Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90933760


#90933760
törölt tag

Most is kiadhatnának egy ilyen notit, legalább menne egy hétig töltés nélkül. :DDD

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez ma is megér annyit mint anno. Ritkaszág ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) kakuk.tamas válasza #90933760 (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Pláne, hogy már olyan procik vannak, amik szinte egy hangyafinggal is beérik.
Majd valaki moddil egy ilyet, W10-el.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Oroszoknál volt ám márkanév "Elektronika",nem ilyen ócska névvel jönni mint Toshiba. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) tyaty1 válasza #90933760 (#1) üzenetére


tyaty1
tag

Egy hétig semmi sem menne, használható erejű processzorral.(Mobil Pentium 3 vagy jobb)

De mindenesetre és is szívesen látnék egy kis fogyasztású(Core M, Bay Trial vagy Beema alapú) 13-17 colos gépet a lehető legnagyobb akkumulátorral, és 20w-ra méretezett aktív hűtéssel.

(#6) christprhrdv válasza tyaty1 (#5) üzenetére


christprhrdv
tag

Nekem van egy Psion MC400-am, ami 60 órát megy a leírása szerint elemről, elviekben a '89-es években született és a meghajtója SSD volt! Még müködött is, de sajnos egy szétszerelés-tisztítás után nem kapcsolt be. Lehet átnézem hátha sikerül feléleszteni.
Amúgy ennek Symbian OP rendszere van, ami már akkor ablakos rendszerű volt! És középen felül már touchpad is van rajt.

Spec: http://www.bioeddie.co.uk/models/psion400mc_word.htm

[ Szerkesztve ]

(#7) Ferkósza


Ferkósza
tag

3,5" collos meghajtó? Nem rossz, abban az időben :). Emlékszem, mi még SS-SD 5,25"-ös lemezekkel küzdöttünk... Ej, de rég is vót :K .

(#8) pusszycat válasza Ferkósza (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Abort, Retry, Fail? :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Zotya84 válasza Ferkósza (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem inkább SS-DS? :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) pusszycat válasza Zotya84 (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Simple Side,Double Side.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) Zotya84 válasza pusszycat (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Én tisztában vagyok vele, nem én írtam el... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) cbmfan


cbmfan
senior tag

Single Sided Single Density lesz az. hiába volt egy oldalas,1541 flopival simán lehetett használni mindkét oldalát.

aztán DSDD, DSHD, de akkoriban csak álmodtunk pl. SFD-1001 meghajtóról.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13) Ferkósza válasza cbmfan (#12) üzenetére


Ferkósza
tag

Ott a pont, megelőztél :) :). Igen, így lehetett kicsit felturbózni a C64-es lemezeket.

(#14) mcload21


mcload21
tag

Nekem volt Toshiba T1200. Az kicsit erősebb volt, és volt benne 20 megás vinyó.

(#15) pusszycat válasza cbmfan (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg rég volt.

SS = Single Sided; SD = Single Density; DD = Double Density; TPI = Tracks per Inch; BPI = Bits per Inch

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) cbmfan válasza pusszycat (#15) üzenetére


cbmfan
senior tag

és RH? annó árulták ha jól emlékszem 4M-ben 3M DSDD RH lemezeket prémium minőségként.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17) Zotya84 válasza cbmfan (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor mégiscsak én néztem el, megszoktam a DS lemezeket.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#18) Dhampir


Dhampir
félisten

Ebben még vót (mű)anyag. :D

(#19) Strezi


Strezi
őstag

Kilenc évvel később pedig már jött a Toshiba Libretto sorozat, ami a mai ultraportable/subnotebook kategóriák egyik hírnöke lett.

Evvel indult az én subnotebook szerelmem is 1999-ben :DDD El sem tudtam hinni, hogy valós DOS-os gép akkora lehet. Aztán pedig jött az első saját Sony Vaio Z-m, alu-magnézium házzal 2000-ben:C Érdekes évek voltak!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20) davidsone


davidsone
addikt

Kemény masina! Boldog születés napot Neki :K

(#18) Dhampir: :C

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#21) Nagy Gábor


Nagy Gábor
tag

A 90-es évek elején, amikor az akkori laptop és notebook számítógépek szinte teljesen valamelyik általános vagy gyártói DOS operációs rendszerrel működtek, a CHIP magazinnál dolgouzam és többek között norebook teszteket is készítettünk a magazin számára.

A kedvencem - talán nem véletlenül - a Toshiba volt már akkor is. Talán nem véletlenül. Míg a tesztelésre kölcsönbe kapott gépek zöme 64K- IMB között volt, a Toshibánál nagyobbal is találkozhattam. De nem is ez volt a legjobb, hanema hardram opció.

A gép saját akkuja mellett volt egy mini akksi - más gépekéhez hasonlóan - a BIOS beállításainak a megőrzésére, ami a netbokk akkujának cseréjekor sem veszítette el a beállításokat. A hardram viszont egy harmadik belső akksi volt, amivel a 640 KB feletti memóriarészt nem csak ramdisknek lehetett beállítani, hanem formázás után kikapcsolás után is megőrizte az így előkezelt hardram az oda másolt fájlokat.

Én arra használtam, hogy a bootolhatónak formázott hardram-ra felmásoltam a command.com fájlt. és a COMSPEC változót oda irányítva a nem csak a szövegszerkesztésre használt Norton Editor mellett az operációs rendszert is a merevlmeet helyett a fizikai mpzgás nélküli hardram használatával az élettartam is sokkal nagyobb volt.

dr. Nagy Gábor

(#22) #09819904


#09819904
törölt tag

Designer for humans, inspired by bacsis
;]

(#23) Angel1981


Angel1981
veterán

Happy Birthday! :R

(#24) tecsu válasza Televan74 (#4) üzenetére


tecsu
addikt

LOL Az IBM cégnévnél még azért ez is jobb. :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) VIC20


VIC20
őstag

,,Nem fogják kitalálni, ki a gyártója annak a T1100-nak, ami abban az évben látta meg a napvilágot, amikor Cseh László és Rúzsa Magdi!"

Muszáj volt ezt az indexes hányadék bulvárdumát ideokádni? :( :O :W

(#26) pdev1811 válasza VIC20 (#25) üzenetére


pdev1811
tag

:D :D :D

+1

(#27) zdanee


zdanee
őstag

Az Osborne 1 nem számított már laptopnak? Az 1981-es volt.

Aztán ott volt a GRiD Compass is 1982-ben, a gázplazma kijelzőjével, és a maira nagyon hajazó kialakítással. Ilyet anno még az űrbe is vittek.

Aztán emlékszem egy HP 110-re is, ami 1984-es, és történetesen a cikk főszereplőjével megegyezik hardveresen.

És ugyanekkor adták ki a TRS-80 200-at is.

Szóval melyik az első laptop? :))

És ha már itt tartunk, korai tablet 1989-ből, szintég GRiD (fúúúj, iPad koppintááááss!!! :) ):

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#28) sz.balazs.95 válasza Televan74 (#4) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekik véletlenül nincs közük hozzájuk? :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#29) flash- válasza zdanee (#27) üzenetére


flash-
veterán

wiki szerint az osborn az első laptop

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_laptops

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30) sz.balazs.95 válasza flash- (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

úgy néz ki, mint egy Oculus Rift, küklopszoknak. :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31) Puma K válasza zdanee (#27) üzenetére


Puma K
veterán

Nahát micsoda infók :))

Az a tablet nagyon komolyan néz ki.
A tolláról valamiért a "szép" szó jutott az eszembe.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) zdanee válasza Puma K (#31) üzenetére


zdanee
őstag

Szerintem a 2000-es évekig a legszebb laptop, ami készült, az Atari STBook (szigorúan esztétikai alapokon).

Kecses, vékony, áramvonalas, szép. A kerettel egy síkban lévő kijelző csak a közelmúltban kezdett elterjedni, ahogy a vékonyítás is. Ezt a gépet 1990-ben dobták piacra. Ugyanekkor (oké, '89-ben) az Apple ezt produkálta:

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#33) Puma K válasza zdanee (#32) üzenetére


Puma K
veterán

Azaz Atari tényleg szépen néz ki.

A kijelzőjének a bal oldalán az a fekete csík az micsoda?
Oda külön ki tudott írni más infókat a fő képernyőtől függetlenül?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) cbmfan


cbmfan
senior tag

azért SX64-et se hagyjuk ki:

tudom, nem kifejezetten laptop, de mégis hordozható gépről van szó.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#35) zdanee válasza Puma K (#33) üzenetére


zdanee
őstag

Nem, a mögött van az LCD vezérlés, de amúgy a felhasználó szempontjából üres terület. Ha furának tartod, hogy nincs középen a kijelző, a Lenovo a közelmúltig csinált ilyen "amorf" gépeket, a T400 pl ugyanígy jobbra igazított volt. :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#36) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"ez a masina is képes volt akár nyolcórás akkumulátoros üzemidőre, igaz ehhez NiCd akkumulátort használt, amivel az egész gép 4,1 kilogrammot nyomott"
Ennyit egy mai DTR is nyom, és nem bírja ilyen sokáig. :)

(#37) Freiherr


Freiherr
őstag

Ez volt a számítástechnika hőskora,nagyon bejönnek ezek a retró cuccok.Persze ma már a haját tépné az ember,ha ilyenekkel kellene dolgoznia.

XXX

(#38) arnyekxxx válasza zdanee (#32) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez az Atari de istenkirályság, magor jómunkásember meg vitte a koncertre az asztali AtariST-t meg mellé a junosztytv-t :)

(#39) zzola


zzola
félisten

A mérete azért megelőzte a korát!

(#40) MongolZ válasza zdanee (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

Tessék elolvasni a cikk címét rendesen!

Első kommersz laptop!

Tetszikérteni? :)

[ Szerkesztve ]

(#41) duc


duc
aktív tag

"Nem fogják kitalálni"... majd jön a "15 legnagyszerűbb", az "úgysem hinné el" és "ha kíváncsi rá, kattintson" Fasza. Kellett ez ide mint ablakos tótnak a hanyattesés.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#42) zdanee válasza MongolZ (#40) üzenetére


zdanee
őstag

Az Osborne 1 meglehetősen kommersz darab volt, $1795-be került (a cikk tárgya $1899), amiben benne volt a szoftverek ára is, és 2 év alatt több, mint 125 000 darabot adtak el belőle (az sok). Ez szerintem kimeríti a kommersz fogalmát. A többi, általam linkelt gép is széles körben elérhető volt (a GRiD kivételével, az katonai volt). Vagy mit kell értsek kommersz alatt?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#43) arnyekxxx válasza MongolZ (#40) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a cikk elejéből:

1985 áprilisában a Toshiba dobta piacra az első bárki által megvásárolható notebookot, a T1100-at.

ezek szerint a korábbiak csak szabadkőműveseknek és egyéb kiválasztottaknak voltak megvásárolhatóak?

(#44) MongolZ válasza zdanee (#42) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem az ára miatt kommersz valami.
Az Osborne mégsem terjedt el, és mégis a Toshiba T1100 számít az első tömeggyártású laptopnak.

Ezt el kell fogadni :/

(#45) zdanee


zdanee
őstag

De bizony, hogy elterjedt! Baromi népszerű gép volt. Csak éppen csődbe mentek nagyon korán. Talán már hallottad azt a kifejezést, hogy Osborne-effekt. Ebből a gépből származik. Amikor Adam Osborne, a cég vezetője látta, hogy milyen felkapott lett az Osborne 1 elkezdte minden nyilatkozatában reklámozni a következő modelljét, az Osborne Vixen-t, hogy az új modell a réginél mennyivel sokkal jobb lesz. Ezért aztán mindenki inkább kivárt és nem vette meg az ekkor már 2 éves Osborne 1-et, a cég pedig gyorsan csődbe is ment, a második modellt már nem tudták piacra dobni. Ettől még az első modell egy széles körben elterjedt, megfizethető, "kommersz" gép volt.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#46) MongolZ válasza zdanee (#45) üzenetére


MongolZ
addikt

Szeretem ezeket az Osborne-effekt elnevezéseket :) Amerikából átvett marhaságok... Mindennek adnak valami nevet. Nevetséges.

(#47) #06658560 válasza duc (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyik-másik már jött.

(#48) zdanee válasza MongolZ (#46) üzenetére


zdanee
őstag

Osborne-effekt, Moore törvénye, pirruszi győzelem, Turing-teszt, Pitagorasz tétel... ja, csupa amerikai marhaság.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#49) Synthwave válasza MongolZ (#46) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezt el kell fogadni.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) SLYM válasza pusszycat (#2) üzenetére


SLYM
veterán

igen, csak ma ez kb 5000 dollárnak felel meg, ami 1.4 millió forint. annyit azért nem biztos, hogy kifizetnek érte :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.