Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Hm, hát úgy tűnik, bejönnek a jóslatok.
A Kinect tarol :D

Sectumsempra - For Enemies

(#2) engusz


engusz
veterán

Az ilyen és ehhez hasonló eladási statisztika kapcsán mindig felmerül bennem, hogy ezek a számok a viszonteladókhoz eljuttatott vagy a végfelhasználók által ténylegesen megvásárolt darabszámokat jelentik? (Utóbbit valószínűleg elég nehéz monitorozni, így az első tűnik logikusnak.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) drachos válasza engusz (#2) üzenetére


drachos
tag

Hát, ezt a M$ magasan letolja szerintem, hogy a végfelhasználóig eljutott-e :DDD
Amúgy mivel MO is készlethiány van, szerintem a két számadat közel áll egymáshoz. Azért van sikere rendesen.

szerk.: tévedtem, közbe rájöttem, mert igenis érdeke hogy minél többen megvegyék, hogy aztán játékokat vegyék megfele :)

[ Szerkesztve ]

(#4) talpalavalo válasza engusz (#2) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Mint írta is a cikk, hogy spec idehaza azonnal elkapkodják így ha máshol nem is de idehaza ez a két szám ugyanaz (szerintem ezzel külföldön sincs gond)
Ami biztos hogy nem adok 1 évet és ez lesz az egyetlen olyan platform ami marad a piacon, mert ehhez képest a move csak egy legó :)
Most olvastam, hogy ezer meg egyféle irányba elkezdték fejleszteni a hackerek nekem a legjobban a projektoros érintőképernyő tetszik, valami brutál komoly!

(#5) engusz válasza talpalavalo (#4) üzenetére


engusz
veterán

Oké, de az remélem tiszta, hogy szinte lehetetlen megállapítani fentről, hogy pl. a magyar végfelhasználóhoz milyen csatornán érkezett be az eszköz. Nincs rá garancia, hogy a hivatalos és/vagy elsődleges forráson keresztül. Noha a darabszám így is megvan, az országokra lebontott statisztika már erősen csorbulhat.

Gondolja csak Kínára. Egy vagy két héttel később volt a premier? Hányan szerezhették be innen-onnan idő előtt?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) Morden24 válasza engusz (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

A folyamatos készlethiány okán befutó újabb és újabb viszonteladói megrendelésekből lehet következtetni rá, hogy a két szám nagyjából egyezhet.

Sectumsempra - For Enemies

(#7) engusz válasza Morden24 (#6) üzenetére


engusz
veterán

Oké, de sok bolt van, akik mondjuk nem a magyarországi dílertől veszik, hanem más európai országból. Az ilyen adatok nem biztos, hogy eljutnak a központi statisztikába.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Morden24 válasza engusz (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az adat biztosan eljut, mert a Kinectet valaki megvette a Microsofttól. Tehát valójában a lokális statisztika lehet megbolondítva egy kicsit a határon túli rendelések okán, de ez az össz eladott darabszám szempontjából lényegtelen.

Egyébként említést érdemel, hogy elég sokan azon a véleményen vannak, hogy mind a Sony, mind az MS erősen hazudik a készlethiányokban hype-növelő célzattal - az, hogy Magyarországon teszem azt tényleg van készlethiány, az megint más téma.

Sectumsempra - For Enemies

(#9) maláj


maláj
őstag

majd veszünk ha értelmesebb árat fog kapni :P

(#10) julius666


julius666
addikt

Heh, pedig a sok okos megmondta, hogy ez tuti bukta lesz, a Wii, Move után nem kell senkinek ez a gagyi, drága szar. :D
Már várom ahogy jönnek ebbe a topikba is osztani az észt, hogy ezt nem is így kell számolni, mert az M$ hazudik, a Move-ból úgyis többet adnak el, még mindig a Wii vezet, stb.

(#11) Morden24 válasza julius666 (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, a Wii világszerte 76 millió eladással valszeg még mindig vezet :D
A Move meg állítólag 2,5 milliónál tart szintén, tehát most előzte be a Kinect. A gond csak annyi, hogy az egyik 2 és fél hónapja piacon van, a másik meg 4 hete :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Def26 válasza julius666 (#10) üzenetére


Def26
félisten

Volt ilyen? ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#13) engusz válasza Morden24 (#8) üzenetére


engusz
veterán

Valóban érdekes kérdés. Egy ekkora gépezetnél, mint az MS, illetve akkora összegnél, amit először fejlesztésre, majd reklámra költöttek/költenek, én sem hiszem, hogy súlyos problémáik lennének a darabszámmal.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) Morden24 válasza engusz (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mindig előfordulhat, hogy elszámolnak valamit, de azt is be kell látni, hogy ha azt mondom, hogy a termékem iszonyat-de-nagyonjó, és mindenkinek ez kell, ráadásul annyira, hogy mindjárt elsírom magam, de sajnos nem tudok mindenkinek adni egyet, mert egyszerűen széttépnek a vásárlók, az így Xmas előtt elég jó taktika, mert mindenki elmegy jó gyorsan venni, hogy legyen majd mit becsomagolni.

Így rövidebb idő alatt adják el ugyanazt a mennyiséget, ami egyrészt gyors pénzinfúzió, másrészt meg lehet dörgölni a konkurencia orra alá, hogy a miénk két és félszer gyorsabban fogy, ami ugye megy a sajtóba, amit tovább generálja a hype-ot bla-bla-bla :)

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Miket, tudtok vitatkozni, hogy ez most a felhasználóhoz vagy a viszont eladóhoz eljutott darabszám-e. A 2,5millió egy elég tág intervallum (2.450.000-2.549.999).

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#16) engusz válasza Feruendios (#15) üzenetére


engusz
veterán

Ez nem vita, csak boncolgatjuk a helyzetet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) engusz válasza Morden24 (#14) üzenetére


engusz
veterán

Ja, te azt mondod, hogy nem hibáztak, hanem direkt csinálták. Ez is egy jó elmélet és vannak logikus, érhető pontjai.

Amúgy tényleg ígéretes a cucc, mi már két hete nyúzzuk. Érdekes a kütyü, mert először mindenki legyint rá, aztán egy kipróbálás után nem lehet őket elmozdítani a TV elől. :K Minél több fényviszony mellett kalibrálod (a játékok mellé csomagolt segédkártyával), annál pontosabb lesz. Érdemes magadat is többször felismeretni vele, hogy még gördülékenyebben működjön.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) Morden24 válasza engusz (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem is van, premiernapon beszereztem :D

Egyébként én bekalibráltam, a képemet is felismeri a legtöbbször, de a segédkártya tulajdonképpen mire való?

A társaságomban egyébként csak a párom volt az, aki nem nagyon szimpatizált vele, de odaraktam a Dance Central demo elé, azóta Kinect lájkolás van :)))

Sectumsempra - For Enemies

(#19) engusz válasza Morden24 (#18) üzenetére


engusz
veterán

A kártya segítségével tudod pontosabbá tenni a kalibrációt. A beállítások között megtalálod. Mielőtt elindulna a folyamat, meg is kérdezi, hogy van-e ilyened. Lehet nélküle is, de - állítólag - vele pontosabb.

Dance Centrel itt is odavág. A pár nappal előtte vásárolt Konami táncszőnyeg visszakerült a dobozába. :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) LackoMester


LackoMester
addikt

Egyébként nemrossz ez a Kinect, nembántam meg, h. vettem egyet az asszonynak. :K Minden este ugrabugrázik. :DD
Kaszál vele elég rendesen a MS. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21) Tituka


Tituka
senior tag

szép!

Skizofrén vagyok, és én is...

(#22) Sundesz


Sundesz
őstag

Move jelenleg 4,1 milliónál tart (kamera és nav controler nem számít bele), jól fogy mindkét kütyü.

Hörcsög Powa'

(#23) h-yle


h-yle
addikt

Kinectnél nem az az érdekes mennyi fogy 1 hónap alatt, hanem az, hogy mennyi fogy egy év alatt. A marketingre költött milliók, és a "varázslat" faktor okán nagyon mellé kellett volna nyúlnia az MS-nek, hogy ne produkáljon jó számokat.

A felvevőközönséget is megtalálták, mert a fogyasztói visszajelzések többnyire pozitívak, és a felhasználók nagyjából azt kapták amire befizettek.

Az érdekes a hosszútávú eladások alakulása lesz, hiszen a befektetett összeghez képest a 2.5 millióból befolyt ~$375M még a felét sem teszi ki a ráfordított javaknak. És akkor hol van még a profit. Plusz arra is érdemes lesz figyelni, hogy hogyan változik a szoftverkínálat, hiszen a vásárlás fő mozgatórugója a játéktámogatás. Ha lesz ~30%-os penetráció (45M boxxal számolva ez ~14M) 2-3 év alatt akkor az már elég kiemelkedőnek mondható, de ezt csak úgy tudják elérni ha beüt a "Wii faktor" (nekem kell egy ilyen bármi is legyen), vagy ha folyamatosan innovatív szoftvereket adnak ki a perifériához, esetleg összekapcsolják kontrolleres irányítással, hiszen úgy tudnak majd újabb és újabb XBOX (vagy éppen upgradelni vágyó Wii) felhasználókat berántani.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#24) Morden24 válasza Sundesz (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez az infó honnan van amúgy?

Sectumsempra - For Enemies

(#25) h-yle válasza Morden24 (#24) üzenetére


h-yle
addikt

Move Sales Pass 4.1 Million Units

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#26) Morden24 válasza h-yle (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Köszönöm :R

Sectumsempra - For Enemies

(#27) h-yle válasza Morden24 (#26) üzenetére


h-yle
addikt

Ja és itt figyelembe kell venni, hogy van aki kettőt vett (erről nyilván nincs adat) hiszen több játék is használ 2 kontrollert. Magyarul a Move eladások követhetetlenek, ami a Move/PS arányt illeti.

A kamera talán reálisabb számot adna, de abból meg Move előtt is adtak el, szóval az se jó...

Szerk: Ja és ez leszállított, nem eladott darabszám. Cselesek... :)

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#28) Morden24 válasza h-yle (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, erről rágódjanak a fanboyok, engem csak azért érdekelt, mert aktuális eladási számot nem találtam Move-ról :K
Ahogy elnézem, így is, úgy is be fogja hozni a Kinect, de ezt egyébként egyáltalán nem csodálom, és ez most mentes minden preferenciától - egyszerűen a Kinect-et szerintem többen tekintik érdekesnek.

Sectumsempra - For Enemies

(#29) h-yle válasza Morden24 (#28) üzenetére


h-yle
addikt

Egyrészről, másrészről azt tolják az arcodba. Move "csak egy Wii2", és a reklámkampány sem volt túl hangos.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.