áfával máris 254. Ebben ugye még nincs benne a kisker haszon. A 254 dollár az kb 70 ezer Ft és az Aquában 84 ezer a legolcsóbb 3 gigás GTX 1060.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) Johnnyxy27 válasza Csöbronit (#46) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Sajnos van rajta international import charge is.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#49) Dealer95 válasza Csöbronit (#46) üzenetére


Dealer95
őstag

Az a 200$ áfa nélküli ár.
Amúgy meg 83k.

(#50) AxBattler


AxBattler
félisten

Hmm. Az egy ventis EVGA pofás. 6GB-tal kéne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.