Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Ezt nem értem. Mi ebben az új? 40 éve gyerekkoromban anyámék így vettek mosógépet. OTP áruhitelnek hívták...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) adlersson


adlersson
aktív tag

SoftBank amibe beszállt az elmúlt években az úgyis mind aranybányává vált。 :U

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

jesszus, mi ez a baromság? 46 milliárd dollárt ér egy cég, amelyik alapvető célja és működése, hogy hitelcsapdába csalja az embereket?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Dare2Live válasza bambano (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kevesled vagy sokallod? :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) M5Norbi válasza bambano (#3) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ha svájci frank alapon csinálja lesz az a többszöröse is :))

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#6) Stanlee válasza bambano (#3) üzenetére


Stanlee
őstag

Affirm, Afterpay, Klarna, mind ugyanerre a modszerre alapozza a mukodeset. De van a Paypalnak is mar egy ideje ilyen szolgaltatasa. Alapvetoen arra jottek ra, hogy az emberek szeretik megvenni manapsag a cuccot rogton, es majd kifizetik par hettel kesobb, amikor megjon a fizetes.
USA-ban teljesen normalis, hogy fizetestol fizetesig elsz, ott atlagosan 2 hetente kapja meg a munkas a fizetesi csekket, tobbseguk rohan valami hasonlo hiteles megoldasba (payday-loan) es egesz jol elvannak. Ilyennek is lennie kell, aki kielegiti az embereknek ezt a tipusu igenyet. Addig amig a tobbseg szemleletmodja nem valtzoik meg es a fogyasztas hoz oromot, ilyen cegek is lesznek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#7) bambano válasza Stanlee (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a szemléletmódot a kínálat is szabályozza, és lehet, hogy helyes lenne elmenni abba az irányba, hogy ami marhaság, azt nem kínálják, így a szemlélet is változik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) FattyDove válasza Stanlee (#6) üzenetére


FattyDove
őstag

Amúgy a hitel egy marha jó dolog, csak itt rettegnek tőle az emberek. Az USA-ban nem is nagyon van debit csak credit kártya, ami nem véletlen.

Pl ott a BB kártya, amit mindig tolnak az arcodba a mediamarktban. Nos, az konkrétan ingyen pénz, ha nem vagy teljesen hülye. Nem egyben fizetsz ki mondjuk 100k-t, hanem 10 vagy 22 hónap alatt (vagy ha szeretnéd hamarabb) és pontosan 100k-t fogsz kifizetni. Plusz ha használod a kártyat (évente asszem 100 vagy 200k költést kell elérni), akkor full ingyenes. Erre még rájön az, ha te azt mondod, egyben akarod kifizetni azzal a kártyával, akkor lejön az árból 10% (bármiből).

[ Szerkesztve ]

(#9) bambano válasza FattyDove (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

engedd meg, hogy kicsit megvágjam a hsz-ed:
"Amúgy a hitel egy marha jó dolog" "ha nem vagy teljesen hülye".

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Z10N válasza bambano (#3) üzenetére


Z10N
veterán

Sosem szabad lebecsulni az emberi hulyeset, kapzsisagot es mohosagot...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) Z10N válasza bambano (#9) üzenetére


Z10N
veterán

+1

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#12) adamssss


adamssss
veterán

A Klarna filozófiája: vegyük meg most, fizessünk később, részletekben.


Ez aztán a nagy filozófia...

Ha én lennék valamilyen szabályozó szerv akkor betiltanék minden fogyasztói hitelt kivéve az ingatlan és a fenntartásához szükséges, valamint a gépjármű hiteleket. De az, hogy teljesen fölösleges kacatokat vesznek az emberek hitelre az nonszensz. Tessék megdolgozni és akkor meg lehet majd venni. (Jó, igen tudom biztosan van itt is olyan aki vesz valamit 0% THM-re a maradékot befekteti így neki jobban megéri a részlet, de a maradék 99,9% nem így gondolkodik hanem saját magát zárja adósságspirálba)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) Avicularia


Avicularia
veterán

Én használom a Klarna-t rendszeresen. Nem hitelre vásárolok, de pld. arra tök jó, hogy akkor fizetem ki az árut amikor megkaptam.

(#14) janeszgol válasza Stanlee (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet az USA nem a legjobb pelda. En nem szeretnek ugy elni, ahogy ok. Egesz USA egy nagy hitel allam.

adamssss, egyetertek. A hiteletes jo, porgeti a gazdasagot. Csak az a baj, hogy mindig lesz egy idoszak benne, mikor lassitani kell, es meg kell varni, mig a meglevok kifutnak. Ez 2009 es 2020 is ilyen ev volt. Mindenki a gdp-t hajszolja, csak eppen szukul a kozepreteg a vilagban, akik fenntartanak ezt a folyamatot. Ha nincs vasarloreteg, nincs gdp novekedes sem.

Ja es mondanom sem kell, hogy nem biztos, hogy jol hiteleznek az emberek. Eron felul koltenek.

[ Szerkesztve ]

(#15) ledgeri válasza Avicularia (#13) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az eddigi utávétes futáros megvétel miben másabb??

___
Kíváncsi lennék, hogy mit szólnának az emberek a egy fordított filozófiához: szerződsz, hogy küldöd az X forintot a cégnek havonta, míg nem elérhető egyenleged lesz ott hogy megvedd azt amire gyűjtöttél, vagy pl egy jobbat ugyanolyan árban (mert a nextgen is kijött)... Biztos megfordulna a Föld forgása vagy valami...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) Avicularia válasza ledgeri (#15) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem igazán létezik a svédeknél, ha online vásárolsz. És futáros szállítás sem igazán van.
Mármint általában egy bolt szállít mondjuk a postával, vagy UPS, esetleg Bring vagy Schenker. De általában csak egy variáció van.

[ Szerkesztve ]

(#17) Tüzi

Ezt már Mi, Magyarok (fúúú de menő narancsnak érzem most magam :D ) eljátszottuk egyszer (kétszer), mindig rába.ztunk :D
Mármint leginkább azok, akiknek megtanították, hogy "addig nyújtózkodj amíg a takaród ér".
Aztán akik addig nyújtózkodtak amíg lehetett azok szépen kifizették azokat, akik tovább.
Ez nagyon tücsök és hangya... kíváncsi vagyok mikor jön a tél :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18) fairi válasza ledgeri (#15) üzenetére


fairi
addikt

"Az eddigi utávétes futáros megvétel miben másabb??"
Utánvét drágább, van külön díja. Ha Klarna kisebb költségű már meg is érte.
Általában már lehet kártyával fizetni futárnál, de még mindig lehet meglepetés.
Munkahelyre kéred jobb ha minden ki van fizetve.

Klarna előnyei nálunk még nincsennek, még sose láttam ezt a szolgáltatást, csak egy külföldi weblapon.

(#19) Avicularia válasza fairi (#18) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálunk semmi extra költség nincs, ha 14 napon belül kifizetem a vásárlást. Sőt hasonlóan működik mint a paypal védelem, onnan indul a 14 nap mikor megkapom az árut és csak akkor kell fizetnem.

(#20) fairi válasza Avicularia (#19) üzenetére


fairi
addikt

Mint utánvét helyettesítője van benne fantázia, csak még évtized is lehet míg ezt a boltok felismerik. Annak ellenére, hogy utánvéttel sokat szívnak a boltok.

(#21) ledgeri válasza Avicularia (#16) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& #18 fairi
:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) kymera válasza pilóta (#1) üzenetére


kymera
senior tag

WTF ???? :D Ez most komoly ? Ezek újra feltalálták a meleg-vizet ?

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#23) fairi válasza kymera (#22) üzenetére


fairi
addikt

Nem a melegvízet hanem a vízmelegítőt.
https://www.klarna.com/us/what-is-klarna/
Vízmelegítésre is van több megoldás, végeredmény ugyanaz, csak az odavezető út más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.