Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Két, három év, és kihallnak a HDD-k, a mainstreem szegmensben tuti.

https://www.oldtech.hu/

(#2) Graphics válasza troviko (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem mainstream szegmenses termékről szóló cikk :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Geri Bátyó válasza troviko (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Rohadtul nem. Sokan nem bíznak a felhőben, vagy nem eléggé megbízható a net, illetve kevés az ingyenes tárhely és fizetni kell a felhőért havi szinten, amiért már bőven megéri HDD-t venni otthonra.
Én most tervezek egy külső, 3.5-ös egységet beszerezni.
Az SSD sebességére pedig nincs szükségem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) tecsu válasza Graphics (#2) üzenetére


tecsu
addikt

Viszont ebből is lehet az adott megállapításra következtethetni. ;)
Az SSD-k dinamikusan fejlődnek, míg a HDD-k, még a vállalati szegmensben sem nyújtanak olyan megoldásokat, ami előremutató lenne.

Persze nem két-három év, hanem legalább egy évtized a HDD-k vezető szerepének elvesztése, de biztosan bekövetkezik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#5) Redneck válasza troviko (#1) üzenetére


Redneck
veterán

Ez így elég erős kijelentés. Ilyen SSD árak mellett van még pár évük... Előbb megnéztem, 1TB körül 100 rongy fölötti árak vannak. :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) Bandi995 válasza troviko (#1) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Ezt az értelmetlen szajkózást... 5 éve is 2-3 évet mondtak az SSD forradalomra, azóta is várom a nagy árrobbanást :) Fogunk mi még 5 év múlva is mozgótárhelyet használni! :))

(#7) AiRLAC válasza troviko (#1) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi most vettünk Dell R730xd-ket 12db 10TB 3.5" 7.2k SAS HDD-vel. Lassú mint a dög de ~70TB per gép :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#8) atus72 válasza Bandi995 (#6) üzenetére


atus72
senior tag

Jaja, a mozi meg halott már ~70 éve mióta a TV megjelent :)

(#9) Gdi válasza atus72 (#8) üzenetére


Gdi
senior tag

Meg a nagy TV-k, és házi projektorok is betettek neki a torrent mellett.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mennyire vastagon fog az a ceruza? Csak nehogy olcsóbb legyen SSD-ből kirakni ezt a kapacitást...

(#11) t72killer válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont ezt akartam kérdezni, egy 2TB-os m.2-es 960 pro vagy az "ipari " sm963-as változata kijön kb 1300EUR-ból, akkor minek ilyen kerregő-visító-lassú kövületekkel szenvedni?

Értemén, ha a winyó lényegesen olcsóbb, akkor nem mind1, hogy melyikből rak össze az ember 60-80TB-ot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) CsabyB


CsabyB
csendes tag

Na igen, amég 10TB HDD-t vesznek addig oké.
de 2.4TB azért igen közel van a 2TB 960PRO kapacitásához, sebessében meg sehol nincs, elérési időben sehol nincs.
tehát ha árban nem jelentősen olcsobb akkor azért ez már nem akkora biznisz.
Ráadásképp vedd meg a SAS-t meg alaplap stb.. addig a 960pro-t meg a mezei alaplap is megeszi.
Értem én, hogy a szerver attól szerver, hogy RACK meg SAS ...meg 100milliók....
otthon meg 10szer jobbat nagyobbat gyorsabbat rakunk már össze lassan 1milla alatt.

De a nagyvállalatoknak költeniük kell a manit az it-s szakinak kell a munka így a HDD-k em fognak kihalni az ssd-k pillanatnyi fejlődési sebességét elnézve még legalább 10-15évig.

SSD árrobanás meg csak felfelé van jóideje.
Max a megjelenéskori árához képest lett olcsóbb, de ahogy haladunk lassan ismét drágább lesz :)

2éve vetten egy samsung 850 evo-t 24000Ft-ért ami ma is legjobb esetben ugyanannyi, vagy edigitalnál 33000ft-ért dobálnak amazonon is 80dodo felett :C Na itt az árrobanás

Vagy igen, hardveraprón megveheted 12-15 környékén, miután valaki már használta 2evet.
végülis ez is árrobanás ha úgynézzük :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Graphics válasza CsabyB (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj almát - körtéhez hasonlítasz...

Ez egy szervertermék, a 960 Pro pedig end-usereknek szól...

Ha értenéd, akkor nem kezdenéd el hasonlítani a TB-okat... :N

Ez nem arról szól, hogy Te mit raksz össze otthon...

Tudod mire van a szerver? 0-24-es kiszolgálásra... , kiesés nélkül!
És akkor innentől nincs miről beszélni... Nehogy már egy asztali gépet erőltess be ebbe a témába...

SSD-vel kiváltani a big data tárhelyszükségletét... Hümm... gondolkozzunk picikét azért... Folyamatosan növekvő adatigény van, nem véletlen fejlesztik a HDD-ket..

Nem, sajnos nem érted a szerver lényegét, és hogy mire kell... Ez a baj, úgy látszik

Szép dolog az elérési idő... Csak mondjuk egy felhőtárhelyet nem közvetlen éred el, hanem a világ egyik sarkából a másikba.. Ott mit ér az SSD gyorsasága? :U Semmit!

Simán csak gondolkozni kéne, logikusan.. Nagyon szuper, nagyon remek az SSD... Csak tudjuk már, hogy mit hol miért használunk...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) t72killer válasza Graphics (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze jogos, ne konzumer terméket hasonlítsunk, ami 3hét üzem után megfő:)) De van ám a samunak 960 pro árban enterprise m.2 SSD-je is:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) 7Heads Drago válasza AiRLAC (#7) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Itt valami gond van a matekkal.... 12 db 10 Tb-s vinyo az nekem 120 Tb, nem 70...... Ha meg nem 1 volt hanem 2, akkor meg 60 TB. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) 7Heads Drago válasza troviko (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Persze.
Ha nem lenne ilyen drága egy ram chip. De mivel az, marad minden így. A csík szélesség csökkentés is a végét járja.
Az értelmes áron beszerezhető SSD-k messze vannak egy lemezes vinyó tároló képességétől. És például adat tárolásra nem kell az a fene nagy gyorsaság se. (pl. filmeknél)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17) hypno skate


hypno skate
senior tag

Ha ezt a HDD-t szerverekbe tervezték, akkor rakják csak oda nyugodtan. És természetesen RAID-be kötve. mert fő a biztonság. Nem fogunk rajta összeveszni.

Én továbbra is a kisméretű, könnyű, csendes, gyors és energiatakarékos megoldásokra izgulok. Előbb utóbb csak elkezdenek dolgozni az új memóriachip gyárak...

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#18) #16939776 válasza 7Heads Drago (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha valami komplexebb raid-et használ, akkor kijöhet 12db "10TB-s" diszkből ilyen egzotikus szám a használható tárhelyre. :)

(#19) Krix válasza 7Heads Drago (#15) üzenetére


Krix
őstag

Raid6 + 2 spare formázva kb. annyi

If it is not broken then don't fix it!

(#20) hemaka válasza CsabyB (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azon tarold te az adataidat, en inkabb maradnek a vinyoknal meg egy ideig. :D

(#21) Gdi válasza 7Heads Drago (#15) üzenetére


Gdi
senior tag

Dupla paritás (pld raid6)
Kinevez még 1 vagy 2 spare lemezt.
Meg a szokásos SI vs Bináris váltás...
És kb ott van.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#22) ivarg válasza troviko (#1) üzenetére


ivarg
tag

Bírom az ilyen komoly, megfontolt, tényekkel könnyedén alátámasztható állításokat...
Mindig egy bizonyos típusú emberfajtától származnak, mindannyian Darwin díjasak.....

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#23) tibaimp válasza troviko (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem értek egyet. Bőven kell még idő, szerintem minimum 10 év, hogy az ssd-k tárkapacitás/ft aránya elfogadható legyen!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) AiRLAC válasza Gdi (#21) üzenetére


AiRLAC
addikt

Így van ahogy írtátok, RAID6+2 hotspare.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#25) Nwis86 válasza AiRLAC (#24) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Részemről akkor hal majd ki a hdd, és tűnik el a gépemből a 4db, ha 20 000Ft ért kapok 2TB SSD-ket :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.